MERHABALAR
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 11.07.14, 02:03   #1
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1599
Mesajlar: 8,007
Ettiği Teşekkür: 29702
Aldığı Teşekkür: 35129
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Filistin'de Neler Oluyor?İsrail Gazze’yi dün gece de bombalamaya devam etti. Bombardımanda ölenlerin sayısı yetmişbeşi buldu. Saldırılarda yaralanan yüzlerce Filistinli için gereken en hayati ilaçlar ve tıbbi malzemeler ambargo nedeniyle Gazze’de bulunmuyor. İsrail hükümeti ise “Hamas’a bedel ödetmek için” bombardımana devam edeceğini ilan etti.

Gazetenin küçük puntoları, haber sitelerinde hızlı bir tarama ya da televizyondan gelen mekanik bir spiker sesi söylerdi buna benzer cümleleri. Şimdi ise durum farklı. Sokakta, kafelerde, evlerde, gerçek insanlar söylüyor bu cümleleri. Dünya kupasından, Feiruz’dan, zahterden, zeytinyağı sabunun cilde faydalarından, her neyden açılmış olursa olsun konu mutlaka son bildirilen ölü sayısı’na geliyor, çatışmaların hangi bölgelerde devam ettiğine, saldırıların nerde yoğunlaştığına, 1948’e, 67’ye, intifadaya… On güne yakındır Filistin’deyim.

“İçeride” neler konuşulduğunu, Filistin’de son haftalarda olup bitenleri Filistinlilerin nasıl yorumladığını aşağıdaki kısa röportajlarda görebilirsiniz. Birbirinden farklı yorumlar, analizler, beklentiler olsa da buradaki tüm sohbetler iki noktada buluşuyor gibi: İsrail’in Batı Şeria’ya yönelik yeni bir saldırıyı adım adım planlamış olduğu, buna karşılık yeni bir intifadanın da kapıda kendini gösterdiği…


Sahar Francis – ADDAMEER (Prisoner Support and Human Rights Organization)

Sahar Francis Tutsaklarla Dayanışma ve İnsan Hakları Derneği’nin direktörü. Yıllardır siyasi tutsaklar için çalışmalar yürüten ADDAMEER özellikle açlık grevleri sırasında gerçekleştirdiği uluslararası çaptaki etkili kampanyalarla tanınıyor.

Francis: Çok zor bir süreç bu ama işgalin ırkçılığını ve faşizmini tamamen gözler önüne seriyor. Çılgınlık. 3 İsrailli yerleşimcinin kaybolmasını, planlarını gerçekleştirmek için kullandılar. Bunun çok daha önceden planlandığını düşünüyorum. Şu an onlar için mükemmel zamanlama. Aslında başından beri biliyorlardı. Biz yeni keşfediyoruz ama onlar başından beri bu 3 yerleşimci gencin ölü olduğunu biliyordu. Ama İsrail elindeki bu bilgiyi kamuoyundan ve dünyadan sakladı. Yerleşimcilerin öldüğünü bilmiyormuş gibi kayıp aradılar haftalar boyunca. Neden? Çünkü Filistin şehirlerinde bu kitlesel saldırıyı ve Filistin’e yönelik kitlesel karalama kampanyasını başlatmaları gerekiyordu.

Aslında niyetleri Hamas’a ve işgal altındaki topraklara saldırmaktı. Çünkü İsrail’in şu anki liderliğinin barış için herhangi bir niyeti yok, işgali durdurmak gibi de. Tam tersi. Yapmaya çalıştıkları gerçek anlamda Batı Şeria’nın dışarısıyla tüm bağlantısını kesmek, Gazze’ye yaptıkları gibi. Niyetlerini meşrulaştırmaya çalışıyorlar. İnsanları köşeye sıkıştırmalarını, duvarla çektikleri sınırı, Filistinlileri birbiriyle ilişkileri koparılmış birkaç şehre hapsetme niyetletini meşrulaştırmaya çalışıyorlar. Yoksa bir gecede 500 insanı tutuklamış olmalarını nasıl anlayabiliriz?

Kayıp yerleşimcilerin ölü bulunmasının ardından kitlesel tutuklamalar başlattılar. Tutuklamaların sayısı bine yaklaştı şu an. Ve tutukladıklarının içinde Oslo sürecinde bırakılan insanlar var. Bu insanlar zaten 25-30 sene hapis yatmış insanlar. Bu ne demek? Bence durumun en açık kanıtı, iki haftadır tutuklanan insanlarla kaçırılan yerleşimciler olayının hiçbir ilgisinin olmaması. Saldırmak için bir bahaneydi bu sadece. Bu olayla ilgisi olmayan onlarca insanın evlerini yıkmak istiyorlar şimdi. İsrail çoktan yeni yerleşimler inşa edeceğini ilan etti bile, yeni yerleşimler inşa etmeye başladılar.

İsrail’in bütün yaptıkları gösteriyor ki bu kaçırılan yerleşimciler durumunu Filistinlilere saldırmak için bir mazeret olarak kullandılar çünkü uzlaşma sürecinden memnun değillerdi. Filistinlilerin birlik hükumeti kurmuş olmalarından memnun değillerdi. Olayları, halk için uzlaşmayı imkansızlaştıracak bir noktaya taşımak istediler. Uzlaşma sürecini sona erdirmek ve Filistinli yetkilileri daha da baskı altına almak istediler. Halkın Filistin ulusal yönetimine güvenlerini yitirdiğini biliyorlar. Ve bu güvensizliği daha da arttırmak için tabiî ki Amerika Birleşik Devletlerinin de desteğiyle bir strateji geliştirdiler. Bence durum her geçen gün daha kötüye gidiyor. İyimser olamıyorum. Başlattıkları bu yeni durum çok kötü noktalara gidecek.


Sami Abu Şehade - Balad Partisi aktivisiti, Tel-aviv/Yafa Belediye Meclisi’nde Yafa Temsilcisi

Şehade: Neler döndüğünü gerçekten bilmiyoruz. Bütün bu hikaye, üç yerleşimcinin Filistinliler tarafından kaçırılmasıyla başlamış gibi görünen bu durumla ilgili tek bilgi kaynağımız İsrail ordusu ve İsrail istihbaratı. Ve bunlar da tarafsız ya da güvenilir kaynaklar değiller. Gerçekte ne olmuş olduğunu bilmiyoruz. Bize böyle bir hikaye anlatıyorlar. Anlattıkları bu hikaye bana mantıklı görünmüyor. Ve zaten bilgi kaynağı olarak İsrail’e güvenmiyorum. Bence bu durumu Batı Şeria’ya ellerinden gelen zararın en fazlasını vermek için planladılar. Ve bunu yapıyorlar da.

Şu anda olanlar gerçekten çok ciddi, çok tehlikeli bir noktada. Ortaya çıkan faşist atmosfer eskilerden daha farklı. Yani şu anki İsrail toplumu farklı. Eskiden İsrail ordusunun ve silahlı kuvvetlerinin şiddeti vardı. Şimdi bir de İsrail medyasının yıllardır devam ettirdiği nefret dolu ve ırkçı yayınların bir sonucu olarak, İsrailliler sokaklarda kendi başlarına intikam almaya kalkıyorlar. Her yerde Filistinlilere saldırıyorlar. Kudüs’te Ebu Hudayr’ın vahşice öldürülmesi bunun sonucudur. Ama sadece o değil, her yerde Filistinlilere karşı yüzlerce saldırı gerçekleşiyor, sadece Arap oldukları için. Tehlikeli olan devletin bunu durdurmak için hiçbir şey yapmaması. İsrailli politikacılar bu durum hakkında konuşup duruyorlar. Bu saldırıların neden olduğunu açıklıyorlar. Her açıklama aslında meşrulaştırma. İsrail polisi İsrailleri durdurmaya kalkışmıyor bile. Polis zaten bu durumun bir parçası.

Şu andaki atmosfere bakılırsa, çok büyük felaketler kapıda. İsrail’deki atmosfer politik olarak, toplumsal olarak, kültürel olarak, her açıdan gayet net. Filistinlilere kitlesel olarak zarar vermek. Filistin halkı kendini tehdit adlında hissediyor. Ve kendini savunmaya çalışıyor. Tek yaptıkları “biz varız” demek ve “bu yaptıklarınızı kabul etmiyoruz” demek. İkinci intifadanın başlarında da buna benzer bir atmosfer içindeydik. İsrail polisi eylemler sırasında 30 Filistinli’yi sadece eylem yapıyor oldukları için öldürdü. Ve bunun için kimse hapse filan girmedi. Eğer son on gündür yaşananlar böyle devam ederse benzer şeyler yaşanacak. Dün gece, burada Yafa’da gösteriler gece 4’e kadar sürdü. Çocuklar çatapatla oynuyorlar hep. Dün gece sinagogun yakınlarında bir yerde oynamışlar, sırf bu yüzden yerleşimciler çıkıp çocukları kovalamaya başladı. Çocuklarının yerleşimciler tarafından kovalandığını gören mahalleli de sinagogun etrafını sardı. İnsanların sakinleşmesi 5-6 saati buldu. Bu küçük gibi görünen olay o kadar tehlikeli ki.. Bir anlık… Bir anda onlarca ölümün olduğu bir boyut kazanabilir bunlar. İşte bu yüzden çok tehlikeli bir zamandan geçiyoruz.


Rula Abu Duhou – Aktivist, Birzeit Üniversitesi’nde Kadın Çalışmaları Enstitüsü’nde Öğretim Görevlisi

Rula Abu Duhou Filistin’in önde gelen kadın direnişçilerinden. Silahlı mücadeleye katıldığı için 19 yaşında girdiği cezaevinden Oslo süreciyle beraber çıkmış. Kadın siyasi tutukluların cezaevinde gerçekleştirdiği 17 ay süren büyük direnişin liderlerinden. Cezaevinden çıkmış olsa da Batı Şeria’dan çıkması yasak.

Abu Duhou: İnsanların artık dayanacak hali kalmadı. Olan bu. 20 yıl Oslo. 70′lerde, 80′lerde direniş tecrübe edildi. Sonra ise Oslo. İster Oslo yanlısı olsun ister Oslo karşıtı, herkes barış dedikleri şeyi de tecrübe etti yıllardır. Barış dediklerinin barış olmadığı anlaşıldı. Barış dedikleri daha fazla zorluk, ekonomik zorluk, sosyal zorluk, toplumsal hareketin önündeki zorluklar, duvar, yerleşimler, ambargolar, hepsi. İnsanların artık dayanacak hali kalmadı. Bazen olayları tetikleyen şey çok küçük bir şey olabilir, saçmasapan küçük bir şey gibi görünebilir. Ama o noktaya gelene kadar birikenler var. Buna bir de şunu ekle, bugünkü liderimiz Filistin yanlısı değil İsrail yanlısı bir lider. Maalesef durum bu. Ne söylemesi gerektiğini, nasıl söylemesi gerektiğini bilmeyen bir lider. Diplomatik konuşmaları için büyük desteğe ihtiyacı var. Zayıf olabilirsin, güçsüz olabilirsin. Ama zayıflık ayrı, onursuzluk ayrı. Biz eskiden zayıftık ama onurumuz vardı. Şimdi daha zayıfız ve onursuz bir liderimiz var. Hayal edebiliyor musun durumumuzu? Şu hale bak. Sadece Batı Şeria değil. Şu anda sokakların en hareketli olduğu yerler 48 Filistin’i.

Kudüs’e bak. Kudüs’te olanları görüyor musun? Açıkça ortaya çıktı ki ister 48’in Filistinlileri olsun, ister 60’ların işgalinin ya da sonrakilerin, baskı altında, ırkçılık, işgal, tüm bunların altında insanlar patlamaya her an hazırlar. Şu anda Hayfa’da, Yafa’da, Tamra’da, Akka’da olanlar gösteriyor ki Filistin tek Filistin’dir. Tek birliktir. Ve Filistinliler nerede olurlarsa olsunlar aynı Filistinliler. Aynı hayalleri, azmi, özlemleri paylaşıyorlar. Birlikler ve birlikteler. Olan budur. Bunu ne Hamas ne Fetih hareketi durdurabilir. Aslına bakarsan halk onlara karşı da hiç olmadığı kadar eleştirel bakıyor şu an. Çünkü ateşin altında, saldırının altında, sokaktaki direnişle, klimalı odalarda yapılan direnişi ayırıyor artık bu halk.


Cemal Cuma - Stop the Wall Campaign

“Duvarı Durdurun”, yapımına 2002 yılında başlanan ve büyük ölçüde bitmiş olan, Batı Şeria’nın dışarıyla bağını tamamen kesen duvarın inşaatını engellemek için çalışmalar yürüten bir grup.

Cuma: Şu anki durum çok tehlikeli. İsrail intifadadan kaçmaya çalışıyor. Kudüs’te olanları hiç beklemiyorlardı. Onlar için tam bir şok oldu. Hesaplarının tamamen dışında bir şey bu. Kudüs’ü sonsuza kadar yendiklerini, artık bitirdiklerini sanmışlardı. 48 Filistinlilerinin ayaklanabileceğini hiç düşünmediler. Bu kaçırılma olayı ortaya çıktığında –bu arada yerleşimcilerin kaçırılmasıyla ilgili hala kesin bir bilgi yok, kim niye yaptı bilinmiyor, onlarca soru işareti var- aslında bütün eylemleri Batı Şeria’yı istila etmek ve Filistinlileri kontrol altında tutmak için inşaatı bitmek üzere olan duvar içindi. Ama 15 yaşında Filistinli bir çocuğun kaçırılıp diri diri yakılarak öldürülmesinden sonra Kudüs’ün ayaklanması… Bunu hiç beklemiyorlardı. Filistinin 38 şehir, kasaba ve köyünde –kendi polisleri 38 diyor-çatışmalar devam ediyor. Bu yüzden bütün planı değiştirmek zorunda kaldılar. Şimdi Gazze’ye yöneldiler. Filistinlileri, özellikle de Gazze’yi savaşa çekmeye çalışıyorlar ki böylece direnişin ve intifadanın yayılmasını durdurabilsinler. Kendi aleyhlerine dönen başka bir şey de uluslararası tepkiler. İsrail’e yönelik kınamalar uzun zamandır olmadığı kadar fazla. Bunu da beklemiyorlardı ve şimdi bunun da acısını Gazze’den çıkarmaya çalışıyorlar. Bu yüzden, gerçekçi olursak, Gazze’de çok daha büyük katliamlar yapacaklarını tahmin ediyoruz. Ölü sayısı bugün 50’ye yaklaştı, bunların içinde çocuklar var her zamanki gibi.

Şimdi öncelikle Filistin yönetiminden beklenen bir an önce ayaklanması ve İsrail’in bu yaptığını uluslararası mahkemelere taşıması. Filistinli yetkililer Gazze’ye yönelik saldırının durması ve istilanın engellenmesi için bir an önce harekete geçmeli. Yerleşimcilerin saldırıları hala devam ediyor, özellikle Batı Şeri’da. Filistinliler de buna karşı güçlü bir tepki veriyor. Bu Batı Şeria’nın yeniden ayaklandığını ve İsrail’le ciddi çatışmalar yaşanacağını gösteriyor. Şu anda bu gördüklerimiz, Kudüs’te olanlar, 48 Filistin’inde olanlar, Batı Şeria’da yaşananlar – her gece askerlerle ya da yerleşimcilerle onlarca çatışma yaşanıyor- bunlar intifadaya işaret ediyor. Eğer bu yaşanan intifada değilse bile, intifadanın yaklaşmakta olduğuyla ilgili açık bir mesajdır. Çünkü insanlar bıktı. Filistin yönetiminden bıktı. İşgalden bıktı. Bu yaşamdan bıktı.

Bu sefer yaşananların en büyük farkı tarihi Filistinin her yerine yayılmış olması. Kudüs, 48 bölgeleri, Batı Şeria, saldırı altında olan Gazze… Ve tüm bunların açık bir anlamı var, apaçık bir mesaj: Filistinliler aynı Filistinliler. İsrail’in bölmeye ve pasifize etmeye yönelik tüm çabaları başarısızlıkla sonuçlandı. Başka bir anlamı da şu: Sömürge güçlerinin ve ırkçılığın Kudüs’te, Gazze’de, Batı Şeria’da, diasporada Filistinlileri hedef alan tüm eylemleri aynı zamanda Filistinlileri birleştiren bir şey olmaktadır. İsrail’in bu son olaylarla birlikte Filistinlileri ve Filistinlilerle birlikte yaşamayı, barışı kabul etmeyeceği artık kesinleşti. Bu yüzden buradaki çatışma bir varoluş çatışmasıdır. Mücadelemiz, Filistin mücadelesi, var olmak için verilen bir mücadeledir.

Kaynak - 5Harfliler.com

__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.07.14, 02:17   #2
Dost Nâzım

Efruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 82
Mesajlar: 2,295
Ettiği Teşekkür: 33650
Aldığı Teşekkür: 11788
Rep Derecesi : Efruz şöhret ötesinde bir itibarı vardırEfruz şöhret ötesinde bir itibarı vardırEfruz şöhret ötesinde bir itibarı vardırEfruz şöhret ötesinde bir itibarı vardırEfruz şöhret ötesinde bir itibarı vardırEfruz şöhret ötesinde bir itibarı vardırEfruz şöhret ötesinde bir itibarı vardırEfruz şöhret ötesinde bir itibarı vardırEfruz şöhret ötesinde bir itibarı vardırEfruz şöhret ötesinde bir itibarı vardırEfruz şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Melek Gibi
Standart Cevap: Filistin'de Neler Oluyor?

Öncelikle İsrail tarihini düşünmek gerek. Bu insanlar tarih boyunca dışlandı. Engizisyon mahkemelerinde katledildiler, Avrupa'nın orta yerinde köle oldular, Rusya'da Yahudi oldukları için okullara alınmadılar, Alman biri çıktı bu insanları dünyadan silmeye çalıştı. Onlar ise geldi tam Arapların ortasına düşüverdi. İşgalci bir davranış içindeler bunu kabul ediyorum ama orada o kadar düşmanla çevriliyken bir şekilde kendilerini de korumaları gerek. Çünkü teknolojileri ne kadar gelişmiş olursa olsun nüfus olarak yetersiz kalırlar o kadar insana.

Hem durum tersine dönse, Araplar İsraillileri öldürse bu kadar yaygara çıkacak mı çok merak ediyorum. Çünkü herkes biliyor ki bu iki ayrı toplum birbirlerini gözünü kırpmadan öldürür.

Bu mesajımdan sonra sakın ola ki ölümlere üzülmediğim, desteklediğim anlamı çıkmasın. Farklı bir açıdan değerlendirdim sadece.
__________________Bırak olmasın mezar taşımız,
bir okul bahçesine gömsünler bizi
çocuklar koşsun üzerimizde.

Efruz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Efruz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.07.14, 02:24   #3
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 29
Konular: 122
Mesajlar: 2,712
Ettiği Teşekkür: 14055
Aldığı Teşekkür: 8536
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: Filistin'de Neler Oluyor?

Hiç bir insanın bir insanı öldürmeye hakkı yok nedeni ne olursa olsun, hele ki hiç bir şeyden habersiz o masum çocukları. İnternette bakmaya dayanamadığım fotoğraflar görüyorum birde şu aziz mübarek ramazan ayında olunca daha çok üzülüyor insan..

(Araplar yahudileri katletse yine aynı şeyleri söylerdim)
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Slower'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.07.14, 04:03   #4
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 567
Mesajlar: 13,638
Ettiği Teşekkür: 142710
Aldığı Teşekkür: 48415
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Filistin'de Neler Oluyor?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Efruz Mesajı göster
Öncelikle İsrail tarihini düşünmek gerek. Bu insanlar tarih boyunca dışlandı. Engizisyon mahkemelerinde katledildiler, Avrupa'nın orta yerinde köle oldular, Rusya'da Yahudi oldukları için okullara alınmadılar, Alman biri çıktı bu insanları dünyadan silmeye çalıştı. Onlar ise geldi tam Arapların ortasına düşüverdi. İşgalci bir davranış içindeler bunu kabul ediyorum ama orada o kadar düşmanla çevriliyken bir şekilde kendilerini de korumaları gerek. Çünkü teknolojileri ne kadar gelişmiş olursa olsun nüfus olarak yetersiz kalırlar o kadar insana.

Hem durum tersine dönse, Araplar İsraillileri öldürse bu kadar yaygara çıkacak mı çok merak ediyorum. Çünkü herkes biliyor ki bu iki ayrı toplum birbirlerini gözünü kırpmadan öldürür.

Bu mesajımdan sonra sakın ola ki ölümlere üzülmediğim, desteklediğim anlamı çıkmasın. Farklı bir açıdan değerlendirdim sadece.
Düsündüm
Firavunlar zamanina kadar geri gittim.

Engizisyon Bunun üzerine gülecektim ama, gercekler daha aci!.
Onlari baslatan zaten bunlardi.

Ispanya kiraliyetinden Güney Amerika Isgalindeki Planlari ingiltereye satan bunlardi.

ispanya Kiraliyeti bunlara defol dedigindede, Osmanli Imparatorlugu bunlari Filistine sokup, Ölüm Fermanini Imzaladi!.

Bunlari tanimak icin, Tevrati tanimak lazim, Yüzünden ney olduklari anlasilmaz!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.07.14, 04:09   #5
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 189
Mesajlar: 1,913
Ettiği Teşekkür: 2370
Aldığı Teşekkür: 7236
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: Filistin'de Neler Oluyor?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Düsündüm
Firavunlar zamanina kadar geri gittim.

Engizisyon Bunun üzerine gülecektim ama, gercekler daha aci!.
Onlari baslatan zaten bunlardi.

Ispanya kiraliyetinden Güney Amerika Isgalindeki Planlari ingiltereye satan bunlardi.

ispanya Kiraliyeti bunlara defol dedigindede, Osmanli Imparatorlugu bunlari Filistine sokup, Ölüm Fermanini Imzaladi!.

Bunlari tanimak icin, Tevrati tanimak lazim, Yüzünden ney olduklari anlasilmaz!.
Almanlar seni feci etkilemiş gibi abicim ya
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.07.14, 04:46   #6
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 567
Mesajlar: 13,638
Ettiği Teşekkür: 142710
Aldığı Teşekkür: 48415
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Filistin'de Neler Oluyor?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MooN Mesajı göster
Almanlar seni feci etkilemiş gibi abicim ya
Yok beyaa, Almanlar etkileyebilmeleri icin Avusturyali birisine Tapmamalari lazimdi.

O Avusturyali Zaatta ilk önce Temizlige sülalesinden basladi.
Sülalesinin fertlerinden Ingiltereye kacanlar bile oldu, bazilari kacamadi bile.

Firevunlarin sonunu getiren Mosad idi.
Burada simdi Yahudiyle Mosadi bir Tutmamak lazim.

Mosad burada Fas Kraliyeti yardimiyla Avrupaya ayak basti.

Geriye cekildiklerinde, Mosad avrupada kalip, Faaliyetlerine devam etti.

Amerika bulundugunda, bunlar Azteklerin hazinesini calarken Gizli haberleri Ingilizlere satip, Ingilizlerin Besledigi Pirat´larla Ispanyol Gemilerine saldirip, Bunlarin caldiklari altinlari caliyordu.

1480 Sonlarinda, anca Ispanyol kiraliyeti bunlari ögrenebildi.
Yeniden bunlara 3 sene Mühlet verdi, ya dininden vaz gecicekler, yada, defolup gidecekler diye.

Bunlar ikisinden´de vaz gecmediler.

Osmanliya siginmaya calisip, Servetleriyle Sultani kandirdilar.

Böyle Sultanatin Koynuna sizip, osmanliyi Zehirlediler.

Osmanlinin sonlarinda´da gördügügümüz gibi, Osmanli Zamaninda bir Türk´ün ne Belediye baskani, birak Muhtarligi bile kabül edilmiyordu.

Yünanlarla beraber Osmanliyi yönetip, Ingilizlerin Piratlari vardi, bunlarinda Ermenileri.
Ayni sinifa cikiyorlrdi!.
Osmanli 1800 Yillarinda Orta asya üzerine calismalarini bitirdiginde, Elde ettikleri bilgileri yeniden bunlar avrupaya sizdirip, Yemenden ingiliz birliklerini, Mezopotanyadanda Fransiz birliklerini iceri soktular.

Böylelikle Osmanlinin, daha sonra Türklerin Mirasi olan Petrolü bir yüz yil sömürdüler.

Simdi artik SAUdi Arabistanin Petrol kuyularinin dibi gözüktügü icin, devamini sürdürmekteler.

Ayni zamanda sadece Petrol degil, Orta Asyanani Damari "Suyu" Kontrol altina almaya calisiyorlar.

Tayyibin burada Rolü, yeteri kadar Toz cikartip, Hashasileri yeniden Dogu Anadoluya sokup, Is savas cikartip, bunlarin Kurtarici gibi gösterip iceriye sizdirma Politikalari gütmesi.

Cok Interesan bir tablo simdi ortada.
Bütün Dünya Irak´a girdi.
Bütün Dünya Gözleri Irak´a dikti.
Herkes Biyolojik Bombalari aradi.
Suriyede olan kargasalikta, Petrolün Barel´i 13 Dolara Piyasaya sürülmeye basladiginda, Suriyedeki Kürtlerede güvenilemeyip hemen Isid Firlatildi.

Ne diyeyim simdi?.
Bütün Dünya Irak´ta Biyolojik Bombalari bulamazken, Isid´in elinden birden Biyolojik Mahzenler cikiyor.

Düsündürmezmi bu simdi?.

Afganistandada ayni oyun oynandi.

Kuzey Orduyu Kuvvetlendirip, Faaliyete gececeklerine SAUdilerden birden, tabiki Amerika yardiminla Taliban Firlatildi, beslenildi.

Kuzey Ordunun generali Öldürüldü.

Sunu görebildinmi: Afganistanin Kuzey Ordusu, Irak´ta olan Türkmenler.

Ikiside öldürülüyor.

Beraber olan tarafi, ikiside Türk Tarafliydi!.

Görüyorsun´ki, Burada Almanyanin etkisi degil, arastirmalar var.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.07.14, 04:52   #7
XooX

Chevy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 189
Mesajlar: 1,913
Ettiği Teşekkür: 2370
Aldığı Teşekkür: 7236
Rep Derecesi : Chevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyorChevy artık herkes tanıyor
Ruh Halim: Merakli
Standart Cevap: Filistin'de Neler Oluyor?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
Yok beyaa, Almanlar etkileyebilmeleri icin Avusturyali birisine Tapmamalari lazimdi.

O Avusturyali Zaatta ilk önce Temizlige sülalesinden basladi.
Sülalesinin fertlerinden Ingiltereye kacanlar bile oldu, bazilari kacamadi bile.

Firevunlarin sonunu getiren Mosad idi.
Burada simdi Yahudiyle Mosadi bir Tutmamak lazim.

Mosad burada Fas Kraliyeti yardimiyla Avrupaya ayak basti.

Geriye cekildiklerinde, Mosad avrupada kalip, Faaliyetlerine devam etti.

Amerika bulundugunda, bunlar Azteklerin hazinesini calarken Gizli haberleri Ingilizlere satip, Ingilizlerin Besledigi Pirat´larla Ispanyol Gemilerine saldirip, Bunlarin caldiklari altinlari caliyordu.

1480 Sonlarinda, anca Ispanyol kiraliyeti bunlari ögrenebildi.
Yeniden bunlara 3 sene Mühlet verdi, ya dininden vaz gecicekler, yada, defolup gidecekler diye.

Bunlar ikisinden´de vaz gecmediler.

Osmanliya siginmaya calisip, Servetleriyle Sultani kandirdilar.

Böyle Sultanatin Koynuna sizip, osmanliyi Zehirlediler.

Osmanlinin sonlarinda´da gördügügümüz gibi, Osmanli Zamaninda bir Türk´ün ne Belediye baskani, birak Muhtarligi bile kabül edilmiyordu.

Yünanlarla beraber Osmanliyi yönetip, Ingilizlerin Piratlari vardi, bunlarinda Ermenileri.
Ayni sinifa cikiyorlrdi!.
Osmanli 1800 Yillarinda Orta asya üzerine calismalarini bitirdiginde, Elde ettikleri bilgileri yeniden bunlar avrupaya sizdirip, Yemenden ingiliz birliklerini, Mezopotanyadanda Fransiz birliklerini iceri soktular.

Böylelikle Osmanlinin, daha sonra Türklerin Mirasi olan Petrolü bir yüz yil sömürdüler.

Simdi artik SAUdi Arabistanin Petrol kuyularinin dibi gözüktügü icin, devamini sürdürmekteler.

Ayni zamanda sadece Petrol degil, Orta Asyanani Damari "Suyu" Kontrol altina almaya calisiyorlar.

Tayyibin burada Rolü, yeteri kadar Toz cikartip, Hashasileri yeniden Dogu Anadoluya sokup, Is savas cikartip, bunlarin Kurtarici gibi gösterip iceriye sizdirma Politikalari gütmesi.

Cok Interesan bir tablo simdi ortada.
Bütün Dünya Irak´a girdi.
Bütün Dünya Gözleri Irak´a dikti.
Herkes Biyolojik Bombalari aradi.
Suriyede olan kargasalikta, Petrolün Barel´i 13 Dolara Piyasaya sürülmeye basladiginda, Suriyedeki Kürtlerede güvenilemeyip hemen Isid Firlatildi.

Ne diyeyim simdi?.
Bütün Dünya Irak´ta Biyolojik Bombalari bulamazken, Isid´in elinden birden Biyolojik Mahzenler cikiyor.

Düsündürmezmi bu simdi?.

Afganistandada ayni oyun oynandi.

Kuzey Orduyu Kuvvetlendirip, Faaliyete gececeklerine SAUdilerden birden, tabiki Amerika yardiminla Taliban Firlatildi, beslenildi.

Kuzey Ordunun generali Öldürüldü.

Sunu görebiöldinmi: Afganistanin Kuzey Ordusu, Irak´ta olan Türkmenler.

Ikiside öldürülüyor.

Beraber olan tarafi, ikiside Türk Tarafliydi!.

Görüyorsun´ki, Burada Almanyanin etkisi degil, arastirmalar var.

Evet Türklerin katledildiğini görüyor ve üzülüyorum.
Ama gördüğün gibi hiç bir Arap Türkler katlediliyor diye sokaklara dökülmüyor
Önceliğimiz Filistin olmamalı

Kendi şahsi fikrimce
Chevy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Chevy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.07.14, 05:08   #8
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 567
Mesajlar: 13,638
Ettiği Teşekkür: 142710
Aldığı Teşekkür: 48415
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Filistin'de Neler Oluyor?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MooN Mesajı göster
Evet Türklerin katledildiğini görüyor ve üzülüyorum.
Ama gördüğün gibi hiç bir Arap Türkler katlediliyor diye sokaklara dökülmüyor
Önceliğimiz Filistin olmamalı

Kendi şahsi fikrimce

Bir zamanlardaki sinirlarimiz, Trakya/Balkanlardan, Yemen´e kadar gidiyordu!.

Bu Tarihte bile Moda olmus bu söz, "Hashasi" Osmanli tarihindede vardi!.

Halbuki bu Hashasiler, O zamanki Konstantinopelde kaleleri bile vardi.
Sözüne dayandigim O Kale Cübbeli Türbesi/Kalesi´idi!.

Sultan emiri verip, Tayyip Erdoganin yeniden istedigi kaleyi yikmasi icin emiri Mustafa Kemal´e vermisti.

Iste onun icin su Tayyip sevmez, Mustafa Kemal Atatürk´ümüzü!.
Sonunda bu *****larin elinden bütün yetkileri almisti, bunlarin Türbelerini yasaklamisti.

Bunlar Düpe düz, dini silah olarak kullanip, SAUdiler gibi, Milleti sömürmeye kalkanlardi.

SAUdi Kiraliyeti, Mekke ile Medineyi Yikmakla tehdit etmisti, burada "Mustatafamiz" Sayet bunlar ayaklarini oralara atarlarsa Kacacak delik bile bulamayacaklarini Askeriyeyi kapilarina kadar yerlestirecegini söyledikten sonra, bunlar Mekke ve Medineden ellerini cekti.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.07.14, 12:22   #9
Süper Üye

Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 458
Mesajlar: 2,850
Ettiği Teşekkür: 4002
Aldığı Teşekkür: 9553
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Filistin'de Neler Oluyor?

Filistin Toprakları Nasıl İsrail Oldu

Okumanızı tavsiye ederim...
__________________
"Ama gerçek, aziz dostum, can sıkıcıdır."

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.07.14, 03:10   #10
Düz Adam

Sami - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 8
Mesajlar: 893
Ettiği Teşekkür: 855
Aldığı Teşekkür: 3088
Rep Derecesi : Sami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmedeSami muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Filistin'de Neler Oluyor?

Ya ben bu konuda zayıfım biraz tamam.

Yalnız şu konuyu ciddi merak ediyorum.

Bu Gazze olayı yıllardır var, söyle sıkıntıdalar, tamam.

Wikipedia' dan baktım , hepi topu bütün bu ah vah, yanınızdayız, vay gitti, gitmedi, vay laf etti, etmedi denilen ,

Bütün Gazze' nin bütün nüfusu 1 milyon. Yazı ile bir milyon kişiymiş.

Yahu arkadaş. Şurada üç beş ayda Suriye' den gelen ve Türk vatandaşlığına kabul edilenlerin sayısı 1 milyon.

Çok mu zor ? Madem o kadar duyarlısınız.

Gelin kardeşim, ben sınırımı size de açtım, size de yardımda bulunacağım de, gelsin hepsi.

Altı üstü bir Yozgat, bir Çorum , nedir yani.

Samimiysen , gelin sizde, size de bakarız de. Büyük memleket burası.

Yıllardır aynı. Sokaktaki vatandaşa sorsan, israil nerede ? Gazze nerede ? diye yerini göstermesi bile mümkün değilken, aman pek önemsermiş gibi ouvvv vauvvv.

Aç madem ona da sınırını. Gelsin. Zaten her yer dilenci dolu. Bunlar gariban en azından.
Sami isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Sami'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
filistinde, için, israil, neler, oluyor


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Güçlü Beyin (İçeride Neler Oluyor) kisiselbasari Vitrindeki Kitaplar 1 13.04.14 14:08
Anadolu ve Fen Liseleri, Kontenjan ve Nakillerinde Neler Oluyor? Mediter Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları 2 27.09.12 20:17


WEZ Format +3. Şuan Saat: 19:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.