Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 07.04.15, 14:35   #1
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Exclamation Seçime Doğru-2 (Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı)


Osmanlı Devleti; yabancılara verilen yerli işletmeleri işletme hakkı (kapitülasyonlar) nedeniyle borç batağına batmıştı, bu nedenle I.Dünya Savaşı’na girmiş, yeni topraklar fethederek bu borçlardan kurtulmak istemiştir.
Fakat hepimizin bildiği gibi Savaştan yenik çıkmış elindeki toprakları kaybetmeye başlamıştı ki, Atatürk ortaya çıkarak bugünkü yurdumuzu kurtarmıştır.

(Devletlerde devamlılık esas olduğu için) Atatürk tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı Devletinin borçlarını da üstlenmiş, (yaklaşık 85 milyon Tl) KAYNAK


Çok partili döneme geçtiğimiz 1950 tarihine kadar, hem bu borç (hemen hemen tamamı) ödenmiş, son borç ödemesi 1954 tarihinde kapatılmıştı.
1923-1954 yılları arasında bir taraftan Osmanlının borcu ödenirken, diğer taraftan da büyük bir kalkınma hamlesi ile, her yer demir ağlarla (demiryolu) örülmüş, binlerce (maden ve tarım işletmesi, kumaş,şeker,çimento,demir-çelik fabrikaları vb) ,liman, karayolu açılmıştır.
Bu dönem kalkınma dönemidir.

Fakat,Atatürk’ün ölümünden bir yıl sonra, (CHP İnönü Hükümeti döneminde) 1939 yılında başlayan ve 1945 yılına kadar (altı yıl) devam eden II. Dünya savaşı esnasında savaşa girmesek de, askerimiz her an savaşa girebilir düşüncesiyle yapılan yiyecek ve giyecek stoku nedeniyle kıtlık yaşanmış, bu dönem atlatılabilmek için, yiyecek karne dağıtılmıştır.

Günümüzde sadece tek bir ülkede (Irak veya Libya) yapılan savaşın bile diğer ülkelerin ekonomilerini nasıl bozduğunu düşünürsek, tüm dünyanın savaştığı ll.Dünya Savaşında kıtlık yaşanmasının normal olduğunu aklı başında herkes kabullenir.
Savaşan ülkeler kendi saflarında savaşa katılmamızı istemişler ama II. Dünya Savaşı sonunda düştüğümüz durumu iyi bilen (dönemin) CHP Hükümetinin başbakanı İsmet İnönü, Türkiye Cumhuriyeti’ni savaşa sokmamak için, her iki cepheyi de oyalayarak savaşa katılmamamızı sağlamıştır.

Daha sonra İnönü’ye vatandaşlar ’’Bizi aç bıraktın!’’diye sitem ettiklerinde:
‘’Evet sizi aç bıraktım ama anasız babasız bırakmadım!’’demiştir.

1950 yılına kadar Türkiye (mümkün olduğunca) bağımsız bir politika izlemiştir.
1950 (ilk çok partili) seçiminde Menderes, ll. Dünya Savaşı esnasındaki yokluk yıllarını propaganda olarak kullanmış dini (siyasete alet ederek) propagandalarında kullanmıştır, Amerika tarafından desteklenmiş ve Başbakan seçilmiştir.

Menderes Hükümeti,
Ülkemizi Amerika’nın kurduğu NATO’ya sokmuş (17 Ekim 1951), KAYNAK

ülkemizde Amerikan Askeri üsleri açmış ( İncirlik 1951-1954), KAYNAK
Amerika’dan (bir kısmı hibe olan Marshal Yardımları) büyük miktarlarda dış borç almış,bizi Amerika’ya bağımlı hale getirmiştir.
Bu dönemden başlayarak, bağımsızlıktan ve laiklikten de uzaklaşılmaya başlanmıştır.

Amerika , Çin ile savaştığı ve zor durumda kaldığı, Kore’ye bizim de asker göndermemizi istemiş.Menderes hükümeti bizi hiç ilgilendirmeyen Kore savaşına (jonilere yardım olsun diye) Türk Askerini göndermiş (eğer Amerika’nın savaşında ve emrinde yaralanmak,ölmek gazilik,şehitlikse) bir çok askerimiz şehit ve gazi olmuştur.(Mehmetçiğin yola çıkışı 17 Eylül 1950 ) KAYNAK

Hem ll.Dünya Savaşının bitmesi hem de Amerika’nın verdiği borçlar nedeniyle bolluk yaşanmış, eğitimsiz halk iyi yönetildiğini sanmıştır.
Hem bu borç nedeniyle, hem de Menderes’in TSK ihtiyacı olan silah ve mühimmatı Amerika’dan alma yoluna gittiği için’ Türkiye,Menderes döneminden itibaren Amerika’ya bağımlı hale gelmiştir.

Bu durum günümüzde Recep Tayyip Erdoğan’ın uyguladığı politikaya çok benzemektedir.

Çünkü AKP, 80 yıllık cumhuriyet dönemimizde, dişimizden tırnağımızdan arttırılarak kazanılan,
(fabrika,liman,baraj,banka,maden,kurum,kuruluş) ne varsa başta Amerika, AB Ülkeleri, İsrail ve Yunanistan olmak üzere yabancılara satmış, üzerine de ödeyemeyeceğimiz kadar dış borç almış ve miras yedi politikası uygulamaktadır.

2000 Yılındaki DSP-MHP-ANAP hükümeti zamanına kadar geçen 80 yıllın birikmiş dış borcu 58 milyar dolarken KAYNAK ,

AKP 10 yıl içinde bu borcu 4 katından fazla arttırarak 200-300 milyar dolara çıkardı. (sadece 2012 bütçesinde bile 21.1 milyar dolar açık hesaplanmış, çarp 10 yıl ile üstelik iyimser rakamlardır, hiçbir zaman tutturulamaz.) KAYNAK
Bu satarak borç alarak yürütülen politikayı bilmeyenler iyi yönetiliyoruz sanmışlardır.
Borçlandırarak hükümeti kendisine bağlayan Amerika (aynen Menderes döneminde olduğu gibi) Türk Ordusunu kendi çıkarları için savaştırmakta onların borç desteği ile ayakta duran AKP (halkı uyutmak için yalancı postalar atsa da) bir dediklerini iki etmemektedir.

Sözde Müslüman AKP Hükümeti:
Amerika’yı; Irak’ta,Afganistan’da,Libya’da,Somali’de, Suriye’de, İran'da desteklemeye devam etmektedir.

Hele o Irak ve Libya ki!
1974 te Kıbrıs’ta Rumlar Türk kardeşlerimizi katletmeye başlayınca o zamanın hükümeti CHP (Ecevit)-MSP (Erbakan) Kıbrıs’a Türk askerini çıkarmış , buna çok kızan Amerika ve yandaşları, Türkiye’ye saldırmakla tehdit etmişlerse de, Sovyetler Birliği’nin Türkiye’den yana tavır koymasıyla buna cesaret edememişlerdir.

Fakat, tüm ülkeler Amerika’nın baskısıyla (bu gün İran’a uygulanandan daha katı şekilde) bize ambargo (hiçbir şey satmama) uygulamaya başlanmış, yokluklar kıtlıklar yaşanmıştır.

Bu zor günlerimizde Amerika’ya kafa tutan iki ülke;
Irak (Saddam Hüseyin) , Libya (Kaddafi) ambargo kararına uymamış, bize petrol yardımı yapmışlardır.

Yıllar sonra AKP Amerika’ya destek olarak; Irak’ı işgal etmesini ve Saddam Hüseyin’i asmasını sağlamış,
Libya’ya saldırısını destek için asker göndermiş, Kaddafi’nin linç edilmesine yardımcı olarak, her iki ülkede de, yönetime Amerikancı kukla iktidarların geçmesine yardımcı olmuştur.

Günümüzde Suriye’de yapmaya çalıştığı da aynı şeydir.

Amerika, ambargo silahını 1974’ten, 1980 Amerikancı Askeri darbesine kadar kullanarak istemediği hükümetleri (yokluklar ve kıtlıklar yaratarak) düşürmüştür.

Aynı ekonomik silahını 2000 li yıllardaki, DSP-MHP-ANAP Hükümeti döneminde de kullanmış, Irak’ı işgaline destek vermeyen DSP-MHP-ANAP hükümetinin yaratılan ekonomik krizle dağılmasını sağlamış, Irak işgalinde Amerika’yı destekleyecek olan AKP iktidarının seçilmesine destek olmuştur.

Hala, Afganistan, Libya,Somali ve Irak’ta, Suriye’de ve İran’da , (adeta) Müslümanlara işkence ve tecavüz eden Amerikalı jonilere, gerek asker göndererek, gerekse de Amerikan politikalarını destekleyerek, savunarak korumalık yapmaktadır.

Amerika’nın istekleri AKP iktidarınca yerine getirilmezse:
Destek çekilir, borçlar istenir, yeni kredi kaynakları kapatılır, yokluklar yaratılarak AKP iktidarı hemen düşürülür.

Mediter
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.04.15, 14:56   #2
» Angel Fall «

Dilem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Konular: 30
Mesajlar: 1,830
Ettiği Teşekkür: 10349
Aldığı Teşekkür: 9883
Rep Derecesi : Dilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardırDilem şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Seçime Doğru-2 (Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı)

Unutulmaması gerekenler eline sağlık
__________________


Regretsmistakes they’re memories made.
Dilem Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Dilem'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.04.15, 17:49   #3
Süper Üye

Mislina - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 458
Mesajlar: 2,987
Ettiği Teşekkür: 4165
Aldığı Teşekkür: 9734
Rep Derecesi : Mislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzelMislina gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Seçime Doğru-2 (Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı)

Savaşın getirileri; açlık ve kıtlık ve ölüm...

Tarih kişisel yorum kabul etmez düşüncesini taşıyan biri olarak (Ki çoğu bilgilerimiz kulaktan duyma, bir iki kitap ve birkaç belgeselden ibaret daha çok) tek bildiğim o şartlar altında ağır bir yükü omuzlayanlar bize az çok iyi bir yaşantı sağlamışlar en azından özgür bir yaşantı. Biz çocuklarımıza ne bırakacağız sorun burada.
__________________
"Ama gerçek, aziz dostum, can sıkıcıdır."

Mislina isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mislina'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.04.15, 08:33   #4
goj
Tam Üye

goj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 2
Mesajlar: 310
Ettiği Teşekkür: 1641
Aldığı Teşekkür: 1526
Rep Derecesi : goj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Seçime Doğru-2 (Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Osmanlı Devleti; yabancılara verilen yerli işletmeleri işletme hakkı (kapitülasyonlar) nedeniyle borç batağına batmıştı, bu nedenle I.Dünya Savaşı’na girmiş, yeni topraklar fethederek bu borçlardan kurtulmak istemiştir.
Fakat hepimizin bildiği gibi Savaştan yenik çıkmış elindeki toprakları kaybetmeye başlamıştı ki, Atatürk ortaya çıkarak bugünkü yurdumuzu kurtarmıştır.

(Devletlerde devamlılık esas olduğu için) Atatürk tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti, Osmanlı Devletinin borçlarını da üstlenmiş, (yaklaşık 85 milyon Tl) KAYNAK


Çok partili döneme geçtiğimiz 1950 tarihine kadar, hem bu borç (hemen hemen tamamı) ödenmiş, son borç ödemesi 1954 tarihinde kapatılmıştı.
1923-1954 yılları arasında bir taraftan Osmanlının borcu ödenirken, diğer taraftan da büyük bir kalkınma hamlesi ile, her yer demir ağlarla (demiryolu) örülmüş, binlerce (maden ve tarım işletmesi, kumaş,şeker,çimento,demir-çelik fabrikaları vb) ,liman, karayolu açılmıştır.
Bu dönem kalkınma dönemidir.

Fakat,Atatürk’ün ölümünden bir yıl sonra, (CHP İnönü Hükümeti döneminde) 1939 yılında başlayan ve 1945 yılına kadar (altı yıl) devam eden II. Dünya savaşı esnasında savaşa girmesek de, askerimiz her an savaşa girebilir düşüncesiyle yapılan yiyecek ve giyecek stoku nedeniyle kıtlık yaşanmış, bu dönem atlatılabilmek için, yiyecek karne dağıtılmıştır.

Günümüzde sadece tek bir ülkede (Irak veya Libya) yapılan savaşın bile diğer ülkelerin ekonomilerini nasıl bozduğunu düşünürsek, tüm dünyanın savaştığı ll.Dünya Savaşında kıtlık yaşanmasının normal olduğunu aklı başında herkes kabullenir.
Savaşan ülkeler kendi saflarında savaşa katılmamızı istemişler ama II. Dünya Savaşı sonunda düştüğümüz durumu iyi bilen (dönemin) CHP Hükümetinin başbakanı İsmet İnönü, Türkiye Cumhuriyeti’ni savaşa sokmamak için, her iki cepheyi de oyalayarak savaşa katılmamamızı sağlamıştır.

Daha sonra İnönü’ye vatandaşlar ’’Bizi aç bıraktın!’’diye sitem ettiklerinde:
‘’Evet sizi aç bıraktım ama anasız babasız bırakmadım!’’demiştir.

1950 yılına kadar Türkiye (mümkün olduğunca) bağımsız bir politika izlemiştir.
1950 (ilk çok partili) seçiminde Menderes, ll. Dünya Savaşı esnasındaki yokluk yıllarını propaganda olarak kullanmış dini (siyasete alet ederek) propagandalarında kullanmıştır, Amerika tarafından desteklenmiş ve Başbakan seçilmiştir.

Menderes Hükümeti,
Ülkemizi Amerika’nın kurduğu NATO’ya sokmuş (17 Ekim 1951), KAYNAK

ülkemizde Amerikan Askeri üsleri açmış ( İncirlik 1951-1954), KAYNAK
Amerika’dan (bir kısmı hibe olan Marshal Yardımları) büyük miktarlarda dış borç almış,bizi Amerika’ya bağımlı hale getirmiştir.
Bu dönemden başlayarak, bağımsızlıktan ve laiklikten de uzaklaşılmaya başlanmıştır.

Amerika , Çin ile savaştığı ve zor durumda kaldığı, Kore’ye bizim de asker göndermemizi istemiş.Menderes hükümeti bizi hiç ilgilendirmeyen Kore savaşına (jonilere yardım olsun diye) Türk Askerini göndermiş (eğer Amerika’nın savaşında ve emrinde yaralanmak,ölmek gazilik,şehitlikse) bir çok askerimiz şehit ve gazi olmuştur.(Mehmetçiğin yola çıkışı 17 Eylül 1950 ) KAYNAK

Hem ll.Dünya Savaşının bitmesi hem de Amerika’nın verdiği borçlar nedeniyle bolluk yaşanmış, eğitimsiz halk iyi yönetildiğini sanmıştır.
Hem bu borç nedeniyle, hem de Menderes’in TSK ihtiyacı olan silah ve mühimmatı Amerika’dan alma yoluna gittiği için’ Türkiye,Menderes döneminden itibaren Amerika’ya bağımlı hale gelmiştir.

Bu durum günümüzde Recep Tayyip Erdoğan’ın uyguladığı politikaya çok benzemektedir.

Çünkü AKP, 80 yıllık cumhuriyet dönemimizde, dişimizden tırnağımızdan arttırılarak kazanılan,
(fabrika,liman,baraj,banka,maden,kurum,kuruluş) ne varsa başta Amerika, AB Ülkeleri, İsrail ve Yunanistan olmak üzere yabancılara satmış, üzerine de ödeyemeyeceğimiz kadar dış borç almış ve miras yedi politikası uygulamaktadır.

2000 Yılındaki DSP-MHP-ANAP hükümeti zamanına kadar geçen 80 yıllın birikmiş dış borcu 58 milyar dolarken KAYNAK ,

AKP 10 yıl içinde bu borcu 4 katından fazla arttırarak 200-300 milyar dolara çıkardı. (sadece 2012 bütçesinde bile 21.1 milyar dolar açık hesaplanmış, çarp 10 yıl ile üstelik iyimser rakamlardır, hiçbir zaman tutturulamaz.) KAYNAK
Bu satarak borç alarak yürütülen politikayı bilmeyenler iyi yönetiliyoruz sanmışlardır.
Borçlandırarak hükümeti kendisine bağlayan Amerika (aynen Menderes döneminde olduğu gibi) Türk Ordusunu kendi çıkarları için savaştırmakta onların borç desteği ile ayakta duran AKP (halkı uyutmak için yalancı postalar atsa da) bir dediklerini iki etmemektedir.

Sözde Müslüman AKP Hükümeti:
Amerika’yı; Irak’ta,Afganistan’da,Libya’da,Somali’de, Suriye’de, İran'da desteklemeye devam etmektedir.

Hele o Irak ve Libya ki!
1974 te Kıbrıs’ta Rumlar Türk kardeşlerimizi katletmeye başlayınca o zamanın hükümeti CHP (Ecevit)-MSP (Erbakan) Kıbrıs’a Türk askerini çıkarmış , buna çok kızan Amerika ve yandaşları, Türkiye’ye saldırmakla tehdit etmişlerse de, Sovyetler Birliği’nin Türkiye’den yana tavır koymasıyla buna cesaret edememişlerdir.

Fakat, tüm ülkeler Amerika’nın baskısıyla (bu gün İran’a uygulanandan daha katı şekilde) bize ambargo (hiçbir şey satmama) uygulamaya başlanmış, yokluklar kıtlıklar yaşanmıştır.

