Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 29.03.16, 02:11   #31
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

Yobaz Dindar Faşist Sapık Zihniyetin Mimarı AKP.

Bu anlayış, kadını köle olarak gören, kadını eve kapatan, kadını yok sayan anlayıştır.

AKP İktidarının 14 yıllık süresince gerek Başbakan Erdoğan’dan, gerekse AKP’li yöneticilerden defalarca kadını köle olarak gören, kadını eve kapatan, kadını yok sayan konuşmalar dinledik.

Erdoğan Rize’de, “İnşallah yakında kızlara ayrı, erkeklere ayrı yüzme havuzları yapacağız. Rizeli gençler ahlaksız olmayacaklar” dedi.

Erdoğan’a göre kadın-erkek havuza girmek ahlaksızlıkmış!

AKP’nin dangalak Milli Eğitim Müdürlerinden biri, kız-erkek beraberce merdivenden inip-çıkanlar yüzünden uyku uyuyamadığını söyleyebiliyor!

Kim bilir bu zavallı kafanın içinden ne sapık düşünceler geçiyor?

Son olarak Diyanet İşleri Başkanının, kendi öz düşüncesini yansıtan, “Kadın Hakları ile uğraşacağınıza, Suriye’de ölenler için uğraşın” sözlerini kullanması, bunların “Profesör” mertebesine gelmişlerinin bile kadın hakkında ne düşündüklerini açığa vurmasıdır.

Mardin'nin yobaz Yaşilay Şube Başkanı:
Mardin'e üniversite kurulmasıyla şehre ahlaksızlık geldi!/Bu işler ayakta başlar!

Neymiş efendim, bir kısım gençlerimiz kız-erkek parklarda, çimenlerde oturyorlarmış, el ele dolaşıyorlarmış. Bu iş böyle giderse öpüşmeye,sonra da ayakta sevişmeye,nihayetinde de yatakta sevişerek zinaya kadar gidermiş..

Mardin'de:

"12 yaşındaki kıza 28 yobaz birbuçuk sene boyunca tecavüz etti."

8 yıl süren davada dönemin İstanbul İl Sosyal Hizmetler Müdürü Kahraman Eroğlu, N.Ç.'nin büyük bir travma yaşadığını belirterek şöyle dedi:

"Uğradığı tecavüzler neticesinde bize ilk geldiği zaman oturmakta güçlük çekiyordu. 4 defadan fazla ameliyat oldu. Geceleri uyuyamıyordu"

Tecavüzcü yobazların AKP bağlantıları ortaya çıktı,

Tecavüzcülerin hepsi birbirini tanıyor, kucaktan kucağa birbirlerine devrediyorlar 12 yaşındaki kızı...

Aralarında Yüzbaşı da var, İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı da, Kaymakamlık Yazıişleri Müdürü, Ziraat Odası Başkanı da var, Muhtar ve korucular da...

Bunlardan 3 dönemdir Mazıdağı AKP İlçe Başkanı olan Halit Denli'nin oğlu Nizam Denli

Tecavüzden Sonra Hacca Gitmiş!

Hacca gidip dindar bir imaj edinmeye çalışan Denli daha sonra da Menzil tarikatına girdi Elhamdülillah!.

Daha sonra Denli ticaret hayatında önemli gelişme kaydederek ekonomik olarak büyüdü.

Sanki hiçbir şey olmamış gibi AKP İlçe Başkanlığı görevine devam eden Halit Denli gibi oğlu Nizam Denli gibi çok rahat hareket ediyor.

Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi, "kızın rızası vardı" palavrasını öne sürerek suçu hafifletip bu sapıklara 4 yıl 2 ay hafifletilmiş ceza verdi.

Böylece AKP'li yobaz tecavüzcüler ağır cezadan kurtulmuş oldular.

AKP'li Yargıtay Hakimleri de suçlular AKP'li oldukları için hafif cezayı onayladılar.

Kararı veren Yargıtay 14. Ceza Dairesi'nin 11 üyesinden 8'ini AKP'li yeni HSYK atamıştı.

AKP'liler ya beraat, ya da en az ceza ile yırtma olanağına kavuştular elhamdülillah.

Mardin 1. Ağır Ceza Mahkemesi, "kızın rızası vardı" palavrasını öne sürerek suçu hafifletip bu sapıklara 4 yıl 2 ay hafifletilmiş ceza verdi.

Böylece AKP'li yobaz tecavüzcüler ağır cezadan kurtulmuş oldular.

Bre yobaz, Mardin'de 40'a yakın din soytarısı sapık kişi (içlerinde hacılar, hocalar da var) yaşı daha 12 olan zavallı bir kızla hayvan gibi cinsel ilişkiye girerken sen neredeydin?

Söyle neredeydin,ahlak bekçisi yobaz oğlu yobaz???

Din, iman, töre diye diye bu ülkeyi ne hale getirdiniz be..

Sizler yaptığınız her türlü ahlaksızlı din ile aklıyorsunuz, din ile örtüyorsunuz ama modern ve çağdaş ortam da bilimsel eğitim alan öğrencilere ahlak bekçisi kesliyorsunuz..

Sizlere insan demeye milyon şahit lazım..

Hz Muhammed sav."Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır."

Demiştir.

Eğer Müslümansanız, yobaz, Faşist Sapık Zihniyetin Mimarı akp'ye neden dur demiyorsunuz.

AKP Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, olayla ilgili olarak Ensar Vakfı Marmaris Şube önünde bir açıklama yaptı. Öztürk, Vakfa destek için şube binasına geldiğini belirterek, “Bu vakıf başarılı işler yapmaktadır. Bir hazımsızlık var, bunun da farkındayım. Biz inadına Ensar Vakfı’na destek olmaya devam edeceğiz. Çocuklarımızın buralarda dini eğitim almalarına biz destek vereceğiz” dedi.

AKP’li vekilin ardından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu konuştu. Bu, bir kere rastlanmış olması, hizmetleriyle ön plana çıkmış bir kurumumuzu karalamak için gerekçe olamaz” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ensar Vakfı’nın “işbirliği yaptıkları bir sivil toplum kuruluşu” olduğunu ifade etti

Ya Sayın Başbakan Davutoğlu? Kendisinin iddia ettiğinin aksine çocukları istismar edenler çoğunlukla “cani” ya da “sapık” olmuyor. Bu kişiler, herkes gibi gündelik hayatlarına devam eden aile babaları ya da herhangi bir psikolojik sorunu bulunmayan adamlar olabiliyor, Biz Ensar Vakfı’nın hizmetlerine şahitlik ediyoruz. Bunu siyaset konusu yapmayalım.”

Dedi.

***

AKP,Ensar Vakfı Ne istediyse verdi:

2009 yılında Ensar Vakfı’na ABD Ankara Büyükelçiliği 129 bin 400 dolar yardımda bulundu. Dönemin Başbakan yardımcısı Hayati Yazıcı soru önergesine verdiği yanıtta bu bağışı doğruladı.

Yıl 2013

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Ensar Vakfı’ndan 2013 yılında ihalesiz olarak 148 bin liralık kitap aldı.

Ekim 2014

17/25 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet Operasyonu döneminde Erdoğan’a ait olduği iddia edilen Urla Villaları’nın yanı başındaki Hazine’ye ait 20 milyon liralık arsa, Ensar Vakfı’na verildi.

Temmuz 2015

İBB tarafından Ensar Vakfı’na “Yurt amaçlı kullanılmak üzere Mecidiyeköy’de, Ataşehir İnönü Mahallesi’nde, Büyükçekmece Pınartepe’de, Avcılar Üniversite Mahallesi’nde, Kartal Orta ile Cevizli’de” olmak üzere 6 bina tahsis edildi.

Eylül 2015

İBB Başkanlığı yurt olarak kullanılmak üzere kiraladığı 9 binadan 4’ünü TÜRGEV’e, 2 tanesi Türkiye Gençlik Vakfı’na, birer tanesi de Ensar Vakfı, İstanbul Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı ve Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’na verdi.

Eylül 2015

Maltepe’de bir bina İstanbul Büyükşehir tarafından Ensar Vakfı’na verildi

Kasım 2015

İBB Meclisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile TÜRGEV, Ensar Vakfı, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı, Asitane Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı ve İstanbul Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı arasında protokol yapılmasına karar verdi.

İBB Meclisi, ‘Orta ve yüksek öğrenim öğrenci yurtlarına ilişkin ortak hizmet projesi’ adı altında, 6 adet bina yurt olarak kullanılmak üzere TÜRGEV’e tahsis edildi. Aynı oturumda görüşülen protokollerle, Ensar Vakfı’na 7, Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı’na 4, Asitane Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı’na 1 ve İstanbul Daru’l Fünun İlahiyat Vakfı’na 1 olmak üzere toplam 19 bina bedelsiz tahsis edildi.

Yıl 2015

Gençlik ve Spor Bakanlığı 2015 yılında Ensar Vakfı’nın değişik şubelerine toplam 1.382.000 TL proje desteği verdi.

2 Şubat 2016

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Yenikapı’daki Langa Spor Tesisleri ile Çatalca’daki eski İl Özel İdare binasını Ensar Vakfı’na tahsis etti.

Erdoğan Ensarın Şahidi

Erdoğan 2015 yılında Ensar Vakfı’nın iftarına katılmış vakfı övmüştü. Erdoğan “İamam hatip nesli yetiştirlmesi için vakfın gayretlerinin en yakın şahidi olduğunu söyledi.

Tayyip Erdoğan 27 Şubat 2016 tarihinde Ensar Vakfı’nın 37. Olağan Genel Kurulu’na katıldı. Burada yaptığı konuşmada İmam Hatip Okullarının bugüne gelmesinde Ensar Vakfı’nın gayret ve rolü olduğunun altını çizdi. Ayrıca dindar nesil yetişterecğiz sözünü de hatırlattı ve “Benhedefimi böyle belirlemişim.” dedi

Emine Erdoğan da Ensarcı

Emine Erdoğan da 26 Şubat’ta Ataşehir’deki Sheraton Otel’de, Ensar Vakfı tarafından düzenlenen ‘Ensar Gönüllüleri Buluşması’nda konuştu.”Artık yeni bir kavşaktayız. Türkiye’nin 90 yıllık enkazını kaldırdık. Fakat enkazın altından büyük meseleler çıktı” dedi.
__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.03.16, 03:30   #32
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

Ben sırf şehit olduğu için birine acıyamam.

Karşıma şehit yakınından biri gelse dese ki "seni korumak için şehit oldu benim evladım" felan dese, ona diyeceğim tek şey "acınızı anlıyorum fakat sizin evladınız bu yola girdiği gün neyle karşılacağını biliyordu bunun vicdanını benim üzerime atamazsınız" derim.

Yok sıcacık yatağımızda uyumak için şehit oldu yok bilmemne bu tür şeyler 19-18 yüzyılın safsataları.

Ayrıca doğu benim vatanım değil, vatanı olarak gören düşünsün. Ben çoktan bölünmeyi kabullenmişim. Halen birlik kardeşlik kuracaklarına inananlar gerçekten polyanna diyarlarında yaşıyorlar.

---

İyi o zaman önüne gelen aldatıldık desin polisi askeri salsın ortaya vursun kırsın ve bunun adı da vatanı savunmak olsun ne güzel dünya be.
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.03.16, 06:40   #33
Gerçek Üye

MariaPuder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 12
Mesajlar: 563
Ettiği Teşekkür: 99
Aldığı Teşekkür: 2330
Rep Derecesi : MariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

Neden her konu kendi başlığında tartışılmıyor?
Bu konu başlığı diyanetin çocuklara şehitlik kavramını özendirmesi, bu tutumun eleştirisi ya da alkışlanması konusunda tartışmayı gerektirmiyor mu?
Kürt devleti, bölünme, militarizmin bizden götürdükleri başka konularda tartışılsın.
Herkes söylemek istediğini söylüyor, ancak konudan uzaklaşılıyor.
__________________
MariaPuder isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz MariaPuder'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.03.16, 08:04   #34
goj
Tam Üye

goj - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 2
Mesajlar: 310
Ettiği Teşekkür: 1641
Aldığı Teşekkür: 1526
Rep Derecesi : goj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmedegoj muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MariaPuder Mesajı göster
Soru: Vakıf yurtları/evleri nasıl işletiliyor?

Yanıt: Vakıf yurt ve evleri iki şekilde işletiliyor. 1- Milli Eğitim Bakanlığı Din işleri Genel müdürlüğü aracılığıyla protokol yapılıyor. Bu protokolle yurt açılabiliyor ve işletiliyor. 2- Yurt adı verilen ev/pansiyon protokolsüz işletiliyor. Anadoluda en yaygın hali bu. Yasaya göre suç ama göz yumuluyor..
Peki bu bahsi gecen vakif yurtlari yada evleri neden hic sokaktaki tinerci cocuklarla ilgilenmiyor/sahip cikmiyor???
Yoksa oradan ekmek cikmaz diyemi gozlerini yumuyorlar? sadece istanbulda binlerce boyle cocuk sokaklarda perisan halde.
__________________


"Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır,
yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar. G.B."
goj Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz goj'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.03.16, 11:43   #35
Tam Üye

alamancı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2013
Konular: 132
Mesajlar: 239
Ettiği Teşekkür: 234
Aldığı Teşekkür: 845
Rep Derecesi : alamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzelalamancı gerçekten güzel
Ruh Halim: Depresyonda
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun


Son zamanlarda dikkatimi çeken bir şey var size göre de öyle mi bilmem fakat çember daralmaya başladıkça Türkiyedeki insanlar böyle medya iletişim organlarında siyasete daha çok ağırlık vermeye başladı.
Bu forumda dahi magazin ağırlıklı iletiler yerini memleketin sorunlarına doğru yöneltmeye başladılar gibi geliyor.
Konu başlıkları bence pek önemli değil,millet o kadar dolu ki rahatlamak ve memleketin sorunları hakkında bir fikir edinebilmek için herkes her konu başlığı altında fikirlerini hür iradesi ile serbestçe açıklayabilmelidir.

Dedikten sonra,gelelim bu günkü iletimize:

Diyanet dini bir kurum olmaktan çıkıp AKP'nin 2023 Şeriat devleti kurma hedefinin aracısı oldu.

Ortadoğu’nun Arap ülkelerine benzemeye başladık…

Sokaklar, caddeler çarşaflı, türbanlı, peçeli, takkeli, külahlı, şalvarlı, sarıklı insanlarla doldu… Kentlerimizi, semtlerimizi tanıyamıyoruz artık…

Bizi şeriatçı ülkelerden ayıran en büyük özellik, 1923 Devrimi ve Ulusal Kurtuluş Savaşı idi…

Daha da önemlisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi dünyanın hayranlık duyduğu bir öndere sahip olduk ve Türkiye bir aydınlanma döneminden geçti.

Onun için Arap ülkelerinden ayrıldık ve bugün ülkemizde recm uygulanmıyor, el, kol, kafa kesilmiyor… Ama o yöne doğru hızla yol alıyoruz…

Atatürk, hurafelere, batıl inanışlara dayanan tekkeleri, zaviyeleri, mahalle mekteplerini Tevhid-i Tedrisat (Öğretim Birliği) uygulaması ile sonlandırarak, eğitim ve öğretimi bilimsel temellerine oturttu.

Din tüccarları, Cumhuriyetin ilanı ve laiklik düzeninin kurulması ile geçim kaynaklarını yitirdiler…
İnanan, gerçek Müslümanlarla, yani dindarlarla bir alıp veremediğimiz yok… Laik düzende herkese, her inanışa yer vardır… Bizim eleştirdiğimiz insanlar DİNCİLER, yani din alıp satanlar, din ticareti yapanlar ve bu yolla ceplerini dolduranlardır…

İslam dininde aracı yoktur. Hiç kimse, sizi
Allah’a yaklaştırmak için aracılık yapamaz.
BAKARA SURESİ 79ncu ayette, Yüce Rabbimiz:

Yazıklar olsun o kişilere ki, Kitabı kendi elleriyle
yazarlar da sonra onunla basit bir karşılık satın
alsınlar diye, işte bu Allah katındandır derler Vay haline onların...diyor.

ÂLİ İMRAN SURESİ 78nci ayet ise:Onlardan bir
zümre vardır, aslında Kitap’tan olmayan bir şeyi siz
Kitap’tan sanasınız diye, dillerini Kitap’la eğip
bükerler
O, Allah katından olmadığı halde, bu Allah
katındandır, derler.bildikleri halde,Allah hakkında yalan söylerler diyor.

NAHL SURESİ 95nci ayette:

Allah’a verdiğiniz sözü basit bir ücret karşılığı satmayın
deniyor.
Ey Müslümanlar dikkat edin, Yüce Rabbimiz; “Kuranda olmayan bir şeyi, sanki Allah kelamıymış gibi millete
yutturmayı ve din üzerinden siyasi, ekonomik veher türlü
çıkar sağlamayı yasaklamıştır.
Yüce Rabbimizin bu açık emirlerine rağmen, Müslüman maskesitakmış din tüccarı sahtekâr namussuzlar:
"Şeyhi olmayanın şeyhi şeytandır safsatasını milletin beynine işledilerBazı müritler;
Şeyhlerinin veya hoca efendilerinin Allah dostu olduğunu
O’nun istek ve emirlerine uyanların cennete gideceklerini
Şeyhlerinin veya hoca efendilerinin;
Allah’tan gelen ilhamla konuştuğunuO, burada bizimle konuşurke ayni anda Kâbe’de namaz kılarken görenlerinolduğunusöyleyerek, şeyh veya hoca efendilerini adeta göklere uçurdular.

Böylece biat kültürünü yerleştirdiler.

Bu kültüre göre:

Şeyhinin veya hoca efendinin
söylediklerini, başını öne eğerek huşu içinde
dinleyeceksin.

O’nun lafının üzerine söz
söylemeyeceksin.

O’nun dediklerini sorgulamayacaksın.

O’nun emir ve isteklerine aynen
uyacaksın.

Şeyhini ve cemaatini eleştirmeyeceksin.

Yaşı ve makamı küçük olsa bile, tarikat
ve cemaatte senden kıdemli olanlara hürmet edecek ve itaat
edeceksin.
Dini hizmetler ve fakirlere yardım için Himmet
denilen maddi bağışta bulunacaksın.
Şeyhin veya hoca efendinin rızasını kazanarak cennete gitmek istiyorsan
Tarikatının ve cemaatinin, adeta kulu kölesi olacaksın.
Böylece; Şeyhin ve hoca efendinin söylediklerini Allah kelamı gibi göstermeyi ve sanki Kuran’da varmış gibi algılatmayı başardılar.

***

Devlet tabelalarından TC’yi, kitaplardan Atatürk’ü, vatanımızdan laikliği kaldırdılar.

1923 Devrimine ve laikliğe savaş açtılar… Elbette bu kalkışmaya, yani bu karşı devrim harekâtına muhalefetin de katkısı oldu… Onlar da koltuk değnekliği görevini hakkı ile yaptılar…

Bugün bile hala MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli Recep Tayyip Erdoğan ve ailesinin avukatlığını yapmakta, onu açık açık desteklemektedir… Şöyle konuşmaktadır:

“Erdoğan ve ailesini petrol kaçakçısı olarak görmemiz eşyanın tabiatına aykırıdır!”

İktidar ve muhalefet el ele verip, laik düzene ve cumhuriyete karşı güç birliği yapınca meydan şeyhlere, şıhlara, din tacirlerine kaldı. Yeniden mesleklerine döndüler. Mustafa Kemal’in izin vermediği din tacirliğine başladılar…

Cumhuriyet döneminde din ticaretinden elde edemediklerini bu 13 yıllık dönemde fazlasıyla kazanıp, açığı kapattılar…

Halkın beynini yalan yanlış bilgilerle, hurafelerle doldurarak, onları bilimden, fenden, sağlıklı düşünceden uzaklaştırdılar…

Yargılamayan, eleştirmeyen, sadece çobanını takip eden koyun sürülerine dönüştürdüler halkı…

TV muhabirinin sorusuna şu karşılığı veriyor bir kadın: “Bu Suriyelilerin ülkemize gelmesinin bize çok zararı oldu… Paralarımız onlara gidiyor…” Muhabir tekrar soruyor: “Peki, oyunu kime vereceksin?” Kadın hiç tereddütsüz yanıt veriyor: AK PARTİYE… İşte vatandaşımızın geldiği durum bu… Yeni gelin gibi “Hem ağlarım, hem giderim diyor…”

Bu din “uleması”ndan birinin belirttiğine göre “Âdem’in boyu 1800 metre imiş… Yani neredeyse 2 kilometre… Masal gibi…

Bir başka din adamı, Ahmet Mahmut Ünlü, namı diğer Cübbeli Ahmet, “Şifa Aletleri” adlı 84 sayfa, bir kitap çıkarmış… Kitabın fiyatı da hayli yüksek…

Bu kitapta, erkeklik organının işlevini tam olarak yerine getirebilmesi için Kuran ayetlerinden alıntı yapılarak cinsel organa üflenmesi isteniyor…

Hoca şifayı 4 tertip altında topluyor.

1. Tertip: ‘Erkeğin tenasül uzvu için okunacaklar: 4 tertip vardır. 1. Tertip: Bakara suresinin 260. ayeti kerimesinin bir kısmı suya okunur. Sudan biraz alınıp tenasül uzvuna serpilir. Ve suyun kalanı içilir… (Hani şu bakanın “Bakara – makara” dediği sure)

2.Tertip: Tenasül uzvunun zayıflığının giderilmesi için El-Adiyat suresi okunup uzva üflenir.Şimdi ne alakası var bu ayetin erkeklik organı ile? Var mıdır bilimde bunun yeri?

AKP iktidarında bu din “Ulemaları (!)” ayrık otu gibi çoğaldı… Dört bir yana yayıldı… Bunların bazıları 6 yaşında kız çocuklarını babası, dedesi yerindeki adamlarla evlendirmeye kalktı, bazıları hamile bayanların sokağa çıkmasını yasakladı, bazıları gülmesini…

İşte onun için bu adamlar bilimden, fenden, uygarlıktan öcüden korkar gibi korkarlar, işte onun için bunlar, “Hayatta en gerçek yol gösterici bilimdir, fendir” diyen, “Türki’ye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz. En doğru, en hakiki tarikat, medeniyet tarikatıdır…” diyen Atatürk’ü sevmezler…

Ortadoğu’nun Arap ülkelerine benzemeye başladık…

Sokaklar, caddeler çarşaflı, türbanlı, peçeli, takkeli, külahlı, şalvarlı, sarıklı insanlarla doldu… Kentlerimizi, semtlerimizi tanıyamıyoruz artık…

Bizi şeriatçı ülkelerden ayıran en büyük özellik, 1923 Devrimi ve Ulusal Kurtuluş Savaşı idi…

Daha da önemlisi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi dünyanın hayranlık duyduğu bir öndere sahip olduk ve Türkiye bir aydınlanma döneminden geçti.

Onun için Arap ülkelerinden ayrıldık ve bugün ülkemizde recm uygulanmıyor, el, kol, kafa kesilmiyor… Ama o yöne doğru hızla yol alıyoruz…

Atatürk, hurafelere, batıl inanışlara dayanan tekkeleri, zaviyeleri, mahalle mekteplerini Tevhid-i Tedrisat (Öğretim Birliği) uygulaması ile sonlandırarak, eğitim ve öğretimi bilimsel temellerine oturttu.

Din tüccarları, Cumhuriyetin ilanı ve laiklik düzeninin kurulması ile geçim kaynaklarını yitirdiler…

İnanan, gerçek Müslümanlarla, yani dindarlarla bir alıp veremediğimiz yok… Laik düzende herkese, her inanışa yer vardır… Bizim eleştirdiğimiz insanlar DİNCİLER, yani din alıp satanlar, din ticareti yapanlar ve bu yolla ceplerini dolduranlardır…

__________________
alamancı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alamancı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.03.16, 17:42   #36
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 100
Mesajlar: 4,535
Ettiği Teşekkür: 13576
Aldığı Teşekkür: 20862
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

Bu vatanda yaşayıpta ay üssü alfada yaşadığını zannedenler için diyecek bir şey yok. Zaten onlar kendi kendilerine yetebilen her ihtiyacını kendisi temin edebilen kişiler. Counter Strike oynarken teröristleri öldürüp kendi güvenliğini de sağlıyordur mutlaka...

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.04.16, 20:16   #37
Üye

Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Yaş: 23
Konular: 3
Mesajlar: 92
Ettiği Teşekkür: 283
Aldığı Teşekkür: 477
Rep Derecesi : Fuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

Şehit supesiz ki her din için önemli , yüksek bir mertebe . Vatan için can vermek , herkes eminim bunu yapar . Çanakkale , Sakarya , Kutul - Amare vb . Önemli olan , her şeyden önce vatandir ve vatan olacaktır . Yapmayacaksin arkadaş askerliği bedelli ; askerliğin bedeli olamaz olsa da bu para olamaz! Askerini polisin siyasetine alet etmeyeceksin! Kisisel çıkarlar için evlerin ocağına ateş dusurmeyeceksin! Adam biri sözüm ona 100 koruma ile geziyor 20 30 zırhlı aracli korteji var . Çıkmış bende şehit olmak istiyorum diyor !!!!! Şehit olmak öyle basit bir şey değil .

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
__________________

Söylesem tesiri yok, sussam gönül râzı değil. Fuzuli
Fuzuli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Fuzuli'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.04.16, 21:11   #38
Gerçek Üye

MariaPuder - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 12
Mesajlar: 563
Ettiği Teşekkür: 99
Aldığı Teşekkür: 2330
Rep Derecesi : MariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardırMariaPuder şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

En değerli şey yaşamdır.

"Hiç bir toprak parçası tek bir damla kana değmez"
__________________
MariaPuder isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz MariaPuder'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.04.16, 21:38   #39
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1161
Mesajlar: 12,122
Ettiği Teşekkür: 50871
Aldığı Teşekkür: 44271
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi MariaPuder Mesajı göster
En değerli şey yaşamdır.

"Hiç bir toprak parçası tek bir damla kana değmez"
Öyle şey olur mu?

O zaman bağımsızlık savaşlarının ve devrim mücadelelerinin ne önemi olurdu?

...

+Amerika bizden toprak istiyormuş...
- Amen verelim gitsin, vatan için ölmeğe değer mi?

...

Böyle bir şey olmaz!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.04.16, 21:55   #40
Üye

Fuzuli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Yaş: 23
Konular: 3
Mesajlar: 92
Ettiği Teşekkür: 283
Aldığı Teşekkür: 477
Rep Derecesi : Fuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerdeFuzuli Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Diyanet Çocuklara Seslendi: Şehit Olun

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Öyle şey olur mu?

O zaman bağımsızlık savaşlarının ve devrim mücadelelerinin ne önemi olurdu?

...

+Amerika bizden toprak istiyormuş...
- Amen verelim gitsin, vatan için ölmeğe değer mi?

...

Böyle bir şey olmaz!
Hocam çok güzel soylemissiniz. Teşekkür ediyorum . Yukarıda ki görüş için saygısızlık yapmak istemem ama yukarıda ki düşünce tamamen sivil zihniyette bir düşünce . Ölenler boşuna mi oluyor o zaman ? Kurtuluş savaşında ölenler Çanakkale'de ölenler boşuna miydi ? Polyanacilik oynamaya gerek yok . Militarizm olduğu her yerde ölümde olur her şeyde . Vatan birdir Tektir kimse gözünü DİKEMEZ! okadar .

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
__________________

Söylesem tesiri yok, sussam gönül râzı değil. Fuzuli
Fuzuli isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Fuzuli'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çocuklara, diyanet, olun, seslendi, Şehit


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 16:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.