Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Ülkemiz ve Dünya Gündemi (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/)
-   -   Bu da Oldu... Liselilere Etek Yasağı! (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/102170-bu-da-oldu-liselilere-etek-yasagi.html)

Canan 18.09.13 12:07

Bu da Oldu... Liselilere Etek Yasağı!
 
Bu da oldu... Liselilere etek yasağı!

http://www.muhalifgazete.com/files/n...f256a017e7aa5f
Trabzon'daki "merdiven" skandalının benzeri bu kez Antalya'da yaşandı. Antalya’daki Gazi Anadolu Lisesi’nde kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı.

Antalya’daki Gazi Anadolu Lisesi’nde kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı. Okul Müdürü Hayri Bahşi, “Okulumuz öğrencileri artık büyük çocuklar. Merdivenden inip çıkmalarında sorunlar olmasın diye düşündük” dedi.

Trabzon Milli Eğitim İl Müdürü Tamer Kırbaç’ın “Erkek öğrenciler ile kız öğrenciler aynı binada altlı üstlü kalıyor. Aynı merdivenleri kullanarak uyumaya gitmeleri inanın beni iki yıldır rahatsız ediyor ve diken üstünde oturmama sebep oluyor” sözlerini ardından bir skandal da Antalya’da yaşandı. Antalya’daki Gazi Anadolu Lisesi’nde kız öğrencilerin etek giymesi yasaklandı. Okul Müdürü Hayri Bahşi, yeni kılık kıyafet yönetmeliğine göre okul aile birliğinin de onayıyla bu yıl öğrencilerin gri pantalon, beyaz tişört olan okul forması giymelerine karar verildiğini söyledi. Daha önceki yıllarda uygulanan kurala göre üst sınıfta okuyan kız öğrenciler etek giyebilecek. “Kız öğrencilerin pantalon giyerek daha rahat edeceğini” savunan Bahşi, “Yeni yönetmeliğe göre bu karar alındı. Çocuklarımızın forma giymesi benimsendi. Biz de erkek ve kız çocuklarının da pantalon giymesine karar verdik. Böylece çocuklarımız rahat edecek. Sıralar kirli oluyor, tozlu oluyor. Ayrıca okulumuz öğrencileri artık büyük çocuklar. Merdivenden inip çıkmalarında sorunlar olmasın diye düşündük” diye konuştu. Okula yeni başlayan bir kız öğrencinin velisi olan A.E ise “Kızım naif bir çocuk. Bu konuda direnecek durumda değil. Ama bir kız çocuğuna etek giymesinin yasaklanmasına bir anlam veremiyorum. Kız çocuklarının etek giymesi merdivende etekleri açılır diye yasaklanırken okulda birçok türbanlı öğretmen var. Cumhuriyet kazanımlarımızdan tek tek vazgeçiliyor” dedi.

KaynakMustafa Akten 18.09.13 12:13

Cevap: Bu da Oldu... Liselilere Etek Yasağı!
 
Bizim bir dahlimiz olamaz. Yasakçı onlar, yasak kaldıranlar onlar. Artık bizde onlar onlar gibi onlar demeye başladık. İşte halk böyle kategorize ediliyor.

Cansuyu 18.09.13 12:19

Cevap: Bu da Oldu... Liselilere Etek Yasağı!
 
Yavaş yavaş kazanılmış olan bütün haklar geri alınıyor..

Bunlar iyi günler galiba..

M_KemalinKızı 18.09.13 12:32

Cevap: Bu da Oldu... Liselilere Etek Yasağı!
 
Eeee yetti ama artık arkadaş, kız çocuklarını okula da almayın tam olsun bari.. Zaten o da yakındır hem okutmazlar, hem de hastaneye gittikleri zaman eşlerine kadın doktor ister mendebur beyinsizler!!..

MyStery 18.09.13 12:57

Cevap: Bu da Oldu... Liselilere Etek Yasağı!
 
Bu gidişle o da olacak kızları eve kapatacaklar dışarı çıkma yasağı olacak iyi günlerdeyiz diyebilirmiyiz bilmiyorum ama bu böyle gitmez umarım. Önceden kız çocuklarını diri diri gömerlermiş eskiye dönüş mü olacak ne? Bayanlar ne yapıyor bunlara bilemiyorum

Mislina 18.09.13 13:13

Cevap: Bu da Oldu... Liselilere Etek Yasağı!
 
Şekilciliğe takılan bir zihniyet nasıl iflah olabilir bilemiyorum.
Öncelik eğitim ve öğretimde iyileştirme olması gerekirken neler ile uğraşıyoruz.

Hasat 18.09.13 13:17

Cevap: Bu da Oldu... Liselilere Etek Yasağı!
 
Keşke merdivenleri ayırmak yerine erkek ve kızın arkadaş olabileceğini karşı cinsin öcü olmadığını,eteği yasaklamak yerineyse kadının namusunu birileri için değil kendisi için koruduğunu öğretselerdide bu çocuklar nasıl yaşayacaklarını yasaklarla değil kendi kararlarıyla belirleselerdi.

ReaL 18.09.13 13:19

Cevap: Bu da Oldu... Liselilere Etek Yasağı!
 
Şaşırmadım.. Şaşıran var mı ki?

Canan 18.09.13 13:22

Cevap: Bu da Oldu... Liselilere Etek Yasağı!
 
Şunun için şaşırıyorum: Artık gericilik adına yapacakları bir şey yoktur derken, daha neler çıkarıyorlar...

MyStery 18.09.13 13:34

Cevap: Bu da Oldu... Liselilere Etek Yasağı!
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi Canan (Mesaj 637529)
Şunun için şaşırıyorum: Artık gericilik adına yapacakları bir şey yoktur derken, daha neler çıkarıyorlar...

Bence şaşırmamak gerek bunlarda olan zihniyet nasıl işliyorsa daha da gericiliğe gidebilirler yani. Bakış açıları dar diyeceğim ama bir bakış açısı var mı o da ayrı bir soru yani.


WEZ Format +3. Şuan Saat: 19:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker