MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 09.07.14, 15:07   #1
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1599
Mesajlar: 8,008
Ettiği Teşekkür: 29702
Aldığı Teşekkür: 35131
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Exclamation 3 Polis 3 Çocuğa Tecavüz Etti.Diyarbakır'da yaşları 6 ila 10 arasında olan 3 kardeşin, merkez Yenişehir ve Eğil İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 3 polis memurunun aylarca cinsel istismara maruz kaldıkları geçen Nisan ayında gündeme gelmişti. BDP Diyarbakır milletvekili Altan Tan, konu ile ilgili Meclis’e araştırma talebinde bulunurken, Twitter'da yeni iddialar ortaya atıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu da konu ile ilgili İçişleri Bakanı Efkan Ala’nın yanıtlaması için soru önergesi verdi. Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ise sosyal medyada polislerin küçük yaştaki 3 çocuğa tecavüz ettiği ve hakkında takipsizlik kararı alındığı iddialarını yalanladı.

3 POLİS KARDEŞLERE CİNSEL İSTİSMARDA BULUNDU

Dicle Haber Ajansı tarafından geçen Nisan ayında gündeme getirilen habere göre; şu an 6 yaşında olan M.E, 7 yaşında olan G.S.E. ve 10 yaşında olan Z.H.E. isimlerindeki 3 kardeş, aylarca 3 polis memurunun cinsel istismarına uğradı. Çocukların yaşadıklarını babalarına anlatması sonrasında baba polisler hakkında şikayetçi oldu.

Haberde yer alan bilgilere göre; çocuklara yönelik cinsel istismar, 2011 yılında kardeşlerden M.E'nin henüz 3,5 yaşındayken kaybolması ile başladı. M.E'nin kaybolması üzerine karakola yapılan kayıp başvurusu sonrasında M.E'nin bulunmasına dönük çalışmalar sırasında Anne A.E ile Yenişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru O.K'nın başlayan tanışıklığı daha sonra ilişkiye dönüştü. Anne A.E. zaman zaman görüşmek üzere gittiği polis memuru O.K'nin, İç Ofis Polis Lojmanları'ndaki evine kimi zaman çocuklarını da götürdü.

Anne A.E. ilişki kuran polis memuru O.K. bir süre sonra her üç küçük çocuğa da cinsel istismarda bulunmaya başladı. Anne A.E. çocuklarına dönük yaşanan bu cinsel istismara rağmen söz konusu polis ile ilişkisini sürdürmeye devam etti. Çocuklara dönük istismar bununla da sınırlı kalmadı. Bir müddet sonra her üç kardeş, O.K. isimli polisin yine polis olan arkadaşları F.B. ve soyadı bilinmeyen A'nın da istismarına uğradı.

UYUŞTURUCU MADDEYE ALIŞTIRILDILAR

Kardeşlere dönük istismar 2011 yılından, çocukların yaşadıklarını babalarına anlattığı Mayıs 2013 tarihine kadar sürdü. Kardeşler cinsel istismarına uğradıkları kaldıkları polislerin zaman zaman şiddetine de maruz kalıp, onlar tarafından uyuşturucu madde kullanmaya alıştırıldı.
Diyarbakır Çocuk Savcısı Kenan Yıldırım tarafından 19 Haziran 2013 tarihinde psikolog eşliğince ifadeleri alınan çocuklar, tüm yaşadıklarını anlattı.

Alınan ifadelerinin ardından, çocukların ifadelerinde belirttiği cinsel istismara maruz kaldıkları adreslere ilişkin tespitlerde bulunuldu. Yapılan tespitlerde çocuklar tarafından belirtilen ilk adres, polis memuru O.K'a ait İç Ofis Polis Lojmanları'ndaki evi oldu. Aynı tespit, şikayet başvurusu yapıldığı esnada Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından da tutanak altına alındı. Çocuklar, O.K'nın polis lojmanlarındaki evi dışında, polis memurları O.K, F.B. ve soyadını bilmedikleri A. adlı polis tarafından Eğil İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne de götürüldüklerini ve burada cinsel istismara uğradıklarını savcıya anlattı.

TAKİPSİZLİK KARARI VERİLDİ

Savcı Yıldırım, çocukların anlatımları üzerine Anne A.E'nin de ifadesini alırken, cinsel istismarda yer alan çocukların işaret ettiği polislerin ifadesine ise başvurmadı. Anne A.E, savcılığa verdiği ifadesinde, polis O.K. ile olan ilişkisini yalanladı.

Polislerden O.K. da 20 Haziran 2013 tarihinde Gasp Büro Amirliği'nde alınan ifadesinde çocukları tanımadığını iddia etti. O.K. ifadesinde evli ve 5 ile 1 yaşında iki çocuk babası olduğunu da belirtti.

Soruşturma hakkında "takipsizlik" kararı verildi. Baba M.N.E, bu durumu karakolu gidip ifade verdiği sırada polislerden sözlü olarak öğrendi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından çocuklar için herhangi bir koruma kararı ya da girişimde bulunulmadı.

ADLİ TIP RAPORUNDA ÇARPICI İFADELER

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından istismarın yaşandığı dönem 4 buçuk yaşında olan çocuklardan G.S.E'nin tecavüze uğrayıp, uğramadığına ilişkin Adli Tıp Kurumu'ndan istenen raporda; "…mağdurun yaşı, fiziki gelişimi, olay sırasında penis girişini kolaylaştırıcı kaygan madde kullanımı ile hile, tehdit yada rıza gibi nedenlerle direncinin kırıldığı durumlarda anal sfinkterin çok büyük travmatik değişim olmaksızın penisin girişine müsait olacak şekilde genişleme yeteneğinin bulunmasının tıbben mümkün olduğu" ifadelerinin kullanılması dikkat çekti.

“BİRÇOK KEZ CİNSEL İSTİSMARA MARUZ KALDIKLARI BELİRLENDİ”

Çocuklardan Z.C.E'nin Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nce hazırlanan Psikiyatri Kanaat Raporu'nda ise, "Birçok kez cinsel istismara maruz kaldığı ve bu olaylardan sonra içe kapanma ve isteksizlik duygularının oluştuğu belirlenmiştir" denildi.
Çocuklardan 10 yaşındaki Z.C.E'nin başlarından geçenleri aktardığı günlük soruşturma sürecinde dikkate alınmadı.

BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan; Nisan ayında olayın gündeme gelmesiyle birlikte çocuklara karşı yaşanan cinsel istismarı Meclis gündemine taşıdı ve olayın Meclis tarafından araştırılmasını talep etti.

SKANDALA DAİR YENİ İDDİALAR TWITTER’DA

Twitter’da“@isyankizi” isimli kullanıcı da, Diyarbakır'da yaşları 6 ila 10 arasında olan 3 kardeşin, merkez Yenişehir ve Eğil İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 3 polis memurunun aylarca cinsel istismarına maruz kalmasına dair yeni iddialar paylaştı.

Twitter kullanıcısı “@isyankizi” 3 kardeşin babasına ulaştığını belirterek şu ifadeleri paylaştı:
CHP’Lİ SEZGİN TANRIKULU’NDAN SORU ÖNERGESİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, İçişleri Bakanı Efkan Ala’ya, Diyarbakır’da üç yıl boyunca devam eden sistematik tecavüze, istismara kaç polis memurunun karıştığını sordu.

Tanrıkulu, İçişleri Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Diyarbakır’da 2011-2013 yılları arasında şu an 6 yaşında olan M.E, 7 yaşında olan G.S.E. ve 10 yaşında olan Z.H.E. isimli üç kardeşin, Yenişehir ve Eğil İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli üç polis memuru tarafından tecavüze uğradığının basına yansıdığını belirterek şöyle dedi:

“Böylesine korkunç bir olay hakkında herhangi bir idari işlem yapılacak mıdır?

Üç yıl boyunca devam eden sistematik tecavüze, istismara kaç polis memuru karışmıştır?

Halen aynı yerde görev yapmaktalar mı?

İsmi geçen polis memurları F.B, A.Ç. ve O.K. görevde tutulmaya devam edilecek midir?

Zanlı polis memurları şu anda nerede, hangi kademelerde görev yapmaktadırlar?

Çocuklarının maruz kaldığı tecavüzleri yargıya taşıyan baba kimler tarafından tehdit edilmiştir? Bununla ilgili bir soruşturma başlatılacak mıdır?

Adli Tıp Kurumu’nun söz konusu olay konusunda polis memurlarını korumaya yönelik bir rapor sunduğu iddiaları doğru mudur?
Söz konusu olayın adli merciler tarafından tekrar ele alınarak zanlıların en ağır biçimde cezalandırılması için gerekli soruşturma yürütülecek midir?

Cinsel istismara maruz kalan çocukların ve olayı yargıya taşıdığı için tehdit edildiğini ifade eden babanın korunması için herhangi bir girişimde bulunulacak mıdır?

Bu korkunç olayın zanlısı olan polis memurları kimler tarafından korunmuştur?

Üç yıl devam eden sistematik tecavüzden, zanlıların sıralı amirlerinin haberlerinin olmaması mümkün müdür? Olaya göz yuman amirler hakkında ayrıca bir idari soruşturma başlatılacak mıdır?”

DİYARBAKIR EMNİYETİ'NDEN YALANLAMA


Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü ise sosyal medyada paylaşılan yazının gerçek dışı olduğunu belirterek, söz konusu isimde kimsenin Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde görev yapmadığını söyledi. Böğürcü, paylaşımların tamamen asılsız olduğunu, paylaşımı yapan kişinin daha önce de bu tür paylaşımlar yaptığını, psikolojik rahatsızlığı bulunan bir kişi olduğunu kaydetti. Paylaşımları yaptığı iddia edilen M.E. hakkında geçen nisan ayında Cumhuriyet Başsavcılığı'nca suç uydurma, iftira ve hakaretten bir soruşturma başlatıldığı da belirtildi.

Odatv.com

__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.07.14, 16:32   #2
Uzman Üye

Tanıdık - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 71
Mesajlar: 1,861
Ettiği Teşekkür: 4358
Aldığı Teşekkür: 7338
Rep Derecesi : Tanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyorTanıdık karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: 3 Polis 3 Çocuğa Tecavüz Etti.

Altından çapanoğlu çıkabilir bu haberin... Bir insan bu kadar hayvanlaşamaz...
__________________
Bizde bilirdik kıkırdak fıkırdak olmasını...Ama kalbe en güzel hüzün yakışıyordu, bizde onu bastık sinemize...

Tanıdık
Tanıdık isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Tanıdık'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.07.14, 16:52   #3
Tam Üye

YaReN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2011
Yaş: 32
Konular: 22
Mesajlar: 242
Ettiği Teşekkür: 987
Aldığı Teşekkür: 1059
Rep Derecesi : YaReN Karimasını arttırmak için doğru yerdeYaReN Karimasını arttırmak için doğru yerdeYaReN Karimasını arttırmak için doğru yerdeYaReN Karimasını arttırmak için doğru yerdeYaReN Karimasını arttırmak için doğru yerdeYaReN Karimasını arttırmak için doğru yerdeYaReN Karimasını arttırmak için doğru yerdeYaReN Karimasını arttırmak için doğru yerdeYaReN Karimasını arttırmak için doğru yerdeYaReN Karimasını arttırmak için doğru yerdeYaReN Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Yalniz
Angry Cevap: 3 Polis 3 Çocuğa Tecavüz Etti.

yazık günah ya nasıl kıyarlar
__________________
YaReN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 09.07.14, 16:57   #4
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 17,522
Ettiği Teşekkür: 73486
Aldığı Teşekkür: 67753
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: 3 Polis 3 Çocuğa Tecavüz Etti.

6, 7 ve 10 yaşındaki kızlar daha çocuk be hayvanlar....
Yazık günah hayatını kararttınız kızların...

Teşekkürler Serseri...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 09.07.14, 22:58   #5
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1599
Mesajlar: 8,008
Ettiği Teşekkür: 29702
Aldığı Teşekkür: 35131
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: 3 Polis 3 Çocuğa Tecavüz Etti.
Diyarbakır’da yaşları 6 ila 10 arasında değişen üç kardeşin, iki yıl boyunca merkez Yenişehir ve Eğil İlçe Emniyet Müdürlüğünde görevli üç polis memurunun cinsel taciz ve tecavüzüne maruz kaldığı iddiaları yeninden gündemde. İlk olarak nisan ayında haberlere konu olan olay, dün bir twitter kullanıcısının çocukların babası ile yaptığı görüşmeyi twitter’da anlatması üzerine sosyal medyanın gündemine oturdu. Emniyet iddiaları yalanlarken, Evrensel'den Faruk Ayyıldız'a konuşan çocukların babası Mustafa Nejat E. çok çarpıcı bilgiler verdi. Tecavüz iddiasında ısrar eden babanın bizzat verdiği belgeler Diyarbakır Emniyet Müdürü’nün, ‘Bu isimlerde kimse Diyarbakır Emniyetinde görev yapmadı’ ve ‘herhangi bir takipsizlik kararı yok’ iddialarını yalanlıyor.

ÇOCUKLARIN BABASINDAN ÇARPICI BİLGİ VE BELGELER

Olayın yeniden gündeme gelmesinin ardından tekrar konuşan Mustafa Nejat E. çarpıcı bilgiler sundu. Baba Mustafa Nejat E.’nin Evrensel'den Faruk Ayyıldız'a verdiği belgelerden biri Diyarbakır Emniyet Müdürünün “Söz konusu isimde kimse Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde görev yapmadı” iddiasını diğeri de ‘Savcılığın takipsizlik kararı verdiği doğru değil’ iddiasını yalanlıyor.

Olayın başlangıcını anlatır mısınız?

2013’ün haziran ayında kızım, ‘Baba bilmediğin bazı şeyler var’ diyerek yaşadıklarını bana anlattı. Çocukların annesine sordum, böyle bir durum olmadığını, çocukların yalan söylediğini ifade etti. Kızım ‘var’ diye ısrar edip, kendisini hastaneye götürmemi istedi. Tanıdığımız olan bir hastaneye götürüp, kontrol ettirdik. Bu çocuğu perişan etmişler dediler. Hastaneden, annesini aradım. ‘Yarın savcıya gideceğiz, her şeyi anlatacaksın’ dedim. Ben eve geldikten, 20 dakika sonra eve polisler geldi. “Burada bir kadın zorla tutuluyormuş” dediler, çocukların annesi polislerle birlikte gitti. Bir daha da kendisini görmedik. Karakolda polislerden şikayetçi oldum. Sabah 09.00’da çocuklarla birlikte çocuk şubeye gitmemizi istediler. Oradan rutin kontrol için hastaneye götürdüler. Daha sonra çocuk izleme merkezinden gelenler ayrı odalarda çocuklarla görüştüler. Çocukların anlattığına göre, karakolda biz odada çay içerken, polis F.B, oyun odasına girerek ‘Yüzleşmeye gittiğinizde bizim ismimizi vermeyeceksiniz’ diye tehdit etmiş. Savcı çocukların ifadesini aldı. Çocukların adres tespitinde evini tarif ettiği polis memuru O.K, çocukları tanımadığını söylemiş.

‘SİLAH GÖSTERİP AKILLI OL DEDİLER’

Polisler sizi tehdit etti mi?

Çocuğumu okula götürürken, evimin önünde polis arabasından silah gösterip, işaret parmağını sallayarak tehdit ettiler. Devamında da sözlük olarak; ‘Polislerle uğraşma, akıllı ol’ diye tehdit ettiler.

‘POLİSLERLE YÜZLEŞELİM’

Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü adı geçen kişilerin polis olmadığını açıkladı. Buna ne diyorsunuz?

Emniyet eğer açıklamasının arkasında duracaksa, polislerle yüzleşelim. Çocukları da yüzleştirelim. Diyarbakır’da görev yapan bu kadar polisin içerisinde çocuklar, üç tane polis ismi verdi. İlçe nedir bilmeyen bir çocuk Eğil ilçesini nereden biliyor, oraya giden yolu nereden biliyor? Biz mi yalan söylüyoruz, onlar mı kaçıyorlar görelim. Yüzleşmeye hazırız.

Çocukların psikolojisi ne durumda şu an?

Çocukların psikolojileri iyi değil ama ilgileniyoruz. Yaşadıklarından dolayı üzerlerinden atamıyorlar. Yaşları henüz küçük. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı hiçbir girişimde bulunmadı. Kendi imkanlarımızla, psikiyatriye götürüyoruz.

EMNİYET MÜDÜRܒNÜN YAPTIĞI AÇIKLAMA

Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, Diyarbakır’da polislerce 3 çocuğa tecavüz edildiği iddialarını yalanladı.

Twitter’den iddiaları yayınlayarak yeniden gündeme getiren kişinin psikolojik rahatsızlığı bulunduğunu öne süren Böğürcü, bu kişinin daha önce de ‘kamu görevlilerine iftira’ suçundan hakkında işlem yapılan M.E. olduğunu söyledi. İddialarda adı geçen polislerin Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde görev yapmadığını söyleyen Böğürcü, olayla ilgili soruşturmada takipsizlik kararı alındığı haberlerinin de gerçek olmadığını öne sürdü.

BAKANLIK AÇIKLAMASI

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ise 2013 Haziran ayında adli olayın ortaya çıkmasıyla, konunun takipçisi olunduğu belirtildi. Bu kapsamda bakanlığın, çocuklar hakkında ilgili mahkemeden sağlık, eğitim ve danışmanlık tedbir kararı aldırdığı belirtilerek, “Diyarbakır ve Şanlıurfa illerinde yakın aile üyeleri tarafından bakılmakta olan çocuklara tedbir kararlarının gereği titizlikle yerine getirilmekte olup aile ve çocuklar takip edilerek desteklenmektedir” ifadelerine yer verildi.

Bakanlık olarak çocukların yanında ve taraf olduklarına dikkat çekilen açıklamada, şunlar kaydedildi: “Bu ve benzeri olaylarda çocuklarımızın üstün yararı gözetilerek hareket edilmiştir ve edilmektedir. Diğer yandan adli olaya ilişkin verilen karara yapılan itiraz takip edilmektedir. Bu safhada bakanlığımız, ilgili adli merci nezdinde yazılı beyanda bulunarak dosyanın yeniden incelenmesi talebinde bulunacaktır. Ayrıca dava açılması halinde bakanlığımız davaya müdahil olacaktır.”Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, olaya ilişkin bugün yaptığı açıklamada, tecavüz olayında adı geçenler için, ‘Söz konusu isimde kimse Diyarbakır Emniyet Müdürlüğünde görev yapmadı’ dedi. Ancak çocukların babasının gazetemize verdiği yukarıdaki belgede olayda adı geçen O.K. ifadesinde Diyarbakır ilinde Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü'nde görevli olduğunu belirtiyor.Diyarbakır Emniyet Müdürü Halis Böğürcü, açıklamasında olaya ilişkin bir takipsizlik kararı bulunmadığını da öne sürmüştü. Ancak yukarıdaki belge olaya ilişkin yürütülen soruşturmanın ardından Cumhuriyet Savcısı Fatih Mehmet Vidinel imzasıyla verilen
‘kovuşturmaya yer olmadığı’ kararına ait.

PSİKİYATRİ RAPORU: CİNSEL İSTİSMAR VAR

Olay ilk olarak çocukların yaşanan cinsel taciz ve tecavüzü babalarına anlatmaları sonrası, baba Mustafa Nejat E’nin söz konusu polisler hakkında şikayetçi olmasıyla kamuoyuna yansıdı. Üç kardeşe dönük cinsel taciz ve tecavüzün 2011’den, Mayıs 2013’e kadar sürdüğü iddia edilirken, üç kardeş, polislerden şiddet gördüklerini, uyuşturucu madde kullanmaya zorlandıklarını anlattı.

TECAVÜZ ŞİKAYETİNE TAKİPSİZLİK

Baba Mustafa Nejat E, söz konusu polisler hakkında şikayetçi oldu. Diyarbakır Çocuk Savcısı Kenan Yıldırım tarafından 19 Haziran 2013 tarihinde psikolog eşliğinde ifadeleri alınan kardeşler yaşananları anlattı. Çocukların ifadelerinde belirttiği adreslere ilişkin yapılan incelemede, ilk adresin Polis Memuru O.K’ye ait İç Ofis Polis Lojmanlarındaki evi olduğu tespit edildi. Çocuklar, O.K’nin polis lojmanlarındaki evi dışında, polis memurları O.K, F.B. ve soyadını bilmedikleri A. adlı polis tarafından Eğil İlçe Emniyet Müdürlüğüne de götürüldüklerini ve burada da cinsel istismara uğradıklarını savcıya anlattı.

