Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 07.01.16, 20:05   #1
Üye

trk23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Yaş: 32
Konular: 48
Mesajlar: 65
Ettiği Teşekkür: 50
Aldığı Teşekkür: 141
Rep Derecesi : trk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmedetrk23 muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
trk23 - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Ha Sur ve Ha Suriye

Zaten hiçbir konuda bilgi sahibi olmayan herhangi biri bile bu iki düşmanın(!) dostlarının neden aynı olduklarını sorguladığında bütün maskeler düşecek, takke gidince kel ortaya çıkacaktır. BOP planını uygulayan ve Obama’nın yanağından makas alan ile “biji Obama” diyenin, “biz İsrail’e muhtacız” diyen ile “İsrail de bu planı onayladı. Çok büyük bir şey bu” diyen ada sahibinin gerçekten çatıştığına hangi akıl inanabilir? Hangi akıl yok etmek istediği düşmanını meclisine alan ve hatta ona bakanlık veren bir devletin varlığını kabul edebilir? Gerçek bir savaşta her zaman ilk olarak liderler darbe yerken, halkın ikiye bölünüp birbirini öldürmesine sessiz kalan ama düşmancılık oynayanların burnunun bile kanamıyor olmasını hangi akıl izah edebilir?

Ülkenin her kadrosunu ele geçirmiş olan ihanet şebekesi ve eylemlerinin güzel bir analizi:

HA “SUR”, HA “SUR”İYE… | Siyaset Mektebi

Mutlaka okuyun.
__________________
trk23 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz trk23'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.01.16, 01:47   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2631
Mesajlar: 30,757
Ettiği Teşekkür: 166103
Aldığı Teşekkür: 181370
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Ha Sur ve Ha Suriye

Merak ettim.. Şu konu iki saattir diğer pencerede açık, fırsat bulup hala okuyamadım
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 08.01.16, 02:15   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2631
Mesajlar: 30,757
Ettiği Teşekkür: 166103
Aldığı Teşekkür: 181370
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Ha Sur ve Ha Suriye

Nasılsa kaynak linki verilmiş, yazıyı buraya aktarayım.

* * *

Beyaz Türkler (!) ile beyaz Kürtler’in (!) ortaklaşa hazırladıkları planları uygulayarak mazlum halkı beyaz bayrağa muhtaç ettiği bir süreçten geçiyoruz. Aylardır, yıllardır uygulanan sistematik zulmün son demlerinin hayata geçirildiğine hep beraber şahit oluyoruz. İlçeler kuşatılıyor, evler boşaltılıyor, masumlar katlediliyor, masumları üç-beş vahşi eşkıya sahipleniyor(!) ve bu üç-beş vahşi eşkiya masumları katledenleri değil, oraya mecburen gönderilen başka masumları katlediyor. Yüzleri çaputlarla sarılı üç-beş eşkiyayı bahane eden süfyanın özel birlikleri, alınları da yüzleri gibi açık mazlumları topraklarından çıkartabilmek için ve halkların arasına kin tohumunu serpiştirebilmek için duvar yazıları da dahil her yolu deniyor. İşin en vahim tarafı ise bahsi geçen beyaz Türkler ile beyaz Kürtlerin hiçbiri Türk veya Kürt değil hatta bu topraklarda ki herhangi bir kavimle, milletle zerre bağları bulunmuyor.


Kaç aydır bağrımız yanarken o bağrın içindeki yüreğimizi fitneler ile parçalamaya çalışanlar aynı meclis çatısı altında birbirlerine atıp tutarak çevrilen filmin ve sahneye konan tiyatronun gerçekliğine katkıda bulunmak için çırpınıyorlar. Kaç aydır oturdukları yerden güya temsil ettikleri halklar adına ahkam kesenler kameraların karşısından ayrıldıktan sonra sıcacık ve lüks yuvalarında el bebek gül bebek yetiştirdikleri çocukları ile şen şakrak hayatlarına devam ederken, temsil ettiklerini iddia ettikleri halkların çocukları, gençleri, yaşlıları, ihtiyarları, erkekleri ve kadınları sokak ortasında vuruluyor, cenazeleri alınamıyor, gömülemiyor. Biri mazlum halkı göçe zorlarken, diğeri göç edenlerin geri gelmemesi için onları tehdit ediyor, birinin bir bölgeye girmesi için diğeri önce orada boy gösteriyor. Biri sahipleniyor ki diğeri vursun, biri vuruyor ki halk ötekinin kucağına düşsün. Zemheri bile donuyor şahit olduklarının karşısında ve utanıyor soğuturken varlığıyla alemi. Zira zulmün yakıcı soğuğu zaten yakıyor bütün umutları, donuyor hayatlar, duruyor dünya mazlumlar için.

Marksist-Leninist olarak peydahlanan ama yoluna tamamen Makyavelist olarak devam eden ve hedefe giden her yolu meşru bilerek siyonizmin hedeflerine ulaşmak için her türlü zulmü ve ihaneti hak sayan, omurgasızlığını her eylemiyle tekrar gündeme getiren, halkların kardeşliği gibi bir sloganla duygu sömürüsü yaptıktan sonra “bize ne diğer halklardan” noktasına ışık hızıyla ulaşan, yeryüzündeki bütün zulümlerin menbaı olan büyük şeytan Amerika’yı dost ittihaz edip “biji Obama” diyerek slogan atan, “İsrail Kürdistan’ın kurulmasına yardım edecekse neden dostumuz olmasın ki” gibi cümlelerle dilinin altındaki siyonist tohumlu baklayı ifşa eden, savunduğu(!) halkı kendi gibi düşünmediği için gayet rahat katleden, tehdit eden, sırf kaos ortamı oluşsun diye eylemler yapan (araba vs. yakma, asker polis öldürme gibi) ve bunu mürekkep yalamış ama yaladığından etkilenerek zehirlenmiş olan bağlılarıyla konuştuğumuzda alenen itiraf eden, oluşturduğu bu kaos ortamından dolayı düşman(!) kardeşinin ekmeğine yağ süren ve bölgenin boşaltılmasına hizmet eden bir yapılanmanın gerçekten herhangi bir halkı savunma ihtimali yoktur zaten.


Tıpkı nifağı silah olarak kuşanıp, din, iman, namaz kalkanı ile her türlü eleştiriyi gayet güzel karşılayan, dinin emirlerinin içini boşaltmada “usta”laşan, halkın adamı diye yola çıkıp “benim” takısıyla her şeyi sahiplenerek düşmanı(!) gibi Makyavelist olduğunu ifşa eden, büyük şeytan’ın Bop planının uygulayıcısı olduğunu defaatle tekrarlayan, “one minute”ten “size muhtacıza” geçiş yaparken yüzü dahi kızarmayan, içki içmeyen(!) ama daha rahat içilsin diye fabrikalarını arttıran, faiz yemeyen(!) ama faize bereket duası eden, fuhuş yapmayan(!) ama fuhuşu serbest bırakan, yayan, diktatör olmayan(!) ama düşüneni ve konuşanı tehdit eden, küfreden, aşağılayan, yolsuzluk yapan ama hırsızlık yapmayan(!), başörtüsünün içindeki beyni uyuşturan ve böylece başörtüsünün örteceği değeri ortadan kaldırıp sonra onu serbest bırakan, musallat olduğu toprakları satan, yeraltı ve yer üstü sermayelerini ele geçiren, peşkeş çeken, yağmalayan, siyonist projeler uğruna komşularında yangınlar çıkaran, zulmü daha rahat ulaştırmak için yollar, hasta ettiklerini soyabilmek için hastaneler yapan bir yapılanmanın vatanı, milleti veya dini savunma ihtimalinin olmadığı gibi.


Yıllardır milliyet ekseni üzerinden kendilerine rant kapılarını çatıştıkları(!) devletin eliyle açanların hiçbirinin temsil ettikleri milletin diliyle hiçbir bağının olmayışı, “asimile edildik biz” yalanını sürekli tekrarlayanların onca farklı alanda uzmanlaşmışken, ana dillerini öğrenmeye bunca zaman hiç gayret göstermemeleri, ama “ana dilde eğitim” gibi sloganik kavramaları bayraklaştırmaları, hepsinin yurt dışında ve yurt içindeki en lüks bölgelerde ailelerinin yaşıyor oluşu bile bölgedeki halkın katledilmesi için nasıl bir düzenin kurulduğunu ispata yeterlidir.

Zaten hiçbir konuda bilgi sahibi olmayan herhangi biri bile bu iki düşmanın(!) dostlarının neden aynı olduklarını sorguladığında bütün maskeler düşecek, takke gidince kel ortaya çıkacaktır. Bop planını uygulayan ve Obama’nın yanağından makas alan ile “biji Obama” diyenin, “biz İsrail’e muhtacız” diyen ile “İsrail’de bu planı onayladı. Çok büyük bir şey bu” diyen ada sahibinin gerçekten çatıştığına hangi akıl inanabilir? Hangi akıl yok etmek istediği düşmanını meclisine alan ve hatta ona bakanlık veren bir devletin varlığını kabul edebilir? Gerçek bir savaşta her zaman ilk olarak liderler darbe yerken, halkın ikiye bölünüp birbirini öldürmesine sessiz kalan ama düşmancılık oynayanların burnunun bile kanamıyor olmasını hangi akıl izah edebilir?

Hayır. Bu soruların, bu düşmanlığı(!) onaylayacak tek bir cevabı dahi yoktur. Aksine siyonizmin iki eli bu topraklarda çırpılmakta ve arada kalan halkın evlatları birbir toprağa düşmektedir. Siyonizm, büyük hedefi olan “arz-ı mev’ud” hayallerine devletleşmesinin üzerinden geçecek olan 100. yılda ulaşmak için yoğun çaba sarfetmektedir. Bu yüzden Suriye ve Irak karıştırılmış, direniş cephesinin belkemiği kırılmak istenmiştir. Bu yüzden “Sur” bugün “Suriye’ye” çevrilmek için gayret sarfedilmektedir. Ne halkı savunduğunu iddia edip halkın katliamının zeminini hazırlayanlar, ne de vatan-millet-sakarya edebiyatı yapıp duvar yazıları ile halkı tahkir eden ve katledenler bu planın dışında değildir. Köylerden ilçelere, ilçelerden şehirlere bu plan uygulanmaya konacaktır. Tabi bu onların planıdır. Elbet Allah’ın (c.c.) da bir hesabı ve planı vardır.

Ortaya çıktıkları ilk andan itibaren temsil ettiklerini iddia ettikleri halkın dinine, imanına, kültürüne, geleneklerine savaş açıp o halkı aşağılayan ve onlara aşağılık kompleksi yüklemeye uğraşan ve böylece halkı kendi özünden uzaklaştırarak geleceğini yok etme hesapları kuran ve “ben tanrıyı yendim yarı tanrı oldum” diyen ada sahibinin başını çektiği hareket inanın ki hükmettiği halkın imanının ve dininin özünü bozup o halka her türlü haramı helal, helali haram olarak kabullendirmeye çalışan, düşmanı dost, dostu düşman kılan ve “dilediğimi öldürürüm, dilediğimi yaşatırım” cümlesinin benzeri olan “rahmetim şefkatimi geçmiştir” cümlesi ile ilahlığını ilan eden süfyanın idaresindeki hareketle aynı soydan, aynı boydan, aynı kökten gelmektedir.

Yıllardır sürdürülen bu danışıklı döğüş halklardan başkasına zarar vermemiştir vermeyecektir de. Boşaltılan ilçelerdeki halkın geride bıraktıklarına kimlerin sahip çıkacağına iyi bakmak lazım. O bölgelerin siyonizm için jeopolitik konumunu ve yeraltı kaynaklarını iyi araştırmak lazım. Ve kavga eden tarafların aynı sistemi benimseyip aynı sistemin varlığını meşru gördüklerinin, aynı sistemin vekilleri olduklarının bilincine varmak lazım. O zaman bunca zulüm neden yapılıyor,bunca ölüm neden oluyor sorularının cevapları bulunacaktır.
Son olarak tekrar beyan edelim ki bölgede çatışan iki taraf yoktur. Tek bir taraf vardır ve o da halkın o bölgede kalmasını istememektedir.


Duvara yazı yazan elle o yazı üzerinden varlığını meşrulaştırıp silah ile halka musallat olan el aynıdır. Asker vuran el ile, sokaktaki masumu vuran el aynıdır. Mecliste el sıkışanlar ile, o bölgeden halkı zorla çıkaranlar aynıdır. Sarayda yaşayan ile ada sahibi aynı tarlanın ürünüdür. Ve resmi bir bütün olarak görmek gerekmektedir. Sur’da yaşananlar Suriye’de yaşananlardan ayrı değildir. Suriye’de ki mücadele Sur’u da etkileyecektir. Ümmet ve mazlumlar bir vücudun azaları gibidir. Vücudumuz siyonizm tümörüyle yok edilmek istenmektedir. Sadece bir bölgeye bakarak asla çözüm üretemeyiz. Sorun insanlığın sorunudur, sorun bütün mazlumların ve halkların sorunudur.


Sur’u vb. kurtarmak ve zulme engel olmak istiyorsak birlik olup siyonizmi ve onun uzantılarını ortadan kaldırmamız gerekmektedir. “Bizim derdimiz bize yeter” diye düşünmek en büyük yanlıştır. Çünkü bizim derdimizin kaynağı da Suriye vb. tüm yerlerdeki mazlumların derdinin kaynağı da aynıdır. Bu zulüm bir salgın gibi sarmış durumdadır bütün mazlumları ve bütün mazlumların bu hastalıktan kurtarılması zaruridir. Aksi halde bir belde temizlense ve görece olarak rahata kavuşsa bile bir süre sonra aynı salgın yine oraya nüfuz edecektir.


Bu yüzden bunların arkasında birbirimizin karşısında değil, bunların karşısında ve birbirimizin yanında saf tutmamız, kurşunla kenetlenmiş bir bina gibi durmamız bu topraklardaki bütün mazlumların geleceği için elzemdir. Ne vatan süfyaninin peşinden gidilmesine neden olacak kadar basit bir kavramdır, ne de ölümler, o ölümler üzerinden saltanatlarını sağlamlaştıranların oyuncağı olacak kadar değersizdir. Bütün halklar ve bütün mazlumlar kardeştir. Ve bu topraklar kıyamete kadar bu kardeşlere ait olacaktır. Siyonizm bu topraklara ekilmek istenen şer tohumudur. Buna müsade edilmemelidir…
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 08.01.16, 02:51   #4
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1172
Mesajlar: 12,189
Ettiği Teşekkür: 51028
Aldığı Teşekkür: 44475
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Ha Sur ve Ha Suriye

Yazıdaki bu nokta çok önemli:

Alıntı:
İşin en vahim tarafı ise bahsi geçen beyaz Türkler ile beyaz Kürtlerin hiçbiri Türk veya Kürt değil hatta bu topraklarda ki herhangi bir kavimle, milletle zerre bağları bulunmuyor.
Kürtlerin çoğu aslında kürt.

Ama Türk diye bilinen tarafın c.başkanı gürcü, b.bakanı Kırım yahudisi, muhalefetin ilk lideri kürt, ikinci lideri resmen etnisitesi belirsiz, Selocan ise yine kürt.

Bu ülkenin en etkili insanları arasında Türk yok!

Ve bu bilinçli bir Amerikan kumpasıdır! Hem de belgelenmiştir!

Yani Türkleri Türkiye' nin başından uzak tutmak bir BOP planıdır...

...

Yazıda Marksist-Leninistlere de iyi bir gönderme var.

Gerçek marksist-leninistler asla ama asla ideolojilerinden taviz vermezler. BOP denen rezil proje ve emperyalizmin emellerine alet olan her kim ise o andan itibaren ideolojisinden feragat etmiş ve emperyalistlerin tetikçiliğine soyunmuştur.

Açık olan diğer bir mevzu ise; kürtlerin çok müthiş bir şekilde emperyalist efendileri ve bu dandik liboşlar tarafından şımartıldıklarıdır.

Bilmem nerde 5 bin kürt Saddam tafaından gazlanarak öldürüldü diye (Halepçe katliamı) dünyayı ayağa kaldıran kürtler ve ABD uşağı o güya solcular, Irak' da ABD, kürtlerin desteğiyle 2 milyona yakın arabı katlederken üç maymunu oynadılar.


Bu tam bir rezalettir.

Bir Marksist hem halkların kardeşliğinden bahsedip hem de halklar arasında ayırım yapmaz. Bir Marksist Halepçe' de 5 bin kürt öldürülürken koyduğu tepkinin 10 katını Irak' da 2 milyona yakın arap ABD ve kürtler tarafından katledilirken koymak zorundadır.

Nerde halkların kardeşliği? Halepçe' de öldürülen 5 bin kürt kardeş de, Irak' da kürtler sayesinde ABD tarafından öldürülen 2 milyon arap neden kardeş değil?

...

ABD ve siyonizmin çıkarlarına hizmet eden hiç bir kişi, örgüt, parti veya kuruluş solcu falan değildir!

Emperyalizm ile aynı ağzı kullanan her kişi, örgüt ve kuruluş solculuktan o anda feragat etmiş rezillerdir.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
suriye


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 03:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.