Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 09.09.15, 14:40   #1
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2631
Mesajlar: 30,760
Ettiği Teşekkür: 166111
Aldığı Teşekkür: 181385
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Şimdi Sana Düşünmen İçin Sorular Soruyorum Sahtekar Adam

Şimdi Sana Düşünmen İçin Sorular Soruyorum Sahtekar Adam

Bakın dostlarım neler diyeceğim:

1. Adı üstünde, "bölücü terör örgütü." Yani amacı ne? Bölmek. Sen, sağa sola sopalarla saldıran, Kürt gördüğünde kırmızı görmüş boğa gibi olan arkadaş. PKK'nın yapmak istediğini yapıyorsun akılsızca. Anladın mı beni? PKK bölmek istiyor, sen ise BÖLÜYORSUN! Akıllı ol, bölücü terör örgütünün maşalığını yapma.

2. Sen, PKK'yı hala gizli gizli kutsayan, TSK / PKK karşılaştırması yapıp, devlet de silah bıraksın diyen sözde entellektüel arkadaş, bu soru sana geliyor. PKK'nın Kürtlere ne faydasını gördün şu güne kadar? Görmüyor musun, siyasetin silaha galip gelmesini kaldıramıyor savaş lordları. Görmüyor musun, gencecik insanları kirli uyuşturucu servetlerini korumak için kandırmaya, dağlarda ölmeye zorluyor o sefil katiller.

3. Sen, adli yıl açılışında sazlı sözlü eğlence yaptılar diyen sahtekar. Bak sana söyleyeyim o gün neler oldu. Sen aslında biliyorsun ne olduğunu ama yine de dinle, belki çok derinlerde kalmış vicdanın bir ses verir. O gün, Türkiye'nin bütün baroları, Türkiye'nin ihtiyacı olan müthiş bir birlikteliği sağladı. Hani senin patronlarının, ağababalarının siyasi menfaatleri uğruna paramparça etmek istediği o birlikteliği.

4. Ve evet avuçlarımız patlayıncaya kadar alkışladık. Az bile alkışladık. Senin efendilerini değil, Atamızı Ankara girişinde karşılayan Seğmenleri ve bu muhteşem birlikteliğimizi. O, oy için, koltuk için yakıp yıkmaya hazır olduğunuz birlikteliği. Anladın mı arkadaş? Sanmam anladığını. Çünkü işine gelmez anlamak.

5. Bak ben sana başka kolajlar önereyim. Bir de bunları dene. Başbakanın futbol maçındaki görüntüleri ile şehit cenazelerini arka arkaya ver, yüreğin yetiyor ise. Ha, ben niye başbakan maça gitti, alkışladı, eğlendi diye sormuyorum. Tabii gidecek, tabii alkışlayacak, tabii gülecek. Tabii kucağındaki evlatçığın başını okşayıp mutlu olacak.

Neyi soruyorum biliyor musun?
Dağlıca'daki korkunç saldırının boyutlarını nasıl o sırada bilmiyordu, onu soruyorum. Niye soruyorum? Çünkü ülkeyi nasıl yönetiyorlar ve niçin böyle bir olayın bilgisi saatlerce Başbakana ulaşmıyor, bunu bilmek zorundayım. Neden mi bilmek zorundayım? Çünkü senden farklı olarak ben, birilerinin emrinde kul köle değil, vatandaşım vatandaş! Hani Cumhurbaşkanı'nın "vatandaşlık diye yapay bir din yarattılar" dediği vatandaş var ya, o işte. Anlamı için sözlüğe bak diyeceğim ama pek işe yaramaz; çamura bulanmış vicdanına ulaşmaya çalış, daha faydalı olur.

6. Şimdi sana düşünmen için bazı sorular soruyorum sahtekar adam. Sen ve senin gibiler kendini biliyor. Ayrıca bir tanımlamaya gerek yok.

O bombalar, o cephane Türkiye'ye sokulurken, yollar mayınlanırken ülkeyi muhtar Ali amca mı yönetiyordu, yoksa uşaklığını yaptığın meşhur DEVLET BÜYÜKLERİ mi?

Ah, çok özür dilerim, yine kandırılmışlar değil mi seninkiler. Terörişkolara saf saf inanmışlar, şimdi kükrüyorlar, aslan gibi. Olan aslan gibi yiğitlerimize oluyor. Bana baksana sen; devletin resmi televizyonu iki yıldır PKK'ya terör örgütü diyemedi, demedi. Şimdi sen hangi masalı anlatıyorsun?

7.
Haydi, sıfır kilometre zihnine fazla mesai yaptırmak pahasına biraz daha soru sorayım.

Güneydoğu'daki askeri birlikleri kim kışlalarına hapsetti yıllarca? Polisi kim dışarı çıkarmadı? Niçin artık birlik komutanları araziyi eskisi gibi bilmiyor? Devletin terörle mücadele hafızasını kim, niçin sildi? Korucular direklere bağlanıp infaz edilirken kim başını öte yana çevirdi? Kim, devlet bütün istihbarat kaynaklarını tüketirken sadece seyretti, kim? Kim!

Askerin, polisin en iyi kadrolarını Ergenekon ve Balyoz dümenlerinde, her türlü baskı ve yıldırma ile kim tasfiye etti? Bölgeyi avucunun içi gibi bilen, terörle mücadele ederken terörist ile halkı birbirinden ayırmayı öğrenmiş polis müdürlerimiz nerede?

PKK'ya diz çöktürmüş Türkiye Cumhuriyeti'ni kim, hangi küçük menfaatler uğruna bu hale getirdi, binbir acılarla yaşanmış o bildik filmi başa sardı?

8. Şimdi başka bir soru geliyor. Hazır mısın arkadaş? Altında bomba patlayınca paramparça olmayan zırhlı araçlar yapılıyor dünyada. 300 kg bombaya dayanaklı zırhlar var. Bizim askerimiz, polisimiz niçin teneke gibi araçlara bindiriliyor hala? Paramız mı yok? Hay Allah. Nereye gitti bu paralar? Saraylara mı aktı yoksa? Niçin her askerin çelik yeleği yok? Niçin? Niçin!

9. Cumhurbaşkanına, Başbakana, siyasi iktidara önerim var şimdi de... Bakın, şu düşman yaratma politikasını bırakın. Söyleyin medyanıza, yapmasınlar. İşler kontrolden çıkıyor. Etnik çatışmaya gidiyor bu yolun sonu. Görüyorsunuz değil mi? Fitili yakmak kolay, söndürmesi pek zordur.

Yapmayın, izin vermeyin. Barolar, hep birlikte ilan ettik, gördünüz, devletimizin yanındayız terörle mücadelede; yeter ki hukuka uygun davranın dedik. Size uzanan bu sağduyulu eli tutun. Evet, ihtiyacınız var. Hepimizin birbirimize ihtiyacı var.

Ve çok somut bir öneri daha; kulak verin buna.

ORDUDAN, İSTİHBARATTAN, EMNİYETTEN TASFİYE EDİLMİŞ TECRÜBELİ KADROLARI GÖREVE ÇAĞIRIN.

İki maddelik bir kanun değişikliğine bakar. Göreceksiniz, çok şey değişir.

10. Bütün siyasi partilere... Genel başkanların hepsi bir araya gelsin, hemen şimdi. PKK'ya silah bırak desinler; halka güven ve huzur versinler. Terör örgütünü tabansız bıraksınlar. Kitlelerini sokaklardan çeksinler. Vatan giderse elden, hiçbir makamın değeri kalmaz. Yapılması gereken, milyonların katıldığı sessiz bir eylemdir. Hep birlikte. Sessizce. Bazen susmaktır ortak slogan. Binlerce sözcük yerine geçer. Bütün siyasi partiler, el ele. Niçin olmasın? Aynı ülkede yaşamıyor muyuz? Aynı hava, aynı toprak, aynı su, aynı gökyüzü. İmkansız mı nefretin yerine insan sevgisini koymak? Bunu yapmayan, sonunda tasfiye olacak, halkın sevgisi en sonunda kazanacak.

11. Yetmiş yedi milyon vatandaşımıza... Gelin sarılalım birbirimize. Biz ne yapabiliriz deyip durmayın. Yazın, konuşun, uyarın... Konuşmak da bir eylemdir, yazmak da, kucaklamak da, selam vermek de...

Bize bizden başkasından hayır gelmez. Hangi ırktan, mezhepten, dinden olduğumuzun önemi yok. Parmaklarımız ayrı da olsa, kolumuz bir, bayrağımız, Vatanımız bir.

Bakalım Suriye'nin, Irak'ın haline, sonra şükredelim Cumhuriyetimize. Yapması zor, yıkması kolay. Yıkanlardan değil, yapanlardan olalım. Başarabiliriz. Daha önce başardık, yine başarırız.


HAYDİ DOSTLARIM, İZİN VERMEYELİM BİZİ BÖLMEK, BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEK İSTEYENLERE...

Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu - Türkiye Barolar Birliği Başkanı
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.15, 14:51   #2
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33015
Aldığı Teşekkür: 32077
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Şimdi Sana Düşünmen İçin Sorular Soruyorum Sahtekar Adam

Harika ötesi bir yazı olmuş.

Baştan sona okurken tüylerim diken diken oldu, gözlerim yaşardı.

Helal olsun

Ellerine sağlık ReaL Teşekkürler.
__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.15, 14:51   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2631
Mesajlar: 30,760
Ettiği Teşekkür: 166111
Aldığı Teşekkür: 181385
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Şimdi Sana Düşünmen İçin Sorular Soruyorum Sahtekar Adam

Daha sorulması gereken çok sorular var da, anlayacak kapasitelerinin olduğunu sanmıyorum?
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.15, 17:45   #4
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 6015
Mesajlar: 25,877
Ettiği Teşekkür: 100812
Aldığı Teşekkür: 141714
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Şimdi Sana Düşünmen İçin Sorular Soruyorum Sahtekar Adam

Alıntı:
Ve evet avuçlarımız patlayıncaya kadar alkışladık. Az bile alkışladık. Senin efendilerini değil, Atamızı Ankara girişinde karşılayan Seğmenleri ve bu muhteşem birlikteliğimizi. O, oy için, koltuk için yakıp yıkmaya hazır olduğunuz birlikteliği. Anladın mı arkadaş? Sanmam anladığını. Çünkü işine gelmez anlamak.


Alıntı:
Bakalım Suriye'nin, Irak'ın haline, sonra şükredelim Cumhuriyetimize. Yapması zor, yıkması kolay. Yıkanlardan değil, yapanlardan olalım. Başarabiliriz. Daha önce başardık, yine başarırız.
Umudumuzu kesmedik, umarım bir gün yine başaracağız.Zehir zemberek gibi sözler. Ama anlayana. Ya anlayış kapasiteleri noksan, ya da, suratları artık kösele haline gelmiş, her söylenilene yarabbi şükür demekteler.
__________________


Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.15, 17:48   #5
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33015
Aldığı Teşekkür: 32077
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Şimdi Sana Düşünmen İçin Sorular Soruyorum Sahtekar Adam

Yüzleri var ama astarları yok bunların.

Vicdan desen hiç yok.

Hele de şehitlerin ailelerine hem üzülüyorum hem kızıyorum.

Vatan sağolsun muş.

Teee Allahım ne diyeyim ki.


__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.15, 22:10   #6
Tam Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 48
Konular: 1
Mesajlar: 399
Ettiği Teşekkür: 243
Aldığı Teşekkür: 1512
Rep Derecesi : Livan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Şimdi Sana Düşünmen İçin Sorular Soruyorum Sahtekar Adam

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
10. Bütün siyasi partilere... Genel başkanların hepsi bir araya gelsin, hemen şimdi. PKK'ya silah bırak desinler; halka güven ve huzur versinler. Terör örgütünü tabansız bıraksınlar. Kitlelerini sokaklardan çeksinler. Vatan giderse elden, hiçbir makamın değeri kalmaz. Yapılması gereken, milyonların katıldığı sessiz bir eylemdir. Hep birlikte. Sessizce. Bazen susmaktır ortak slogan. Binlerce sözcük yerine geçer. Bütün siyasi partiler, el ele. Niçin olmasın?
Aynı şeyi düşünmüştüm. Aklın yolu bir.
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Livan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.15, 22:13   #7
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2631
Mesajlar: 30,760
Ettiği Teşekkür: 166111
Aldığı Teşekkür: 181385
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Şimdi Sana Düşünmen İçin Sorular Soruyorum Sahtekar Adam

Alıntı:
10. Bütün siyasi partilere... Genel başkanların hepsi bir araya gelsin, hemen şimdi. PKK'ya silah bırak desinler; halka güven ve huzur versinler. Terör örgütünü tabansız bıraksınlar. Kitlelerini sokaklardan çeksinler. Vatan giderse elden, hiçbir makamın değeri kalmaz. Yapılması gereken, milyonların katıldığı sessiz bir eylemdir. Hep birlikte. Sessizce. Bazen susmaktır ortak slogan. Binlerce sözcük yerine geçer. Bütün siyasi partiler, el ele. Niçin olmasın?


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Livan Mesajı göster
Aynı şeyi düşünmüştüm. Aklın yolu bir.
akp nin payandalığını yapan MHP unsuru var.

Olmayacak şey bu. Daha somut fikirler gerek.

Bir oyundur oynanıyor... Oyunun kurucuları belli, oyuncular belli..
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.15, 22:24   #8
Tam Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 48
Konular: 1
Mesajlar: 399
Ettiği Teşekkür: 243
Aldığı Teşekkür: 1512
Rep Derecesi : Livan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Şimdi Sana Düşünmen İçin Sorular Soruyorum Sahtekar Adam

Dört parti liderinin son günlerdeki yüz ifadelerine bir kez daha bakın lütfen. Yüreğinizin ve vicdanınızın gözleriyle bakın. İnsanlar yüz ifadeleriyle ruhlarını yansıtıyorlar. Bazılarının yüzünde yüz yok.
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Livan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.15, 22:31   #9
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2631
Mesajlar: 30,760
Ettiği Teşekkür: 166111
Aldığı Teşekkür: 181385
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Şimdi Sana Düşünmen İçin Sorular Soruyorum Sahtekar Adam

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Livan Mesajı göster
Dört parti liderinin son günlerdeki yüz ifadelerine bir kez daha bakın lütfen. Yüreğinizin ve vicdanınızın gözleriyle bakın. İnsanlar yüz ifadeleriyle ruhlarını yansıtıyorlar. Bazılarının yüzünde yüz yok.
Bakmaz olurmuyum. 7/24 haber kanalı açık. Eh işte 5-6 saat uyurken haliyle izleyemiyorum o kadar.

Az zaman geçecek, acılar biraz dinecek, yaralar kabuk bağlayacak, ondan sonra yine aynı terane devam edecek, hatta ve hatta terör saldırıları daha da ağırlaşabilir. Büyük şehirlere de sıçrayabilir. Çünkü; her iki kesim de isteklerini öne sürdüler.

Hükümetten Yalçın Akdoğan; "pkk silah bırakmadıkça operasyonlar sürecek" diyor. Buna mukabil, pkk; "asker operasyonlara devam ettikçe eylemlerimiz sürecek" diyor.

Yani; filler tepişiyor, arada çimler eziliyor.

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.09.15, 22:40   #10
Tam Üye

Livan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Yaş: 48
Konular: 1
Mesajlar: 399
Ettiği Teşekkür: 243
Aldığı Teşekkür: 1512
Rep Derecesi : Livan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyorLivan gurur duyuluyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Şimdi Sana Düşünmen İçin Sorular Soruyorum Sahtekar Adam

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster
Yani; filler tepişiyor, arada çimler eziliyor.
) )

Bir düve ile otlağını kim ele geçirecek diye
Dövüşüyordu iki boğa
Ah ediyordu bir kurbağa
Ahbaplarından biri sordu ona
Derdin ne?
Görmüyor musun dedi kurbağa
Bu kavganın sonunda
Kovalanıp sürülecek boğalardan biri
Elden çıkacak bu çiçekli yerleri
Bu çayırlıkta hüküm süremeyecek artık
Ona mesken olacak bizim bataklık
Suyun dibinde bile çiğneyecek bizi
Kah birimizi kah ötekimizi
Sen bu düve hanımın yaptığına bak
Kabak bizim başımıza patlayacak
Haklıydı bu kaygısında kurbağa
Boğalardan biri kaçıp sığınınca gezer oldu
Saatte yirmi kurbağa ezer oldu
Ne yazık! Bu her zaman böyledir
Büyükler tepişir
Küçükler ezilir.

(La Fontaine)
__________________
Livan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Livan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
adam, düşünmen, için, sahtekar, sana, sorular, soruyorum, İçin, Şimdi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 23:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.