Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 20.12.13, 14:48   #1
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,533
Ettiği Teşekkür: 29737
Aldığı Teşekkür: 33088
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart KESK: "Hırsız Var!"

Kamu emekçileri “Satış sözleşmesini kabul etmiyoruz, bütçeden hakkımızı istiyoruz” diyerek ülke genelinde grev yaptı ve sokaklara çıktı. Kamu emekçileri, son yaşanan yolsuzluk operasyonuna dikkat çekerek boş ayakkabı kutularıyla yürüdü, “Hırsız var, hırsızlar çalıyor, AKP koruyor” sloganları attı
Meclis Genel Kurulu’nda 2014 Yılı Merkezi Yönetim Bütçesi görüşülürken, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyeleri ülke genelinde grev yaptı. Emekçiler, alanlara çıkarak, “Satış sözleşmesini kabul etmiyoruz, bütçeden hakkımızı istiyoruz” dedi.

KESK üyesi emekçilere, DİSK, TMMOB, TTB, CHP'li ve BDP'li milletvekilleri ve sol partiler de destek verdi. Greve “Hırsız Var, Hırsızlar Çalıyor, AKP Koruyor'' sloganı damgasını vurdu.

İSTANBUL'DA BİNLER İŞ BIRAKTI

İstanbul’da binlerce kamu emekçisi iş bırakarak Sirkeci ve Çapa’dan Beyazıt Meydanı’na yürüdü. Yolsuzluk operasyonuna dikkat çekerek boş ayakkabı kutularıyle yürüyen kamu emekçileri, yürüyüş sırasında sık sık “Hırsız vaaaaar!” diye bağırdı.

Yürüyüşe DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu, DİSK’e bağlı sendikalar, TÜMTİS Genel Başkanı Kenan Öztürk ile DHL işçileri, TMMOB, ÖDP Eş Genel Başkanı Alper Taş, Kocamustafapaşa Forumu, Halkevleri, HDP ve çeşitli siyasi partiler ile demokratik kitle örgütleri ve örgütsüz yurttaşlar da destek verdi.

Haseki Hastanesi emekçilerinin greve çıkmalarının hastane yönetimi tarafından engellenmek istendiği, emekçilerin “Hakkınızda tutanak tutarız” denilerek tehdit edildiği öğrenildi. Yürüyüşte, bu baskılar ıslıklarla protesto edildi.

HIRSIZLARA DEĞİL EMEKÇİYE BÜTÇE


Beyazıt Meydanı’nda konuşan KESK Genel Sekreteri İsmail Hakkı Tombul, “Bu düzende hangi taş kalksa altından yolsuzluk, kokuşmuşluk çıkıyor. Ülkeyi 11 yıldır fitne fesatla yönetenlerin tüm pislikleri ortada.” dedi.

Hırsızlara değil emekçiye bütçe istediklerini kaydeden Tombul, “Bizler savaşın, rantın, gericileşme projelerinin maliyetlerini ödemeyi reddediyoruz. Bu bütçeyi kabul etmiyoruz. Katılımcı, demokratik bir bütçe istiyoruz. Kamuda istihdam eksikliğinin giderildiği, iş ve ücret güvencesinin sağlandığı, gelir dağılımında adaleti sağlayan bir bütçe istiyoruz. Memur Sen’in imzaladığı insanca yaşam hakkını gasp eden satış sözleşmesini kabul etmiyoruz, bütçeden hakkımızı istiyoruz.” diye konuştu.

KUTUDA 10 BİN ASGARİ ÜCRET

DİSK Genel Sekreteri Arzu Çerkezoğlu da yolsuzluk operasyonuna dikkat çekerek, “Bu operasyon Cemaat ile AKP arasında basit bir çatışma ve paylaşım savaşı değil, iktidar dalaşıdır. Asgari ücretlinin cebinden çalanların iktidar dalaşıdır. Asgari ücretlinin cebinden çalanların kasalarına, ayakkabı kutularına saklanmış 10 bin asgari ücrete değer para çıkıyor. Onların hırsızlığa dayalı düzenini biz emekçiler kaldıracağız” diye konuştu.

TTB Merkez Konsey Üyesi Hüseyin Demirdizen “Artık işimiz kolay. AKP’nin kokuşmuş düzenini ifşa etmek için bize laf söylemek bile düşmüyor. Pislikleri bir bir ortaya çıkıyor.” derken,TMMOB İstanbul İl Koordinasyon Kurulu’ndan Süleyman Solmaz ise TMMOB'a yönelik saldırılara dikkat çekti. Solmaz, “AKP’in ne örgütlülüğe, ne planlamaya ne tasarıma tahammülü var. Ama şimdi bize amansız saldırılarının nedenini daha iyi anlıyoruz. Çünkü planlamanın olduğu yerde, talan ve hırsızlık olamaz.” diye konuştu.

AYAKKABI KUTUSU PARTİSİ

Ankara Kolej Meydanı'nda bir araya gelen kamu emekçileri Ziya Gökalp Caddesi'ne yürüdü. Kamu emekçileri, “Ayakkabı Kutusu Partisi” yazılı kutular taşıyarak ülke gündemine oturan yolsuzluklara dikkat çekti.

Kitle yürüyüş esnasında sık sık “Meclis’te hırsız var” sloganı attı.

Ziya Gökalp'te basın açıklamasını okuyan KESK Genel Başkanı Lami Özgen, "Söz konusu emekçi olunca 'kaynak yetersizliğinden' dem vuranların kirli çamaşırları bir bir ortaya dökülüyor" dedi. Özgen, şunları kaydetti: "Cümbür Cemaat iktidar kavgasına tutuşanlar dünün sırlarını ifşa etseler de etmeseler de, bizler ülkenin dört bir yanından buram buram yolsuzluk, rüşvet ve her tür kirliliğin kokusunu alıyoruz zaten. Bizlere yırtık ayakkabıları layık görenler kaynakları ayakkabı kutularında saklıyorlar. Bizlere '800TL ile de geçinilebilir' diyenler, milyon dolarları para makineleriyle sayıyorlar.”

Özgen, “Emekçiler olarak yolsuzluk ve kirlilik düzeninde yaşananları seyretmeyecek, aksine iktidar ve paralel iktidarcıklardan hesap soracağız” dedi.

'EMEĞİN BÜTÇESİNİ YARATACAĞIZ'

İzmir'de binlerce kamu emekçisi ve onlara destek veren emek örgütleri, Basmane Meydanı'nda toplanarak Konak'a yürüdü. Boş ayakkabı kutuları ve “Sermayeye değil emekçiye bütçe; yolsuzluk ve yoksulluk bütçesine hayır” pankarları ile yürüten emekçiler, sık sık “Hükümet istifa” sloganları attı.

Birinci Kordon'u trafiğe kapatarak sahilden Konak Meydanı'na giren kamu emekçileri adına, KESK Dönem Sözcüsü Ramis Sağlam konuştu. Sağlam, “2014 bütçesinin diğer bütçeler gibi yoksulları daha da yoksullaştıran, zenginleri ise daha da zenginleştiren bir bütçe olduğunu söyledi. Bu bütçeyi kabul etmediklerini ifade eden Sağlam, emeğin bütçesini yaratacaklarını belirtti.

KESK MYK üyesi Akman Şimşek ise, 19 Aralık cezaevleri katliamına değinerek, bu katliamda yaşamını yitirenleri saygı ile andıklarını kaydetti.

Konuşmaların ardından sahne alan İzmir Müzisyenler Derneği ve Sokak Sanatçıları Derneği üyeleri, ezgileri ile kitleyi coşturdu. Miting, halay ve sloganlarla sona erdi.

MERSİN


Grev için Defterdarlık önünde toplanan yaklaşık bin kişilik kitle, davul zurna eşliğinde AKP Akdeniz ilçe binası önüne yürüdü. Yürüyüşte sık sık ''Hırsız var, hırsızlar çalıyor, AKP koruyor'' sloganları atıldı.
Emekçiler adına açıklamayı okuyan KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mustafa Özbay, ''Bu düzende hangi taş kalksa altından yolsuzluk, kokuşmuşluk çıkıyor.İşte tam da bugün hesap sorma günüdür'' dedi.

DERSİM

Dersim'de binlerce kamu emekçisi grev yaparak AKP iktidarını uyardı. Sanat Sokağı'nda bir araya gelen emekçiler, buradan Seyit Rıza Meydanı'na yürüdü.

Eylemde taşınan “Hırsızlık babadan oğula geçer”, “Yolsuzluk değil halkçı bütçe”, “Van üşüyor AKP soyuyor” dövizleri dikkat çekti. Emekçiler adına açıklama yapan KESK Dersim Şubeleri Dönem Sözcüsü Tüm Bel Sen Başkanı Mazlum Doğan, 19 Aralık cezaevleri katliamında yaşamını yitiren devrimcileri anarak sözlerine başladı. Doğan, “Hırsızlığın babadan oğula geçtiğini kendi ağzıyla söyleyen Başbakan, şimdi bakanlarını görevden alacak mı?” diye sordu.

