Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Ülkemiz ve Dünya Gündemi (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/)
-   -   Üç Bakanın Oğlu Gözaltında (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/104843-uc-bakanin-oglu-gozaltinda.html)

Banemin 17.12.13 11:42

Üç Bakanın Oğlu Gözaltında
 
İstanbul ve Ankara Emniyeti’ni bağlı polis ekipleri savcılık ekipleri üç ayrı operasyon yürütüyor. Operasyonlardan biri Ali Ağaoğlu ile Ebru Gündeş'in eşi işadamı Reza Zarrab’a yönelik, diğer operasyon bakan çocuklarına diğer operasyon ise Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir’e yönelik yapıldı. İşte operasyonun perde arkası:

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele’den edinilen bilgilere göre, operasyonlar bir yıldan beri süren fiziki ve teknik takipler sonrası yapıldı.

Bu sabah düzenlenen operasyonu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı yürütüyor. Soruşturmanın gelen bir ihbar üzerine başladığı ve gözaltına alınan kişilerin yaklaşık bir yıldır takip edildikleri öğrenildi.
Ebru Gündeş’in kocası Reza Sarraf’ın bazı projelerde bakan çocuklarına rüşvet vermek suçlamasıyla gözaltına alındığı iddia edildi
Ayrıca Çevre Bakanlığı ve TOKİ’nin bazı projelerinde üç bakan çocuğunun rüşvet alma iddiasıyla gözaltına alındığı öne sürüldü.

Rüşvet veren şirketler arasında Türkiye’nin dev şirketlerinin yer aldığı iddia edilirken, polislerin Zafer Çağlayan’ın oğlunun Yenimahalle’deki evinde arama yaptığı öğrenildi.

MARMARAY'A ZARAR VERİLDİ

Erdoğan Bayraktar’ın oğlu üzerinden rüşvet vererek ve bakanlığın yetkilerini kullanarak imar usulsüzlükleri, rant yolsuzlukları, yerel yönetimlerin imara açmadığı arazilerin rüşvetle bakanlık üzerinden illegal olarak imara açılması, Fatih Belediyesi’nin sit alanındaki arazilerin bakanlığın gücünü kullanarak illegal olarak imar ve inşaata açılması gelen suçlamalar arasında.

Marmaray projesine ciddi zarar vereceği halde rüşvet karşılığında bazı arsalara imar ve inşaat izni verilmesi de suçlamalar arasında.
Kaynak

Banemin 17.12.13 11:46

Cevap: Üç Bakanın Oğlu Gözaltında
 
Çok ilginç bir gelişme bence.

hele içişleri bakanının kendi oğlunu bile kapsayan böyle bir operasyondan haberi olmaması çok daha ilginç kılıyor bu operasyonu.

Polis içindeki Fetto uzantılarının bağımsız bir operasyonuna ve gözdağına benziyor bu ve umarım artık çekilen kılıçlarla birbirlerini doğramaya da başlarlar.

Mathematician 17.12.13 11:49

Cevap: Üç Bakanın Oğlu Gözaltında
 
Bir şekilde ak'lanacaklardır diye düşünüyorum. Minareyi çalan kılıfını da hazırlamıştır illaki.

Kardelen26 17.12.13 11:53

Cevap: Üç Bakanın Oğlu Gözaltında
 
Kurtarırlar bir şekilde oğullarını...

Cansuyu 17.12.13 12:00

Cevap: Üç Bakanın Oğlu Gözaltında
 
İnşallah iplik söküğü gibi hepsi birer birer çıkar ortaya.

Girdiler birbirlerine işte..

Çünkü daha ortaya çıkacak çok şeyler var..

SerseriGezgin 17.12.13 12:00

Cevap: Üç Bakanın Oğlu Gözaltında
 
Ah gezi sen nelere kadirsin böyle..:honks:

Cemaat ile Akp bugün çatışmaya girmişse , herkesin günah çıkardığı o direniş günlerine dönüp bakmaları gerek..

Eminim o malum şahıs'ın şimdi pişmanlığı had safhadadır...

Banemin 17.12.13 12:21

Cevap: Üç Bakanın Oğlu Gözaltında
 
Bugün düzenlenen rüşvet ve yolsuzluk operasyonu kapsamında gözltına alınanlar arasında Halk Bankası Genel Müdürü Süleyman Aslan da bulunuyor. Polis ekipleri şu anda Ataşehir'de bulunan Halk Bankası Genel Merkezi'nde arama yapıyor.


HALKBANK HİSSELERİ DÜŞTÜ
Halkbank hisseleri Genel Müdür Süleyman Aslan'ın gözaltına alındığı haberlerinin ardından büyük kayıp yaşadı. Halkbank hisseleri saat 10.20 itibariyle yüzde 5,06 kayıpla 14,95 liraya düştü. Halkbank hisseleri dünü 15,80 liradan kapamıştı.


Kaynak; Gazeteler...Banemin 17.12.13 12:25

Cevap: Üç Bakanın Oğlu Gözaltında
 
http://www.hurriyet.com.tr/_np/4787/22564787.jpg

"Armut dibine düşermiş" diye bir söz vardı değil mi?

Nereden aklıma geldiyse artık...


Banemin 17.12.13 12:30

Cevap: Üç Bakanın Oğlu Gözaltında
 
http://www.hurriyet.com.tr/_np/4876/22564876.jpg
Gözaltına alınan arasına Ağaoğlu ve Ebru Gündeş 'in eşi de var.

Hasat 17.12.13 12:35

Cevap: Üç Bakanın Oğlu Gözaltında
 
Halkbank Süleyman Aslan diye arayınca karşıma bir yazı geldi.Benim pek hazetmediğim bir gaztenin bir yazarının yazısı.03.08.2013 te yazılmış yazı ve bu yazı sebebiyle Halk bankası gazeteye dava bile açmamış halbuki yazıda bankanın nasıl sömürüldüğü ne kadar kötü halde olduğu battığı detaylarıyla anlatılmış.Böyle bir yazıdan sonra en azından borsayı düşünen bir bankanın dava açması gerekir idi demekki saklanacaklar vardı.

Önce başbakan başladı cemaatten olan bakanları değiştirmeye yanına Tayyipçileri almaya cemaat alttan alttan uyarıları yaptı ama dinleyen olmayınca savaş başladı.
Şu an birbirlerinin adamlarını yemekle meşgüller ancak serde mertlik olmayınca böyle süreceğini sanmıyorum akp geri adım attığı an yine can ciğer olacaklardır.


WEZ Format +3. Şuan Saat: 20:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker