Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Ülkemiz ve Dünya Gündemi (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/)
-   -   Milli Havayolunda Atatürk’e Hakaret (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/129212-milli-havayolunda-ataturk-e-hakaret.html)

Canan 08.11.16 10:53

Milli Havayolunda Atatürk’e Hakaret
 

Milli Havayolunda Atatürk’e Hakaret


Diriliş Postası Gazetesi, 6 Kasım günü Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden bir manşetle çıktı. Türk Hava Yolları da o gazeteyi uçaklarında ücretsiz olarak dağıttı. Bu durum büyük tepki topladı. THY, Atamıza ve getirdiği çağdaş değerlere manşetten dil uzatan gazeteyi dağıtarak bu hakarete aracı oldu.
Kuruluşunda Atatürk'ün imzası olan Türk Hava Yolları (THY) uçaklarında dağıtılan gazetede, Atatürk'e hakaret edildi. Bu durum büyük tepki topladı. Bayi satışı 300 bin olan SÖZCÜ'yü uçaklarda dağıtmayan THY, sonunda bunu da yaptı… THY'nin yolcularına ücretsiz dağıttığı yandaş gazetelerden biri de bayi satışı 5-6 bin seviyelerinde olan Diriliş Postası…

Muhalif yayınların uçaklarında dağıtılmasına izin vermeyen THY'nin dağıttığı gazeteler arasında Diriliş Postası da bulunuyor. O gazetenin, 6 Kasım 2016 tarihli manşeti ise Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'e hakaretle doluydu.İŞTE VİCDANLARI SIZLATAN MANŞET…

THY'nin yolcularına bedava dağıttığı gazetede, Atatürk devrimleri, laiklik ve “modernleşme” yerden yere vuruldu.

PRANGA BENZETMESİ YAPILDI

Gazetenin manşetinde, “Bir İngiliz prangası Kemalizm” başlıklı haber yer aldı. Habere ilişkin fotoğrafta, zincirlenmiş ayak ve İngiltere bayrağı da vardı. Haberde, “M. Kemal kurtarıcı mı, yoksa İngiliz'in istese de kendi eliyle yapamayacağı İslam'ı yok etme, Müslümanları dinden uzaklaştırma projesinin yılmaz bir uygulayıcısı mı? Ya da İngilizlerin, Müslümanların boynuna, koluna, ayağına taktığı bir pranga mı?” sorusu yer aldı.

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ…

Haberde, ‘'İngiltere, Kemalist kadro eliyle Türkiye'de Müslüman kimliğini yok etmeye çalıştı. Harf devrimi ile Kur'an alfabesini ortadan kaldırıp yerine Latin alfabesini getiren Kemalist kadro, sekülerizmi pranga olarak bu milletin boynuna astı” denildi. Vatandaşlar habere isyan etti. Mehmet Akosman'ın sahibi olduğu gazetenin genel yayın yönetmenliğini Erem Şentürk yapıyor.

Kaynak

Mustafa Akten 08.11.16 13:04

Cevap: Milli Havayolunda Atatürk’e Hakaret
 
Evet THY bunu çoğu kez yapıyor...Bendeniz acizane THY ile pek seyahat etmem ama ettiğim zamanlarda cebimin el verdiği ölçüde Cumhuriyet, Sözcü, Birgün ve Aydınlık Gazetelerinden tomarla alır koltuklar arasında hosteslere çaktırmadan dağıtırım. Bu yaptığım fantazi değil çok defa yapmışlığım vardır.

Redwine 08.11.16 17:36

Cevap: Milli Havayolunda Atatürk’e Hakaret
 
THY'ye bunların yani AKP'nin eline geçtiğinden beri asla asla binmiyorum...

Atam'a dil uzatanın dili kopsun inşallah...:@

Asena 08.11.16 23:35

Cevap: Milli Havayolunda Atatürk’e Hakaret
 
Aslinda bunlari ciddiye almakla ödüllendiriyoruz. Ne yazdigindan haberi olmayan zavallinin biri.

Dedigi gibiyse iyikide öyle olmus. Müslüman ülkelerin halini görmeyen, anlamayan ......


WEZ Format +3. Şuan Saat: 00:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker