Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 19.07.14, 14:11   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 10035
Mesajlar: 33,191
Ettiği Teşekkür: 108136
Aldığı Teşekkür: 167844
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Milli Eğitim Bakanlığı’ndan İmam Hatip Genelgesi


Milli Eğitim Bakanlığı’ndan imam hatip genelgesi
MİLLİ Eğitim Bakanlığı, lise tercihleri öncesi kolları sıvadı.

Saygı ÖZTÜRK / SÖZCÜ

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından müdürlüklere gönderilen genelgede “TEOG sınavlarında başarılı olan öğrencilerin imam hatip liselerini tercihlerinin sağlanması konusunda azami çabanın gösterilmesi” isteniyor, bu konuda hangi müdürlüğün ne gibi çalışma yaptığını da rapor etmesi isteniyor..

Müftüler de devrede

Bu çalışmalara, bazı illerde müftüler, dernek,. Vakıf yöneticileri de katılıyor. Öğrenci velilerine çocuğunun servis, yemek, giyim masraflarını karşılanacağı anlatılıyor.

Üniversite sınavlarında Türkiye birincisi çıkaran Öğretmen Liselerini kapatan ve bunları imam hatip liselerine çeviren Milli Eğitim Bakanlığı, şimdi de sınavlarda başarılı öğrencilerin imam hatip liselerini tercih etmelerinin sağlanması için okul ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okul müdürlüklerine talimat verdi. Skandal, bazı müdürlerin, başarılı öğrencilerin imam hatip liselerini tercihe zorlamıysa ortaya çıktı.

Bütün okullarda imam hatip müfredatı uygulamaya başlayan Milli Eğitim Bakanlığı, imam hatip ortaokulu ve liselerinin sayısını da hızla artırıyor. Bu okullara daha fazla öğrenci çekebilmek için öğrencilere karşılıksız burs, yemek, servis aracı da sağlanıyor.
Okullarda maliyet karşılığı isim hakkıOkullarda maliyet karşılığı isim hakkı

Başarılı öğrenciler imam hatibe”


Bakanlığın, başarılı öğrencilerin imam hatip liselerini tercih etmelerinin sağlanması yönündeki politikası, il milli eğitim müdürlükleri tarafından okul müdürlerine “baskı”ya dönüştü. Bakanlık bürokratlarına şirin gözükmek amacıyla Anadolu liselerine ayrıcalık yapılması için genelgeler yayımlanıyor.

Bu örneklerden birisi de Ankara’da yaşandı. Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hilmi Karabacak imzasıyla 25 ilçe milli eğitim müdürlüğü ve müdürlükler tarafından da okullara gönderilen genelge şöyle denildi:

“2014-2015 Öğretim yılı Anadolu liseleri tercvih takvimi 30 temmuz 2014 tarihinde başlayacağından imam hatip liselerinin niteliğini artırmak ve akademik başarıyı daha üst seviyeye çıkarmak için söz konusu tercihten önce bazı tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Bu nedenle, idareci, öğretmen, okul aile birliği, veli, sivil toplum örgütleri, bazı kurum ve kuruluşlarla işbirliğine gidilerek Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarında başarılı olan öğrencilerin imam hatip liselerinini tercihlerinin sağlanması konusunda azami çabasının gösterilmesi gerekmektedir. Bu konuda gereken hassasiyetin gösterilmesi ve yapılan çalışmaların 21 Temmuz 2014 tarihine kadar müdürlüğümüze rapor edilmesini önemle rica ederim.”

Sınavda başarılı olan öğrencilerin Anadolu liselerine değil, imam hatip liselerine bazı vaatlerle yönlendirme isteği velilerin tepkilerine neden oldu. Başarılı öğrencilerin velileri okullara davet edilip, “çocuğunun imam hatip lisesini tercihini sağlayın. Kendilerine önemli desteklerde bulunulacak. Masrafınız olmayacak” denildiği ortaya çıktı.
Sınavlardaki gizlilik kararı kaldırılıyor!Sınavlardaki gizlilik kararı kaldırılıyor!

Müftüler, dernekler de devrede


Ulusal Eğitim Derneği Genel Başkanı Nazım Mutlu, “merkez ve taşra eğitim yöneticileri eliyle sürdürülen; okulları, öğrencileri ve bütünüyle eğitim iklimini ayrıştırıcı, ötekileştirici, bölücü, farklı olanı yok sayıcı tutum, bütün hızıyla sürdüğünü” öne sürdü. Mutlu, şunları söyledi:

“İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin yanında, bazı müftülükler, dernekler ve vakıflar eliyle, devlet olanakları seferber edilerek bugüne dek bu okullarla ilgili altyapı hizmetlerini artırma, ücretsiz yemek ve yatılık, kılık kıyafet ve teknolojik araç gereç desteği gibi özendirici kampanyalarla yürütülen çalışmalara yakından tanık oluyoruz.

İktidar, Milli Eğitim Bakanlığı ve alt birimlerince ilk ve ortaöğretimde İmam Hatipler lehine yürütülen ayrıştırıcı, ülkemizin bugünü ve geleceğini yakından ilgilendiren inanç odaklı bölücü, öteki okul ve öğrencilerimizi rencide edici, çağdışı bir eğitim anlayışı sergiliyor. İktidarın İmam Hatip sevgisi bir yere kadar anlaşılabilir, ama ‘İmamhatipçilik’ hastalığından bir an önce kurtulmasını diliyor, ilgili kurum ve yöneticilerin bu tür dayatmacı uygulamalarını şiddetle kınıyoruz.”
Kaynak
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.14, 14:22   #2
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 36
Konular: 1675
Mesajlar: 7,960
Ettiği Teşekkür: 27927
Aldığı Teşekkür: 35131
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Milli Eğitim Bakanlığı’ndan İmam Hatip Genelgesi

Zorunlu eğitime hayır..

Bu zamana kadar savunduğum ve halen savunacağım bir slogan.

İster imam hatip olsun ister başka birşey olsun. Eğitim devlet gücünün tekelinde olduğu sürece o tekelden çıkan zihinlerin zehirlenmemiş olması düşünülemez hiçbir zaman..

İktidarlar değiştikçe bu gücü kullanacaklar.. ve maalesef bu gücün etkisinde olan çocuklar ise iktidarların istediği şekilde eğitileceklerdir.
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.14, 15:06   #3
Çağla
KirLiBeYaZkeDi ... =)

Çağla - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2014
Konular: 55
Mesajlar: 953
Ettiği Teşekkür: 2835
Aldığı Teşekkür: 4242
Rep Derecesi : Çağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura aboutÇağla has a spectacular aura about
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Milli Eğitim Bakanlığı’ndan İmam Hatip Genelgesi

Teşekkürler Canan..

Ve evet bende SerseriGezgine katılıyorum bu konuda.
Zehir gibi gençlerin bu şekilde öziradesi kayboluyor.
Zaten hepsi 13-14nde tazecik insanlar.
Kendi istediklerini sunuyorlar öğrencilere.
Artık İmam Hatipte beyefendinin özel himayesinde gibi oldu.

Gençliğimize verilen zararlar geleceğimizi de tehlikeye götürüyor.
Umarım o hayatlar pişmanlık yaşamaz.
__________________


"İnsanlar arkanızdan
konuşuyorsa


Onlardan öndesiniz
demektir."


Çağla isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Çağla'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.14, 15:21   #4
Tntcool
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 148
Mesajlar: 5,315
Ettiği Teşekkür: 17626
Aldığı Teşekkür: 25589
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Milli Eğitim Bakanlığı’ndan İmam Hatip Genelgesi

Bir gün herkes İmam olacak...
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!

Nilgün MARMARA
Tntcool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 19.07.14, 18:22   #5
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 77
Konular: 573
Mesajlar: 2,557
Ettiği Teşekkür: 19215
Aldığı Teşekkür: 11091
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Milli Eğitim Bakanlığı’ndan İmam Hatip Genelgesi

Haber üzerindeki resim çağdaş Türkiye ile mütenasip bir görüntünün resmi değil. Eğer bu ülkenin % 99 u Müslüman kabul ediliyorsa, hamdolsun bizde Müslümanız diyorsak, bizim inandığımız dinde resimde görülen kıyafetin İslam dini ile uzaktan yakından ilgisi yok Müslümanlıkta saçı sakalı kutsamak gibi, sadece saçı bir namus nişanesi olarak görmek gibi bir kaide yoktur. Ya biz bu konuyu bilmiyor yarım Müslüman bile sayılmayız yada bu şekilde örtünen hanımlar bu dini bilmiyor. Ya onlar Müslüman değil yada Biz!
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bakanlığı’ndan, eğitim, genelgesi, hatip, imam, milli, İmam


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Eğitim Sistemimiz 4+4+4 ve Atatürk İlkeleri Mustafa Akten Mustafa Akten 0 07.05.14 06:57
Dershane Tasarısında Müdürlere Şok Deniz Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 0 07.02.14 12:36
Türkiye'de Eğitim ve Öğretim Sistemi Rukia Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları 7 29.12.13 23:37
İlk'lerle Galatasaray.. denise Galatasaray 31 18.05.13 23:49
573 Sayılı Özel Eğitim Hakkında Kanun Hükmünde Kararname AFiLi Engelliler Hakkında Bilgi ve Haberler 0 15.02.13 16:53


WEZ Format +3. Şuan Saat: 13:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.