Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 28.06.16, 15:45   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8026
Mesajlar: 29,684
Ettiği Teşekkür: 108347
Aldığı Teşekkür: 157151
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi


Müftülere nikah kıyma yetkisi

Başbakan Yıldırım: Köy muhtarları ile il ve ilçe müftüleri de evlendirme işlemleri yapabilecek.


AKP Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım partisinin grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Konuşmasında önce İsrail ardından Rusya ile atılan diplomatik adımları değerlendiren Başbakan “Sadece Rusya ve Mısır ile değil Akdeniz ve Karadeniz’i çevreleyen bütün komşularımızla ilişkilerimizi geliştirmek hedefimiz” dedi. Konuşmasında çiftçilere de seslenen Başbakan “Ekmeklik buğday alım fiyatını ton başına 910 lira olarak belirledik” dedi. Yıldırım sürprizini ise konuşmasının sonunda yaptı. Yeni yasal düzenlemeden bahseden Yıldırım”Köy muhtarları ile il ve ilçe müftüleri de evlendirme işlemleri yapabilecek” dedi. İşte Binali Yıldırım’ın grup toplantısında öne çıkan bölümler…

Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye ile İsrail arasında bugün imzalanan mutabakata ilişkin, “Bu mutabakat kolay olmadı. Bugün imzalar atıldı. Öncelikle Mavi Marmara şehitleri için tazminat talebi karşılanmış oldu. Nihayet uzun ve yorucu görüşmeler sonucu varılan mutabakatla Türkiye öncülüğünde artık Filistinli kardeşlerimiz nefes alacak. Kanayan bir yara durmuş, süregelen bir sorun çözüme kavuşturulmuştur” dedi.


Başbakan Binali Yıldırım, “İsrail ile Mavi Marmara olayından bu yana kesilmiş olan diplomatik ilişkiler iki ülke arasında varılan mutabakatla normalleşme sürecine girmiş bulunuyor. 31 Mayıs 2010 Gazze'ye insani yardım taşıyan Mavi Marmara Gemisi’nde İsrail askerlerinin baskını sonucu hayatlarını kaybeden şehitlerimizi, vatandaşlarımızı bir kez daha rahmetle anıyorum. Bu mutabakat kolay olmadı. Üç tane önemli şartımız vardı. Özür, tazminat ve Gazze'ye erişimin Türkiye'nin kontrolünde kolaylaştırılması. 2013 yılında İsrail resmen özür diledi. Mutabakatın diğer iki şartı da dün yapılan son görüşmelerle tamamlanmış oldu. Bugün imzalar atıldı. Öncelikle Mavi Marmara şehitleri için tazminat talebi karşılanmış oldu. Nihayet uzun ve yorucu görüşmeler sonucu varılan mutabakatla Türkiye öncülüğünde artık Filistinli kardeşlerimiz nefes alacak. Gazze'deki çile sona erecek. Bu çerçevede mutabakatın ilk semeresi de bu Cuma günü göndereceğimiz insani yardım gemisidir. Mersin'den hareket edecek gemi 10 bin tonun üzerinde insani yardımı inşallah Aşdod Limanı’na oradan da Gazze'ye ulaştırmış olacağız. Kaba inşaatı biten 200 yataklı Filistin Türkiye dostluk hastanesini de süratle tamamlayıp yaraları saracağız. TOKİ başladığı konut projelerini süratle tamamlayacak. Cenin bölgesinde organize sanayi kurma çalışmalarını da bu mutabakatla hızlandırmış olacağız. En temel ihtiyaç olan su, elektrik sorununu da bu mutabakatla birlikte çözmenin yolunu da açmış bulunuyoruz. İki ülke arasında varılan bu mutabakat Filistinli kardeşlerimizin sıkıntıları önemli ölçüde giderecek yaşam şartlarını iyileştirecek” diye konuştu.

“KANAYAN BİR YARA DURMUŞ, SÜREGELEN BİR SORUN ÇÖZÜME KAVUŞTURULMUŞTUR”


Mutabakatla ilgili görüşmelerin bütün süreçlerinde Filistin halkı ve Filistinli liderlerle devamlı iletişim halinde olduklarını ve süreçleri kendileriyle paylaştıklarını kaydeden Yıldırım, “Gelinen bu noktadan memnunuz. Kanayan bir yara durmuş, süregelen bir sorun çözüme kavuşturulmuştur. Türkiye, Filistin halkının haklı davasının geçmişte olduğu gibi gelecekte de her zaman yanında olacaktır. 14 yıllık iktidarımızda bunu her vesilesiyle söylem ve eylemlerimizle ortaya koyduk” dedi.

“KARŞILIKLI YAZIŞMALAR TÜRKİYE VE RUSYA ARASINDAKİ BUZLARIN ÇÖZÜLMESİNİ SAĞLAMIŞ GÖZÜKÜYOR”

“Türkiye olarak temel prensibimiz kendimiz için istediğimizi başkaları içinde istemektir” ifadesini kullanan Yıldırım, şunları kaydetti:
“Herkes için barış, huzur ve esenlik diliyoruz. Lakin zamanın akışı bazen olağanüstü gelişmeleri de gündeme getirebiliyor. Ülkeleri yönetenler, uluslar arası ilişkileri yürütenler ise son tahlilde olağanüstü olayları olağana çevirmek gibi bir mükellefiyetleri var. Kriz istisna normalleşme esastır. Tıpkı İsrail'le varılan mutabakat gibi Rusya federasyonuyla son dönemde atılan karşılıklı adımlarda bizim normalleşme kararlılığımızın bir başka göstergesidir. Rusya ile yaşanan sorunun çözümü yönünde bugünlerde önemli gelişmeler olduğunu milletimle paylaşmak isterim. Biz baştan beri hem ekonomik, hem tarihi derinliği olan ilişkilerimizdeki talihsiz gerilimin biran önce sona erdirilmesi için hep yapıcı bir tutum izledik. Her iki lider arasında bir süreden beri devam eden dolaylı temasla nihayet sonuç vermiş bulunuyor. Karşılıklı yazışmalar Türkiye ve Rusya arasındaki buzların çözülmesini sağlamış gözüküyor. Böylece Türkiye ile Rusya arasında normalleşme sürecinin başladığını söyleyebiliriz. Her iki ülke halkı için hayırlı uğurlu olsun. İşlerin bu noktaya gelmesinde birçok gayret, emek var. Özellikle kardeşlerimiz Kazakistan, Azerbaycan ve bölge ülkelerinin liderlerinin bu konudaki yoğun çabaları için şükranlarımızı sunuyoruz. Bu dönem başta bir şey söyledik. Dostlarımızı arttıracağız, düşmanlarımızı azaltacağız. Bu doğrultuda çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Sadece Rusya ve Mısır ile sınırlı değil, Akdeniz ve Karadeniz'i çevreleyen bütün komşularımızla dostane ilişkilerimizi geliştirmek en önemli hedefimiz olacak.”

“MALİ VE BÜTÇESEL HÜKÜMLER FASLI HOLLANDA DÖNEM BAŞKANLIĞI DOLMADAN AYIN 30'UNDA MÜZAKEREYE AÇILACAKTIR”


Uluslararası camiada yoğun bir gündem olduğuna değinen Başbakan Yıldırım, “Geçtiğimiz günlerde İngiliz halkı AB'den çıkma kararı bu yoğun gündemin önemli bir başlığını oluşturuyor. Bu kararla birlikte AB yeni ve zorlu bir döneme girdi. Birleşik Krallık'ın ayrılışı AB tarihinde ilk ve önemli bir dönüm noktasıdır. Son yıllarda kendi değerlerinden uzaklaşan AB şimdi bunun bedelini ödemeye başlamıştır. AB'nin alınan bu karardaki mesajı iyi okuyarak bundan sonra kucaklayıcı bir vizyon ve gelecek arayışında olması hayati önem taşıyor. Biz Türkiye olarak her zaman birliğin güçlenerek devamından yana olduk. Güçlü bir AB'nin yolu ise daha kapsayıcı hoşgörülü farklılıklara tahammülü olan bir vizyondan geçiyor. İngiltere'deki referandum kampanyasında birlikten çıkmak isteyenlerde kalmak isteyenlerde sık sık Türkiye üzerinden ayrımcı söylemleri ihmal etmediler. AB'deki bu sapmalar bırakın uzun vadeyi kısa vadede bile olumsuzlukları daha da derinleştirecektir. AB'yi var eden değerlerin düşmanı olan ırkçılık, İslam düşmanlığı, yabancı düşmanlığı, ayrımcılık gibi aşırılıklara karşı mücadele çok daha duyarlı bir şekilde sürdürülmelidir. Bu konuda AB ne yazık ki yalnız değildir. Dünyanın çeşitli yerlerinde ayrımcılık, yabancı düşmanlığı, İslam karşıtlığı giderek zemin kazanmaktadır. ABD'deki seçimler öncesinde de sıkça gördüğümüz İslam karşıtı söylemlerden de rahatsız olduğumuzu ifade etmek isterim. 18 Mart'ta yapılan AB Zirvesi’nde 33 nolu mali ve bütçesel hükümler faslı Hollanda dönem başkanlığı dolmadan ayın 30'unda müzakereye açılacaktır. Bunun kararı verilmiştir” açıklamasında bulundu.

“TÜRKİYE DEMOKRASİ VE HUKUK İLKESİNDEN TAVİZ VERMEDEN TERÖRLE MÜCADELESİNİ SÜRDÜREN NADİR ÜLKELERİN BAŞINDA GELİYOR”


Adaleti en temelinden sarsan şeyin, yaşam hakkına yönelik saldırı olduğunu dile getiren Başbakan Yıldırım, “En yakıcı taraf ise topyekün saldırı, yani terördür. Terörle mücadelede başarı için iyi ve kötü terörist ayrımı ortadan kalkmalıdır. Türkiye teröre karşı gösterilen çifte standartlı tutumları senelerdir herkesin yüzüne yüzüne söylüyor. Türkiye demokrasi ve hukuk ilkesinden taviz vermeden terörle mücadelesini sürdüren nadir ülkelerin başında geliyor. Uluslararası toplum, terörle mücadelede olduğu gibi göçmen krizinde de maalesef iyi bir imtihan veremedi. Suriye meselesi bunun en tipik örneğidir. Biz büyük bir kararlılıkla insani vazifelerimizi üstlenirken, dünya kamuoyu maalesef bu çabaları sadece seyretmekle yetiniyor. Hatta kimi tutumlarıyla sorunu daha da zorlaştırdılar. 3 milyona yakın Suriyeliye ev sahipliği yapan Türkiye, BM rakamlarına göre dünyada en fazla göçmen barındıran ülkedir. Bu yükün paylaşılması gerekir dedik. Çağrılarımızı yaptık ancak ne AB’den ne de ABD’den beklenen desteği alamadık. AB ve ABD bu yüke omuz vermek zorundadır. Ahlaki ve vicdani sorumluluk gereği bizim değerlerimize uygun olarak bugüne kadar bu 3 milyon kardeşlerimizin yaşam şartlarının iyileştirilmesi, eğitim ve sağlık hizmetlerinin sağlanması, barınma gibi birçok alanda 11 milyar 700 milyon dolar bir bütçe kullandık. Uluslararası toplumun katkısı ise 512 milyon dolardır. Bizim yaptığımızın sadece 20’de biri” açıklamalarında bulundu.
Türkiye’nin güvenli ve istikrarlı bir liman olmaya devam ettiğini sözlerine ekleyen Yıldırım, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 2001’de yakmış olduğu meşale ülkemiz üzerindeki sis bulutlarını dağıttı. Karanlığı aydınlığa dönüştürdü. 14 yılda ülkemize yaptıklarımız, AK Parti iktidarının mutlak başarısıdır. Allah’ın yardımı ve milletin desteği ile büyük işlere imza attık. Demokrasiden, hukuktan bir an bile ayrılmadık. Daha da ileri demokrasi ve hukuk devletine, gelişmiş, kalkınmış bir Türkiye için gerekli reformları yaptık” diye konuştu.

“ESNAFLARIMIZIN BORÇLARININ GECİKMİŞ FAİZLERİNİ TAMAMEN SİLİYORUZ”


Yeni düzenlemeleri de paylaşan Yıldırım, esnaf, sanatkar ve çiftçilere şu müjdeleri verdi:
“Esnaf ve sanatkarlarımızın borçlarının gecikmiş faizlerini tamamen siliyoruz. Geri kalan borçlarını da yeniden yapılandırıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun. Gümrük ve Ticaret Bakanlığımızın yapmış olduğu çalışma sonucu bu şekildeki 110 bin esnafımızın tamamını 400 milyon liralık yükten kurtarmış oluyoruz. Esnaflarımız borcun anaparasını ödeyecek ayrıca bu anapara da yeniden taksitlendirilecek.”
Türkiye’nin önemli bir tarım ülkesi olduğuna dikkat çeken Başbakan Yıldırım, “Tarımsal gelişmede çiftçilerimiz için yeni açılımlar getiriyoruz. Türkiye’de tarımın stratejik bir sektör olduğunu paylaşmak istiyorum. Türkiye’nin geleceği tarımdadır. Tarım potansiyelimizi açığa çıkarmak ve Türkiye’nin kalkınmasında tarım ve hayvancılığın payını arttırmak ana hedeflerimizden birisi olacaktır. Ülke genelinde bugünlerde hububat hasatı devam ediyor. TMO, taahhütnameyle alımlarına başladı. 1.5 ay içerisinde 250 bin ton buğday alımını ofis gerçekleştirdi. Çiftçilerimiz ürünlerini TMO’ya satmak isterlerse ürün bedellerinin tamamını bayramdan önce peşin alabileceklerdir. Üreticilerimizin fiyatlardan memnun olması dolayısıyla TMO devreye girmiyor. Gerekirse girecektir. Fiyat üreticinin lehine ise fiyat açıklamanın bir anlamı yoktur. Hasadın yoğunluğuna bağlı olarak özellikle Trakya bölgesinde buğday fiyatları biraz düşüş eğiliminde. Bu nedenle TMO, müdahale fiyatını açıklama ihtiyacı duymuştur. 2016 yılı için Anadolu kırmızı sert ekmeklik buğdayın fiyatını ton başına 910 lira olarak belirlemiş bulunuyoruz. Bu fiyata kaliteye göre yüzde 7’ye kadar ilave prim uygulanacak. Bundan böyle ofisin ürün alımlarında üreticiden ton başına kestiği boşaltma ücretini kaldırmış bulunuyoruz. Biz çiftçimizin, üreticimizin her zaman yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. Çiftçinin ürünü tarlada asla kalmayacak. Tarımda doğal afet kaçınılmaz bir gerçektir. Bu yıl da don, sel, dolu, kuraklık gibi afetlerden zarar gören çiftçilerimiz var. Zarar tespit çalışmaları devam ediyor. Başta, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olmak üzere diğer ilgili bakanlıklarımız teknik düzeyde çalışmalarını yapıyor” ifadelerini kullandı.

MÜFTÜLERE NİKAH KIYMA YETKİSİ


“AK Parti hayatın her alanında ne ihtiyaç varsa çözüm üreten bir parti olmaya devam etti. Birinci müjdemiz, İçişleri'nde vatandaşlık hizmetlerinde devrim gibi düzenlemeler geliyor. Yapılan düzenlemelerle evlenme, ölüm gibi nüfus olaylarında nüfus müdürlüklerine gitmeye gerek kalmayacak. Vatandaş bundan böyle mahkeme kararı olmadan, yanlış yazılımda olan adlarını değiştirecek. Soyadınızı beğenmiyorsunuz, değiştireceksiniz. Adınız hoşunuza gitmiyor, düzelteceksiniz. Muhtarlar ile il ve ilçe müftüleri evlendirme işlemlerini gerçekleştirebilecek artık”

Kaynak
__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.16, 16:30   #2
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Konular: 707
Mesajlar: 3,696
Ettiği Teşekkür: 58110
Aldığı Teşekkür: 8870
Rep Derecesi : nurideniz34 isimli üye Tecrübe puanını kapatmıştır.
Ruh Halim: Suspus
Thumbs up Cevap: Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi

Güzel bayan Canan hanım;
Bu dinsiz,imansızlar var ya..ahhhhhhhh....Beni çileden çıkartıyorlar...
Yakın bir gelecekte, ilçelerde bulunan herhangi bir dernek kurumunun başkanı da nikah kıyabilir fetvasını da verebilirler...
__________________
....................................
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz nurideniz34'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.16, 18:07   #3
Yasaklı Üye

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,657
Ettiği Teşekkür: 79418
Aldığı Teşekkür: 37486
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi

Haydi gencler müftünün karsisina diz cöküp oturun, nikahiniz kiyilacak.

Heee 32 farzi hatta 52 farzi ezberlemeye baslayin. müftülerin nikah yasasi gecerse sansiniza belki birden fazla hanimlada evlenebilirsiniz. tesekkürler, ellerine saglik @Canan
CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.16, 18:49   #4
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 876
Mesajlar: 7,214
Ettiği Teşekkür: 21453
Aldığı Teşekkür: 24689
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi

Yahu keşke müftü, muhtar kıysa, yakında diyecekler ki: Bizi uğraştırmayın kendi nikâhınızı kendiniz kıyın.
__________________
The '80's were the best time EVER - so glad I lived the life at the time.
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.16, 18:50   #5
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 123
Mesajlar: 4,811
Ettiği Teşekkür: 15649
Aldığı Teşekkür: 23425
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi

Nüfus arttı. Artık evlenme internetten yapay zekalar tarafından da yapılmalı. İşimiz acele kardeşimmm...

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.16, 18:53   #6
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1600
Mesajlar: 8,022
Ettiği Teşekkür: 29708
Aldığı Teşekkür: 35175
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi

Evlenmeyin arkadaş çaresi bu..

Sevişme onayı kağıdı almak için devlet yada dini otoritelere ihtiyaç yok...
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.16, 19:19   #7
» Memleket Delisi «

Asena - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2014
Konular: 108
Mesajlar: 2,344
Ettiği Teşekkür: 14061
Aldığı Teşekkür: 10020
Rep Derecesi : Asena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardırAsena şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi

Bunların suratına biri tükürmesi lazım. Arapça bir şeyler okuyup, şifalı nefesiyle tükürükler saçması lazım. Yoksa nikah geçersiz oluyor. Tükürüksüz nikah olmaz
__________________
•*¨`*•.¸¸.•´*¨`*•K.Atatürk•*¨`*• .¸¸.•´*¨`*•
Asena isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Asena'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.16, 22:10   #8
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 12,380
Ettiği Teşekkür: 83912
Aldığı Teşekkür: 79551
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi

Ne güzel ne güzelll

Tek sorun nikah kalmıştı. O da çözüldü hamdolsun
__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve atık olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.16, 22:59   #9
Yasaklı Üye

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1508
Mesajlar: 14,460
Ettiği Teşekkür: 59904
Aldığı Teşekkür: 51379
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi

Bence köftelere evlendirme yetkisi verilsin, müftüler de TV kanallarındaki evlendirme programlarında akıl HOCAlığı yapsın.
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.06.16, 01:26   #10
Müdavim

Suzim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 1199
Mesajlar: 6,703
Ettiği Teşekkür: 15539
Aldığı Teşekkür: 22123
Rep Derecesi : Suzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardırSuzim şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Müftülere Nikah Kıyma Yetkisi

Allah akıl fikir versin , bakalım daha neler yumurtlayacaklar .


__________________
''Türkiye, Atatürk'ü Allah'a borçlusun, geriye kalan her şeyi de Atatürk'e...''
Suzim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Suzim'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
kıyma, müftülere, nikah, yetkisi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 03:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.