Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Ülkemiz ve Dünya Gündemi (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/)
-   -   Mısır Ordusu Gazze Tünellerini Yıkmaya Devam Ediyor (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/112660-misir-ordusu-gazze-tunellerini-yikmaya-devam-ediyor.html)

trk23 30.09.14 18:41

Mısır Ordusu Gazze Tünellerini Yıkmaya Devam Ediyor
 
http://haber.tevhidonderleri.com/wp-...ri-300x150.jpg

Mısır ordusu Gazze sınırında 18 tünel daha yıktı

Korsan İsrail uşağı darbeci Mısır ordusunun Sina Yarımadası’nda düzenlediği operasyonlarda, Gazze sınırında 18 tünelin yıkıldığı bildirildi.

Darbeci Mısır Ordusunun Sözcüsü Tuğgeneral Muhammed Semir, sosyal paylaşım sitesi Facebook sayfasında yaptığı açıklamada, Sina yarımadasında 20 Eylül’den bu yana sürdürülen operasyonlarda, Gazze sınırında 18 tünelin yıkıldığını belirtti.

Semir, sınırı kaçak yollardan geçmek isteyen 137 Mısırlı, 6 Filistinli, 4 Sudanlı ille 1 Suriyelinin gözaltına alındığını kaydetti.

Semir, Sina yarımadasının kuzeyindeki İsmailiyye, Port Said ve Nil Deltası kentlerinde düzenlenen operasyonlar ve çıkan çatışmalarda, 26 “teröristin” öldüğünü, 84 kişinin de yakalandığını belirtti.

Semir, operasyonlarda ayrıca “terörist! eylemler için kullanılan birçok araç, silah ve mühimmat ele geçirdiklerini” de ifade etti.

Kaynak: Tevhid Aktüel ve Aktif Haberci

Bazı Arap ve Türk liderleri (Mısır, S. Arabistan, Katar, vs. krallık ve şeyhlikleri ve maalesef hükümetimiz) hakikaten hain bence. Suriye ve Irak'taki isyancı teröristlere, bu ülkelerdeki hükümet ve halklara karşı destek verip, Filistin'deki direnişçilere, işgalci rejime karşı askeri destek vermiyor, aksine var olan güçlerine engel oluyorlar. Engel olmak bir yana, Filistini destek protestosunu ve Kudüs Günü kutlamalarını bile yasaklıyorlar. Nasıl insanlar bu kadar kansız olabilir bilmiyorum.


WEZ Format +3. Şuan Saat: 17:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker