Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 29.10.15, 05:07   #1
«... Beklenen Şarkı ...»

Çengelli İğne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 1654
Mesajlar: 9,563
Ettiği Teşekkür: 33016
Aldığı Teşekkür: 32074
Rep Derecesi : Çengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardırÇengelli İğne şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Post Erdoğan: Ben Kimi Katlettim de Sen Bana katil Erdoğan Diyorsun


Cumhurbaşkanı Erdoğan hakaret davalarıyla ilgili açıklamada bulundu: "Ben kimi katlettim de bana "Katil Erdoğan" diyorsun?"Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı canlı yayında gündeme dair önemli sorulara yanıt verdi. Erdoğan, terörle mücadele , Koza-İpek Holding’e kayyum atanması, Rusya-Türkiye ilişkileri, 1 Kasım seçimleri, Medyaya uygulanan sansür ve Cumhubaşkanına hakaret gibi birçok konuyu değerlendirdi.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları:

Yola çıktığımızda farklı bir cumhurbaşkanı olacağımı söylemiştim. Şimdiye kadar halktan hiç kimse bu makama çıkamamıştı.

Son dönemlerde çok farklı olaylar oldu. Bunlardan bir tanesi denizde boğulmak üzere olan bir yavruyu balıkçılar kurtardı. O balıkçı kardeşlerimizi buraya davet ettik. Bugün onlar buraya geldi ve o maceranın boyutunu anlattılar.

Diyarbakır’da okul bahçesinde yere düşen Türkiye Bayrağı’nı tekrar göndere çeken 3 çocuğu Beştepe’de ağırladık.

TERÖRLE MÜCADELE

Bu teröristler ambulansa kurşun sıkacak kadar alçaklar. Terörün bile ahlaklısı gerekiyor. Ben göreve geldiğim günden beri, vatandaşlarım demedim. Kürt kardeşlerim dedim. Çünkü biz yaradılanı yaradandan ötürü severiz. Yarın ki 29 Ekim kutlamaları alışılmışın dışında tamamen halka yönelik olacak.

Kimseyi kandırmaya gerek yok. Batı destekli terörle mücadele ediyoruz. Terör örgütleri kollektif şekilde davranıyor. Terörle operasyonlar, halkımız huzura ulaşana kadar devam edeceğiz çünkü devlet bunun için var. “Efendim karşı taraf barış istiyor” diyorlar, ne barışı ya bunların barışla falan alakaları yok. Türkiye devlet olmanın gereğini yapacak.

IŞİD’E YÖNELİK OPERASYONLAR

Ben bu konuyu, gerek başbakanımızla gerek diğer güvenlik güçlerimizle konuştum. Yapılacak bir operasyon varsa ertesi gün seçim olsa bile o operasyon yapılacak. Bu konuda bir rehavet olursa, seçim tehlikeye girer.

Ankara Garı’nın önündeki olay; Savcılık açıklama yaptı. Bizim bu açıklamadan bir şeyleri görmemiz lazım. 1 Kasım’daki seçimi nasıl gölgeleriz hedefindeler. 6-7-8 Ekim’de olduğu gibi ‘dökülün sokağa’ dediler. Taktikler aynı. Biz bir şey söylüyoruz: Terör çeşidi ne olursa olsun karşıyız. Biz Batı gibi “Senin terörün iyi bizimki kötü demiyoruz.”

PYD’NİN İÇİNDE 1400′E YAKIN PKK’LI TERÖRİST VAR

Batı hala terör örgütlerini ayırıyor. IŞİD’e karşı mücadele eden El Nusra’yı kötü olarak görürken, PYD’ye silah yardımında bulunuyor. Halbuki PYD’nin içinde 1400′e yakın PKK’lı terörist var.

Geçenlerde ne oldu? PYD Fırat’ı geçmek istedi. Askerimiz hemen anında işi bitirdi. Bu bir uyarıdır. Kendine çeki düzen ver. Bunu farklı yerlerde de yapmaya çalışırsan, gereğini orada da yaparız. Türkiye’nin kimseden izin almaya ihtiyacı yok.

TERÖR OY ORANLARINI ARTIRIYOR MU?

Seçimlerde malum partinin kampanya yönetimini, Sayın Obama’nın kampanyasını yöneten ekip yönetiyor. Malum medya grupları ve bu kampanya ekibi bir araya geldiler ve bu medya gruplarının kim olduğunu söylemeye gerek yok bize karşı olan medya…

Bu medya grubu malum parti ile terör örgütünün ilişkisinin olmadığı tam tersine birbirleriyle düşman olduğu ifade eder pozisyondaydılar. Vatandaş bu adam ‘barış diyor neden buna karşılık vermiyorsunuz? Bu barış diyen kişi 6-7-8 Ekim’de insanları sokağa çağıran kişi değil miydi? İnsanların hayatına kaybetmesine neden olan kişi değil miydi? Seçim kampanyasını yürüten ekip, yalanı ve iftirayı sürekli kullanın diyor.

TERÖR VE MEDYA İLİŞKİSİ

Bir defa bu konularda hiç samimi olmadılar. Kendilerine, “Niçin bu konuda tavır almıyorsunuz?” diye sorduğumuzda “haklısınız, doğrusunuz” demelerine rağmen hiçbir zaman belli bir tutumun içine girmediler. Rayting derdinde oldukları için terör örgütünün ileri gelen isimlerini methine yönelik yayın yapıyorlar. Bu bakış açısı doğru bir bakış açısı değil. Medya olarak yapmanız gereken doğru olanı yayınlamaktır. Bunun bedelini ülke ve millet olarak çok ağır olarak ödüyoruz. İstikrar ve güven bizi nerelerden aldı nerelere getirdi.

YERLİ-MİLLİ TARTIŞMALARI

Çok üzüldüğüm konulardan bir tanesi Anamur’dan Kıbrıs’a boru hattı döşedik. Bir tanesi canlı yayınlamadı. Milliyetçilik diyorsanız, millilik diyorsanız bahsetmemiz gereken tam olarak budur.

Motoruna varıncaya kadar çalışmalarımız yürüyor. Gayet iyi konuma geldik ve yerli uçak üreten firmamız değil firmalarımız var. Tankta da aynı durumdayız, tank ihalesi yapan firmalarımız var. Zırhlı araçlarda da aynı durumu yaşıyoruz. Bunu ben üretiyorsam, burada millilik başlıyor. Biz üretebiliyorsak milli ve yerlidir.

TÜRKİYE-RUSYA İLİŞKİLERİ

Türkiye’yi tüm dünyayla çatışan bir ülke konumuna getirmek doğru bir tutum değildir. Bu mesele, Türkiye’ye muhalif olan ülkelerin dezenformasyonları sonucu oluşturulmaya çalışan bir algıdır. Rusya, Türkiye’yi elinden kaçırmaz.

Aramızda bazı anlaşmazlıklar olabilir. Hava sahamız konusunda bazı anlaşmazlıklar oldu, görüşüldü başka hava sahaları tercih edildi.

“PUTİN’İN YÜZÜNE KARŞI SÖYLEDİM”

Rusya Türkiye gibi bir ülkeyi elinden kaçıramaz. Ekonomik-stratejik işbirliği anlaşmalarımız var. Aramızda bazı görüş ayrılıkları olabilir ama bunu çatışma olarak değerlendirmek çok yanlış olur. Mesela biz hava sahamızdan geçişine müsade etmeyebiliriz, o da buna uymak zorunda ve uymuştur.

Mesela Rusya’ya herkes ambargo uygulamıştır, biz uygulamadık. Çünkü ikili ilişkilerimiz var. Putin’in yüzüne de söyledim. ”Suriye’de yaptıklarınızdan dolayı size kırgınım” dedim. Şimdi yeniden bir toplantı yapılacak. Bu konular konuşulacak.

Türkiye, Suriye’deki barış için bir arayışın içerisinde. Esed’in içinde olduğu bir projeyle barış olmaz. 360 bin insanın öümüne neden olmuş bir kişiyle asla bu süreç yönetilemez. Bunu Sayın Putin’e de söyledik. Bunlar şu anda konuşuluyor. Burada başka bir formülle geçiş hükümetinin kurulması gerekiyor. Neticesinde bu meseleler konuşuluyor. Biz İran’ın da bazı konulardaki yaklaşımlarından rahatsızız, Şimdi G-20 geliyor. Biz gündeme bu konuları getireceğiz. Terörizmi ağırlıklı olarak çevremizdeki meseleler olmak üzere orada konuşacağız görüşeceğiz.

PARALEL YAPIYLA MÜCADELE

Paralel yapıya ABD’den destek var. Bunlar farklı bir örgüt. Biz, uluslararası güvenliği tehdit eden legal görünümlü illegal örgüt olarak MGK’ya yansıttık. Bunları tabanı ibadet, bedeni ticaret, tavanı ihanettir.

KOZA-İPEK’E KAYYUM ATANMASI

Bu bir yargı sürecidir. Yargı süreci içersinde yargı elinden geleni yapacaktır. Bu olayın içerisinde de, neden kayyum tayin edildi? Demek lazım çünkü bir numarası kaçıyor. Hemen arkasında da usulsüzlük yoktur, yurtdışına para akışı yoktur diyor. O zaman neden kaçtın? Demek ki burada bir su kaçağı var. İnanıyorum ki Türk yargını gereken kararı verecektir.

