Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 04.08.15, 11:32   #1
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,969
Ettiği Teşekkür: 14742
Aldığı Teşekkür: 15643
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Son Gezici Anketine Göre Halk Kaosun Nedenini Erken Seçim Olarak Görüyor

Son Gezici anketine göre halk kaosun nedenini erken seçim olarak görüyor

7 Haziran seçim sonuçlarını aylar öncesinden tahmin eden Gezici Araştırma Merkezi’nin 25-26 Temmuz 2015 tarihleri arasında 4 bin 860 katılımcıyla yüz yüze görüşerek yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Halkın yüzde 64.4’ü kaos ortamının sebebi için “erken seçim arayışı” dedi.
Halk, art arda gelen şehit haberleriyle sarsılan Türkiye'deki kaos ortamını erkenseçim planına bağladı. Gezici Araştırma Merkezi'nin yaptığı son ankette halkın yüzde 64,4'ü Türkiye'de yaşanan kaos ortamını erken seçimden farklı bir sonuç çıkarma girişimi olarak gördü. Halkın yüzde 56,8’ine göre hükümetin kurulması önündeki en büyük engel Cumhurbaşkanı Erdoğan...

7 Haziran seçim sonuçlarını aylar öncesinden tahmin eden Gezici Araştırma Merkezi’nin 25-26 Temmuz 2015 tarihleri arasında 4 bin 860 katılımcıyla yüz yüze görüşerek yaptığı anketten çarpıcı sonuçlar çıktı. Ankette "Türkiye'de yaşanan kaos ortamı erken seçimle farklı bir sonuç çıkarma girişimi midir” sorusuna halkın yüzde 64,5'i evet yüzde 35,5'i hayır cevabını verdi. Ayrıca halkın yüzde 70,9 hükümetin sorunlarınızı çözmekte ve ülkeyi yönetmekte başarısız olduğunu ifade etti.

HDP’DE EMANET OY YOK

7 Haziran seçimlerinin tekrar olması durumunda sonuçların değişmediğini ortaya koyan ankette AKP yüzde 41,9, CHP yüzde 26,3, MHP yüzde 15,3 HDP ise yüzde 12,3 oy aldı. Ankette halkın en önemli sorunlarının başında ekonomi geldiğine dikkat çekilerek şu ifadelere yer verildi: "Erken seçim olma ihtimalinin zor olduğu, AKP'nin ekonomide rahatlama yaşatmadan seçimi tekrarlatmasının mümkün olmadığı görülüyor. Terör konusuyla, MHP içerisindeki emanet oyları, AKP kendine çekebilir. Bahsedildiği gibi HDP içerisinde emanet oy yoktur, HDP seçmeni uzun süre kalıcı görünüyor.”

KOALİSYONUN ÖNÜNDEKİ ENGEL ERDOĞAN

7 Haziran seçimlerinde hükümet çıkmayınca koalisyon seçenekleri önem kazandı. Fakat halk hükümetin kurulması yönündeki en büyük engelin Cumhurbaşkanı Erdoğan olduğunu söyledi.
"Sizce hükümetin kurulması yönünde en büyük engel nedir?" sorusuna halkın yüzde 56,8'i Recep Tayyip Erdoğan'ı derken halkın yüzde 25,2'si muhalefet, yüzde 18'i ise Ahmet Davutoğlu'nu hükümetin kurulması önündeki engel olarak gördü.

HALK ÇÖZÜMÜ KOALİSYONDA GÖRÜYOR

Ankette Türkiye'deki kaos ortamının çözümü olarak koalisyon kurulması ön görülüyor. Halkın yüzde 61,8’i koalisyonun olumlu hava yaşatacağını düşünürken, yüzde 63’ü AKP’nin tek başına iktidar olmasının daha olumsuz havaya neden olacağını savundu.

HALKIN YARISI GEÇİNEMİYORUM DİYOR

“Hanenizin geçimini rahatça sağlayabiliyor musunuz. Yani Ekonomik olarak geçim sıkıntısı yaşıyor musunuz” sorusuna halkın yüzde 67.4’ü ‘geçim sıkıntısı yaşıyorum’ cevabını verirken yüzde 47’si ‘geçinemiyorum’ dedi. % 21.2’si ise işsiz olduğunu ifade etti.

AKP, SURİYE'YE SAVAŞ AÇACAK

Ankette halkın yüzde 84.2’si Suriye'ye askeri bir operasyon yapılmasına karşı. Halkın yüzde 76’sı ise AKP’nin Suriye’ye savaş açabileceğini düşünüyor.

ÇÖZÜM SÜRECİ BAŞARISIZ

Ankette 2012 yılında başlayan çözüm sürecine ilişkin bilgiler de yer aldı. “AK Parti iktidarının bahsettiği çözüm süreci sizce başarılı oldu mu” sorusuna halkın yüzde 89,2'si ‘hayır’ dedi.

ERDOĞAN OTORİTERLEŞİYOR

Araştırmaya katılanların yüzde 67,2’si hükümetin karar alma sürecinde daha bağımsız olması gerektiğine vurgu yaptı. “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın giderek daha otoriterleştiğini / Baskıcı olduğunu düşünüyor musunuz” sorusuna ise yüzde 67,6'sı ‘evet’ cevabını verdi. Yüzde 37.7’lik AKP seçmeni de Erdoğan’ın otoriterleştiğini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan için halkın yüzde 66,1'i 'sert ve tek adam üslubu içinde davranıyor' yorumunda bulunurken AKP seçmeninin yüzde 35’i “Erdoğan daha toleranslı ve uzlaşmacı olmalı” görüşünde birleşti.

İŞTE ANKETİN ÇARPICI SONUÇLARICihan ACAR- BUGÜN GAZETESİ

__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.08.15, 11:51   #2
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Son Gezici anketine göre halk kaosun nedenini erken seçim olarak gör

Türkiye'de bir kaos varsayılıyorsa, 13 yıldır ülke siyasi istikrarsızlığın göbeğinde olarak içerde ve dışarıda bir kaos ve istikrarsızlık yaşıyorsa tüm bunların sebebi ve adresi olarak AKP=RTE ve dahi hükümetleri, işbirlikçileri, yandaşları yanaşmaları, çömezleri, rantçıları gösteriliyorsa, Türkiye ve Dünya artık bu insanların kadroları ile birlikte bu ülkenin kaderinden ve yönetiminden el çekmesini istiyor, istemekle kalmıyor meydanlarda Cumhurbaşkanı olduğunu unutan % 52 oyla geldiğini ve herkese haddinizi bilin deyip hakaret eden Erdoğan'ı 7 Haziran seçimlerinde % 52 den % 4o a indiriyorsa bu insanlar hala neyi bekliyorlar gitmek için!

7 Haziran'da kararını vermiş olan seçmen, ne diye iki günde fikrini değiştirsin? Tekrar seçim diyenler, fikri değişmeyen halktan sandıklarda oy çalarak bilgisayar ve sistem oyunları ile oyları AKP'ye kanalize ederek bir yere varmayı düşünüyorlarsa ki yaparlar, bu konuda epey şaibeleri ve deneyimleri var ona bir şey diyemeyiz. Ama tekrar seçimde üç aşağı beş yukarı halkın oyunun değişeceğine inanmıyoruz.

Bildiğimiz tek bir şey varsa AKP'siz bir hükümetle geçmişin ve ülkeye verilen hasarların hesabının sorulması ile geleceğe yürümektir. Bu olası hükümetin önünde ise iki engel var birisi kendisine oy vermeyenleri ********lik ile itham eden MHP diğeri ise ülke için mazarrat olduğu tescilli Erdoğan'dır.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.08.15, 12:08   #3
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Son Gezici anketine göre halk kaosun nedenini erken seçim olarak gör

Sevgili @Deniz,
paylaşım için teşekkürler ve uzun zamandır görünmüyordunuz:
Hoş geldiniz!


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mustafa Akten Mesajı göster
Ama tekrar seçimde üç aşağı beş yukarı halkın oyunun değişeceğine inanmıyoruz.

Bildiğimiz tek bir şey varsa AKP'siz bir hükümetle geçmişin ve ülkeye verilen hasarların hesabının sorulması ile geleceğe yürümektir.
Bu olası hükümetin önünde ise iki engel var;
birisi kendisine oy vermeyenleri ********lik ile itham eden MHP,
diğeri ise ülke için mazarrat olduğu tescilli Erdoğan'dır.
Yine her zamanki gibi yerinde tesbitler ve çözümler sunmuşsunuz Mustafa Bey, Kaleminize, dimağınıza sağlık.
Yapılacak bir erken seçimde (aşağı yukarı) yine aynı sonuç çıkacağı kesin gibi,
yani elimizdeki malzeme bu, bu malzemeden de, yaralarımızı tedavi edebilecek bir hükümetin önündeki engeller;
MHP ve Erdoğan'dır.
Bu güzel yorumunuz için tekrar teşekkürler.
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.08.15, 12:08   #4
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,969
Ettiği Teşekkür: 14742
Aldığı Teşekkür: 15643
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Son Gezici anketine göre halk kaosun nedenini erken seçim olarak gör

Halkın iradesine hiçe sayarak ülkeyi koltuk uğruna kaosa götürüyor..13 yıldır ülkeyti tek adam olarak yöneten zihniyet 7 Haziran seçimlerinde halkımızın kararına hiçe sayarak ülkeyi seçime götürmeyi istiyor..güya tek başına iktidar olmak istiyor bu düşünce hayalden öteye geçmez halk neden size oy versin ki..hırsızlık yaptınız için mi oy verçek kınalı kuzuları şehit olduğu içinmi oy verecek öyle bir ders verecek ki %30 ancak oy alısınız..
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.08.15, 12:09   #5
Müdavim

Deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2013
Konular: 389
Mesajlar: 3,969
Ettiği Teşekkür: 14742
Aldığı Teşekkür: 15643
Rep Derecesi : Deniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği varDeniz parlak bir geleceği var
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Son Gezici anketine göre halk kaosun nedenini erken seçim olarak gör

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Sevgili @Deniz,
paylaşım için teşekkürler ve uzun zamandır görünmüyordunuz:
Hoş geldiniz!Yine her zamanki gibi yerinde tesbitler ve çözümler sunmuşsunuz Mustafa Bey, Kaleminize, dimağınıza sağlık.
Yapılacak bir erken seçimde (aşağı yukarı) yine aynı sonuç çıkacağı kesin gibi,
yani elimizdeki malzeme bu, bu malzemeden de, yaralarımızı tedavi edebilecek bir hükümetin önündeki engeller;
MHP ve Erdoğan'dır.
Bu güzel yorumunuz için tekrar teşekkürler.
teşekkür ederim işler güçlerden uzak kaldık ara sıra gelirim..
__________________
Bağımsızlıktan yoksun bir ulus,Uygar insanlık karşısında uşak olmaktan kurtulamaz.


MUSTAFA KEMAL ATATÜRK
Deniz isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Deniz'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
anketine, erken, gezici, göre, görüyor, halk, kaosun, nedenini, olarak, seçim


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 15:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.