DENİZLİ

Grev Denizli'de de yoğun katılımla gerçekleşti. KESK üyeleri, öğle saatlerinde bir araya gelerek sendika binasından Candoğan Parkı'na yürüdü. Yüzlerce kamu emekçisi sloganlar ve marşlar eşliğinde yürürken, “Bu pisliği devrim temizler” pankartı açıldı. Buradan Çınar Meydanı'na yürümek isteyen emekçiler, polis barikatıyla karşılaştı. Barikatı aşmayı başaran emekçiler adına açıklamayı okuyan Ali Şimşek, “AKP politikalarıyla ülke karanlıklara büründü. Bu soygun, talan düzenini biz yok edeceğiz.” dedi.

BURSA

Ünlü Cadde'de toplanan binlerce kamu emekçisi, sloganlar eşliğinde Orhangazi Parkı'na yürüdü. Emekçiler, “Hırsız var, hırsızlara değil emekçiye bütçe”, “Bu daha başlangıç mücadeleye devam” sloganları attı.

KOCAELİ


İzmir Merkez Binası önünden İnsan Hakları Parkı'na yürüyen kamu emekçilerine; ÖDP, Halkevleri, HDP, BDP, TKP'nin de aralarında bulunduğu birçok parti ve kitle örgütü de destek verdi. Davul zurna eşliğinde halay çeken ve türkü söyleyen emekçiler, üzerinde “Kızlı erkekli direniyoruz”, “Eğitimin dinselleştirilmesine hayır”, “Paralı eğitime hayır” yazan dövizler taşıdı.

İnsan Hakları Parkı'nda KESK Kocaeli Şubeler Platformu adına açıklamayı okuyan BES Şube Başkanı Akın Şişman, kamu emekçileri olarak, yağma ve talan bütçesine karşı seslerini yükselteceklerini ifade etti.

VAN

Van'da, Hüsrevpaşa İlkokulu’nun bahçe duvarına, "Bu iş yerinde grev vardır" pankartı asan emekçiler adına açıklamayı KESK Van Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Şahin Berki okudu. Berki, “Özellikle 11 yıllık AKP iktidarında mağdur olan kamu emekçilerinin özlük, sosyal ve kültürel haklarının bu bütçe görüşmelerinde iadesinin sağlanması yönünde bugün satış sözleşmesini kabul etmiyor ve bütçedeki hakkımızı istiyoruz.” dedi.

UŞAK

Uşak'ta kamu emekçileri "GREVDEYİZ" pankartı arkasında yürüyüşe geçti. Kamu emekçileri açıklamasında "Şimdi bize reva görülene değil, haklarımıza sahip çıkma zamanıdır!" dedi.

ADANA


Yürüyüş güzergâhında sorun çıkartan polis, emekçilerin önünü barikatla keserek kitleye müdahaleye kalkıştı. Emekçiler, buna karşın Atatürk Caddesi'nden İstasyon Meydanı'na yürüdü. Eylem, SES Genel Başkanı Çetin Erdolu'nun yaptığı açıklamanın ardından sona erdi.


**
H. BURAK ÖZ-SERKAN KIRIŞTI-BURCU CANSU-GÜLSEN CANDEMİR-SİMGE ÖZEL-ŞABAN ÖZDEMİR-DUYGU KISKANÇ-SERHAT BOZTAŞ-MEHMET EMİN KURNAZ - BİRGÜN
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
emekçiler, emekçileri, hırsız, hırsız var, kamu, kesk


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
"Erzurum'da Petrol Var!" Basakca Türk Tarihi 5 03.12.15 22:43
"AKP'nin Elinde Cemaat'i Bitirebilecek Bir Arşiv Var" - Ahmet Şık SerseriGezgin Ülkemiz ve Dünya Gündemi 1 18.12.13 19:14
Baransu’dan Şok İddia: "Saha Provokasyonun Ardında AKP Var" ReaL Ülkemiz ve Dünya Gündemi 4 25.09.13 10:29
Diyanet İşleri Başkanı: "İzmir'in Farklı Bir Dindarlığı Var" Canan Ülkemiz ve Dünya Gündemi 13 26.03.13 21:31
Benim Golcü Kimliğim Var Assassin Fenerbahçe 2 29.05.11 21:16


WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.