Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 10.09.14, 20:28   #1
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1612
Mesajlar: 8,109
Ettiği Teşekkür: 29769
Aldığı Teşekkür: 35463
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Exclamation Halk Tv'den Kovulan Nihat Genç Halk Tv Canlı Yayınına Bağlandı.Halk TV’de ekrana gelen “Basın Koridoru” programında Odatv yazarı Nihat Genç’in Halk TV’den kovulma süreci yeniden gündeme geldi. Şaban Sevinç’in sunduğu ve Mustafa Balbay’ın daimi yorumcu olarak katıldığı programa konuk olan eski Bakan Abdüllatif Şener şunları söyledi:

“Türkiye’de bir düzgün muhalif tavrı sergileyen bağımsız sayıda o kadar az sayı da insan var ki... Bakıyorum; bir avuç insan. Maalesef bir Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde tercihleri ve görüşleri farklıydı, Cumhurbaşkanı adayını beğenmediler, eleştirdiler diye bu sefer bunların da muhalefet tarafından yok edildiğini ve sindirildiğini gördüğüm insanlar var. Ben buna katlanamıyorum mesela. Muhalefet tarafından da dışlanma eğilime sokulmuş insanlar var. Hâlbuki davası olan, mücadelesi olan, eğilmeyen ve bükülmeyen insanlara muhalefetin sahip çıkması lazım.

ADAY OLARAK KOYDUĞUN ADAM GİBİ 10 ADAM EDERLER

Bunu yapmadığı sürece herkesi silik ve hükümet yardakçısı haline dönüştürür. Şimdi düşünüyorum; bir Nihat Genç, Hulki Cevizoğlu, Soner Yalçın, Gürkan Hacır, Yaşar Nuri Öztürk... Bu ülkede muhalefet çizgisinin ve muhalefet etmenin iktidar sahiplerini de doğruya yönlendirmek için erbap olduğuna inanarak bir çizgi koyan insanlar… Görüşünü beğenirsin beğenmezsin, üslubu kafandaki kıvama uygundur değildir, ama kardeşim aday olarak ortaya koyduğun adam gibi 10 adam eder bunların her biri.”

Bu sözlerin ardından verilen reklam arasıyla birlikte sözlerine devam eden eski Bakan Abdüllatif Şener, “Ben yokluğa, yoksulluğa rağmen hükümet karşıtı olmanın sıkıntılarına rağmen, halen sırf düşüncesi ve mücadelesi açıkça onu gerektirdiği için ortada olan, muhalefetini yapan, mücadelesini yapan insanların en azından teşvik edilmesi gerektiğini söylüyorum. “ dedi.

Programın sunucusu Şaban Sevinç, Şener’e “Peki efendim kendi kendisine muhalefet yapıyorsa ne yapacaksın” diye sordu. Şener ise, “Nihat Genç’i söylerken de Hulki Cevizoğlu’nu telaffuz ederken de Gürkan Hacır’dan da Yaşar Nuri Öztürk’ten de bahsederken de bunu söyledim. Şimdi bir Uğur Dündar’ın mücadelesini küçümseyebilir misiniz? Sadece gazeteci ve televizyoncu olması şart değil. Eski bazı politikacılar var. Yaşar Okuyan’ın verdiği mücadeleyi küçümseyebilir misin? Bu isimlerin her şeye rağmen teşvik ve onore edilmesi lazım; duruşları sebebiyle iltifat görülmeleri lazım. Bunlar “falan” diye kendi kafanızda, yaptıkları mücadeleyi anlamsız olarak değerlendirirseniz; muhalefet ortada yalnız ve çıplak kalır. Bir parti yalnız ve çıplak kalırsa güçsüzleşir. Medya, aydın ve sivil toplum ayakları tamamlanmadan bir partinin muhalefet partisi olarak mücadelesi her zaman zayıf olur. Dolayısıyla bastığı dalı kesmemesi lazım. Muhalefet zayıflayınca ne oluyor?” dedi.

ŞABAN SEVİNÇ: NİHAT GENÇ İZLENMİYORDU

Halk TV’den Nihat Genç’in kovulmasına itiraz eden Abdüllatif Şener’in sözlerinin ardından araya giren Şaban Sevinç, “Nihat Genç’in Halk TV’deki programındaki sonlandırılmasında hiçbir muhalefet partisinin ne önerisi var ne de telkini var, bilakis Nihat Genç’in programa başlamasında bazı siyasetçilerin tavsiyesi oldu. “İyi laf yapar, ağzı iyi izlenir” diye başlatılmıştır. Nihat Genç’in programının Halk TV’de programının sonlandırılması Hakan Aygün ile benim birlikte aldığım bir karardır ve 7-8 aydır böyle. Neden aldık bu kararı? Kanal için verimli bir program olmadığını gördük. Reyting ölçümleri, verimlilik daha alternatif bir şeyler yapabilir miyiz… Artık popularitesi yok, izlenmiyor yeterince. Şimdi Nihat Genç’e de izlenmiyor diye haksızlık etmek istemiyorum” diye konuştu.