Bu zor günlerimizde Amerika’ya kafa tutan iki ülke;
Irak (Saddam Hüseyin) , Libya (Kaddafi) ambargo kararına uymamış, bize petrol yardımı yapmışlardır.

Yıllar sonra AKP Amerika’ya destek olarak; Irak’ı işgal etmesini ve Saddam Hüseyin’i asmasını sağlamış,
Libya’ya saldırısını destek için asker göndermiş, Kaddafi’nin linç edilmesine yardımcı olarak, her iki ülkede de, yönetime Amerikancı kukla iktidarların geçmesine yardımcı olmuştur.

Günümüzde Suriye’de yapmaya çalıştığı da aynı şeydir.

Amerika, ambargo silahını 1974’ten, 1980 Amerikancı Askeri darbesine kadar kullanarak istemediği hükümetleri (yokluklar ve kıtlıklar yaratarak) düşürmüştür.

Aynı ekonomik silahını 2000 li yıllardaki, DSP-MHP-ANAP Hükümeti döneminde de kullanmış, Irak’ı işgaline destek vermeyen DSP-MHP-ANAP hükümetinin yaratılan ekonomik krizle dağılmasını sağlamış, Irak işgalinde Amerika’yı destekleyecek olan AKP iktidarının seçilmesine destek olmuştur.

Hala, Afganistan, Libya,Somali ve Irak’ta, Suriye’de ve İran’da , (adeta) Müslümanlara işkence ve tecavüz eden Amerikalı jonilere, gerek asker göndererek, gerekse de Amerikan politikalarını destekleyerek, savunarak korumalık yapmaktadır.

Amerika’nın istekleri AKP iktidarınca yerine getirilmezse:
Destek çekilir, borçlar istenir, yeni kredi kaynakları kapatılır, yokluklar yaratılarak AKP iktidarı hemen düşürülür.

Mediter
Hay parmaklarin dert gormesin, nede guzel kisa bir tarih dersi (Anlayana)
__________________


"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır,
yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar. G.B."
goj isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz goj'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.04.15, 11:22   #5
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 542
Mesajlar: 2,817
Ettiği Teşekkür: 21800
Aldığı Teşekkür: 11423
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Seçime Doğru-2 (Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı)

Paylaşım için teşekkürler.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 20.05.15, 15:14   #6
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Seçime Doğru-2 (Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Dilem Mesajı göster
Unutulmaması gerekenler eline sağlık
Beğeniniz için ben teşekkür ederim @Dilem,
Türk gençliğine unutturulmak veya gerçekliğinden saptırılarak anlatılan gerçekleri dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyorum. Bir nebze başarılı olabiliyorsam ''Ne mutlu bana!''

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mislina Mesajı göster
Savaşın getirileri; açlık ve kıtlık ve ölüm...

Tarih kişisel yorum kabul etmez düşüncesini taşıyan biri olarak (Ki çoğu bilgilerimiz kulaktan duyma, bir iki kitap ve birkaç belgeselden ibaret daha çok) tek bildiğim o şartlar altında ağır bir yükü omuzlayanlar bize az çok iyi bir yaşantı sağlamışlar en azından özgür bir yaşantı. Biz çocuklarımıza ne bırakacağız sorun burada.
Sevgili @Mislina,
Hazıra alıştırılmış, okuma ve araştırma alışkanlığından uzak Türk Halkı, iktidarda bulunan liderlerinin her söylediğini (araştırmadan) gerçek sanıyorlar.
Oysa, tarafsız gözle biraz araştırsalar ve düşünseler, ülkemizin kalkınma hamlesinin I. Dünya Savaşı'na (1945) gelinceye kadar, müthiş bir atakla devam ettiğini,
I.Dünya Savaşı kıtlığı ve sonrası (1950) Menderes Hükümeti ile birlikte borç batağına batıp, bağımsızlığımızı yitirdiğimizi görecekler ve:
''Madem ki AKP ve Tayyip Erdoğan, sürekli Menderes'i över ve izinde olduğunu söyler, O zaman AKP'nin yolu da yanlış olmalı'' diye
düşünürler.
AKP ve Tayyip Erdoğan'ın seçim afişlerine koyduğu ve izinde olduğunu söylediği bir başka lider de Turgut Özal ve ANAP'tır.
Vatandaş biraz düşünebilse şunu farkedecek;
1950'den günümüze;
10 yıl kadar Menderes,
10 yıldan fazla Turgut Özal ve ANAP,
15 yıl kadar da, Tayyip Erdoğan ve AKP yönetti.
Yani 1950'den günümüze 65 yılın 35 yılını (ezici bir milletvekili çoğunluğuyla) Tayyip Erdoğan ve onun beğendiği liderler yönetti (Yönetmeyip batırdılar).
O zaman Tayyip Erdoğan'ın ''Atatürk'ü, İnönüyü ve solu'' karalaması ''İftira''.
çünkü 1950'den beri sol zaten (doğru dürüst) iktidara gelemedi.
İktidardakilerin suçunu iktidarda olmayan sola malettmenin komikliğini,
(belki) AKP'ye oy veren seçmen farkedecekti.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi goj Mesajı göster
Hay parmaklarin dert gormesin, nede guzel kisa bir tarih dersi (Anlayana)
Beğeniniz için ben teşekkür ederim @goj,
Bir kişi bile, gerçeklerin farkına varsa ve anlasa, ''Ne mutlu bana''

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Paylaşım için teşekkürler.
Beğeniniz için ben teşekkür ederim Mustafa Bey. @Mustafa Akten.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 25.07.15, 02:08   #7
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1199
Mesajlar: 6,724
Ettiği Teşekkür: 15569
Aldığı Teşekkür: 21919
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Seçime Doğru-2 (Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı)

Geçmişe ve bugüne dönük bilgiler bu kadar güzelmi anlatılır

Emeğinize , kaleminize , yüreğinize sağlık @Mediter .


__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 25.10.15, 23:02   #8
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Seçime Doğru-2 (Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Suzim Mesajı göster
Geçmişe ve bugüne dönük bilgiler bu kadar güzelmi anlatılır
Emeğinize , kaleminize , yüreğinize sağlık @Mediter .
Ben teşekkür ederim @Suzim,
Ülkemz insanlarının bir kısmı siyaset bilgisinden uzak, kulaktan dolma şartlandırmalarla öyle yetiştirildiler ki,Uydurulan masalları gerçek sanmaya başladılar.
Bu nedenle belgelerle yakın geçmişimizi aydınlatmak gerekir ki, gençlik ve siyasetten uzak (kulaktan dolma bilgilerle yetişmiş) yaşlılarımız, gerçekleri görebisinler.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 25.10.15, 23:06   #9
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1199
Mesajlar: 6,724
Ettiği Teşekkür: 15569
Aldığı Teşekkür: 21919
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Seçime Doğru-2 (Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Ben teşekkür ederim @Suzim,

Ülkemz insanlarının bir kısmı siyaset bilgisinden uzak, kulaktan dolma şartlandırmalarla öyle yetiştirildiler ki,Uydurulan masalları gerçek sanmaya başladılar.
Bu nedenle belgelerle yakın geçmişimizi aydınlatmak gerekir ki, gençlik ve siyasetten uzak (kulaktan dolma bilgilerle yetişmiş) yaşlılarımız, gerçekleri görebisinler.


Tekrar teşekkürler Mediter
__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 28.11.15, 19:49   #10
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Seçime Doğru-2 (Yakın Siyasi Tarihimiz ve Bağımsızlık Masalı)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Suzim Mesajı göster
Tekrar teşekkürler Mediter
Ben teşekkür ederim @Suzim.

@Defective1907'in açmış olduğu (güzel)

CHP'nin 1980 Darbesi Sonrası Aldığı Oylar
Konusuna ışık tutabileceğini düşündüğüm için konuyu tekrar gündeme taşıyorum.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bağımsızlık, doğru2, masalı, seçime, siyasi, tarihimiz, yakın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Çenenizi Doğru Kullanın Abartmatozu Sağlığımız İçin Püf Noktaları 5 03.03.14 01:16
Motosiklet Bilgileri- Sürüş Teknikleri | Dönüş Teknikleri Kartal Motor Sporları | Motorsiklet Dünyası 0 31.01.09 03:18
Motosiklet Bilgileri - Sürüş Teknikleri Yol Dışı ( Off Road) Teknikleri Kartal Motor Sporları | Motorsiklet Dünyası 0 31.01.09 02:29
Sosyokültürel İşlevleri Açısından Ülkemizde Akraba Evlilikleri oneyouu Sosyal Bilimler 0 28.01.09 23:51
Trafik ilk yardım Kartal Eğitim - Sigorta - Maliye 0 28.01.09 00:35


WEZ Format +3. Şuan Saat: 21:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.