Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 29.03.16, 19:02   #1
«.. Sıla Yolcusu..»

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,717
Ettiği Teşekkür: 80030
Aldığı Teşekkür: 37415
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Bölücü Anayasaya Hodri Meydan

Türkiye bölücü anayasaya karşı birleşti ve hep bir ağızdan haykırdı: Derhal durdurun. Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kurultaya 81 ilden temsilci katıldı. Hıncahınç dolan salon ‘Türk Kürt kardeştir PKK kalleştir’, ‘Ya İstiklal Ya ölüm Tam Bağımsız Türkiye’ sloganlarıyla inledi

Milli Anayasa Hareketi’nin düzenlediği “Milli Anayasa Kurultay”ı dün Ankara’da Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kurultay’a Türkiye’nin 81 ilinden temsilciler katıldı. Binlerce vatandaşın katıldığı Kurultay’da konuşan Milli Anayasa Hareketi Başkanı Hasan Korkmazcan, “Gayri milli anayasa dayatmasının karşısında bütün vatandaşlarımızla Milli Cephe’yi oluşturacağız” dedi.
Milli Anayasa Kurultayı için Yenimahalle Belediyesi Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi hıncahınç dolmuştu. Binlerce katılımcı hep bir ağızdan “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”, “Türk Kürt kardeştir PKK kalleştir”, “Ya istiklal ya ölüm tam bağımsız Türkiye” sloganlarını attılar.
Kurultay’a, Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Genel Sekreter ve Genel Başkan Yardımcıları, DSP Genel Başkan Yardımcısı Hikmet Sami Türk, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu, ADD Genel Sekreteri Öner Tanık, TBB Başkan başdanışmanı Necdet Basa, eski bakanlar Namık Kemal Zeybek, Tayfun İçli, Barlas Doğu, Ömer Faruk Eminağaoğlu, Erol Çakır, Suay Karaman’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda kişi katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan Milli Anayasa Kurultayı’nda açılış konuşmasını Milli Anayasa Hareketi (MAH) Genel Sekreteri Utku Reyhan, emperyalizmin bombalarının Türkiye’nin kalbinde, Ankara’da patladığı bu dönemde, Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’ni dolduran iradenin, sağ sol demeden, etnik köken ve mezhep ayrımı yapmadan, Türkiye’yi canlı bombalarla esir almaya çalışanlara inat korkmadan direnen Mustafa Kemal’in askerlerinin iradesi olduğunu vurguladı.

MİLLİ CEPHEYİ OLUŞTURACAĞIZ


Kurultay’ın açış konuşmasını yapan TBMM eski Başkanvekili, Milli Anayasa Hareketi Başkanı Hasan Korkmazcan, Kurultayın önemine dikkat çekerek, “Anayasadan Türk Milletini kaldırmak istiyorlar. Bizi de Afganistan, Irak, Yugoslavya gibi paramparça yapmak istiyorlar. Emperyalizm silahla ulaşamadığı yerlerde anayasa ile toplumları dağıtmak istiyor. Böylelikle bütün insanlık emperyalizmin av alanına dönüşecek, insanlık istedikleri gibi yönlendirilebilecek. Bugün bu hayale buradan dur diyoruz! Önümüzdeki günlerde Anadolu’da bu “Gayrimilli Anayasa Dayatması”nın karşısında bütün vatandaşlarımızla set kuracağız, Milli Cepheyi oluşturacağız. Bundan önce Yeni Osmanlıcılık hayalleriyle komşularımızla aramıza setler koyanların yeterli dersleri çıkarmış olmalarını umuyoruz. Bütün vatandaşlarımızı Milli Cephe’de birleşmeye çağırıyoruz” dedi. Daha sonra söz alan konuşmacılar şunları söyledi:


SAĞ-SOL ÇELİŞKİSİ OLMAMALIEski Kültür Bakanı ve eski Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek: Atatürk, Kurtuluş Savaşı’nı bilimle kazandı. 13 milyonluk bir Türkiye’ydi. Böyle bir ülkeyi dünyanın en saygın ülkelerinden biri yapan Mustafa Kemal Atatürk’tür. Şimdiki siyasi iktidarın ülkemizi karanlık içine sokan girişimlerinin son noktası yeni anayasa girişimidir. Artık sağ-sol, şu-bu çelişkileri olmamalıdır. Bütün millet buna karşı birlikte olmalıdır.

MECLİS’İ HAREKETE GEÇİRMELİYİZ

Hacıbektaş Belediye Başkanı Ali Rıza Selmanpakoğlu: Bu kurultaylarda aydınlanmanın ne olduğunu ifade etmeliyiz. Bugün burada yapılan bu kurultay büyük önem taşıyor. Buradaki vatandaşların ağzından, ‘Ne mutlu Türküm diyene’ sloganları dökülüyor. Anayasa’dan Türk sözünü çıkartmak isteyenlere bugün güzel bir mesaj veriliyor. Bu anlamda meclisi de harekete geçirmeliyiz.
YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu: Bugün gelinen noktada Cumhuriyetin insan unsuru, aydın unsuru hedef alınıyor. Türkiye Cumhuriyeti’ni, kurucu değerlerinden uzaklaştırmak için yola çıkmış durumdalar. Yeni anayasa konusunda da bunu net bir şekilde görebiliriz. Ancak burada oluşan irade buna çok güzel bir cevap veriyor.

İHANET SÜRECİNİN KARŞISINA DİKİLECEĞİZ

CHP eski Milletvekili Fatma Nur Serter: Bugün, Türkiye’nin çok önemli bir ihtiyacıymış gibi önümüze getirilmeye çalışılan bir yeni anayasa var. Siyasiler maalesef bunun tuzağına düştü. ‘Yeni anayasaya ne gerek var’ diyecek cesareti gösteremediler. Şu anda yapmak istedikleriyle kafalarındaki yeni Türkiye’nin hilafet dönemi olduğu çok açık. Yeni anayasa dedikleri şey Cumhuriyetin ideolojisini yıkıp, Türkiye’yi laiklik ve ulus devletten kopartacak bir tuzak. Çözüm süreci diye ortaya çıkanlar Türkiye’yi bugün kan gölüne dönüştüren alt yapıyı oluşturdular. Demokrasiyi imha edenden demokratik bir anayasa çıkar mı? Güçlerimizi birleştirerek bu ihanet sürecinin karşısına dikileceğiz.

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İLELEBET PAYİDAR KALACAK


TESUD Başkanı Erdoğan Karakuş: Bugün gelinen aşamada bir anayasa yapmak, yenilemek değil Türk milletini yok etmek istiyorlar. Burada amaçlanan yeni bir anayasanın çok daha ötesinde bir şeydir. Ülkemizde yüzde 10 barajından yakınanlar var. Başkanlık sisteminde bu baraj yüzde 50 olacaktır.
Türk milletinin Cumhuriyet ile yarattığı bütün değerleri ortadan kaldırmaya çalışıyorlar. Ancak karşılarında Türk milleti var. Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

AÇILIM MASALARINIZI KURDURTMAYACAĞIZ

Türkiye Sanatçılar Birliği Genel Başkanı İnci Özdil: Yeni anayasa, Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırarak Türkiye’yi emperyalist ülkelerin uşağı yapma projesinin son halkasıdır. Yeni anayasa, Türkiye’yi Ortaçağ karanlığına sürmek demektir. Servi kabul ettirip Lozan’ı çöpe attırmaktır. Meclis’te oturanlar ne yapıyor? Kalkın o ceylan derisi koltuklarınızdan. Bu halk size Türkiye Cumhuriyeti’ni ortadan kaldırın diye oy vermedi. Sizin yapmak istediğiniz o ucube anayasanızı çöpe atacağız. Açılım masalarınızı kurdurtmayacağız.

HADDİNİZİ BİLİNCHP Eski Milletvekili Prof. Dr. Birgül Ayman Güler: Milli Anayasa Hareketi adı üzerine çeşitli sorular var. Türk’süz anayasa yapıp anayasanın “Milli” olacağını söyleyenler var. Türk’süz anayasaya “Türk tipi başkanlık” getireceğini söyleyenler var. Adımız Milli Anayasa Hareketi’dir. Çünkü karşı karşıya olduğumuz tehdit gayrimilli bir saldırıdır. Bizim milli varoluşumuzu, Türk milletinin egemenlik haklarını, varlığını ortadan kaldırmaya girişmiş bir gayrimilli saldırı karşısındayız. Anayasadan Türk Milletini silmek, aynı zamanda Türk milletinin varlığını da ortadan kaldırmak demektir. Karşımızdaki saldırının en temel noktasında egemenlik haklarına göz dikmiş emperyalizm ve yanında etnikçilik kollu ümmetçilik kollu işbirlikçileri vardır. Bugün tehtid anayasanın 66. maddesinde yazan Türk vatandaşlığının kaldırılmak istenmesidir. Bu basit bir değişiklik diyenlere buradan “Haddinizi bilin” diyoruz, yalan söylemeyin diyoruz.

CUMHURİYET KADINLARI BU MÜCADELENİN EN ÖNÜNDEDİR

Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Sekreteri Şen Yazgan: Emperyalistler ve onların yerli iş birlikçileri hedeflerine ulaşamayacak. Milli güçler terörle canları, kanları pahasına mücadele ediyor. Bize düşen görev de bölücü anayasaya karşı mücadele etmektir. Cumhuriyet kadınları bu mücadelenin en önündedir. Cumhuriyet kadınları olarak aynı zamanda bir tecavüz olayı sonrası yaptığı açıklamayla gündeme gelen Aile bakanını istifaya çağırıyoruz.


CHP Eski Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz:
Bizi açıkça tehdit ediyorlar. Bu tehtidleri sadece bize yapmıyorlar, bütün ezilen uluslara yapıyorlar. Bu proje bize şu an anayasa olarak karşımıza çıkıyor. İzin vermeyeceğiz! IŞİD ve PKK terörüyle ve ABD tehditleriyle yeni anayasa dayatması ile bu ülkenin Ulus devleti yıkılsın, laik devleti yıkılsın, çağdaş devleti yıkılsın diye uğraşıyorlar . Bizde burdan onlara sesleniyoruz biz çağdaş, laik cumhuriyet rejimini yıktırtmayacağız.


YÖNETİM KURULU
Ankara’da bölücü anayasaya karşı binleri bir araya toplayan Milli Anayasa Hareketi’nin Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

TBMM Başkanvekili Hasan Korkmazcan, eski CHP Milletvekili Prof. Dr. Birgül Ayman Güler, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Utku Reyhan, CHP eski Uşak Milletvekili Av. Dilek Akagün Yılmaz, Aydınlık Gazetesi yazarı Yavuz Alogan, CHP eski İzmir Milletvekili olan Cumhuriyet Kadınları Derneği Genel Başkanı Dr. Canan Arıtman, CHP eski Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Süheyl Batum, Av. Tülay Bekar, emekli Tümgeneral ve Ulusal Strateji Merkezi Başkanı Naci Beştepe, 68’liler Birliği Vakfı Genel Başkanı Namık Kemal Boya, TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz, TESUD Başkanı emekli Korgeneral Erdoğan Karakuş, eski Devlet Bakanı Prof. Dr. Ramazan Mirzaoğlu, eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, eski Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz, TBMM eski ANAP Grup Başkanvekili Av. Metin Öney, emekli Tümgeneral Osman Özbek, Türkiye Sanatçılar Birliği Genel Başkanı İnci Özdil, Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı Av. Nusret Senem, İstanbul Üniversitesi eski Rektör Yrd, CHP eski İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Nur Serter, Doç. Dr. Hüner Tuncer ve Aydınlık Gazetesi yazarı Rıza Zelyut.

‘ANKARA’DAN MEYDAN OKUYORUZ’


Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de konuşmasına “Bölücü Anayasa” yapmak isteyenlere meydan okuyarak başladı. Perinçek “Buradan meydan okuyoruz. Atatürk’ün başkenti, devrimci Türkiye’yi kuran, Cumhuriyeti kuran, milletimizi birleştiren, bize vatan armağan eden büyük hareketin başkenti Ankara’dan meydan okuyoruz! Terörle, canlı bombalarla Türkiyemizi yeniden düzenlemeye kalkanlara, anayasa dayatanlara meydan okuyoruz” ifadesini kullandı.


Türk milletinin ayakları altında kalacaksınız
Şimdi mücadelenin bölücü teröre ve bölücü anayasaya karşı olduğunu kaydeden Perinçek, yeni anayasanın canlı bombalar ve terörle dayatıldığını ifade etti. Türklüğü anayasadan sürmek, özerklik ve cemaatler olmak üzere ülkemizde 3 adet canlı bomba olduğunu belirten Perinçek yeni anayasa girişiminin derhal geri çekilmesini istedi. Perinçek daha sonra şunları söyledi: “Bölücü anayasa girişimi bölücü terörün müttefikidir. Tayyip Erdoğanlara, Davutoğullarına buradan sesleniyoruz. Milleti bölmeyiniz, Cumhuriyetin ayakları altında kalacaksınız, Türk Milletinin ayakları altında kalacaksınız”

Yüksekovalı Öztepe: Işık yandı Vatan kurtulacakToplantıya Yüksekova’dan katılan Seyit Tahir Öztepe toplantıya çağrılmasının kendisi açısından gurur verici olduğunu belirterek, “Burada olmaktan gururluyuz. Bütün bölge halkı adına gururluyuz. Çünkü biz bu milleten ayrı bir millet değiliz. Biz Türk milletiyiz. Hakkari halkı ve Doğu Anadolu Bölgesi’nin bütün selamlarını sizlere getirdim. Kendimizi hiçbir zaman Türkiye’den ayrı bir millet olarak görmedik ve görmüyoruz” dedi.

Türkiye’nin bugünkü hale “açılım” süreciyle geldiğini kaydeden Öztepe, “Bizi bu hale getirenler utanmıyor mu? Bir de kalkmışlar anayasamızı yok etmeye çalışıyorlar. Hangi hakla, neden, niçin? Bu anayasa bizim hangi paçamızı daraltmış, hangi hakkımızı elimizden almış. Fakat, bunu bilin ki Doğu’da, Güneydoğu’da yine ışıklar yanmaya başladı. Bu vatan kurtarılacak. Bundan emin olun. Mehmetçiklerin ve Türk polisinin sayesinde buradaki kurucu ve vatanperver insanlarımız sayesinde yeniden Atatürk ülkesi tekrar kurulacaktır” diye konuştu.

KÜRDÜM, BAYRAĞIM AY YILDIZLI BAYRAK
Türkiye’nin birliğini, bütünlüğünü bozmaya kimsenin gücünün yetmeyeceğini vurgulayan Seyit Tahir Öztepe, “Hiç kimse bunu bozamaz. Ben Kürdüm ama benim bir bayrağım var. Atamın kanıyla yoğrulmuş tek bir bayrağım var o da ay yıldızlı bayrak. Başka hiçbir bayrağı, paçavrayı kabul etmiyorum. Lawrence 1914’te nasıl Osmanlıyı parçaladıysa bu gün de Güneydoğu’yu ve Doğu Anadolu’yu parçalamaya kalkmıştır. Lawrence’ın öğrencileri bunlar” ifadelerini kullandı. Öztepe daha sonra şu mesajları verdi:

IRAK DERS OLSUN
“Bize ne lazımdır? Bize birlik, beraberlik lazım. Irak’ı kendi gözümüz ile gördük. Irak’ta bir kişi vardı. Saddam vardı. Kendi ülkesi için direndiği için ne yaptılar adama. Amerika bir taraftan, İngiltere bir taraftan tıpkı İstiklal harbinde bizim ülkemize yaptıkları gibi. Yedi düvel cani işgal ettiler.”

HALK MEHMETÇİĞE SAHİP ÇIKIYOR
“Eğer Doğu halkı bu ülkeden kopmak isteseydi Türk milletinin askerine ve polisine karşı direnirdi. Ama teröre karşı direndi, Mehmetçik’e sahip çıktı. Kendi evini barkını terk etti. Dedi, Mehmetçik rahat hareket etsin. Ne biz sizden ne de siz bizden ayrı yaşayabilirsiniz. Biz hepimiz biriz. Bayrak hepimizin ortak paydası. Onun için Kürdü Türk’e, Türkü Kürde bir birine düşürmenin ne anlamı var. Kürt kelimesini terör ile özdeşleştirilmesi büyük bir hatadır. Büyük bir hata ve büyük bir fitne ve fesattır. Benim evim dağın başında, 40 yıldır bayrak dalgalanıyor. Bana aferin desinler diye mi dalgalanıyor? Hayır. Benim kanımdan olduğu için dalgalanıyor. Benim vatanım, benim bayrağım olduğu için bunu yapacağım. Gerekirse kanımın son damlasıyla sulayacağım.”
TÜRK MİLLETİ BÖLÜCÜLERE İZİN VERMEYECEK
TBB Başkan Başdanışmanı Necdet Basa da, TBB Başkanı Metin Feyzioğlu’nun kurultaya gönderdiği mesajı okudu. Feyzioğlu şu mesajında şunları söyledi:
Biz ısrarla hukuk devleti demeyi sürdürüyoruz. Hukuk ihlalleri karşısında sessiz kalmıyoruz. Şu anda ülkemizin önceliği yeni anayasa değil. Anayasanın ilk 3 maddesinden, hukukun üstünlüğünden, laiklikten asla taviz verilemez. Yeni anayasa ve başkanlık sistemi Cumhuriyet’e yönelik saldırı ve tuzaktır. Buna Türk milleti izin vermeyecektir.

YENİ ANAYASAYA HAYIR DEME ZAMANI GELDİ

DSP Genel Başkan Yardımcısı olan eski Adalet ve Milli Savunma Bakanı Hikmet Sami Türk: Yeni anayasa yapmanın amacı Türklük tanımını çıkarmak ve başkanlık sistemini empoze etmektir. Aynı zamanda kuvvetler ayrılığı yerine kuvvetler uyumunu getirmek istiyorlar. Bu kurultay bunlara karşı durmak için toplandı. Bugün ve bundan sonra yeni anayasaya karşı hayır deme zamanıdır. Cumhuriyetin kazanımlarına ve Türkiye Cumhuriyetine sahip çıkıp aksine yapılacak değişikliklere hayır demeliyiz.

MUAVİYELİĞİN DE YEZİDİLİĞİN DE GEREĞİ YOK

Eski Ulaştırma Bakanı Enis Öksüz: Bu karışık kafalar gerçek bir anayasa yapmaya muktedir değildir. Türkiye’yi etnik gruplara bölerek bundan birlik çıkarmak mümkün değildir. Yabancılara sırtını dayayarak iktidar olmak bu siyasette maalesef var. Yaptıkları Türk düşmanlığı, Atatürk düşmanlığı ve ordu düşmanlığını yan yana getirirsek bu aynı zamanda din düşmanlığıdır. Muaviyeliğin de Yezidiliğin de gereği yoktur.

KUVVETLİ OLAN BİZİZ ÇÜNKÜ BİZ TÜRKİYE’YİZ

TGB Genel Başkanı Çağdaş Cengiz: Terör örgütünün bombalarından korkmuyoruz. İnsan korkar, ama millet korkmaz, korkmamalıdır. Türk milleti teröre asla baş eğmeyecek. Ölüm kusanlara buradan kararlılığımızı ifade ediyoruz. Milli olmayan anayasayı milli etiketiyle sunmaya çalışıyorlar. Bu ülkede ‘Milli’ olan biziz. Kuvvetli olan, çoğunluk olan biziz. Türk milleti kocaman bir dev. 2007’de Cumhuriyet mitinglerinde, daha sonra milli bayramlarda bozguna uğrattık. Silivri zindanlarını yıktık. Şimdi de yeni saldırıları püskürteceğiz.

Kaynak
__________________

CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.03.16, 20:56   #2
Uzman Üye

Farbak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2015
Konular: 75
Mesajlar: 1,934
Ettiği Teşekkür: 5258
Aldığı Teşekkür: 7027
Rep Derecesi : Farbak şöhret ötesinde bir itibarı vardırFarbak şöhret ötesinde bir itibarı vardırFarbak şöhret ötesinde bir itibarı vardırFarbak şöhret ötesinde bir itibarı vardırFarbak şöhret ötesinde bir itibarı vardırFarbak şöhret ötesinde bir itibarı vardırFarbak şöhret ötesinde bir itibarı vardırFarbak şöhret ötesinde bir itibarı vardırFarbak şöhret ötesinde bir itibarı vardırFarbak şöhret ötesinde bir itibarı vardırFarbak şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bölücü Anayasaya Hodri Meydan

Keşke; sağ sol demeden, Türk Kürt, alevi sünni demeden yobazlara karşı güçlü bir blok oluşturabilse Cumhuriyet sevdalıları.

Fraksiyon, ırk ve mezhep rafa kaldırılabilse bu bayrak altında, kardeşçe bir araya gelinerek.

Geç kalınmış bir girşim, başarılı olması imkansız gibi ama hala umut kırıntıları taşımak istiyor geleceğe dair kaygılar taşıyanlar.
__________________
Farbak isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Farbak'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.03.16, 23:53   #3
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 108
Mesajlar: 1,858
Ettiği Teşekkür: 4455
Aldığı Teşekkür: 6657
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bölücü Anayasaya Hodri Meydan

Kanallarda yine yeni Anayasa ve Başkanlık Sistemi Köpürtülmeye başlandı. Hangi kanalı açsam aynı konu tartışmaları...Yine aynı propaganda sistemi ile önce toplum hazırlanıyor ve alıştırılıyor. Bu sayede ilk tepkileri kırmaya, kavramları sıradanlaştırmaya çalışıyorlar. Ardından da muhtemelen eyalet sistemi, federal yapı vs.. konuları gündeme gelir herhalde...
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
anayasaya, bölücü, hodri, meydan


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 15:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.