BASIN ÖZGÜRLÜĞÜ-ERDOĞAN’A HAKARET DAVALARI

Basın özgürlüğü hakaret özgürlüğü değildir. Basın eleştiri yapar saygı gösteririm, yol gösterir saygı gösteririm ama bu da bir yere kadardır. Almanya’daki örnek bu bakımdan çok çok önemlidir. Aylarca beklemiyorlar, şansölye devreye giriyor ve hemen sonuçlanıyor. Ailemden bana kadar türlü türlü hakaretler yapıldı. Birçoğuna sabrettim. Gar önündeki patlamada, “katil devlet, katil Erdoğan” dediler. Biz bunları karşılıksız bıraktığımız anda milletin güvenini kaybederiz. Biz bir fikrin temsilcisiyiz. Merhamet, merhamet edene olur. Avukatlarımın da bu noktadaki şeyi, “Siz üzerinde çalışın hakaret varsa eyvallah”. Ben kimi katlettim de sen bana katil Erdoğan diyorsun. Bu inançla yetiştim bu inançla hareket ediyorum. Siz hangi yetkiyle bu makamda bulunuyorum diye bu hakareti ediyorsun.


Kaynak

__________________


Çengelli İğne isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Çengelli İğne'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.10.15, 09:06   #2
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 108
Mesajlar: 2,451
Ettiği Teşekkür: 13986
Aldığı Teşekkür: 10049
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Erdoğan: Ben Kimi Katlettim de Sen Bana katil Erdoğan Diyorsun

Alıntı:
Şimdiye kadar halktan hiç kimse bu makama çıkamamıştı.
Alıntı:
Diyarbakır’da okul bahçesinde yere düşen Türkiye Bayrağı’nı tekrar göndere çeken 3 çocuğu Beştepe’de ağırladık.
Alıntı:
Yarın ki 29 Ekim kutlamaları alışılmışın dışında tamamen halka yönelik olacak.
Alıntı:
Biz Batı gibi “Senin terörün iyi bizimki kötü demiyoruz.”
Alıntı:
Vatandaş bu adam ‘barış diyor neden buna karşılık vermiyorsunuz? Bu barış diyen kişi 6-7-8 Ekim’de insanları sokağa çağıran kişi değil miydi? İnsanların hayatına kaybetmesine neden olan kişi değil miydi?
Alıntı:
Paralel yapıya ABD’den destek var. Bunlar farklı bir örgüt.
Alıntı:
Bu bir yargı sürecidir. Yargı süreci içersinde yargı elinden geleni yapacaktır. Bu olayın içerisinde de, neden kayyum tayin edildi? Demek lazım çünkü bir numarası kaçıyor. Hemen arkasında da usulsüzlük yoktur, yurtdışına para akışı yoktur diyor. O zaman neden kaçtın? Demek ki burada bir su kaçağı var. İnanıyorum ki Türk yargını gereken kararı verecektir.
Alıntı:
Basın özgürlüğü hakaret özgürlüğü değildir. Basın eleştiri yapar saygı gösteririm, yol gösterir saygı gösteririm ama bu da bir yere kadardır. Almanya’daki örnek bu bakımdan çok çok önemlidir. Aylarca beklemiyorlar, şansölye devreye giriyor ve hemen sonuçlanıyor.
Hangi Almanyadan bahsetti acaba


Aslinda artik yorum yazmaya bile degmezsin
__________________
•*¨`*•.¸¸.•´*¨`*•K.Atatürk•*¨`*• .¸¸.•´*¨`*•
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Asena'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.10.15, 10:13   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 74
Konular: 540
Mesajlar: 2,814
Ettiği Teşekkür: 21783
Aldığı Teşekkür: 11416
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Erdoğan: Ben Kimi Katlettim de Sen Bana katil Erdoğan Diyorsun

"Hafıza-ı beşer nisyan ile maluldür"

Türkiye'nin bir çok meydanlarında ve platformlarında tam 37 kez biz Ortadoğu'da ABD'nin planlarının eş başkanlarıyız diyen şahsiyet, Irak'ta 1,5 milyon insan katledilirken katle işbirlikçi olarak ortak değil miydin? Suriye'de 370 bin insan öldürülürken, milyonlarca insan yerinden yurdundan edilirken ÖSO'na İŞİD'e tırlarla silah gönderip ortalığı kan gölüne çevrilmesine çanak tutan sen değil miydin?

Irak'ta milyon bazında insanı öldüren ABD askerlerine duacı olan sen değil miydin?

2002 yılından bu tarafa sadece siyasi çıkarların için oynadığın oyunların ters tepmesi ile ve özellikle 7 Haziran seçimlerinden sonra PKK ve diğer terör örgütleri tarafından öldürülen onlarca insanın katlinden senin politikaların sorumlu değil mi? Öldürmek katletmek sadece eline silahı alıp fiilen öldürmekle mi oluyor?

Politikalarınla Libya'dan Mısır'a kadar tüm Ortadoğu bölgesinde öldürülmesine ortak olduğun o kadar insan var ki, izan ile muhakeme edemiyorsun. İktidarda kalma hırsı gözlerinde kan çanağına dönmüş!

İnsaf ve izandan yoksunluk, ağızdan çıkanların nereye varacağını hesap edememe ve netice olarak devlet adamlığı nosyonundan yoksunluk ile oluyor..
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bana, diyorsun, erdoğan, katil, katlettim, kimi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 07:06.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.