Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 20.03.15, 15:57   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 11386
Mesajlar: 34,987
Ettiği Teşekkür: 108491
Aldığı Teşekkür: 169428
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Karma Eğitim Kaldırıldı!


Karma eğitim kaldırıldı!
İki okulda sadece kız ve erkeklerden özel sınıf oluşturulduğu iddia edildi.

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen) Balıkesir Şube Başkanı Abdurrahman Bulut, Burhaniye ilçesinde Hacı Mehmet Fevzi Köylü Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Sındırgı ilçesinde Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde karma eğitim uygulamasının aksine kızlar ve erkekler için ayrı ayrı sınıflar oluşturulduğunu iddia etti.

Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü’ne dilekçe ile başvurup, ilçe milli eğitim müdürleri ile okul yönetimleri hakkında adli, idari, disiplin işlemleri yapılmasını talep eden Bulut, müfettişleri de göreve çağırdı.

Eğitim-Sen Balıkesir Şube Başkanı Abdurrahman Bulut, şube sekreteri Özgür Sarıbülbül ile düzenlediği basın toplantısında, 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunu’na göre ilköğretim ve ortaöğretimde karma eğitimin esas olduğunu, Milli Eğitim Temel Kanunu’nun 15.maddesi ile de karma eğitimin güvence altına alındığını vurguladı.

Memur-Sen’e bağlı Eğitim-Bir-Sen’in 19. Milli Eğitim Şurası’na karma eğitimin kaldırılması önerisini getirdiğini, oluşan tepkiler üzerine önerilerini gündeme aldıramadığını hatırlatan Bulut sözlerini şöyle devam etti:

“Milli Eğitim Şurası’nda önerilerini geçiremeyenlerin fırsat buldukça okullarda karma eğitimi ortadan kaldırmaya çalıştıkları bütün kamuoyu tarafından bilinmektedir. Malum sendikanın bu talebini görev olarak algılayan kimi okul müdürleri, ilçe milli eğitim müdürlerinden gördüğü destekle uygulamaya geçiyorlar. İki ilçemizde de karma eğitimi ortadan kaldıran uygulamayla karşı karşıyayız. Burhaniye Hacı Mehmet Fevzi Köylü Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Sındırgı Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde karma eğitim uygulamasının aksine 1739 sayılı Milli Eğitim Temel Kanunun 15. maddesine aykırı olarak okullardaki öğrenci sınıfları sadece kız ve sadece erkek sınıfları oluşturmuştur. Bu sınıfların listesi de elimizde bulunmaktadır. Hacı Mehmet Fevzi Köylü Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde 9. sınıfların tümü kız ve erkek sınıfları olarak ayrılmıştır. 10. sınıflarda, 10/A sınıfı karma olarak kalırken, 10/B sınıfı 22 kız öğrenciden, 10/C sınıfı 22 erkek öğrenciden oluşturulmuştur”

“VELİLER İSTESE BİLE OLMAZ”

Konuyu Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz’le de görüştüklerini açıklayan Bulut, “Sorunu dile getirdik. Soruşturma açılmasını istedik. Müdür bey, Türkiye’nin çeşitli illerinde bu tür uygulamalar yapıldığını söyledi. Karma eğitim laik eğitimin de bir parçasıdır. Biz karma eğitimin ortadan kaldırılmasına izin vermeyeceğiz. Buradan cumhuriyet savcılarını da göreve çağırıyoruz. Çünkü burada bir kanun maddesi çiğnenmektedir” dedi.

Bazı velilerin bu tür sınıfları istediği şeklinde savunmalar yapıldığına da dikkati çeken Bulut, “Bazı velilerin böyle bir talebi olması kanunun çiğnenmesini getiremez. Karma eğitim yıllardır yapılıyor ve bundan kimsede zarar görmedi. Karma eğitim pedagojik açıdan da büyük önem taşıyor. Çocukların gelişimi, birbirini tanıması, birbirine saygı duyması ve özgüven kazanması karma eğitim için uygulanmaktadır. Karma eğitimden vazgeçilmesi öğrencilerin kamplaşmasını ve birbirine farklı gözle bakmasını getirebilir” diye konuştu.

DHA
Kaynak

__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.03.15, 16:20   #2
Mislina
Süper Üye

Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 458
Mesajlar: 2,648
Ettiği Teşekkür: 3725
Aldığı Teşekkür: 8970
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Karma Eğitim Kaldırıldı!

Karma eğitim kaldırıldı ibaresi yanlış. Öneri red edilmiş ise kanunen hüküm geçerlidir. Fırsatını kollayanlara fırsat vermeyerek elinizdeki listeye göre gerekeni yapın. İcraat gerek elimizde liste var demek ile olmuyor.
__________________
"Ama gerçek, aziz dostum, can sıkıcıdır."

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.03.15, 16:25   #3
Redwine
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 14,430
Ettiği Teşekkür: 62775
Aldığı Teşekkür: 58176
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Karma Eğitim Kaldırıldı!

Yasak olan bir şeye ilgi daha fazla olur...Kas kafalar bunu bir türlü anlamıyor...

Aynı toplum içinde yaşarken cinsiyet ayrımı yapamazsın...

Yazıya tepemin tası attı yine, yazacaklarımı toparlıyamıyorum...

Teşekkürler Canancığım...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.03.15, 16:41   #4
Mustafa Akten
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 78
Konular: 574
Mesajlar: 2,480
Ettiği Teşekkür: 18694
Aldığı Teşekkür: 10860
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Karma Eğitim Kaldırıldı!

Gözümüz aydın efendim. Hayırlara vesile olur inşallah. Dünya nerede? Biz nerede? Patagonya sessiz sakin, bakir tabiat güzellikleri ile insanı cezbediyor. Keza Avusturalya kilometre kare başına bazen bir bazen birden aşağı adam düşüyor. Avusturalya belli bölgeleri dışında çok büyük bir alanla halen bakir topraklar ve orijinal yaşam ile devam ediyor. Şayet sıkıldıysanız ve ülkenizi gözden çıkardıysanız ve 4+4+4 eğitim sisteminden, karma eğitimin kaldırılması tartışmasından ve uygulamasından, malum adama padişah mı desek? Sultan mı desek? Kral mı desek? Diktatör mü desek tartışmalarından gına geldiyseniz sizi ateş bastı ise, şöyle bir Avusturalya veya Patagonya'ya uzanmak istermisiniz?
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.03.15, 18:36   #5
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2711
Mesajlar: 28,628
Ettiği Teşekkür: 160255
Aldığı Teşekkür: 176276
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Karma Eğitim Kaldırıldı!

Karma eğitimin kaldırılması bu seçimlerden sonra, tabi seçimi kazanırlarsa.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
eğitim, kaldırıldı, karma


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim

İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Yurtdışı Temsilciliklerimiz - Alfabetik Sıralı Tam Liste Kartal Bir Adımda Dünya Turu 7 19.12.15 09:55
Dalış Sporu Hakkında Detaylı Bilgiler - Tarihçesi - Malzemeleri -Her Türlü Kartal Avcılık 7 13.09.15 15:44
Sakarya Üniversitesi | Adapazarı Minerva Üniversitelerimiz 25 25.07.14 00:28
Dil ve Konuşma Özürlü Birey ve Ailelerine Yönelik Eğitim Seti Kartal Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları 0 31.01.09 04:07
Cumhuriyet Döneminde Güzel Sanatlar oneyouu Türk Tarihi 0 25.01.09 00:09


WEZ Format +3. Şuan Saat: 21:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2021 www.forumgercek.com
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.