Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 11.09.14, 09:47   #21
Süper Üye

Hasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 153
Mesajlar: 2,507
Ettiği Teşekkür: 8748
Aldığı Teşekkür: 12923
Rep Derecesi : Hasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

1400 yil oncesinden haberle...

“Abbasoğullarının içinden doğudan ileride sancaklı kişiler çıkacak. Onların önce gelenlerinin ve sonra gelenlerinin işi adam öldürmek olacak. Onlara yardım etmeyin. Allah onlara yardım etmez. Kim onların sancağı altında yürürse yahut bayrağını taşırsa Allah onu kıyamet günü cehenneme koyar. Gerçekten onlar Allah’ın en şerli yaratıklarıdır. Onlar benden olduklarını iddia edecekler. Dikkat edin, ben onlardan beriyim ve onlar da benden beridir. Onların alameti şudur: Saçlarını uzatırlar ve siyah giyerler. Onları desteklemek için oturmayın. Çarşılarda onlarla alışveriş yapmayın. Onlara yol göstermeyin ve onlara su vermeyin. Çünkü onların haykırdıkları tekbir ile sema ehli rahatsız olur.”

(Sağîr/Taberanî, Ümmü Ümame’den rivayet ile)
Kaynak;Tacc Hadis Kulliyati...
Cilt.13
__________________
Bazen su olmak lazım sessiz sakin ...!!! Bazen sel olmak lazım öfkeli ve hırçın...!!!
Bazen mum alevi olmak lazım; sabırla tükenmeyi bekleyen, bazense volkan olmak lazım; önüne gelen herşeyi hızla tüketen...!!!
Kimine SU oLacaksın, kimine SEL ...!!! Kimine MUM olacaksın, kimine VOLKAN ...!!! Ama kimseye asla ve asla KUL oLmayacaksın... !!!
Hasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 11.09.14, 10:52   #22
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Arkadaşlar kabul edin veya etmeyin.

Bundan 1000 yıl önce bu halkın bile zorla nasıl islamiyeti kabul edildiği, bu konuda ne katliamlar yapıldığı bilinmekte.

Sevgili @Sami'nin belirttiği kur'anda yer alan bu maddeler'den kendinizce hiç düşünmediniz mi acaba bu ayetlerin değiştirilmiş olup olmadığını..

Çünkü kitapta çok insani delilleri bulunan ayetler var..

Kendi dininizi yaşamayın demiyorum ama kur'anda bile açıkça belirtilemeyen ve muallakta kalan bu durumlarda kitaptaki yazıyamı güvenirsiniz yoksa vicdanınızamı güvenirsiniz?

Bu konuda kaynağı verince güleceksiniz biliyorum ama ekşide büyük tartışması yapılmıştır sizi oraya yön-lendiriyorum kahvenizi hazırlayın ve buyrun..

https://eksisozluk.com/kuranin-insan...lleri--2296348

Bu kaynağı beğenmeyenciler için gelsin aha bu site var dibine kadar araştırın..

Kurandaki Din

Saygılar^^

Ekşiden bir yazarın bu konudaki tespitleri..(teletabi) okuyun.

Alıntı:
insan yapısına dair midir bilemem fakat bana göre en temel çelişki (ya da çelişki demeyelim ama bilinmezlik) yaratımın amacı ve insanları dünyaya koyma akabinde cennet ve cehenneme yerleştirmenin afaki kalmasıdır.

kuran da okuduğuma göre, yaratım süreci ve dünyaya gelme aşaması, cennet ve cehenneme koyulma kısmı birbirine bağlı olarak kurgusal anlamda şöyle işliyor;

allah, insanı yaratır. bunun yaratmış olduğu en üstün tür olduğunu söyleyerek, diğer yarattığı tüm türlerden ona secde etmelerini ister. fakat iblis efendi buna karşı gelerek hepimizin bildiği (belki sembolik bir anlamı vardır ama literal olarak) çamurdan ve ateşten yaratma mevzusu üzerine gurur yaparak ortamı gerer. allah yine kendi yarattığı bir tür olan meleklerin alt kollarından iblis efendinin bu hırlamasına feci içerler. iblis’in “var mısın ulan iddiaya” türü gaza getirmeleri sonucu malum olan anlaşmayı kabul eder.

yaratılmış ilk iki insan olan adem ve havva şartlı olarak cennet bahçesine konulur. mevzubahis şart yasak olan meyvenin yenmemesi ile ilgilidir. temel bir nefs testi olduğu aşikar bunun. gel zaman git zaman şeytan tarafından bu ikili kandırılarak ilgili yasak meyvayı yerler ve tabi allah’ın and içtiği veya söz verdiği bir anlaşmada sözünü tutmaması mümkün olmadığından adem ve havva’yı cennetten sürer. burası biraz muallakta fakat zaten allah’ın her şeyi bilen olduğu kabul ediliyorsa adem ve havva’nın da o yasağı deleceklerini ezelde bilmiş olduğunu düşünmek dini literatüre göre oldukça mantıklı. bu durumda allah, benim tahminime göre, içinde bulunmakta olduğumuz tüm galaksiyi yaratım sürecini başlatır. direk olarak ol deyip oluvermesinden ziyade bu uzayın olumunun bir süreç olduğunu düşünmek gerek zira kuranı okurken rastladığım ayetlerin birinde dünyadaki insanların zaman algısıyla allah katındaki zaman algısının epeyce farklı olduğu açıkça anlatılıyordu. sanırsam kitapta verilen örnekte ölmüş ve insanın zamanına göre de epeyce kabir hayatı geçirmiş bir mefta kendisine ne kadar zaman geçtiğine dair bir soru yöneltildiğinde “bir günden daha az” şeklinde cevap veriyor. yani bu örnekten biraz geniş açıya varılırsa big bangten ilk canlıların oluşumuna kadar doğanın geçirdiği binlerce yıllık zaman dilimi algısı orada çok daha kısadır. zaten, diğer tarafta sonsuz bir hayat vaat edildiğine göre zaman algılarının farklı olması gayet de anlaşılabilir.

her neyse konuyu dağıtmayalım, insanların dünyaya gelmesi akabinde dünya ve şimdi bildiğimiz anlamdaki fiziksel hayat bir tür ödül değil ceza olarak ortaya çıkmıştır. biraz yüzeysel benzetmeler yapılırsa bu cezanın çok daha uzun süreli geçmesi beklenen bir türü vardır* veya bu cezadan kurtulmak için dünyadaki belirli sürede gösterilen iyi halden ötürü normal yaratımın normal biçimde yaşamını idame ettirmesi gereken yere dönüşü vardır*. cennet ve cehennem aslında allah’ın şeytan ile tartışmasından önce de var olduğuna göre, bu anlaşmanın bir sonucu olarak doğmamıştır. sorun burada başlıyor aslında benim kafamda. şu vakte kadar okuduğum kitaptan pek keyif aldım, kurgusunu sevdim ve kendi içindeki tutarlılığını takdir etmiştim fantastik edebiyatı pek seven biri olarak. hatta kitapta sürekli vurgu yapılan bazı şeyler var insanlığın gelişim sürecine dair.

bir defa allah kendi ağzından dünyadaki her kavme bir önder ve yol gösterici gönderdiğini beyan ediyor. belki açıkça vahiy gelip de ben peygamberim diye şovenistlik yapılmasa da belki de mahatma gandhi den balta girmemiş ormanlardaki kabilenin başlarına kadar tanrı katından görevlendirilmiş ve insanları allah’ın istediği yola doğru çekme amacı yüklenmiş liderler mevcut. kuran’da “hiçbir kabile yok ki onlara bir yol gösterici göndermedik” anlamına gelen ayetten açıkça çıkartılabilir bu.

bu söylemlerin temel amacı tutuşulan iddiada kazanacağına olan inancıdır. zira allah okuduğumuz kadarıyla insanları özgür iradeli, düşünen, sonuçları ve olasılıkları değerlendirip karar alabilen en gelişmiş canlı olarak yaratmıştır. bunu da beyan eder zaten. en üstün canlı olarak yarattığını söyleyip etraftaki her şeyin ona secde etmesini telkin ederek. melekler, bir çok canlı türü kendisine allah tarafından emredileni yapar. hatta yine bir benzetme yapılırsa object oriented programming ile programlanmıştır. yani orada yapılan atıyorum for döngüsünün aksi bir davranış göstermesi mümkün değilken insan özgür irade ve karar yetisiyle kodların dışına çıkabilir. şeytan’ın yapılan anlaşma sonrası allah tarafından müdahaleye maruz kalmayacağı garanti edilmiştir. fakat allah da tabi ki mesela lostta jacob’ın richard ı yönlendirmesi gibi insanları yönlendirmesi için diğer insanları öderlik konusunda yönlendirmektedir. bunun en bilinen örnekleri tabi ki peygamberlik denilen sıfata dahil insanlar. peygamberler sadece insandır ve yol göstericidir yani onlara mucizevi anlamlar yüklememek en başta olması gerekendir.

neyse efenim konu dağıldı epeyce lakin şimdi kitapta yazıldığı üzere allah kimin cennete kimin cehenneme gideceğini daha dünyaya gelmeden ezelde bilmektedir. bunun üzerine şeytanla iddiaya girmesinin anlamını çözmek mümkün değildir. belki de cennet ve cehennemde kontenjan sınırı var öss gibi seçerek alıyor. bilemem. aklıma çok feci bilimkurgu senaryoları geliyor. herkes 1 lira verse de yazacagım filmi çeksek feci para kırarız lan. kldkflaskdl

bir ekleme: yahu az önce bir girdi gördüm yukarıda. diğer kutsal kitaplardan çarpıtma olduğuna dair. yahu arkadaş, eleştireceğiniz şeyin ne dediğine bir bakın önce. bu kitap diğer kutsal kitapları yalanlamıyor veya onlardan çok farklı bir şey söylediğini iddia etmiyor. aksine çoğu zaman onları referans gösteriyor. hatta meryemi aklamak için bile bir pasaj var. sorulması gereken soru, hristiyanların, musevilerin ve müslümanların da inandığı aynı tanrıyken neden farklı dinler olarak görülüyor bunlar...
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.09.14, 00:05   #23
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 108
Mesajlar: 2,448
Ettiği Teşekkür: 13977
Aldığı Teşekkür: 10042
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Sizin anlamak istemediğiniz bir şey var: Allaha inanmayla, dinlere inanmak helede sıradan insanların anlattığı dine inanmak farklı şeylerdir. Elbette Allah kendi yarattığı şeytanla pazarlık yapmaz. Ademle Havva hikayeleride uydurmadır.Hakkínda Ayet olmayan her şeye itiraz edebilirsiniz. Hadislerinde çoğu uydurma Ayetlerle çelişkilerinden anlarsınız. Islamın bunda suçu ne anlamadım. Adnan Oktarda islamın temsilcisi sayıyor kendini bunlar islamı bağlamazki.

Dinde zorlama yoktur ayeti varmi ? Var.
Gerisi beni ilgilendirmez. Kim kesmiş, kim biçmiş.Nasıl islama zorlamış.Kendi hataları, islamın değil.
__________________
•*¨`*•.¸¸.•´*¨`*•K.Atatürk•*¨`*• .¸¸.•´*¨`*•
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Asena'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.09.14, 00:13   #24
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 108
Mesajlar: 2,448
Ettiği Teşekkür: 13977
Aldığı Teşekkür: 10042
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Verdiğiniz linkte kusura bakmayın sadece saçmalamıslar. Şu an çepten girdiğim için tek tek cevap yazamıyorum. Sonra yazarım nerelerde saçmaladıklarını
__________________
•*¨`*•.¸¸.•´*¨`*•K.Atatürk•*¨`*• .¸¸.•´*¨`*•
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Asena'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.09.14, 00:37   #25
Üye

Şahinoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Konular: 0
Mesajlar: 136
Ettiği Teşekkür: 132
Aldığı Teşekkür: 618
Rep Derecesi : Şahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmedeŞahinoğlu muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Seytan
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Açıkçası yazdıklarınızı okumadım. Ama bu sizin görüşlerinizi/tezlerinizi değersiz bulduğumdan değil, Fatih Tezcan adlı canlının ortaya attığı yeni bir saçmalığı okumak istemeyişimdendir.

Kendisi muntazaman saçmalıyor da, hani bazen televizyada denk geliyor ve izliyorum; hakikaten "oha" diyorum artık. Deli Neron görse, "Abi Roma'yı filan yaktım ama en fazla bu kadar saçmalayabiliyorum. Buyur sen geç tahta" derdi sanırım. Allah eline imkan vermesin, "dünyayı yok et" butonuna basar bu.

Söyledikleri ciddiye alınacak bir arkadaşımız değil kısacası. Takmayın, konuşup gider o.
Şahinoğlu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Şahinoğlu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.09.14, 01:12   #26
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2629
Mesajlar: 30,722
Ettiği Teşekkür: 165921
Aldığı Teşekkür: 181247
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Fatih Tezcan kişisi olayı saptırıyor.

Eskiden top tüfek mi vardı? Kılıçla savaşıyordun. Kılıcı salladığında aman kafasına gelmesin mi diyeceksin.. Neresine denk gelirse. Bu savunmasız insanın kafasını kesmek anlamına mı gelir..

ısid i savunacağım diye verdiği örneğe bak hele..

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.09.14, 09:43   #27
Süper Üye

Hasat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 153
Mesajlar: 2,507
Ettiği Teşekkür: 8748
Aldığı Teşekkür: 12923
Rep Derecesi : Hasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzelHasat gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan


4 Kitap

1- Musa (aleyhisselam.)'a : Tevrat
2- Davut (aleyhisselam)'a : Zebur
3- Isa (aleyhisselam)'a : Incil
4- Hz.Muhammed (sallallahu aleyhi vessellem)'e : Kurani Kerim gönderilmiştir.

TEVRAT: Tevrat kelimesi sözlükte, “Kanun, Şeriat“ anlamlarına gelir, Israilogullarından Hz.Musaya indirilmiştir. Hz. Musa(aleyhisselam.)'dan sonra Tevratın aslı kaybolmuştur. Israilogullarının din bilginleri tarafindan yazılan farklı Tevrat nüshaları ortaya çıkmıştır. Böylece Tevrat, ilahi kitap olma özelliğini kaybetmiştir. Tevrat´a “Ahd-i Atik“(Eski Ahid) de denir.


ZEBUR: Zebur kelimesi sözlükte “Yazılı şey, kitap“ anlamlarına gelir. Hz. Davud(aleyhisselam.)'a gönderilen ilahi kitaptır. Içinde 150 sure vardır, bu kitapta daha cok öğütler, dualar, ilahiler yer almaktadır. Bugün elde hiç bir nüshası yoktur, ancak “Mezmürlar“ adıyla Tevratin içinde yer aldığı söylenmektedir.

INCIL: Incil kelimesi sözlükte “Müjde, ögretmek“anlamlarına gelir. Hz. Isa(aleyhisselam) aracılıgıyla Israilogullarına gönderilmiştir. Incilin aslı kısa zaman içerisinde kaybolmuştur, bugün elde mevcud olan incil, insanlar tarafından yazılmıştır. Bu Incil 4 kitap ve bazi mektuplardan meydana gelmiştir. 1- Yuhanna
2- Markos
3- Luka
4- Matta
bu kitaplarda Hz.Isa(aleyhisselam)'in ilah olduğu yazılmaktadır. Peygamberimizden hiç bahsedilmiyor. Incil´e “Ahdi Cedid“(Yeni Ahid) de denir.

KUR´ANI KERiM: Kuran kelimesi sözlükte “Toplamak, okumak“ manalarına gelir. Yüce ALLAH tarafından Cebrail(aleyhisselam.) aracılığıyla 610 yılında Hira magarasında 40 yaşında olan peygamberimize inmiştir. Indirildigi andan itibaren yazılarak ve ezberlenerek bize kadar ulaşmıştır. Bu sebeble indigi gibi bize ulaşmıştır. Kiyamete kadar da tek harfi bile degişmeden aslını muhafaza edecektir, Cünkü ALLAH´ü teala onu koruyacağını şu ayetle haber vermektedir: “Kur´anı kesinlikle biz indirdik; elbette onu yine biz koruyacağız.“(Hicr süresi-9.ayet) Kuran 23 senede yavaş yavaş inmiştir, ayetlerin bazısı Mekkede bazisi Medinede inmiştir. 87si Mekke 27si Medine de inmiştir. 114 suredir, en faziletli sure FATiHA süresidir. 6666 ayettir, en faziletli ayet Ayetel kürsi'dir. En uzun süre Bakara süresidir ( 50 sayfa). En kısa süre Kevser süresidir. Kuran 30 Cüzdür, 600 Sahifedir.


Metindende anlaşılacağı üzere 4 tane kitap geldi ancak ilk üçü kayıt altına alınmadığı için ya kayboldu yada içi tahribata uğradı.Sadece kuranı kerim ayetler geldikçe kayda geçirildi.

Kuranda diğer dört kitabın ve peygamberin kabul edilmesinin sebebi budur gönderilen kitap ve peygamber doğru ancak kitaplar sonradan bozulmuş .


Serserinin paylaştığı yazıyı yazanın kafasındaki çelişkiler bilgi eksikliğinden kaynaklanıyor.

Şeytan önemli bir melekti başta onun anlattığı kıytırık melek değildi yani.
İnsanlar dünyaya geldiğide cennetemi cehennememi yerleşecek o belli değildir.Çünü o mekanlar dünyadaki yaşamınıza göre tahsis edilir.

Kuranda iki ayetin birinde nerdeyse dünya hayatının geçici olduğu anlatılır.
Şeytanın dünyaya gönderiliş amacı bellidir.Allah kullarının itaatini sevgisini ölçer şeytanla kolkola geziyormu ? kalbini nefsini ondan korumayamı çalışıyor ?
Öyle adamın anlattığı gibi atarlıymış falamış masal bunlar.

Bana onun anlattıkları nasıl masalsa inanmayanada benim anlattıklarım masal gelir ama en azından çelişki yaşayan varsa gerçek kaynaklardan aradığı bilgileri bulabilir.

4 kitap 4 hak din gönderildi ama önceki 3 kitap şu an gönderildiği halde değil.

Aynı şekilde melekler konusundada şaibe var gibi geldi

4 büyük melek var
Dört meleğin her biri belli bir görevi yerine getirmektedir Aralarında bir hiyerarşik ilişki Cebrail en büyük melek kabul edilmektedir

* Cebrail: Vahiy meleğidir Allah'tan aldığı buyrukları, emirleri peygamberlere iletmekle görevlidir
* Azrail: Eceli gelen insanların ruhlarını teslim alır Melekü'l-Mevt, yani, ölüm meleği adı da verilir
* Mikail: İnsanların rızıklarını ulaştırmak ve Allah'ın iradesine göre tabiat olaylarını düzenlemekle görevli melektir
* İsrafil: Kıyamet günü, Sur borusunu üfleyecek olan melektir

Birde tüm zamanı secde ederek geçiren melekler var.
Yani insanoğlunun aklının erdiğinin bilmem kaç katı eremediği veren var.

En basit örnek cinlerin varlığına inanılıyor hatta onlar bir korku unsuru olarak kullanılıyor ama bilim onların varlığını açıklayamıyor.
__________________
Bazen su olmak lazım sessiz sakin ...!!! Bazen sel olmak lazım öfkeli ve hırçın...!!!
Bazen mum alevi olmak lazım; sabırla tükenmeyi bekleyen, bazense volkan olmak lazım; önüne gelen herşeyi hızla tüketen...!!!
Kimine SU oLacaksın, kimine SEL ...!!! Kimine MUM olacaksın, kimine VOLKAN ...!!! Ama kimseye asla ve asla KUL oLmayacaksın... !!!
Hasat isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Hasat'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.09.14, 10:50   #28
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Kur'an haricindeki 3 kitap'ın gönderildiği gibi değil diyorsun @Hasat peki bunu neye dayanarak söylüyorsun? Hangimiz biliyor ki bunların değiştirilmediğini, Kur'an yazılı kaynaktan geldiğine göre değiştirilmiş olamaz mı? (Özellikle emeviler döneminde)

3 kitap hakkında düşünülen şeyler Kur'an içinde gayet düşünülebilir. Çünkü Kur'an da diğer kitaplar gibi yazılı bir kaynaktır ve bugüne kadar dezanformasyona uğramadan günümüze ulaşmış olması imkansızdır. Bunun en büyük kanıtı İnsanoğlu en büyük gücü kendisinde bulduğu için bugün nasıl dini kullandılarsa eskidende kullandılar. Ve güce zehirlenmiş bir insanın karşısında Kur'an'ında ilahi koruması yok.

Kaldı ki eğer Kur'an günümüze kadar bozulmadan ulaşmış olsaydı Kur'anda bu kadar açık bulunmazdı. Öldürmeyi emreden, kadın taşlayan, kadını dövmeyi hak sayan içinde tanrı'yı sanki bir canavarmış gibi insanların başına bir büyük gazap efendisiymiş gibi anlatan ayetler, Peygamberinin kişisel meselelerini ve sorunlarını içeren ayetler(boşanma, nikah olayları vs vs) toplumsal meselelerde sorunlara yeterli çözüm bulunamaması yada günümüzdeki olaylara günahmış gibi bakılması (Zina yapanın şahitliğinde 4 kişi olması saçmalığı, başörtüsü emri ve kadın erkek arasındaki uçurumun açılmasını desteklemesi) ve tabi ki dinden çıkanı öldürmeyi hak sayan sözlerde var.

Bana göre bugün iyi bir müslüman kendini hacıdan hocadan ve kitaptan çok Tanrı'yla arasına birşey sokmayan müslümandır. Bu kavram içinde hristiyan yada musevi yada herhangi bir dine mensup olan kişi içinde geçerlidir. Yani bir dine mensup insan akıllı olmalıdır. Kendisine öğretilen gösterilenlerin dışına çıkıp kendi yüreği ve aklını kullanıp kendi tanrı'sını bulabilmelidir.

Unutmayın. İlahi mucizelerin masallarda anlatıldığı bir dünya değil burası, Aklınıza gelebilecek her türlü kutsal şey kirletilmiştir. Kirlenmeyen birşey kalmamıştır. Buda yine insan sayesindedir.

Kur'andaki insan yapımı olan ayetlerin delilleri bu yüzden vardır. Dikkat çekmek istediğim nokta buydu. Verdiğim iki linktede saçma yorumlar bulunabilir ama doğru yorumlarda çoktur.

Sevgili @Asena'nın belirtmek istediği nedenleride çok merak ediyordum.^^
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.09.14, 11:26   #29
Her şey aşk için...

Zeynep Sappho - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2012
Yaş: 27
Konular: 21
Mesajlar: 904
Ettiği Teşekkür: 4079
Aldığı Teşekkür: 4491
Rep Derecesi : Zeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura aboutZeynep Sappho has a spectacular aura about
Ruh Halim: Saygin
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Sami Mesajı göster
Hendek savaşı' ndan sonra Hz. Muhammed efendimiz Hz. Sad' a verdiği yetkilendirmeden sonra bu yetkilendirmeden çıkan, savaş esirlerinin kafalarının kesilerek öldürülmesi kararına,

“ Sen, onlar hakkında, Allah teâlâ’nın yedi kat gökler üzerinde verdiği hükmüne uygun hüküm verdin” buyurdu. (sîre, 3:251; tabakât, 3:426; taberî, 3:56.)

İslami kaynaklara göre, esirler eş ve çocuklarının önünde kafaları kesilerek öldürülmüş, kafa kesim işlemini gerçekleştiren Hz. ali ve Zübeyr bin avam Hz. Muhammed efendimiz tarafından cennetle müjdelenmiştir.

Kafa kesmek islama aykırı bir işlem değildir. Cennetle müjdelenmiştir.

Maide 33 : .... ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi ...
.Kuran-ı kerimde bu sureler yok İslam hükümleri kuran da açıkça yazılmıştır. Kuranda yazmayan her hüküm insan oğlunun uydurması olup bunu bilerek yapanlar tam bir münafık olup bu kimselerin kitaplarına uyanlar ise düpedüz tam bir sapkınlık içindedir.


İmanın 6 şartı vardır bunlardan birine bile inanmamak Allah'a İslamiyet yolunda iman etmemek olur (yani Rabbım diyor ki; bunlara iman etmeden bana inanamazsınız) iş bu şartlarından biriside;

Allah'ın kitaplarına iman etmektir.

Kuran-ı kerimde yazmayan hiç bir hükme iman etmeyiniz. Allah'a eş koşarak İslam fetvaları verenlerin peşinden koşmayınız tövbe ediniz umulur ki af olunursunuz.

Tavsiye: Cami imamlarıdır İslamiyet hakkındaki en doğru en sade bilgilere erişebileceğiniz kişiler
__________________
Hayat seninle sen yeterki iste
Zeynep Sappho isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 12.09.14, 11:29   #30
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 108
Mesajlar: 2,448
Ettiği Teşekkür: 13977
Aldığı Teşekkür: 10042
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: "Benim Peygamberim Bedir Savaşında Kafa Kesti" - Fatih Tezcan

Alıntı:
Bana göre bugün iyi bir müslüman kendini hacıdan hocadan ve kitaptan çok Tanrı'yla arasına birşey sokmayan müslümandır
Cevap yazmicaktim..demekki tartismakta istiyorsun devam edelim o zaman

Alinti yaptigim cümleni ben sana anlatmaya calisiyorum ( sen diyebilirim herhalde)
kesinlikle öyle fakat herseyi karalamadan

Link verdigin yer sadece tezatlarla dolu


Alıntı:
kuranın muhammed bin abdullah ve arkadaşları tarafından yazıldığının (bence) delilleri:
-peygamberin kiminle evlenip kimi boşayacağı gibi gereksiz konulardan bahsetmesi.
Peygamberin esleriyle ilgili hic bir ayet yok

-kuranın bir yerinde "ak" denilen bir konuya daha sonra "kara" denmesi.
Düzeltmeler yapilmistir..icki ile ilgili oldugu gibi..tezat baska birseydir

-konularda çok sayıda gereksiz tekrar olması.
Önemi vurgulanmistir..ayetler hep bir olayla ilgili yol gösterici olarak gönderilmistir


-evlat edinmenin yasaklanması (niye?
)Hakkinda ayet varmidir?

-nahl 101 (biz bir âyeti değiştirip yerine başka bir âyet getirdiğimiz zaman -ki allah neyi indireceğini gayet iyi bilir- onlar peygamber'e, "sen ancak uyduruyorsun" derler. hayır, onların çoğu bilmezler.)
Bunlarin hangi zamanda,hangi insanlara indigini anlamak gerekiyor

-tebbet suresinde ebu leheb'e lanet edilmesi.
-kitabın edebi bir değerinin olmaması.
Bunu iddia eden edebi kimden ögrenmis merak ettim

konudan konuya atlaması.

Basliklar altinda kisa yazilmisdir,zamana göre yorumlanir
başının sonunun belli olmaması. bu kitap bir yayıncıya basılması için gönerilmiş olsa edebi yetersizlikten dolayı hemen reddedilirdi.

-ilk ayetin "oku" olmasına rağmen muhammed bin abdullahın okuma öğrenmemesi veya okuma bilmediğinin iddia edilmesi.
Bak iddia sadece

-kadınların ikinci sınıf insan olması.
Onu erkekler öyle anliyor.Ayetlerin % 80 hem kadin hem erkege ey müslümanlar diye hitap eder. % 20 sadece ya kadinlara ya erkeklere inmistir
-ibrahimin çocuklarının sayısının ve isimlerinin bir türlü doğru düzgün verilememesi.

-ibrahimin çocuğunu kesmeye çalışmasının takdir edilmesi.
Inanci taktir edilmistir

-inanmayanların öldürülmesinin teşvik edilmesi.
Alakasiz bir cümle

-çok fazla sayıda ve olmayacak şeyler üzerine yemin edilmesi.
Gereksiz bir cümle

-her şey için bir, bilemedin iki şahit yeterli olurken, zina için penisin vajinaya girdiğini, aradan ip geçmediğini gören 4 şahit gerekmesi. bu şahadetin olabilmesi pratikte mümkün mü?
Bir salagin iddiasi. Kuranda böyle bir ayetmi var.

-tanrının varlığı için hiç bir müsbet delil gösterilmemesi.
Dünyada 7 milyar insan var hepsinin parmak izi,dil izi farklidir. baska saymaya gerek varmi?

bu yüzden kafası iyi çalışan, gerçeklere her zaman şüpheyle bakan, bilimsel akla sahip olan insanlar tanrının varlığını görememesi. sanki tanrı "müsbet bir delil göstermeyeyim, herşeyi müphem bırakayım, bu pezevenkler (kafası çalışan şüpheciler -skeptikler) inanmasın, ben de onları cehenneme atayım. her lafa inanan tipler de cennete gidiversin." diye düşünüyor.

Ne diyeyimki güldüm sadece.
-dinin önce bir kasabaya gönderilmiş olması, daha sonra işler büyüyünce evrensel olduğunun iddia edilmesi.
Iddia sadece

-kitaptaki ifadelerin farklı yorumlanmaya çok müsait olması.
-geldiği zamana göre devrimsel değişiklik getirecek ahlaki ve sosyolojik değişiklikler içermemesi. (demokrasi, insan hakları, köleliğin kaldırılması vb...)
Hem yorumlamaya müsait, hem yorumlanamiyor..Nasil oluyor anlamadim

-cennetteki ödüllerin çok kısıtlı olması (yiyecek-içecek, seks. başka?)

-insanların yaptıkları sonlu sayıda hata yüzünden cehennemde sonsuz işkenceye maruz kalması.
Ayet vardir..sizin hic bir günahiniz allahin bagislamasindan büyük degildir

-islam dışı kişilerden erkek olanlarının öldürülmesinin, mallarının gasp edilmesinin, karısına tecavüz edilmesinin, karısının ve çocuklarının köle yapılmasının normal karşılanması.
Helede bu cok acimasiz yazilmis. Kesinlikle yok böyle birsey..cevap yazmak bile beni üzer. ISIDle kurani karistirmis
Yordun beni @SerseriGezgin
__________________
•*¨`*•.¸¸.•´*¨`*•K.Atatürk•*¨`*• .¸¸.•´*¨`*•
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Asena'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adamları, bedir, benim, fatih, görünce, kafa, kesti, neden, peygamberim, savaşında, tezcan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Osmanlı Hiç Bir Zaman Ne Türkçe Konuşmuş Ne de Türklüğü Kabul Etmiştir! Dilaver Türk Tarihi 23 23.07.14 23:57


WEZ Format +3. Şuan Saat: 16:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.