Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 13.10.14, 00:25   #41
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1461
Mesajlar: 13,959
Ettiği Teşekkür: 58375
Aldığı Teşekkür: 50222
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
Din istismarcıları tarafından sürekli istismar edilen konu Cennette cinsellik ''huri'' meselesidir. Kuran’da yazılanlara baktığımızda cennet hayatında cinselliğin olacağı ifadesi kesinlikle açıkça yer almamaktadır. insanın, orada yeniden yaratılacağı geçmektedir, insanın yeniden yaratılması durumunda bir şeyi arzulanıp arzulamayacağı bilinmemektedir. Kuran’da cennette yer alan nimetlerin hiç kimse tarafından bilinmediği anlatılmıştır.
Kuran’da yazılanların ipucu niteliğinde olduğu ve Kuran’da yazılanlardan daha fazla nimetin cennette olacağını biliyoruz.

Hurilerin yalnızca erkeklere verilen bir ödül olacağını anlayabileceğimiz kurani bir ifade yoktur ! Huri kelimesinin anlamına baktığımızda zaten dişiliği yada erkekliği ifade eden bir anlam yoktur. Kuran’da hurilerin insanlarla eşleştirileceği ifade edilse de bu eşleştirmenin cinsellik olduğu beyan edilmemiştir. Kuran’da nefislerin eşleştirilmesi için, insanların gruplar şeklinde birleştirilmesi için de aynı kelime (zevc) geçmektedir. Zevc kelimesi Arapçada eş, grup olma gibi anlamlara gelmektedir. Huri kelimesi cennete girecek insanların arkadaşları, hizmetçileri veya rehberleri gibi bir anlama gelebileceği düşünmek mümkünken, din istismarcıları tarafından cinsel partner anlamı yüklemek istenmiştir.

Arapça kelimelerin yanlış çevrilmesi yanlış anlaşılmalara neden oluyor. Kuran’da geçen kevaıbe etraben ifadesi birçok Türkçe mealde göğüsleri yeni tomurcuklanmış yaşıt kızlar anlamı verilmiştir, dilberler diye ilave yapanlar da olmuştur. Kevaıbe kelimesine genç anlamı verildiğinde erkeklerde bıyıkların terlemesi ve kızlarda göğüslerin tomurcuklanması nın gençlik alameti olduğu anlaşılacaktır ! oysa dini istismar etme amacıyla yorumlandığında, genç kızlığın alameti olan göğüsleri yeni tomurcuklanmış ifadesiyle çevrildiğinde cinsel çağrışımlar yapan bir kelime olacaktır.

Yani sen nasıl anlamak istiyorsan yada nasıl yorumlamak istiyorsan öyle yorumlayabilirsin. Arapçanın ben yıllarca dersini aldım. kevaibe kelimesinin asıl anlamı GENÇ'dir ''kaliteli, değerli'' anlamlarınıda içerir. Memeymiş göğüsmüş bunlar zırva ! O şekilde çevrildiğinde zaten ayetin önceki ayetle ve sonraki gelen ayetiyle bağdaşmıyor.

İslamı Kuranla vurmaya kalkarsan komik duruma düşersin.
Kesip yapıştırma yaptığın muhterem, zaten yukarıda da anlattığım gibi Kuran' ı Anadolu İslamı gözüyle yorumlayıp, Türk gelenek ve kültürüne uyumlu hale getirmeye çalışmış.


Ama bak Kuran adına konuşabilecek ve hatta bazılarından nefret ettiğim alimler nasıl ifade ediyor:

Alıntı:
İmam İskender Ali Mihr : Ve aynı yaşta, şahane endamlı genç kızlar. Abdulbaki Gölpınarlı : Ve memeleri yeni sertleşmiş yaşıt kızlar. Abdullah Parlıyan : memeleri yeni sertleşmiş yaşıt kızlar Adem Uğur : Göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, Ahmed Hulusi : Yaşıt muhteşem eşler! (Cinsiyet kavramı olmayan şuur yapının hakikatinden gelen Esmâ özelliklerini açığa çıkaracağı muhteşem kapasiteli o boyutun özelliğiyle oluşmuş bedenler. Dişi - erkek ayrımsız! Allâhu âlem. A. H. ) Ahmet Tekin : Göğüsleri irileşmiş, genç kızlık çağında, yaşıt dilberler var. Ahmet Varol : Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar. Ali Bulaç : Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar. Ali Fikri Yavuz : Aynı yaşta tomurcuk sîneliler, Bayraktar Bayraklı : (31-34) Allah'a saygı duyanlar için umdukları yer, muhteşem bahçeler ve bağlar, müthiş uyumlu harika eşler ve dolup taşan kadehler vardır.[711] Bekir Sadak : (31-34) Dogrusu, Allah'a karsi gelmekten sakinanlara kurtulus, bahceler, baglar, yasitlar ve dolu kadehler vardir. Celal Yıldırım : (31-32-33-34) (Allah'tan derin bir saygı ile) korkup (fenalıklardan) sakınanlara kurtuluş, başarıya erişme, bahçeler, bağlar, göğüsleri yeni kabarmış yaşıtlar; dolu dolu kadehler vardır. Cemal Külünkoğlu : (Onlara hizmet vermek için orada) çarpıcı, genç ve yaşıt kızlar (vardır). Diyanet İşleri (eski) : (31-34) Doğrusu, Allah'a karşı gelmekten sakınanlara kurtuluş, bahçeler, bağlar, yaşıtlar ve dolu kadehler vardır. Diyanet Vakfi : (31-34) Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır. Edip Yüksel : Genç ve yaşıt eşler... Elmalılı Hamdi Yazır : Ve turunç sîneli yaşıtlar var Elmalılı (sadeleştirilmiş) : Turunç göğüslü yaşıt (kızlar) var. Elmalılı (sadeleştirilmiş - 2) : Memeleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar var. Fizilal-il Kuran : Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar ve Gültekin Onan : Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar. Hasan Basri Çantay : memeleri tomurcuklanmış bir yaşıt kızlar, Hayrat Neşriyat : (31-34) Şübhesiz ki takvâ sâhibleri için (büyük) bir kurtuluş, bahçeler ve üzüm bağları, göğüsleri tomurcuklanmış aynı yaşta kızlar ve dolu kadehler vardır! İbni Kesir : Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar. Kadri Çelik : Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar. Muhammed Esed : müthiş uyumlu harika eşler, Ömer Nasuhi Bilmen : Ve nar memeli, hep bir yaşta (cariyeler vardır). Ömer Öngüt : Göğüsleri tomurcuklanmış ve hepsi bir yaşta nâzeninler vardır. Şaban Piriş : Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar.. Suat Yıldırım : (32-34) Onlara bahçeler, üzüm bağları, turunç göğüslü genç yaşıt dilberler, dolu dolu kadehler var. Süleyman Ateş : Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar. Tefhim-ul Kuran : Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar. Ümit Şimşek : Turunç göğüslü yaşıt güzeller, Yaşar Nuri Öztürk : Göğüsleri turunç gibi yaşıtlar,
Boşuna Anadolu İslamı ve boşuna Kuran' ın Türkler tarafından geleneklerimize daha uyumlu hale getirilmeye çalışıldığını söylemiyorum.

Bak sen de gidip bir muhteremin yazısını imzasız da olsa önümüze koyarak beni doğruladın sonuçta.

Ama araplar asla böyle değil, tamamen Kuran' da yazdığı gibi anlar ve özellikle de savaş zamanlarında bu ayeti insanlar ölüğmden korkmasın ve kolayca şehit olabilsinler diye hep önlerine koyarlar.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 13.10.14, 00:34   #42
Kayı Boyu'nun Torunu

Hara-Kiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Yaş: 30
Konular: 18
Mesajlar: 256
Ettiği Teşekkür: 525
Aldığı Teşekkür: 925
Rep Derecesi : Hara-Kiri muhteşem bir gelişmedeHara-Kiri muhteşem bir gelişmedeHara-Kiri muhteşem bir gelişmedeHara-Kiri muhteşem bir gelişmedeHara-Kiri muhteşem bir gelişmedeHara-Kiri muhteşem bir gelişmedeHara-Kiri muhteşem bir gelişmedeHara-Kiri muhteşem bir gelişmedeHara-Kiri muhteşem bir gelişmedeHara-Kiri muhteşem bir gelişmedeHara-Kiri muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Kabadayi
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Müslümanlığa Leke sürmekten başka birşey değil bunlar. Yabancı bir yazardan aldıysan bu makaleyi Üstüne fazla gitmemeyi öneriririm .
__________________
Gerçek şu ki; saat 12:12 olduğunda kimse seni düşünmüyor, şifreleri 1234 yapan insan hala yaşıyor, noel baba yok, tam karşıya geçerken kırmızı yanacak, istediğini alsan da aklın alamadığında kalacak, az kalan yemek daha lezzetlidir, pastayı kesen pasta yiyemez, gece tırnak kesersen ömrün kısalmaz ve sakın kendini başka dünyadan zannedip triplere girmeye kalkma. ne yazık ki pizzanın ambulanstan önce geldiği bir ülkenin en nadide vatandaşlarından birisin sen de.. Hayat işte. O bakımdan diyeceğim o dur ki ; Başımız toprak, sonumuz toprak; mühim olan, çamurlaşmadan yaşamak..Kişisel Kar Gütmeyen Blogum
Bilgi Güçtür.
Hara-Kiri isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Hara-Kiri'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 13.10.14, 00:41   #43
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 29
Konular: 122
Mesajlar: 2,712
Ettiği Teşekkür: 14059
Aldığı Teşekkür: 8538
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Dini konulara derinlemesine fazla girmezsek iyi olur. Bilende konuşuyor bilmeyende, herkes din alimi oluyor forumlarda. Futbol bir, Din iki..Herkes herşeyi uzmanı olmadan yazabiliyor, herkesin kendine göre küçük küçük de olsa bilgisi var. Hoş bazı din alimlerini de biliyoruz, yazılanları ters yüz edip milletin aklını da karıştırıyorlar..

Ülkedeki benim diyen müslümanın da, aslında müslümanlıkla yakından uzaktan alakası bile yok.

Işid e müslüman diyenler bile var. (!)

* * *

Birçok nedenle, bu gibi konulara girilmemesi en iyisi. Bu nedenle forumdaki din bölümünü de tümden kaldırdıydık.

Aynen abi anlatmak istediğimde o koyultuğum yer. Bu kadar yeter zaten fazlada bir şey yazmayacağım çok uzattığımızın farkındayım..

@SerseriGezgin İRTİDAD'la ilgili kuranda bir yaptırım yoktur. Göster sana bir takım elbise benden. Saptırılmış bir buhari hadisinini arkana almış yazıyorsun. İki konuda da dilim döndüğünce açıklamaya çalıştım ama olmadı, artık bir şey demeyeceğim.
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 13.10.14, 00:49   #44
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2658
Mesajlar: 31,041
Ettiği Teşekkür: 170717
Aldığı Teşekkür: 184627
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Hara-Kiri Mesajı göster
Müslümanlığa Leke sürmekten başka birşey değil bunlar. Yabancı bir yazardan aldıysan bu makaleyi Üstüne fazla gitmemeyi öneriririm .

Yazının nereden alındığı önemli değil ki.

Işid in ne olduğunu bilmeyen mi kaldı. İsmi bile çok şey anlatıyor. İslam ülkesi imiş.. Abd bir taşla, birkaç taş vuruyor. Tüm dünyada islam ülkelerine karşı bir antipati zaten vardı, bu iyice tavan yapacak.

Şu aralar Avrupa'ya gitsem, Türk'üm demeye çekinirim. Yıllarca tüm afrika ülkelerinde yaşayanları, tenleri koyu olanları yamyam olarak değerlendiren de bizlerdik. Avrupalıları da anlayabilirim.


__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.10.14, 11:02   #45
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 34
Konular: 1573
Mesajlar: 7,885
Ettiği Teşekkür: 29577
Aldığı Teşekkür: 34679
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

@Slower

Madem öyle bir şey yok. O zaman o paylaştığım videodaki insanlardan birine anlat bunları. Bana değil.. Zira ben seni dinlerim. Ama onlar seni dinlemez.

Bana göre din'in yeri bellidir. Din tanrı buyruğu değildir. Din toplumların buyruğudur,emiridir,kuralıdır. Beni ateistlerle sakın karıştırma. Tanrı o müslüman cennete gidecek o dinsiz yada başka dinden cehenneme gidecek diye bir kural bir söz bir emir vermez. Eğer öyle emir veren bir tanrı varsa oda tanrı olmaz.

Sen ve senin gibi arkadaşlar İRTİDAD ve Kölelik için " eee canım onlar işte hadis gerçek islam onlar değil" deyip işin içinden çıkıp çıkmasını biliyorsunuz. Allahu ekber deyip tecavüz eden kafa kesen o.çocuklarına ses etmezken, taa ötede yaşanan bir karikatüre yada kuran yakmaya cümle alemce ses çıkarıp fetvalar yayınlıyorsunuz.. Ama Peygamber Muhammed size seslenmiş zamanınızda "İçinizde fitnecilik yapanınız varsa at üstündeyseniz inin, yolunuzdaysanız durun" demiş. İslam içinde o kadar çok entrika varki..

Arap coğrafyasından çıkan bir din kültürünün bu zamana kadar kusursuz gelmesi için büyük mucize olması lazım bana göre.. O mucizelerede ancak aptallar inanır.

Başka bir yerden atıyorum ortaasya yada uzakdoğundan gelse bu kadar yozlaşmaya bile uğramazdı? Sahi islam neden oralara gitmedi dersiniz hmm?
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.10.14, 13:50   #46
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 29
Konular: 122
Mesajlar: 2,712
Ettiği Teşekkür: 14059
Aldığı Teşekkür: 8538
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

@SerseriGezgin ben seni ateistlerle karıştırmıyorum sende beni ışıd militanlarıyla karıştırma. Bak yine çarpıtıyorsun, Allahu ekber deyip kafa kesenlere seslenmiyorsunuz da ne demek ? Onların yaptığını onaylıyormuyuz biz ? Işıdi islamla bir tutulmasın diye her fırsatta söylemiyor muyuz ?

İslam reform olmalı demişin. Oldu olacak her insanın yaşadığı yere ve yaşam şekline göre dini bölüp ayrıştıralım. Böyle bişe mantıklı geliyor mu sana ? İslam kılı kırk yarar, öyle senün dediğin gibi elde oyuncak edilmediği için sağlamlığını koruyarak günümüze kadar gelmiştir.

Bakın buraya hem üye hemde ziyaretci olarak binlerce kişi geliyor ve gelecek. Ateist forumlardaki gibi kendinize göre yalan yanlış tevsirler yaparak kuran şunu diyor bunu diyor demeyin insanların özelliklede gençlerın kafalarını bulandırmayın. Yazıktır günahtır.
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 13.10.14, 18:20   #47
Yasaklı Üye

Slower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Yaş: 29
Konular: 122
Mesajlar: 2,712
Ettiği Teşekkür: 14059
Aldığı Teşekkür: 8538
Rep Derecesi : Slower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisiSlower muhteşem birisi
Ruh Halim: Cok Dertli
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Boşuna Anadolu İslamı ve boşuna Kuran' ın Türkler tarafından geleneklerimize daha uyumlu hale getirilmeye çalışıldığını söylemiyorum.

Bak sen de gidip bir muhteremin yazısını imzasız da olsa önümüze koyarak beni doğruladın sonuçta.

Ama araplar asla böyle değil, tamamen Kuran' da yazdığı gibi anlar ve özellikle de savaş zamanlarında bu ayeti insanlar ölüğmden korkmasın ve kolayca şehit olabilsinler diye hep önlerine koyarlar.
@Aristo çalıştığımız sitede suriyeli mültecilere sorduk bu gün erinmeden kevaib kelimesi gençten ziyade üzüm taneleri anlamına da geliyormuş. etrabada yaşıt ve denk anlamlarında

Bahsi geçen süremize bakıldığında;

32. bahçe, bağ
33...
34 Şarap, kadeh

Şimdi birleştirdiğinde Ödül olarak bahçe bağ bu bağlardan hepsi birbirine denk tane tane üzümler ve bu üzümlerden kadehler dolusu şaraplar..

Sonucuda çıkıyor. Mantiksızda değil..

Yani hacı neresinden tutarsan tut senin şu dam üstünde un eler tombul tombul memeleri ayette bir türlü yakalayamıyorum.
Slower isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 13.10.14, 20:55   #48
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 429
Mesajlar: 13,135
Ettiği Teşekkür: 140538
Aldığı Teşekkür: 47408
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
@SerseriGezgin ben seni ateistlerle karıştırmıyorum sende beni ışıd militanlarıyla karıştırma. Bak yine çarpıtıyorsun, Allahu ekber deyip kafa kesenlere seslenmiyorsunuz da ne demek ? Onların yaptığını onaylıyormuyuz biz ? Işıdi islamla bir tutulmasın diye her fırsatta söylemiyor muyuz ?

İslam reform olmalı demişin. Oldu olacak her insanın yaşadığı yere ve yaşam şekline göre dini bölüp ayrıştıralım. Böyle bişe mantıklı geliyor mu sana ? İslam kılı kırk yarar, öyle senün dediğin gibi elde oyuncak edilmediği için sağlamlığını koruyarak günümüze kadar gelmiştir.

Bakın buraya hem üye hemde ziyaretci olarak binlerce kişi geliyor ve gelecek. Ateist forumlardaki gibi kendinize göre yalan yanlış tevsirler yaparak kuran şunu diyor bunu diyor demeyin insanların özelliklede gençlerın kafalarını bulandırmayın. Yazıktır günahtır.
Fazla yazmayada degmiyor, nerelerinizle okudugunuz belli degil.

Bari su Resimlere bakta, Topunuz ney oldugunu gör!.

Öyle AKP sectimde, Isid istemedim lafi sadece bir yalan!.
Yildiz Falima kadar bile yansimissiniz bak:
Alıntı:
Gökyüzünün bu hafta sizlere mesajı: ''Kimseye hiçbir şey öğretemem, Sadece onların düşünmelerini sağlayabilirim.'' Sokrates

Gökyüzü hafta boyunca ikili ilişkilerinizde arkadaşlarınız, aileniz ve birlikte olduğunuz insanın kendileri için doğru kabul ettikleri yanlışların doğru olmadığını anlatma çabası içinde olmamanız için uyarıyor sizleri. ''Bazen bir musibet bin nasihatten iyidir.'' ata sözünü hatırlayın ve buna göre hareket edin.
Ata sözümü?

Dibine Kibrit bunlarin.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
@Aristo çalıştığımız sitede suriyeli mültecilere sorduk bu gün erinmeden kevaib kelimesi gençten ziyade üzüm taneleri anlamına da geliyormuş. etrabada yaşıt ve denk anlamlarında

Bahsi geçen süremize bakıldığında;

32. bahçe, bağ
33...
34 Şarap, kadeh

Şimdi birleştirdiğinde Ödül olarak bahçe bağ bu bağlardan hepsi birbirine denk tane tane üzümler ve bu üzümlerden kadehler dolusu şaraplar..

Sonucuda çıkıyor. Mantiksızda değil..

Yani hacı neresinden tutarsan tut senin şu dam üstünde un eler tombul tombul memeleri ayette bir türlü yakalayamıyorum.
Suriyeli Mültecilere sordunda, oralari tarihte Üzüm Baglari diye geciyor, hic buna dikkat etmedinmi?.

Benim Sarabim ama Yedi ila Sekiz sefer, yanmis olsun tamammi!.

Isid´cilar siziiiiiii.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 13.10.14, 22:09   #49
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1461
Mesajlar: 13,959
Ettiği Teşekkür: 58375
Aldığı Teşekkür: 50222
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Slower Mesajı göster
@Aristo çalıştığımız sitede suriyeli mültecilere sorduk bu gün erinmeden kevaib kelimesi gençten ziyade üzüm taneleri anlamına da geliyormuş. etrabada yaşıt ve denk anlamlarında

Bahsi geçen süremize bakıldığında;

32. bahçe, bağ
33...
34 Şarap, kadeh

Şimdi birleştirdiğinde Ödül olarak bahçe bağ bu bağlardan hepsi birbirine denk tane tane üzümler ve bu üzümlerden kadehler dolusu şaraplar..

Sonucuda çıkıyor. Mantiksızda değil..

Yani hacı neresinden tutarsan tut senin şu dam üstünde un eler tombul tombul memeleri ayette bir türlü yakalayamıyorum.
E zaten ayetlerde her nedense cennete giden erkeklerin dünyadaki eşlerinden de bahsedilmiyor.

Hani o muhteremden alıntı yapmışın ya:

Alıntı:
Huri kelimesi cennete girecek insanların arkadaşları, hizmetçileri veya rehberleri gibi bir anlama gelebileceği düşünmek mümkünken, din istismarcıları tarafından cinsel partner anlamı yüklemek istenmiştir.
Şimdi yukarıda yaptığın alıntı da vatandaş kuşkulu bir şekilde ''.... gibi bir anlama gelebileceği düşünmek mümkünken,'' diye bir olsalılık belirlemesi yapıyor. Yani ''böyle de düşünülebilir ama'' diyor ve kalkıp boyundan büyük bir laf ediyor... Diyor ki ''din istismarcıları tarafından cinsel partner anlamı yüklemek istenmiştir.''! Tüm dünya ayeti ''göğüsleri yeni çıkmış genç kız/dilberler''/ diye çevirirken bu muhterem zat hakikaten Kuran' ı tahrif etmeye kalkmış.

Yukarıda sana içlerinde Diyanet, Diyanet Vakfı ve Elmalılı' nın da yer aldığı 15-20 meal koydum. Hepsinde yazanlar belli ve hepsi uzman ve alim sayılan isimler. Şimdi bunların hepsine nasıl ''din istismarcısı'' denebilir? Bak bir daha oku mealleri. Yabancı dil biliyorsan Kuran' ın yabancı dillerdeki çevirilerini de oku.

Be birader Kuran' da bir mantıklılığın olduğnu savunuyorsan, kadeh kadeh şarabın yanına da ancak huri gider yani...

Ha ne yapıp, edip, Kuran' ı daha ''ahlaki'' bir şekilde yorumlama ve Türk gelenek ve törelerine uyumlulaştırma çabanı takdir ediyorum. Ama aslında sen de biliyorsun ki, orda ''ödül'' olarak göüsleri yeni çıkmış genç kızlar'' söz konusu. Başka bir ayette de yine erkeklere bayanların bakire kılınması var. Yani cennette erkek egemenliğine ve bir arabı mest edecek önemli ödüller var. Neden erkeğe hep bakireler verilecek?

Neyse...

Dedim ya her ne kadar Kuran' ı biraz keyfi olarak değiştirsen de yaptığının aslında Kuran' ı korumak ve onu bizim kültürümüze uyumlu yapmaya çalışmak olduğunu tahmin ediyorum.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 13.10.14, 22:40   #50
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 166
Mesajlar: 2,621
Ettiği Teşekkür: 30257
Aldığı Teşekkür: 14240
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: IŞİD Militanlarına Dünyada ve Ahirette "Sınırsız Seks Ödülü"

Din, yaratıcı ve inanç tek bir ayet üzerinden tartışılamaz. Kaldı ki bu tartışmanın istenmeyen boyutu herhangi bir şekilde ışide hak vermek olur.

Dinlerin neden gönderildiği aslında bellidir. Temel yasakları birbirine yakındır. İnsanın vicdanına sığmayanı insan nasıl kabul etmiyorsa bence insanı yaradanda kabul etmeyecektir.

Coğrafyalar kendilerince dini yorumlamışlardır. Keza Türkiye'de bir meyhanede açıkça islamda yasak olmasına rağmen içki içenler gene İslâma ve peygambere küfür edenede gerekeni yaparlar.

İster inanın ister eleştirin kimse kendi düşüncesini benceden öteye geçiremez bu konuda. Bu yüzden bu konuda kinsenin fikri ne tam doğru nede yanlış kabul edilebilir.

Bence esas nokta şudur ışidin islam devleti adı altında yaptığı katliamlar ve savaşlarda din bir amaç değil aksine araçtır. 2 000 000 000 $ lık bir terör örgütünden bahsediyoruz. Çok ciddi bir rakam ve çok büyük bir oyun dönüyor o coğrafyada.

Biz ülke olarak ışidin ne saçmaladığını değil bize ne yaptırdığına bakalım. En basit örnek boğaziçi lisans mezunu bir sosyolog kobanide 7 ekimde pyd cephesinde öldürülmüş ve Türkiye de kahraman ilan ediliyor. Pyd ve Pkk birleşik bir örgüt ve çok yakın tarihte kitaplarda kobani destanı ve kahramanları anlatılacak.

Ama aynı tarih bizim 30000 şehidimizi orada öldürülen öğrermenleri beşikteki bebek katliamlarını anmayacak. Geldiğimiz.durum budur.
__________________
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.


la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ahirette, dünyada, işid, iŞİd, militanlarına, sınırsız seks ödülü


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Türk Edebiyatının En Önde Gelen Kalemlerinden | Yaşar Kemal Banemin Türk Edebiyatı Ustaları 10 01.03.15 17:15
Altın Palmiye, Nuri Bilge Ceylan'ın Kış Uykusu'na Sevda Sinema Haberleri 6 04.01.15 17:50
Ünlü Kimyagerler Mislina Dünya Tarihinde Yer Alanlar 3 03.04.14 13:52
Türk Tiyatrosunun Duayeni | Genco Erkal (28 Mart 1938) Banemin Türk Sinema ve Tiyatro Sanatçıları 22 14.06.12 15:25
Nobel Tıp Ödülleri (1950-2009) Mestra İcatlar - Mucitler | Keşifler - Kaşifler 0 02.11.09 12:48


WEZ Format +3. Şuan Saat: 21:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.