Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 25.03.17, 13:55   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 10081
Mesajlar: 32,041
Ettiği Teşekkür: 105216
Aldığı Teşekkür: 163124
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Kılıçdaroğlu: Evet Çıkarsa 4 Milyon Suriyeliye…

Kılıçdaroğlu: Evet Çıkarsa 4 Milyon Suriyeliye…


Kılıçdaroğlu: Evet çıkarsa 4 milyon Suriyeliye vatandaşlık verecekler. Hepimiz oturup düşünelim.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu referandum çalışmaları kapsamında Diyarbakır’da sivil toplum örgütlerinin temsilcilerine konuştu. 16 Nisan’da yapılacak yeni anayasa referandumu için ‘hayır’ çağrısı yapan CHP lideri ” FETÖ örgütü bizi kandırdı dediler. Peki FETÖ seni kandırdı da buna sebep olan parlamenter sistem miydi, niye seni kandırıyor? Evet çıkarsa 4 milyon Suriyeliye vatandaşlık verecekler. Hepimiz oturup düşünelim” dedi.

İşte Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satırbaşları…

Her şeye rağmen, tarım toplumundan sanayi toplumuna geçtik. Bütün bunları demokrasi sistemi içinde yaptık. Eksiğimize rağmen, yanlışlarımıza rağmen yapmaya çalıştık. Şimdi önümüze bir tablo koyuyorlar; milli iradeyi bir kişiye teslim edelim. 80 milyonun aklı yok mu? Düşüncesi yok mu? Farklı görüşler ülkeyi geliştirmez mi? Akıl akıldan üstündür, beşer şaşar. Bir araya gelirsek, oturur konuşursak ne yanlıştır, ne doğrudur buna karar veririz. Ben hatamı görmeyebilirim, ama bir başka vatandaşım bana hatamı hatırlatabilir. “Şimdi bundan vazgeçelim, tek adam rejimine geçelim” diyorlar. Şu soruyu kendimize sormalıyız; bugün işsizlik var mı? Var. Üniversite mezunlarında bu daha da yüksek. Bu işsizliği yaratan demokratik parlamenter sistem mi? Kim yaratıyor bu işsizliği. Başka? Çiftçiyi düşünün, ektiği ürünün karşılığını alamıyor. İki Trakya büyüklüğünde alan, son 15 yıldır ekilmiyor. “İlaç pahalı, gübre pahalı, su pahalı, mazot pahalı, nasıl ekeyim” diyorlar. Çiftçi tarlasını ekmiyorsa bunun sebebi demokratik parlamenter sistem mi? Başka? Taksi esnafı. Eminim her yerde var, burada da var. Emin olun taksi esnafı şunu söylüyor; neredeyse müşteri bulamaz hale geldik. “Kendi sigorta primimi yatıracak kadar para kazanamıyorum” diyor. Bunun sebebi demokratik parlamenter sistem mi?

“Evet, çıkarsa 4 milyon Suriyeliye vatandaşlık verecekler”

Tutturdular, “Fethullah Gülen terör örgütü bizi kandırdı” dediler. “Allahımız, milletimiz bizi affetsin” dediler. FETÖ seni kandırdı diyelim, bunun sebebi parlamenter sistem miydi? Gelip Meclis’i mi kandırdılar? Hayır, Meclis onuruyla dimdik durdu. Dolar almış başını gidiyor, frenleyemiyorlar. Kayıt dışı para, kara para Türkiye’ye gelmese dolar uçup gidecek. Dünyanın neresinde kaçak para varsa, uyuşturucu parası varsa Türkiye’ye geliyor. Buna da net hata-noksan diyorlar. 10 Milyar dolar gelecek, nereden geldiğini bilmeyecekler. Bu mümkün mü? Buna sebep olan parlamenter sistem mi? Enflasyon çift haneye çıktı, yüzde 10’u aştı. Fatura kime çıkıyor? Vatandaşa. Buna sebep olan ne? Parlamenter sistem mi? Hapishaneler tıka basa dolu. Sırayla uyuyorlar. “Sen üç saat uyu, sıra bana geldi, şimdi ben uyuyacağım”. Yaşlı, hasta hiç fark etmeden, Türkiye’nin hapishaneleri tıka basa dolu. Bunun sebebi parlamenter sistem mi? Neden dolu bu hapishaneler? İcra mahkemelerinde dosya koyayacak yer kalmadı. Türkiye’nin yarısı icralık. Vatandaş borcunu ödeyemiyor. Bunun sebebi parlamenter sistem mi? 4 milyon Suriyelimiz var, kendi çocuklarımıza o kadar iş bulduk ki, eleman bulamıyoruz. Öyle bir hava var. 4 milyon Suriye parlamenter sistem yüzünden mi geldi? Şimdi diyorlar ki “Evet çıksın, bunlara vatandaşlık vereceğiz”. Bulamaç adası var, burnumuzun dibinde. ABD belgelerinde de, İngiliz belgelerinde de Türkiye’ye ait. Ama o ada şu anda Türkiye’ye ait değil. İşgal altında. Bu adanın işgal altında olmasının nedeni parlamenter sistem mi? Bunun nedeni kötü yönetim arkadaşlar, kötü yönetim.

15 yıldır iktidardalar, hangi kanunu çıkarmak istediler de çıkaramadılar. 15 yılda bir karar almak isteyip de alamadıkları bir karar var mı? Hayır, bütün kararları alıyorsunuz. Peki bu işsizlik neden, bu yoksulluk neden, bu dolar neden yükseliyor? Türkiye neden itibarı yerle bir edilmiş ülke konumunda. Neden bütün devletlerle kavga ediyoruz. Hangi gerekçeyle kavga ediyoruz? Suriye ile kavga ettik. Irak ile kavga ettik. Rusya ile kavga ettik. Bulgaristan ile kavga ettik. Mısır ile kavga ettik. Şimdi sıra geldi Avrupa Birliği’ne. Parlamenter sistem mi bu kavgaları çıkardı? Arkadaşlar, diline hakim olamayan devleti iyi yönetemez. Kendi ceplerini düşünüyorlar, vatandaşlarını değil. Getirmişler bir düzenleme, 18 yaşında çocuk milletvekili olacak. Ömür boyu askerlikten muaf olacak. Herhalde Diyarbakırlılar çok memnundur. Çok sayıda genç var. Hepsi işsiz. Çocuklarınız ne güzel, hem milletvekili olacak hem askere gitmeyecek. Kendi çocukları için gelecek hazırlıyorlar. Sizin çocuklarınız askere gidiyor, terörle mücadele ediyorlar. Şehit oluyorlar değil mi? “Kılıçdaroğlu gençlere karşı” diyorlar. Ben gençlere karşı değilim, gençler benim başımın üstünde. Ben bu ülkenin umudu olarak görüyorum bu gençleri. Bu ülkede barışın, kardeşliğin güvencesidir benim gençlerim.
“Hayır dediğimiz zaman Türkiye’nin itibarı dünyada artacaktır”

Ama gençler arasında ayrım yapılmasını istemem. Ama Ankara’daki beylerin çocukları askere gitmeyecek, ama garibanın çocuğuna “Hadi senin zamanın geldi” diyecekler. Gençler 18 yaşında milletvekili olsun, hiç itirazım yok. Ama hem milletvekili, hem ömür boyu askerlikten muaf, olmaz. Benim çocuğum askere gidiyorsa, onun çocuğu da askere gidecek. Nedir? Eşit yurttaşlık. Değerli arkadaşlar. Düzenleme geliyor. 16 Nisan’da sandığa gideceksiniz. Bir kişiye OHAL uygulama yetkisi vereceksiniz. Başkan seçilecek, istediği zaman OHAL’i ilan edecek. Niye bir kişiye bu yetkiyi veriyoruz? TBMM yok mu? Var. Şimdiki uygulama nasıl oluyor? MGK’da görüşülür, Bakanlar Kurulu’nda tavsiye edilir. Meclis’e gelir. OHAL ilan edilir veya edilmez. Şimdi bu süreç yok. Bunun dünyada örneği var mı? Yok. Hangi derdimizi çözecek bu. Bir Allah’ın kulu bana açıklasın, “Bir kişiye bu yetkiye veriyoruz, şu derdimizi çözecek”. Tam tersine vatandaşları bölecek, ayrıştıracak. Şimdi, aramızda işçi kardeşlerim de var. Bir kişiye yetki veriyoruz, istiyorsa kıdem tazminatı kaldırabilir. Ekonomik ve sosyal konularda kararname çıkarabilir. Asgari ücreti dondurabilir. Artırmayabilir. İşçilerden ses çıkıyor mu? Sendikalardan ses çıkıyor mu? Biri yarım yamalak “Evet” diyeceğiz dedi. E git sen de taşeron işçisi ol. Hem sendika başkanı olacaksın, altında Mercedes olacak, işçilerin aidatlarıyla gününü gün edeceksin, sonra yağcılık yapacaksın. Yok ya, taşeron işçilik yapsana kardeşim. Onun çektiği ızdırabı yaşa kardeşim. Yaşayacaksın. Yok öyle bir şey. Bu sistemin gelmesi demek tüm işçilerin taşeronlaşması demek. Bir kişiye bu kadar yetki vermek doğru değil arkadaşlar, değil. Bir kişi çıkıp “Ne grevi arkadaşım, sana asgari ücret veriyorum” diyecek. “Geçinemiyorum” dersen, “Ne demek geçinemiyorum, dışarıda o kadar işsiz var, otur oturduğun yerde” diyecek. Baskıyı kuracaklar arkadaşlar, konuşturmayacaklar. Demokratik parlamenter sistemde siyasi partiler vardır. Vatandaşlar gider oyunu kullanır. Medyanın özgürlüğü vardır. Hapishanelerinde gazeteciler yoktur. Tek adam rejiminde bir kişi vardır, elinde sopa vardır. Bir kişi aykırı bir düşünce dile getirince kafasına vurur. Evet demenin vebali ağırdır. Kimse çocuklarına hesap veremez.
“187 trilyon liralık yük geliyor vatandaşın sırtına”

Hayır dediğimiz zaman Türkiye’nin itibarı dünyada artacaktır. Şu söylem dünyanın dört bir yerinde yankılanacaktır; Türkiye’de 80 milyon demokrasiden vazgeçmedi. Demokrasiye sahip çıktı. Evet, demokrasiye sahip çıkacağız. Milletvekili sayısı 550 yetmedi, vatandaşın da yükü yok, 600’e çıkaralım. Niye 600? Hangi gerekçeyle 600? Kimin için bu 600. 550 bile fazla arkadaşlar, makulu 400. 187 trilyon liralık yük geliyor vatandaşın sırtına.

Bakın bu işin partisi yok sevgili Diyarbakırlılar. Bu bir anayasa. Dolayısıyla AK Parti’ye oy veren vatandaşlarım, MHP’ye, HDP’ye oy veren vatandaşlarım. Saadet Partisi’ne oy veren vatandaşlarım. Elinizi vicdanınıza koyun, öyle düşünün. Cumhurbaşkanı partili, bakanlar partili, vali partili, hakim partili, AYM üyeleri partili, herkes partili. Partiye üye olmayanlar? Onlar ikinci sınıf. İlk kez bu anayasayla üstünlerin hukuku oluşturuluyor. Hukukun üstünlüğü değil. “Bizim gibi düşündün düşündün, düşünmedin biz seni ezer geçeriz”. İş dünyasına sesleniyorum, hiçbirinizin mal güvenliği yok. Son 2.5 yıldır fiili başkanlık sistemini yaşıyoruz zaten. Hem anayasaya uymuyorlar, hem de anayasa değişikliğine gidiyor. Önce anayasaya uyun, niye getiriyorsun o zaman bu değişikliği? Yarın başka biri gelecek diyecek ki “Ben de buna uymuyorum”. İş dünyası şunu unutmasın, kapısı çalındığı zaman, her an mal varlıklarına el konabilir. İş adamlarının mal varlıklarına nasıl el koyduğunu gördük. Hakkınızı aracaksınız? Mahkemede. E hakim partili. Denetimsiz bir sistem getiriyorlar. Her şeyi yapacaksın ama hesap vermeyeceksin. “Hesap verecek” diyorlar. İyi de 400 milletvekilini nereden bulacağız? Başkanlık sistemiyle yolsuzluk meşrulaştırılıyor. E hani kul hakkı yemek günahtı? Rabbimiz ne diyor? “Karşıma kul hakkıyla gelme”. Öyle bir düzen getiriyorlar ki, istediğini yapabilir. İsterse parlamentoya 30 yıl bütçe getirmeyebilir. Böyle bir düzen olur mu? Bütçe hakkı, parlamentonun en güçlü olduğu haktır. Toplanan her kuruşun hesabını Meclis’e vermek zorundalar.

__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.03.17, 17:28   #2
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 36
Konular: 1676
Mesajlar: 7,570
Ettiği Teşekkür: 26117
Aldığı Teşekkür: 33634
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu: Evet Çıkarsa 4 Milyon Suriyeliye…

Bence vatandaş olsunlar.

Oluyorlar da zaten..

Bu suskunlukla, bu pısırıklıkla daha çok "eyvallah" deriz.
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.03.17, 23:45   #3
Insanlikarayan
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 781
Mesajlar: 14,192
Ettiği Teşekkür: 136609
Aldığı Teşekkür: 48570
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu: Evet Çıkarsa 4 Milyon Suriyeliye…

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Bence vatandaş olsunlar.

Oluyorlar da zaten..

Bu suskunlukla, bu pısırıklıkla daha çok "eyvallah" deriz.

Vatandasliklarina tam olarak karsi degilim amaaa, Memleketlerinde olan Haklarindan vaz gecmis olmalari, AKP tarafindan aldatilmis olup, Petrol dolu topraklari, Düsmanlarin kullanimina birakmis olmalari üzücü!.

Kimler tarafindan Haklari Gasp edildiginide bilmeleri lazim!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.17, 12:11   #4
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2704
Mesajlar: 28,349
Ettiği Teşekkür: 158790
Aldığı Teşekkür: 175104
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu: Evet Çıkarsa 4 Milyon Suriyeliye…

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Bence vatandaş olsunlar.

Oluyorlar da zaten..

Bu suskunlukla, bu pısırıklıkla daha çok "eyvallah" deriz.

Oy kullanma zamanı sandığa gitme de bak sana neler diyorum.
Kaydet
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.17, 12:55   #5
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 36
Konular: 1676
Mesajlar: 7,570
Ettiği Teşekkür: 26117
Aldığı Teşekkür: 33634
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu: Evet Çıkarsa 4 Milyon Suriyeliye…

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi ReaL Mesajı göster

Oy kullanma zamanı sandığa gitme de bak sana neler diyorum.
Kaydet
Bu konuda halen kararlıyım. Bu ülkeyi ancak "kaos" arındıracak.

"Hayır" değil..
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.17, 13:05   #6
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2704
Mesajlar: 28,349
Ettiği Teşekkür: 158790
Aldığı Teşekkür: 175104
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu: Evet Çıkarsa 4 Milyon Suriyeliye…

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Bu konuda halen kararlıyım. Bu ülkeyi ancak "kaos" arındıracak.

"Hayır" değil..
Bir önceki mesajın ile yine çeliştin.

Hiçbir işe yaramazsın... Senin yerinde olsam yeminle utanırım. Hiç mi yandaş olmayan tv izlemiyorsun. Millet ne fedakarlıklar yapıyor, senin umurunda bile değil.

Armut piş, ağzıma düş.

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.17, 13:12   #7
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 36
Konular: 1676
Mesajlar: 7,570
Ettiği Teşekkür: 26117
Aldığı Teşekkür: 33634
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu: Evet Çıkarsa 4 Milyon Suriyeliye…

@ReaL

Abi neden çelişeyim? Sadece bir "Hayır"la bu adım yapılmayacak mı sanıyorsun? "Hayır" çıkarsa herşey güllük güllistanlık mı olacak? Hayır..

Her türlü olacak.. İki yanlışın içinden bir doğruyu çıkaramazsın. Çıkarırsan da o doğrunun ne kadar etkili olacağı tartışılır. Bu "Hayır" kampanyası da buna benziyor..

Adamlar anayasayı tanımadığını söylüyorlar sen "Hayır" versen ne olur? Hayır çıksa "aaa hayır çıktı" vazgeçelim mi diyecekler? Milletin yaptığı zavallılıkdan ibaret..

Nasıl etkisi olur bunu söyle bana? (haddimi bilerek söylüyorum..)
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.17, 13:27   #8
ReaL
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2704
Mesajlar: 28,349
Ettiği Teşekkür: 158790
Aldığı Teşekkür: 175104
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu: Evet Çıkarsa 4 Milyon Suriyeliye…

Bu seçim değil. Ona rağmen, hiçbir beklentisi olmayan 70 yaşını aşmış koca koca insanlar, günde birkaç ili ziyaret edip çene patlatıyor... Genç üniversite öğrencileri birşeyler yapmaya çalışıyor... Millete anlatmaya çalışıyor. Sen ise hala neler diyorsun.

Bak gerçekten senin yerinde olsam utanırım...

Hiçbir şey yapmıyorsun, bari oyunu kullan... Elimden gelen budur de...

Oy kullanma zamanı miskin miskin yan gelip yat, sonra ahkam kes, olmaz öyle şey... Adama acı acı gülerler.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.17, 14:03   #9
Heliosaga
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 36
Konular: 1676
Mesajlar: 7,570
Ettiği Teşekkür: 26117
Aldığı Teşekkür: 33634
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu: Evet Çıkarsa 4 Milyon Suriyeliye…

Geçen iki tane genç evimize gelmişti zaten. Onlara söylediğimi sanada söylüyorum ağabey sakınmıyorum.

Sorudan kaçıyorsunuz "Hayır" deyince ne olacak? Ne değişecek? "Hayır" verince iktidarı azıya almış güce zehirlenmişler ideallerinden vazgeçecek mi? Anayasayı tanımadığını söyleyenler bu sonuca saygı gösterecek mi?

O gençler bile bu soruya cevap vermeyip aynen senin gibi söylediler.. "Hayır verelimde sonu ne olursa olsun yeterki hayır ver.." olay bu..

Yol yanlış.. Yöntemler çok yanlış.

Bunu kenara koy..

Ben vermeyeyim. ben haksız çıkayım bunu en çok isteyen de benim. Valla haksız çıkmayı çok istiyorum. Ama mantığımla kalmak zorundayım. Herkesin inandığı bir yol vardır. Ben sandığa değil "kaos"a inanıyorum. Ve sen veya başkası "hayır" versen de ya da "evet" versen de o kaos mutlak bu ülkenin topraklarında doğacaktır. Kaos sevdiklerimizi yada kendimizi her ne kadar kurban etmek anlamına gelse de..

Ben bunu görüyorum bunu anlattığım da deli oluyorum saçma sapan konuşma diyorlar bana..

Derler "İyilerin suskunluğu kötülerin kazanmasına sebeb oluyor"

"Hayır" çözüm değildir..
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.17, 17:09   #10
Insanlikarayan
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 781
Mesajlar: 14,192
Ettiği Teşekkür: 136609
Aldığı Teşekkür: 48570
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kılıçdaroğlu: Evet Çıkarsa 4 Milyon Suriyeliye…

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Geçen iki tane genç evimize gelmişti zaten. Onlara söylediğimi sanada söylüyorum ağabey sakınmıyorum.

Sorudan kaçıyorsunuz "Hayır" deyince ne olacak? Ne değişecek? "Hayır" verince iktidarı azıya almış güce zehirlenmişler ideallerinden vazgeçecek mi? Anayasayı tanımadığını söyleyenler bu sonuca saygı gösterecek mi?

O gençler bile bu soruya cevap vermeyip aynen senin gibi söylediler.. "Hayır verelimde sonu ne olursa olsun yeterki hayır ver.." olay bu..

Yol yanlış.. Yöntemler çok yanlış.

Bunu kenara koy..

Ben vermeyeyim. ben haksız çıkayım bunu en çok isteyen de benim. Valla haksız çıkmayı çok istiyorum. Ama mantığımla kalmak zorundayım. Herkesin inandığı bir yol vardır. Ben sandığa değil "kaos"a inanıyorum. Ve sen veya başkası "hayır" versen de ya da "evet" versen de o kaos mutlak bu ülkenin topraklarında doğacaktır. Kaos sevdiklerimizi yada kendimizi her ne kadar kurban etmek anlamına gelse de..

Ben bunu görüyorum bunu anlattığım da deli oluyorum saçma sapan konuşma diyorlar bana..

Derler "İyilerin suskunluğu kötülerin kazanmasına sebeb oluyor"

"Hayır" çözüm değildir..

Nisan 1984´te Persembeye, sabaha karsi 4 siralari Hastaneye yoldaydim, 6´da Ameliyata alinip, Cuma günü öglen siralari anca uyandim.

Bu bir oyun degildi, Gercek hayat.

Ölmeyi Bayginlik zannedip, Hayatinin gözlerinin önünden gecmesine izin verme.

Hadi diyelim, Gücün Kuvvetin yerinde.

Birde su CHP´nin Hayir Reklamindaki Cocuklari düsün, onlar senin oyuna, Saglam Zihniyetine Muhtac!.

Bizde, Sancak Tehlikeye girdinen, gelmeyiz demedik, halbuki simdiden Siniri gecerken Ilk gelen haberlerden, Sosyal Medyadaki Faaliyetlerimizden Sorgulanmak ve Tutuklanmak tehlikesinle karsi karsiyayiz.

Bu bir oyun degil, "Reset" yapip yeniden baslatalim.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
çıkarsa, evet, kılıçdaroğlu, milyon, suriyeliye…


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim


WEZ Format +3. Şuan Saat: 23:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.