Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 14.06.15, 06:58   #1
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,218
Ettiği Teşekkür: 32639
Aldığı Teşekkür: 31431
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Erken Seçim Türkiye’nin Altına Dinamit Koymaktır.
Tekin: “Siyasetin kırmızı çizgileri olmaz. Olacaksa da bütün partiler için Anayasa Hukuku olmalıdır. Cam gibi bir devlete ihtiyacımız var.

RÖPORTAJ: Nil SOYSAL- Yeni hükümet için bütün partilerin sorumlu davranması gerektiğini belirten Tekin, “Siyasetin kırmızı çizgileri olmaz. Olacaksa da bütün partiler için Anayasa Hukuku olmalıdır. Cam gibi bir devlete ihtiyacımız var” dedi.“HERKESİN SIRTINI DAYAYACAĞI BİR HUKUK SİSTEMİ LAZ IM”

Nil Soysal’a konuşan Gürsel Tekin, “Bu ülkede derhal 77 milyon vatandaşın sırtını dayayacağı bir hukuk sisteminin oluşturulması gerekmektedir” dedi…

CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Türk siyasetinin öngörüleri en kuvvetli isimlerinden biri… Bunu neye dayanarak mı söylüyorum? Mart 2015’te Beşiktaş Balık Pazarı’ndaki buluşmamızda, henüz seçim kampanyaları başlamamış, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan meydan meydan gezerek AKP’ye oy istememiş ve HDP’nin barajı aşacağı ile ilgili tek bir olumlu görüş telaffuz edilmemişken, bu senaryoyu dile getirmişti. O gün için “off the record” olan bu sohbet, bugün Türk siyasetinin çekilmiş fotoğrafı olarak karşımızda duruyor.

Seçimden hemen sonra “Demokrasi kazandı” dediniz. Şimdi daha kapsamlı bir değerlendirme yaparak, seçim sonuçlarını nasıl yorumluyorsunuz?

- Çok meşru ve normal bir seçim süreci geçirmedik. Kenan Evren döneminde bile böyle bir şey görmedim! Valiler, kaymakamlar, devletin bütün kurumları, cumhurbaşkanı, bakanlar, vergi müfettişleri, müdürleri hep birlikte adeta bir seferberlikle çalıştı. Türkiye ilk defa devletin bütün kurumlarını seferber eden bir siyasi parti gördü. Meşru, baskının olmadığı bir seçim olsa; AKP’nin oyu yüzde 30-32’yi geçmezdi. Kırsal oylara baktığımızda bir AKP bloğu görüyoruz. Muhtarlara kadar gidip; “Köyünüzde sosyal yardımla geçinen seçmenleri uyarın. AKP’ye oy vermezlerse bu yardımlar kesilecek” dediler. Seçmen bütün bu tehlikeli süreci çok iyi izledi ve “Başkanlık sistemini getireceğim. Yasama, yargı, yürütmeyi ayaklar altına alacağım” diyen insana; “Sen bunların hiç birini yapamazsın ben varım” dedi. Bu pozisyonda, bütün siyasi partilerin kendilerini bir kere daha gözden geçirmeleri gerekiyor.

KIRMIZI ÇİZGİLER GERÇEKÇİ DEĞİL

MHP’nin kırmızı çizgileri var. CHP’nin de kurulacak bir koalisyon ortaklığında kırmızı çizgileri var mı?

- Siyasetin kırmızı çizgileri olmaz. Hele böyle bir ortamda siyaseten kırmızı çizgi koymak çok gerçekçi bir şey değildir. Bu ülkede bütün siyasi partilerin kırmızı çizgisi Anayasa Hukuku olmalıdır. Bence asıl sorulması gereken “CHP niye iktidar olmalıdır?” sorusudur. 12-13 yıldır ciddi tahribata uğramış bir Türkiye var. Bu ülkedeki bu tahribatın tadilatını kim yapabilir? Bir; hukuka inanacak. İki; özgürlüklere inanacak. Üç; şeffaf devlet anlayışını hayata geçirecek. Türkiye’nin ivedilikle cam gibi bir devlete ihtiyacı var. Dünyanın pek çok gelişmiş ülkesinde güvenlik, istihbarat gibi konular gizlilik içerisinde yürütülebilir belki ama diğer konularda bunlar olmamalıdır. Örneğin ben Maliye’nin cam gibi işlemesini istiyorum. Belediyelerin cam gibi işlemesini istiyorum. İstanbul’da yaşayan bir vatandaş olarak benim İstanbul Belediyesi’ndeki bütün uygulamaları görmem lazım. Bunu da ancak CHP yapabilir. Ülkeyi kirli siyasetten arındıracağız.

Hep içinde CHP’nin olduğu bir koalisyon senaryosu üzerinden konuştuk. Bir ihtimal de erken seçim konusu. Bu konudaki öngörünüz nedir?

- Erken seçim ülkenin menfaatleri açısından bir felaket olur. Hem ekonomik, hem de siyasal açıdan felakettir. Çünkü devletin en önemli güç birimleri; bir yargı, iki istihbarat, üç güvenliktir. Bunlar olmazsa devlet olmaz. Bu üç kurumda ciddi bir çatışma varsa; ki içerde çatışma var mı? Var. Dışarıda birçok ülke ile düşman haline gelmiş miyiz? Gelmişiz. O nedenle Allah göstermesin ama bugün erken seçim demek, Türkiye’nin altına dinamit koymak demektir! Bu ülke kevgire döndü. Bütün siyasi partilerin aklını başına alması lazım. Erken seçime gidelim, 3-5 puan fazla alalım hayalleri ile bu ülkeye bu kadar büyük bir zarar vermeye hiç kimsenin hakkı yoktur.

CHP seçmeni yine Kızılay görevi yaptı.

CHP beklediği oya ulaşamadı. ‘Nerede yanlış yaptı?’ sorusunun yanıtı var mı?

Biz CHP olarak hep sorumlu davrandık. Bu seçim sürecinde dikkat ederseniz iktidar hariç kimse CHP aleyhine bir şey söylemedi. Projelerimizin tamamı uygulanabilir projelerdi. Sayın Genel Başkanımız son derece pozitif ve barışçı bir dille, Türkiye’nin birlik ve bütünlüğü konusunda çok ciddi çalışmalar yaptı. Ama bizim seçmenimizin cumhuriyet, demokrasi ve özgürlükler konusunda üst düzey bir hassasiyeti var. Bu hassasiyetlerden dolayı zaman zaman Kızılay görevi yapıyor. 2011’de de aynı şeyi yapmıştı.


Erdoğan Çankaya’ya bakanlıklar saraya!..

CHP’nin içinde olduğu bir iktidarda Cumhurbaşkanı ile ilişkiler nasıl yürüyecek? Tayyip Erdoğan Beştepe’deki Ak Saray’da oturmaya devam edecek mi?

- Sayın Kılıçdaroğlu başbakan olduğunda nasıl bir tasarruf yapar bilemem ama benim görüşüm o ki; ilk etapta Tayyip Erdoğan Çankaya’ya gider, bakanlıklar da topluca Ak Saray’a taşınır. Bin odalı bir saray var orada… Hepsine bol bol yeter. Bugün Ankara’da o hantal ve şişkin bakanlık binaları için milyonlarca lira kira ödüyoruz. Bu milleti, milletin parasıyla ödenen kiralardan kurtarmak gerekiyor. Sadece kira ile de bitmiyor. Elektrik ve yakıt giderleri de var.


İlkelerimizden asla vazgeçmeyeceğiiz.

Önceki seçimlerde elle tutulur projeler açıklamamakla eleştirilen CHP’ye bu kez bu seçimin bir rejim değişikliği seçimi olduğunu idrak edemediği eleştirileri geldi…
- CHP’nin rejim konusunda bir şey söylemesi, varlık sebebimizi bile inkar etmek demektir. 6 okumuz, ilkelerimiz ortada. Cumhuriyet değerleri, demokrasi, insan hakları en önemli hassasiyetlerimiz. Bu ülkede yoksulluk sınırında yaşayan 17 milyon insan varsa, siz onlara demokrasiyi, özgürlükleri, laikliği çok anlatamazsınız. Bütün bunları söylerken, bizim kendi ilkelerimizden vazgeçmiş olduğumuz düşünülebilir mi?Sözcü


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.06.15, 12:41   #2
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 555
Mesajlar: 2,562
Ettiği Teşekkür: 20662
Aldığı Teşekkür: 11125
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Erken Seçim Türkiye’nin Altına Dinamit Koymaktır.

13 yıldır cam gibi olması gereken devlet maalesef flu durumdadır. Cam gibi şeffaf olması % 60 oy almışlar tarafından flu'dan şeffafa dönüştürmeye bağlıdır. % 60 hem yüzde kırktan büyüktür hem de % 52 den. % 40 ve 52 den hesap sorulabilir Silivri zindanlarının belli bölümleri onlar için boşaltılmış hazır beklemektedir. Gereğini yapmak % 60 a kalmıştır.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.06.15, 13:14   #3
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 540
Mesajlar: 13,525
Ettiği Teşekkür: 142337
Aldığı Teşekkür: 48201
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Erken Seçim Türkiye’nin Altına Dinamit Koymaktır.

Erken Seçim Türkiye’nin Altına Dinamit Koymak degil, kacinilmaz bir gercektir!.

Su durumda bir Pat ortami acilmis durumda.

AKP/PKK Vatan Hainligi Programinda öyle bir duruma gelmis durumdayizki, AKP´ni verdi gi Öcalannin serbest kalma sözlerini nasil gerceklestirebileceklerini düsünmekteler.

Böylelikle PKK Öcalan Bombasinin AKP elinde Patlamasini önleyebilmeleri icin, bu Kumpas kurulmus, acaba Kubilayin Katilinlemi, yoksa 40.000 Sehitimizin Katili Öcalanlami Hükümet kurma sorunu ortaya atiliyor.

Burada artik Millet uyanmasi lazim, ikisinede son verip, Hirsiz ve Katillere HAYIR demesi lazim.


Erken secim kacinilmaz!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.06.15, 23:25   #4
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 108
Mesajlar: 2,341
Ettiği Teşekkür: 14024
Aldığı Teşekkür: 10000
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Erken Seçim Türkiye’nin Altına Dinamit Koymaktır.

Alıntı:
Tekin: “Siyasetin kırmızı çizgileri olmaz.
Demekki Erdogan hakli. Madem tüm partiler ayni, bunca partinin secime girmesinin anlami neki? Devletin kasasindan para alma meselesimi?
Baraj %20 ciksin
__________________
•*¨`*•.¸¸.•´*¨`*•K.Atatürk•*¨`*• .¸¸.•´*¨`*•
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Asena'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.06.15, 00:08   #5
Yorgun Mod

Ekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 1198
Mesajlar: 9,596
Ettiği Teşekkür: 32754
Aldığı Teşekkür: 43498
Rep Derecesi : Ekin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardırEkin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Erken Seçim Türkiye’nin Altına Dinamit Koymaktır.

Yıl 1999 koalisyon hükümeti elele kolakola öcalanı imralıya gönderdiler ve kahraman gibiydiler.

Yıl 2015 ve yeni bir koalisyon hükümeti elele kolakola apoyu dışarı salacaklar. Ve yine birilerinin gözünde kahraman gibi görünecek birisi var.

Erken seçim beklemiyorum. Cumhurbaşkanının erken seçime gitmesi pek işine gelmez. Tek başına apoyu içerden çıkaramaz. Yanına bir suç arkadaşı lazım. Akp Hdp elele kolkola bu hükümeti kurar.

Allah sonumuzu hayır etsin.__________________Ekin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Ekin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.06.15, 00:18   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,327
Ettiği Teşekkür: 59465
Aldığı Teşekkür: 51106
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Erken Seçim Türkiye’nin Altına Dinamit Koymaktır.

Tayyip ve AKP köşeye sıkışmış, AKP panikten fıttırıleylaya dönmüş bu adam hala ''siyasette kırmızı çizgi olmaz'' diyerek AKP' yi rahatlatacak açıklamalar yapıyor.

Halbu ki adam gibi Tayyip ve AKP' nin üzerine gitseler 1 ay içinde AKP' yi % 30' a düşürürler...

Bu memleket böyle bir muhalefetle asla DP, ANAP, MSP, DYP ve ANAP zihniyetinden kurtulamaz.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.06.15, 02:25   #7
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2661
Mesajlar: 31,153
Ettiği Teşekkür: 171480
Aldığı Teşekkür: 185156
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Erken Seçim Türkiye’nin Altına Dinamit Koymaktır.

Seçim sonuçlarını iyi okumak ve değerlendirmek lazım.

akp oy kaybetti gibi görünse de pek bir kaybı yok. Sadece Doğu ve Güneydoğu'daki seçmenleri HDP ye oy verdi o kadar.

Cumhuriyet tarihinde; 3 seçim ard arda oylarını yükselterek kazanan başka bir parti yok.

Erken seçim MHP nin iflası olur. En azından yüzde 4-5 oy oranında oy kaybı yaşayacaktır. Bu oylar da akp ye geri döner. CHP ise oyunu korur. HDP nin oyu da bir puan kadar düşebilir.

Türkiye'nin geleceğini düşünüyorlarsa, kırmızı çizgileri falan bırakıp, CHP + MHP + HDP seçim hükümeti kurup, yeni seçime kadar gerekli kanunları çıkartıp, güzel bir temizlik yapmalı.. Bunun başka yolu yok.

Ama MHP her zaman olduğu gibi, yine akp ye koltuk değneği olacaktır.

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.06.15, 04:24   #8
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1491
Mesajlar: 14,327
Ettiği Teşekkür: 59465
Aldığı Teşekkür: 51106
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Erken Seçim Türkiye’nin Altına Dinamit Koymaktır.

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Seçim sonuçlarını iyi okumak ve değerlendirmek lazım.

akp oy kaybetti gibi görünse de pek bir kaybı yok. Sadece Doğu ve Güneydoğu'daki seçmenleri HDP ye oy verdi o kadar.

Cumhuriyet tarihinde; 3 seçim ard arda oylarını yükselterek kazanan başka bir parti yok.

Erken seçim MHP nin iflası olur. En azından yüzde 4-5 oy oranında oy kaybı yaşayacaktır. Bu oylar da akp ye geri döner. CHP ise oyunu korur. HDP nin oyu da bir puan kadar düşebilir.

Türkiye'nin geleceğini düşünüyorlarsa, kırmızı çizgileri falan bırakıp, CHP + MHP + HDP seçim hükümeti kurup, yeni seçime kadar gerekli kanunları çıkartıp, güzel bir temizlik yapmalı.. Bunun başka yolu yok.

Ama MHP her zaman olduğu gibi, yine akp ye koltuk değneği olacaktır.

Beni korkutan da MHP zaten.

Aklıma 2002 seçimlerinden önceki Ecevit hükümeti geldi.

Bu Bahçeli Ecevit' in yardımcısı. Başbakan yardımcısı yani. MHP' nin elinde bakanlıklar var...

Medya her gün AKP pompalaması yapıyor.

Anketler AKP' nin seçimleri kazanacağını gösteriyor.

Tam da halk yararına kararlar alarak AKP popülizmi ve AKP' ye çanak tutan medyanın işlerini bozma zamanı...

Anketler AKP' yi birinci gösteriyor ama MHP' nin baraj altında kalma riski çok yüksek...

Bu MHP, hükümetten çekilip meclise girememe riskini de göze alarak içinde bulunduğu Ecevit hükümetini yıktı; iyi mi... Ülkeyi göz göre göre AKP' nin kazanacağı erken seçime götürdü...

AKP % 34 oy aldı ve tek başına % 34 oya rağmen mecliste % 65 oranında temsdil edildi.

Ya MHP?

MHP, AKP' nin önünü açtı ama kendisi barajı aşamadı... Meclis dışı kalma pahasına kendini AKP' ye feda etti.

Bir sonraki seçimlerde barajı aşıp meclise girdiler...

Bu sefer de laik sistemin çanına ot tıkanacağını bile bile ve Tayyip bile muhalefetle ortak bir cumhurbaşkanı adayına razı iken meclis oturumlarına katılarak Abdullah Gül' ü cumhurbaşkanı seçtirdiler...

Sonrası malum...

Önce işe YÖK/üniversiteler ile başladılar...

Çankaya' daki AKP noteri, Tayyip' den ne gelse gözü kapalı imzaladı...

Sonra polisi ele geçirdiler cemaat ile birlikte...

Ardından yargı...

Ve sonra devletin tüm kurumları...

Hatta THY' den Milli Piyango' ya kadar

En sonunda ordu...

Bu durum aslında önemli ölçüde MHP' nin eseridir.

Beni en çok endişeye düşüren, AKP dışı bir koalisyonda MHP' nin yer almasıdır.

AKP, ''bunlar birbirlerini yer ve devlet yönetemezler'' diye propaganda yaparken MHP yine AKP' ye topal değnekliği yapıp koalisyon hükümetini içinden yıkar ve yeniden AKP' nin önünü açar...

CHP' ye de güvenmiyorum ama MHP ihanetin öteki adıdır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
altına, dinamit, erken, koymaktır, seçim, türkiye’nin


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 14:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.