SAVCI POLİSLERİN İFADESİNİ ALINMADI

Savcı Yıldırım’ın, çocukların anlatımları üzerine Anne A.E’nin de ifadesini alırken, polislerin ifadesine ise başvurmadığı öğrenildi. Polis O.K ile ilişkisi olduğu iddia edilen anne A.E, savcılığa verdiği ifadede bu iddiayı yalanladı. Polislerden O.K. 20 Haziran 2013 tarihinde Gasp Büro Amirliğinde polislerce alınan ifadesinde çocukları tanımadığını, evli ve iki çocuk babası olduğunu söyledi. Çocukların ifadelerine rağmen, başlatılan soruşturma hakkında ‘takipsizlik’ kararı verildi. Alınan bu kararın, kendisine tebliğ dahi edilmeyen baba M.N.E, takipsizlik kararını karakoldaki ifadesi sırasında polislerden sözlü olarak öğrendi. Cinsel taciz ve tecavüze maruz kalan çocuklar için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ise koruma kararı almadı, herhangi bir girişimde de bulunulmadı.
Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından istismarın yaşandığı dönem 4 buçuk yaşında olan çocuklardan G.S.E’nin tecavüze uğrayıp, uğramadığına ilişkin adli tıp kurumundan istenen raporda çarpıcı ifadelere yer verildi. Adli Tıp Kurumu, “…Mağdurun yaşı, fiziki gelişimi, olay sırasında penis girişini kolaylaştırıcı kaygan madde kullanımı ile hile, tehdit ya da rıza gibi nedenlerle direncinin kırıldığı durumlarda anal sfinkterin çok büyük travmatik değişim olmaksızın penisin girişine müsait olacak şekilde genişleme yeteneğinin bulunmasının tıbben mümkün olduğu…” ifadelerine yer verirken, çocuklardan Z.C.E için Diyarbakır Çocuk Hastalıkları Hastanesince hazırlanan psikiyatri kanaat raporunda şu ifadelere yer verildi; “Birçok kez cinsel istismara maruz kaldığı ve bu olaylardan sonra içe kapanma ve isteksizlik duygularının oluştuğu belirlenmiştir” ifadelerine yer verildi.

‘DOĞUM KONTROL HAPI VE UYUŞTURUCU VERDİNİZ’

Çocuklardan şu an 10 yaşında olan Z.C.E. tuttuğu günlükte, yaşadıklarını yazı ve çeşitli resimlerle ifade ediyor. Günlüğünde “Doğum kontrol hapı ve uyuşturucu da bana verdiniz. O. (polis memuru), F.’den (diğer polis memuru) uyuşturucu istedi. Sen de (annesine) hem kendin içtin hem bana verdin. Senin dediğini yapacağım hani sen demiştin ya ‘Kendine de zarar ver’ demiştin. Dediğini yapacağım. Kahrol seni hiç sevemiyorum…” gibi birçok ifadeye yer veriyor. Z.C.E.’nin aynı zamanda günlüğüne çizdiği evlerin üzerine Eğil İlçe Karakolu yazması da dikkat çekiyor.

Odatv.com


__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
cinsel, çocuğa, etti, polis, tecavüz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Yaşasın Tuzluçayır / Ankara Direnişi Aristo Ülkemiz ve Dünya Gündemi 6 09.09.13 00:58
“Mesele”yi Anlama Kılavuzu! Ya da Gezi’deki Çevreci Gençlere Yapılanlar! SerseriGezgin Serbest Kürsü 2 19.08.13 18:39
Başbakan'ın "Destan Yazdılar" Dediği Polisler Konuştu. SerseriGezgin Ülkemiz ve Dünya Gündemi 7 14.07.13 17:54
Polis kolejine öğrenci alınacak Abartmatozu Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları 13 13.03.09 07:28


WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.