Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 17.06.14, 13:48   #21
Uzman Üye

Mihri Sultan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2013
Konular: 1
Mesajlar: 1,838
Ettiği Teşekkür: 2090
Aldığı Teşekkür: 6394
Rep Derecesi : Mihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzelMihri Sultan gerçekten güzel
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? (Cumhurbaşkanı Adayı)

Sabah okuduğum bir AKP linin tweetine üzülerek katılıyorum. Eskiden diyor iktidar olmak için koalisyon olunurdu şimdi muhalefet olabilmek için..!! Onu bile beceremiyoruz da o ayrı hikaye.. Aday hakkında hiç güzel fikirlerim yok..!! 10 yıldır demek ki AKP den öyle etkilenmişiz ki illaki TC nin cumhur başkanı islami kimliğe sahip olmalı başkan olmanın kriteri bu.. Yoksa islami kanadın nasıl oyu alınacak yani bu tamamen ılımlı bir siyaset izlenimi..!! Ya seçilmezse seçilmesin bir dik dur CHP diyesim geliyor. İlkelerine sahip ol yeter çok şart değil dini bütün cumhur başkanı adayı ile cumhuru kandırmaya çalışmak.
__________________
Mihri Sultan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mihri Sultan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.06.14, 16:26   #22
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 34
Konular: 1524
Mesajlar: 7,559
Ettiği Teşekkür: 29180
Aldığı Teşekkür: 33334
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? (Cumhurbaşkanı Adayı)CHP ve MHP ortak adayı açıklanır açıklanmaz büyük bir gürültü koptu. Birçok kimse İhsanoğlu’nun ismindeki ‘eddin’ e, Mısır’da doğmuş olmasına, babasının arkadaşının Atatürk’ü sevmediğine bakarak Ekmeleddin İhsanoğlu’nun özgeçmişini ve kendi kişiliğini hiç araştırmadan bir linç kampanyasına giriştiler.

Hemen söyleyelim ki bu hiç tasvip edilmeyen, hatta ayıp bir bakış açısıdır.

Her kişiyi kendi yaptıklarıyla tartışmamız gerekir. Bu yazının sonunda Sayın Ekmel İhsanoğlu hakkında bilgi edinebileceğiniz, mümkün mertebe bağımsız, bulabildiğimiz kadar tarafsız, kendi görüşlerinizi kendiniz geliştirmeniz için bazı linkler veriyoruz. Tabii atladıklarımız da olabilir, ancak dedikodu ve karalama yaptığı bariz olanların dışında bulabildiğiniz her yazıyı okuyup kendi fikrinizi geliştirmenizi öneririz.

Yorumlar:


Önce bir arkadaşımız (Çetin A.) şöyle dedi:

- Mısır’da doğmuş olmasi: TC’nin bölgede temsil ettiği modernizm, laiklik ve ileri demokrasi hedefleri açisindan Osmanli sınırlari içerisinde doğmuş ve Türk olan biri biçilmiş kaftandir.

- Dindar olması: Bu konuya takılan arkadaşlarımızın Türkiye’de insanlar kime oy verir, nüfusumuzun belirleyici özellikleri nelerdir, din ve inanç meselesi seçmeni nasıl etkiler; bu sorularin yanıtlariyla uzaktan yakından alakalari yoktur-zira bu arkadaşlarımız müzmin muhalif olup asla bir iktidar sorumluluğuna yanaşmayacak; risk almayacak ve hep “istemezuk” tarafinda olacaklardır

- Dürüst ve efendi kişiliği: Mansur Yavaş’tan da gördüğümüz kadarıyla, dürüst ve efendi kişilik eyyamci ve kavgaci kişiliğe üstün gelebilmektedir, bunun hakkında yeterince veri vardır.

- CHP’nin “çizgi”sinde olmamasi: CHP çizgisi nedir sorusunu bir kenara bırakalım, esas tanımı gereği “çati” adayının zaten salt bir parti çizgisinde olmasi şaşirtici olmaz mıydi? Fazla mi alıştık acaba tek parti iktidarina da hep bir “parti” çizgisinde insan profili görmek istiyoruz? En büyük ulusalcilik karakter ve eylemlerle Türkiye’nin menfaatlerini savunmaktır, kapsayıcı ve adil olmaktır; adayın ismini ve kimliğini duyar duymaz saldiran kim varsa bilin ki baska bir niyeti vardır.

Size bir okurumuzun yaptığı analizi sunuyoruz:

1-İhsanoğlu çok eski ve tanınan Yozgatlı bir ailenin çocuğu. Yöredeki 150 yıllık aile konağını bütün hisselerini diğer mirasçılardan toplayıp, müze ve kitaplık olması için 10.000 civarında kitapla birlikte üniversiteye bağışlamış.

2- Babası Mısır’da Türkoloji ve Türk Edebiyatı kürsülerini kurmuş, evde sürekli Türkçe konuşmuş bir bilim adamı.

3- Annesi Rodos göçmeni, evde zeytinyağlı yemekler hâkim, kabak çiçeği dolması en sevdiği yemek.

4- 25 yaşında tercüme ettiği Ferhat ile Şirin, Nazım Hikmet’in Arapçaya tam çevrilen ilk kitabı.

5- 1970’te ülkesine hizmet için Türkiye’ye dönüyor. Eşi Füsun hanım, Demokrat Parti’li bir ailenin eczacılık eğitimi almış bir kızı. Son derece modern, opera ve bale seven, bugünkü bütün siyasetçi eşlerinden çok daha prezantabl, diplomat eşliğini öğrenmiş, aydınlık yüzlü bir hanım.

6- Organik Kimya doçentiyken, alan değiştirip bilim tarihinde profesörlüğe geçiyor, ve Türkiye’de ilk bilim tarihi kürsüsünü kuruyor.

7- Aynı dönemde, Osmanlı ve Türk ve İslam eserleri ve Osmanlı bilim tarihiyle ilgili çalışmaya da başlıyor. İngiltere, Almanya, Amerika’da akademik çalışmaları var.

8- 2001-2005 arasında Milletlerarası Bilim ve Felsefe Tarihi Kurumu’nın başkanlığını yapıyor. Alanında dünyada çok saygın bir bilimadamı.

9- Ayrıca, İslam Kültürü ve sanatı alanlarında da birçok akademik çalışması var. Ama Hat sanatı özeli hariç, bunlar ikincil alanlar.

10- Diğer taraftan bakarsak, Suudilerle ve ABD ile çok yakın, ılımlı İslam’ın birçok ismi gibi yolu Exeter’den geçmiş. Çifte vatandaşlık konusu soru işareti taşısa da, MHP buna izin vermeyeceği için çok küçük olasılık.

11- 2 yıl önce Aydın Doğan cumhurbaşkanı adayı olmasını, tüm gücüyle kendisi destekleyeceğini söylemiş.

12- Mısır ve Suriye kırılmasına kadar AKP’yi ve politikalarını desteklerken, hükümetin Ortadoğu’daki politikalarını desteklemediği için mi, yoksa Suudiler öyle istediği için mi yollarının ayrıldığı meçhul.

13- Hep merkez sağ partilerin etki alanında bulunmuş, ama örgütlenmelerde hiç yer almamış, ve siyaset benim işim değil derken, şimdi bu şekilde ortaya çıkması bir proje hissi uyandırıyor.

14- Kılıçdaroğlu ve Bahçeli parti içi rekabet istemedikleri için, siyaset dışı bir aday çıkardılar tezi yanlış, herhangi bir siyasi aday, kendi partisi dışından destek alamazdı.

15- Çatı adayın partilerin bütün seçmenlerinin oyunu alacağı varsayımı da eksik, evet siyasette 2+2 bazen 3 eder, ama bazen de 5 eder.

16- Başbakan’ın ezberlediği siyaset retoriğinde, İhsanoğlu’nu eleştirebileceği tek şey paralel yapıyla yakın olması olabilir, ama onun da delili yok, tutmaz. Ayrıca, bir zamanlar çok övdüğü bir insan ve bütün parametrelerde Başbakan’dan daha uygun bir aday.

17- İhsanoğlu için Körfez sermayesi ve batı fonları siyaset finansmanı yaratabilir. Ayrıca bir mezhepler savaşına dönüşen Ortadoğu gündeminde, daha önce 8 mezhebin eşitliği konusunda tarihi bir anlaşma hazırlamış olan İhsanoğlu, bölge ve dünya tarafından da, çok daha tercih edilen bir aday olacaktır.

18- Sol seçmen, aslında zaten kızgın olduğu CHP’yi bu adaylık için eleştiremez, çünkü CHP’nin adayı değildir, sonuçta bir uzlaşma adayıdır. Mansur Yavaş deneyimi tekrarlanacaktır, çünkü muhalif seçmenin temel meselesi ülkeyi bölen Başbakan’ın cumhurbaşkanı olmamasıdır. Bu yüzden seçim boykotu büyük bir tutarsızlıktır.

19- Başbakan bu adaylık açıklamasından sonra durumunu gözden geçirebilir, çok büyük kamuoyu araştırmaları yapıldı, oyu zaten yüksek görünmüyor. Ama İhsanoğlu’na karşı oy oranını araştırmak için çok zaman yok. Ayrıca Kürt oyları da zaten cepte değil.

20- AKP Abdullah Gül’ü tekrar aday gösterebilir, ancak bu durumda bile aslında çok yakın çalışma arkadaşı olan İhsanoğlu’nun kazanma şansı yine de var.

21- Çabuk karar vermeyelim. Bu seçim, Cumhurbaşkanı değil, bir rejim seçimi. Otokratik bir başkanlık sistemi mi, mevcut yetkileriyle aslında sembolik, ve bütün ülkeyi kucaklayabilecek bir cumhurbaşkanının da bulunacağı, mevcut parlamenter sistemin devamı mı?

22- Erken üzülmeyin, erken sevinmeyin. Ama daha da önemlisi, bütün adayları görmeden erken oy vermeyin.

Korkut Keskiner
Türkiye.net

Ekmeleddin İhsanoğlu hakkında bilgi edinilebilecek linkler:

Professor Ekmeleddin Ihsanoglu
Tarih ve Medeniyet Makaleler
http://tr.ircica.org/content_images/turkce.pdf
http://www.unitar.org/gls/sites/unit...ies_SG_OIC.pdf
www.kriter.org - Osmanl ilminin bykln dnyaya gsterdim
Hürriyet Arama Mobil
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/d...cis_lazim.html

__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 18.06.14, 18:05   #23
Üye

kardium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2014
Yaş: 39
Konular: 0
Mesajlar: 45
Ettiği Teşekkür: 15
Aldığı Teşekkür: 124
Rep Derecesi : kardium Karimasını arttırmak için doğru yerdekardium Karimasını arttırmak için doğru yerdekardium Karimasını arttırmak için doğru yerdekardium Karimasını arttırmak için doğru yerdekardium Karimasını arttırmak için doğru yerdekardium Karimasını arttırmak için doğru yerdekardium Karimasını arttırmak için doğru yerdekardium Karimasını arttırmak için doğru yerdekardium Karimasını arttırmak için doğru yerdekardium Karimasını arttırmak için doğru yerdekardium Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? (Cumhurbaşkanı Adayı)

Son günlerde Uğur Mumcu'nun bir araştırma yazısında adı geçtiği haberi dolaşıyor. Pek iyi bahsetmemiş adaydan.
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
kardium isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz kardium'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.06.14, 20:48   #24
Uzman Üye

C.Cienfuegos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Konular: 95
Mesajlar: 1,354
Ettiği Teşekkür: 1157
Aldığı Teşekkür: 5139
Rep Derecesi : C.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmedeC.Cienfuegos muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? (Cumhurbaşkanı Adayı)

MHP kökenli tanınmış birisinin çatı adayı olacağını sanıyordum ve öyle olsa idi tereddüt etmez oyumu verirdim.
Şimdi adını ilk defa duyduğum bu kişiyi araştırdım, gördümki ilahiyat değil Fen kökenli, ortadoğu hakkında kabul edilebilir fikirleri olan 5 dil bilen, eşinin başı açık bir adam.
Karşısına kafama uygun bir aday çıkmazsa, mecburen oy vereceğim, CHP'nin çıkaracağı en kötü aday bile RTE'nin karşısında iyi bir adaydır.
__________________

"Tanrım, artık bir ateist olduğum için beni bağışla , ama Nietzsche'yi okudun mu?"

John Fante
C.Cienfuegos isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz C.Cienfuegos'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.06.14, 20:59   #25
Üye

lili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 0
Mesajlar: 44
Ettiği Teşekkür: 56
Aldığı Teşekkür: 265
Rep Derecesi : lili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerdelili Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? (Cumhurbaşkanı Adayı)

Tayyip Erdoğan'ın CUmhurbaşkası seçilmesi için anlaşmalı adı ortalığa atılmış biri.
Şuan gündemi düşünüyorumda, ne chp'de ne de Mhp'de adam gibi adam var.
Tayyip erdoğan pkk'yı besleyip Türkmenleri öldürtüyor, diğer parti liderleride çanak tutuyor, yani danışıklı dövüşüklü yapılan hareketler.
__________________

.

* Din bir vicdan meselesidir. Herkes vicdanının emrine uymakta serbesttir. Biz dine saygı gösteririz. Düşünüşe ve düşünceye muhalif değiliz. Biz sadece din işlerini, millet ve devlet işleriyle karıştırmamaya çalışıyor, kasde ve fiile dayanan taassupkâr hareketlerden sakınıyoruz.

* İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal... İkinci Mustafa Kemal, onu "ben" kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!

M. Kemal ATATÜRK
lili isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz lili'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 21.06.14, 23:46   #26
Tam Üye

Arsenik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2014
Yaş: 38
Konular: 0
Mesajlar: 258
Ettiği Teşekkür: 227
Aldığı Teşekkür: 818
Rep Derecesi : Arsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmedeArsenik muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? (Cumhurbaşkanı Adayı)

ismini ezlerleyebilmek için bir formül bulmaya çalıştığım insan. şimdilik arka arkaya ekmeleddin, ekmeleddin, ekmeleddin, ekmeleddin demekle yetiniyorum.
__________________
Tanrıyı güldürmek istiyorsan, ona planlarını anlat.
Arsenik isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Arsenik'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.06.14, 23:59   #27
Tam Üye

Taner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 61
Mesajlar: 417
Ettiği Teşekkür: 1098
Aldığı Teşekkür: 1697
Rep Derecesi : Taner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmedeTaner muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? (Cumhurbaşkanı Adayı)

Tanınmadığını söyleyenler vardı,ben de tanımıyordum. şimdi tanındı. Bir tanesi rte bunu çiğ çiğ yer demiş. Bunu söyleyen kime hizmet ediyor anlamadım. peki rte yi çiğ çiğ yiyecek bir isim söyleyin. Çok ciddiyim eleştiriyorsunuz bu güzel; bu gün en sert chp linin yanında herhangi birisi hatta demokrat bile olamayan birisi chp genel başkanını eleştirebilir. Bu demokrasi olduğunu gösterir. Sokağa inin sıradan bir rte ciye rte yi eleştirin birinci kelimeden sonra saldırır. Evet tabiiki eleştireceksiniz chp yi de gösterdiği adayı da ama eleştirenlerden isim istiyorum. bir isim verin rte yi çiğ çiğ yiyecek.

1 _ Biz demokratız adam yemeyiz.
2 _ Ben şahsen tadına baktığım zehir zemberek bir şarabı bir daha içmem
3 _ Hiç tanımadığım bir insana kendine aydın diyenler tarafından yapılan saçma sapan incir çekirdeğini doldurmayacak eleştirileri duyduğumda bu tanımadığım kişiye haksızlık yapıldığını düşünüyorum ve sempatim artıyor.
4 _ rte sisteminin size dayattığı zihniyeti o kadar benimsemişsiniz ki Kılıçtaroğlu'nun manevrasını algılayamıyorsunuz.

Ben size bir isim vereyim. Benim adayım Emine Ülker Tarhan Çok ciddiyim.
Ama sonuç sorarım size sonuç?

İnsanları eleştirebilirsiniz ama asla hakaret edemezsiniz. Birileri zaten siyasetini hakaretle yürütüyor. Gerçekten halk kavgadan bıktı artık ciddi biçimde sükunete ihtiyacı var. İşte sırf bu nedenle Ben Bu adayı şanslı görüyorum.

Yazdıklarım baştan aşağı yanlış da olabilir samimi olarak bir şey söyleyin beni ikna edin. Yanlışım nerede?
__________________
Gerçekçi ol İmkansızı iste.
Taner isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Taner'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.06.14, 00:09   #28
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2652
Mesajlar: 30,797
Ettiği Teşekkür: 168305
Aldığı Teşekkür: 182592
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? (Cumhurbaşkanı Adayı)

Taner, işte mecbur edilmek insanın gücüne gidiyor.

Tüm konu bu.. Ortak aday akıllıca idi, bunu da başardılar. Kim aday olursa olsun rte den çok daha iyi olacağı kesin.. Kesin de, yine islami değerlerin ön plana çıkması insanı üzüyor haliyle..

Kazanılan kadar, kayıp olmasa bari.. Seçeneksiz bırakıldık, bırakılmaya da mecburiyet vardı açıkçası..

Geminin rotasına bakın, geminin burnu nereye döndü, istikamet neresi..
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.06.14, 19:03   #29
- Yalnızların Kraliçesi -

Seval - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 12
Mesajlar: 492
Ettiği Teşekkür: 1627
Aldığı Teşekkür: 2114
Rep Derecesi : Seval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmedeSeval muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Sekercik
Standart Cevap: Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? (Cumhurbaşkanı Adayı)Bu gerçekten olmadı..
İçimizde ters köşe olduk gibime geliyor.
Seval isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Seval'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.06.14, 20:41   #30
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 28
Konular: 122
Mesajlar: 2,714
Ettiği Teşekkür: 14069
Aldığı Teşekkür: 8538
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: Ekmeleddin İhsanoğlu Kimdir? (Cumhurbaşkanı Adayı)

Ekmeleddinle Tekmeleddinle olmaz bu işler..

İmkanlar el verse en iyisi başkanlık sistemi, RTE alayına yeterdi..
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Slower'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adayı, bilim, cumhurbaşkanı, ekmeleddin, ihsanoğlu, kimdir, İhsanoğlu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Gebeliğin İlk Ayında Neler Yaşanır? Cansuyu Kadınlara Ait Güncel Konular 0 10.06.14 12:08
14 Yerde Tekrarlanan Seçimler Sona Erdi ReaL Ülkemiz ve Dünya Gündemi 1 02.06.14 00:12
Hugo Chavez Öldü Derken, Atatürk Kimdir? Mustafa Akten Mustafa Akten 5 07.03.13 00:26
Başkan adayı eşek trenci Fıkra ve Gülmece Yazıları 1 27.03.12 11:22


WEZ Format +3. Şuan Saat: 20:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.