Bu sözler üzerine Şener ise, “Valla Nihat Genç’i ben sürekli izlediğimden tüm Türkiye’ye izliyor zannediyordum” dedi.

NİHAT GENǒTEN SERT YANIT

Nihat Genç, programının izlenmediği için son verildiği iddialarına, Halk TV’ye telefonla bağlanarak yanıt verdi.

Yazar Genç şunları söyledi: “Önce Abdüllatif Şener ve Mustafa Ağabey’e özellikle çok teşekkür ediyorum. Sol bir televizyonda benim hakkımı aradığı, sorguladığı için yürekliliğine ve cesaretine çok teşekkür ediyorum. “Reyting almadı” lafına çok şey söylemek istemiyorum. Şu an çok korunaklı bir yerde; hem Hakan Aygün ismi hem Şaban Sevinç ismi. Rahatsız etmek istemem orayı. 7 aydır programlarım akşam 5’e 4’e 3’e 2’ye çekildi. Hiçbir reklam yapılmadı. Gezi olaylarından sonra böyle bir dışlama politikası uzun uzun... Sonra Sarıgül çıktı, Sarıgül’de konuşturulmadık. Sonra Ekmeleddin Bey çıktı; oturduk konuştuk, onda da tartışmalar çıktı. Sıkıntılı ve derin ayrıntıya girmek sizi de üzer; fazla nezaketi de bozmak istemem ama şu var ki: Mustafa Ağabey ve Abdüllatif Şener güzel bir şey söyledi ve o heyecanla arıyorum; bu memlekette delikanlı adam yok. Bizim aradığımız; delikanlı adam. İnsanlar delikanlı olur. Biz bu toprağa geldik, paranın peşinde koşmadık. Mülkün peşinde koşmadık. Bizi izleyen milyonlarca insan var. Bir Allah’a baktık, bir de insanlarımıza baktık. Delikanlı gibi konuşacaksınız. Ekrana çıktığınız zaman erkek olacaksınız. Erkek gibi ‘langır lungur’ yok. Ne bunlar ya. Benim hakkımı sen koruyacaksın Şaban, sen tanıyorsun beni. Benim hakkımı hayatta iki kez selamlaştığım Abdüllatif Şener koruyor. Ne söyleyebilirim ki. Zor günlerden geçiyoruz, hepimiz açık olursak kazanırız, dürüst olursak kazanırız, harbi olursak kazanırız. Sağcılığı solculuğu yok bunun. Dürüst olalım açık olalım. Bunu bir zenginlik olarak görüyorum.”
Şaban Sevinç araya girerek “Ben de ve Hakan da (Aygün) yani kendi adıma konuşayım, sana açık ve dürüst davrandık. Hep diyalog içindeydik doğal olarak. Programın nasıl daha iyi olacağı konusunda sürekli görüştük. O çerçevede programın saatlerini değiştirdik. Hatta sana program yaptığın diğer kanalla ilişiğini kes, sadece bizle yap dedik. Hatta bant çekmeyelim, canlı yapalım dedik. Gayet açık davrandık.” yanıtını verdi.

Nihat Genç bu sözler üzerine, “Kovmanın neresi dürüst. 7 aydır benim programları 5’e attınız 3’e attınız 2’ye attınız kestiniz yarıdan böldünüz yayınlamadınız. Yüzüme karşı kovulduğumu söyledin tabii açık davrandın. Kendimizi ifade etme hakkımızı bile Abdüllatif Şener’in oradaki cesaretine ve delikanlılığa borçluyuz; harbi adammış. Ve şu anda insanlar bizim niçin kovulduğumuz konusunda ayrıntılara hakim oluyorlar. Ben o televizyonda kimseye küskün ve kırgın değilim. Çünkü hayatın kurallarını biliyoruz. Türkiye zor günlerden geliyor. Türkiye’yi yaşatacak olan bağımsız eleştiridir. Bakın Mustafa Balbay çok güzel bir şey ifade etti. ‘Bağımsız eleştiri olmadan parti olmaz, düşünce olmaz, fikir olmaz’ Çok da yormayalım birbirimizi yormayalım sevgili Şaban.”

Eski Bakan Abdullatif Şener Nihat Genç’in sözlerini sonlandırmasının ardından “mücadelesine saygı duyuyorum” diyerek Genç’e desteğini yineledi.

Odatv.com


__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.14, 21:47   #2
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 131
Mesajlar: 5,086
Ettiği Teşekkür: 17084
Aldığı Teşekkür: 24584
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Halk Tv'den Kovulan Nihat Genç Halk Tv Canlı Yayınına Bağlandı.

Nihat GENÇ'i ne zaman Halk TV'de görsem izlerdim programını. Onu da reytinge kurban etmişler (öyle diyorlar); sanki ne kadar reytingi var da Halk Tv'nin...
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.14, 23:22   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2666
Mesajlar: 31,366
Ettiği Teşekkür: 172707
Aldığı Teşekkür: 186403
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Halk Tv'den Kovulan Nihat Genç Halk Tv Canlı Yayınına Bağlandı.

Nihat Genç burada haksız durumda..

Dün bir oturum programına da kendisini Şaban Sevinç bağlattı.

Halk Tv nin bütçesi belli. Reklam vermiyorlar. Uğur Dündar gibi program yapanlar hiçbir ücret almadan program yapıyorlar.__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.09.14, 23:35   #4
Yasaklı Üye

ala'turka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Konular: 15
Mesajlar: 1,245
Ettiği Teşekkür: 2045
Aldığı Teşekkür: 3793
Rep Derecesi : ala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmedeala'turka muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cok Sinirli
Standart Cevap: Halk Tv'den Kovulan Nihat Genç Halk Tv Canlı Yayınına Bağlandı.

Akıl alacak gibi değil,
Nihat Genç gibi bir adam nasıl pasivize olur,
Türkiye'nin gerçek aydınlarından biriydi,
Tarihiyle bu kadar barışık, Anadolu insanına aşık
başka bir solcu tanımadım,
Solcu olacaksanda böyle olacaksın dediğim adamdı,

Yıllar öncede yazdım, yanlış yola saptı,
Radikal muhaliflerin sarmalına girdi, ortada olması gerekirdi,
Yapmadı, çok fazla siyasallaştı, halbukiyse o fikir adamıydı,
Her gün biraz biraz kaybetti,
Gelinen nokta üzücü
Ben ondan çok şey bekliyordum,
Yeni bir kitap bile
ala'turka isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ala'turka'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.09.14, 21:32   #5
Yeni Üye
mtahir42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2014
Yaş: 47
Konular: 0
Mesajlar: 1
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 5
Rep Derecesi : mtahir42 kendisini henüz tanıyamadık
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Halk Tv'den Kovulan Nihat Genç Halk Tv Canlı Yayınına Bağlandı.

Aynen katılması biraz sakıncalı oldu gibi daha katılacak gibi aşağıdaki adreslerden canlı izleme şansımız var bende yeni buldum.

http://www.halkhaber.tv/
Halk Tv
__________________
mtahir42 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz mtahir42'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.09.14, 23:47   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1550
Mesajlar: 14,984
Ettiği Teşekkür: 61790
Aldığı Teşekkür: 52437
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Halk Tv'den Kovulan Nihat Genç Halk Tv Canlı Yayınına Bağlandı.

Muhalefetin iki partisi olan MHP ve CHP aslında ABD' ye muhalif olmayı beceremiyor, asıl yamukluğu orda yapıyorlar. MHP zaten ABD için Türkiye' de bir ''yedek kulübesi partisi'' durumundaydı. Baykal' ın tasfiyesiyle CHP' de aynı duruma getirildi. En son CB seçimlerinde gösterdiği adaylar, ardından partiye yapılan dinci takviyeler ve son olarakta türban konusundaki AKP emrivakilerini tasvip eden tavırları... Aslında say say bitmez.

Özetle, 2 muhalefet (!) partisi var ama ikisi de AKP sahadayken yedek kulübesinde bekletiliyorlar.

Türkiye siyasetinin asıl sorunu, ABD tarafından dizayn edilmesidir.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.09.14, 23:21   #7
Yeni Üye
moda33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2014
Konular: 3
Mesajlar: 6
Ettiği Teşekkür: 0
Aldığı Teşekkür: 12
Rep Derecesi : moda33 Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Halk Tv'den Kovulan Nihat Genç Halk Tv Canlı Yayınına Bağlandı.

Gündem bayağı hareketli. ortadoğunun kaderi ne olacak. hayırlısı olur inşallah.
__________________
moda33 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz moda33'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bağlandı, canlı, genç, halk, kovulan, nihat, tvden, yayınına


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Amatör Oltacılık Hakkında Herşey Kartal Balık Avcılığı 6 02.11.14 09:17
Nihat Doğan Replikleri Lilium Fıkra ve Gülmece Yazıları 9 07.01.14 18:22
Nihat Doğan'ın Venezuela macerasında gizledikleri: 'Boşver Chavez'i ya' No Pasaran Ülkemiz ve Dünya Gündemi 6 30.03.13 12:52
Adana'da Yeni Canlı Türü phoenix Hayvanlar Alemi 1 06.03.10 16:40


WEZ Format +3. Şuan Saat: 15:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.