Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Ülkemiz ve Dünya Gündemi (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/)
-   -   IŞİD’in Mühimmatı Türkiye’den İddiası! (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/112134-isid-muhimmati-turkiye-den-iddiasi.html)

ReaL 10.09.14 00:43

IŞİD’in Mühimmatı Türkiye’den İddiası!
 
Suriye ve Irak’ta dehşet saçan IŞİD’in elinde, Makine Kimya Endüstrisi (MKE) damgalı çok sayıda mühimmat olduğu iddia ediliyor.


Suriye ve Irak Kürdistan Bölgesi’ne gerçekleştirdikleri kanlı saldırılarla tüm dünyanın tepkisini çeken IŞİD terör örgütünün elinde, “Makine Kimya Endüstrisi” damgalı mühimmat olduğu ortaya çıktı. IŞİD üyelerinin elinde MKE damgalı mühimmat bulunduğuna yönelik bilgiler, IŞİD militanlarının Erbil’de ABD güçleri ve peşmergelerle girdikleri çatışmalarda elde edildi. Çatışma sırasında öldürülen militanların silahlarını inceleyen ABD’li uzmanlar, mühimmatlar üzerinde MKE damgasını görünce şaşırdı. Bu gelişme üzerine, MKE damgalı mühimmatların IŞİD’in eline nasıl geçtiği araştırılmaya başlandı. Ankara’da, ABD’nin konuyla ilgili olarak “ek dosya” hazırladığı konuşulmaya başlandı.

Hüseyin Özay’ın Taraf gazetesindeki haberine göre, MKE damgalı mühimmatın hikayesi şöyle: NATO zirvesinde ABD’nin, çizginizi “Nato ve ABD eksenine çekin” uyarısı ile karşı karşıya kalan Türkiye, İŞİD militanlarının üzerinde çıkan MKE damgalı mühimmatlar nedeniyle uluslararası platformlarda zor durumda kaldı. Erbil yakınlarında Peşmerge ve ABD güçleriyle girdikleri çatışmalarda hayatını kaybeden IŞİD militanlarının üzerinde bulunan mühimmatlar tek tek incelendi. Yapılan inceleme sonucunda, ölen militanların üzerindeki mühimmatların, Makine Kimya Endüstrisi (MKE) damgası taşıdığı belirlendi. Bunun üzerine, ABD’li uzmanlar mühimmatın peşine düştü.


Bombalı Saldırıda Da Aynı Mühimmatlar

ABD güvenlik uzmanları mühimmatın izini sürerken, aynı anda ilginç bir başka gelişme yaşandı. ABD’nin hava saldırısı üzerine zor durumda kalan IŞİD bu kez terör saldırılarına başladı. Bu süreçte birisi Erbil’de olmak üzere birkaç farklı yerde IŞİD militanları tarafından bombalı terör eylemleri düzenlendi. Söz konusu eylemlerin tamamı da örgüt tarafından üstlendi. ABD’li güvenlik uzmanları, bombalı terör saldırısında kullanılan mühimmatları da inceledi. Bu incelemeler sonucunda da, terör örgütünün bombalı eylemlerde kullandığı mühimmatın da MKE damgalı olduğu görüldü. Bombalı saldırı sırasında bazı örgüt üyeleri ölü ele geçirilmişti. Bu kişilerin üzerindeki mühimmatlar da MKE damgalı çıktı.


IŞİD’e Nasıl Geçtiği Bilinmiyor?

MKE damgalı mühimmatın İŞİD’e nasıl ulaştığı bilinmiyor. Yetkililer, söz konusu mühimmatın “hırsızlık” veya “silah kaçakçılığı” yöntemiyle IŞİD’in eline geçmiş olabileceği üzerinde duruyor. Yine Türkiye’nin Suriye’deki muhalif gruplara gönderdiği silahların bir şekilde İŞİD militanlarının eline geçip geçmediği de araştırılıyor.


Ek Dosya Hazırlandı

ABD, Kuzey Irak’ta IŞİD militanlarının üzerinden çıkan MKE damgalı mühimmatla ilgili ek dosya hazırladı. Bununla ilgili ana dosya ise, Suriye’deki IŞİD militanlarına yapılan yardımlarla ilgili yaklaşık bir yıl önce hazırlanmıştı. Bu nedenle IŞİD dosyasına ek yapıldı. Söz konusu dosya ilk olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, 2013 yılının Mayıs ayında ABD’ye yaptığı ziyarette gündeme geldi. Beyaz Saray’da gerçekleşen görüşmede, konu tüm detayları ile masaya yatırıldı. ABD bu konudaki rahatsızlığını Türk yetkililerine iletmişti. Ek dosyanın da Türk yetkililerine iletileceği öğrenildi.

Sözcü


ReaL 10.09.14 00:45

Cevap: IŞİD’in Mühimmatı Türkiye’den İddiası!
 
Şaşıran var mı?

* * *

ABD de salağa yatıyor. Teefonları dinleyen, uydudan sınır kapımızdan çıkan her aracı, adım adım izlemiyormuş gibi.. :smiley:


Tntcool 10.09.14 10:58

Cevap: IŞİD’in Mühimmatı Türkiye’den İddiası!
 
MKE'mi yazıyormuş üstlerinde. Muhtelif Katık Endüstrisi'nin açılımı o. İnsani yardım yapılıyordu ya TIR'larla...

Sami 10.09.14 14:38

Cevap: IŞİD’in Mühimmatı Türkiye’den İddiası!
 
Ya ne olacağıdı


.

Deniz 10.09.14 14:56

Cevap: IŞİD’in Mühimmatı Türkiye’den İddiası!
 
Yeni TÜRKİYE açılım bu olsa gerek..


WEZ Format +3. Şuan Saat: 08:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker