Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 07.07.18, 18:22   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 6983
Mesajlar: 27,351
Ettiği Teşekkür: 104250
Aldığı Teşekkür: 149363
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Meclis'te Neler Yaşanıyor? Meclis'te Ant İçme Töreni Başladı

Meclis'te Neler Yaşanıyor


Meclis'te Ant İçme Töreni Başladı

TBMM Genel Kurulu, 27. dönem milletvekili yemin töreni için saat 14.00’te açıldı. TBMM’yi “en yaşlı milletvekili” sıfatıyla TBMM Geçici Başkanı Durmuş Yılmaz yönetiyor. Yemin törenini izlemeye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da geldi. Milletvekilleri; seçim çevresi, soyadı ve adlarının alfabe sırasına göre ant içiyor. Engelli milletvekilleri ve mazereti olan vekiller sıralamaya tabi tutulmadan ant içti. Son Başbakan Binali Yıldırım mazereti nedeniyle sıra gelmeden ant içti.

Öte yandan...
ANKA Ajansı'nın haberine göre, Binali Yıldırım’ın AKP’nin Meclis Başkanı adayı olacağı kesinleşti.

TBMM YEMİN TÖRENİ CANLI YAYIN


TBMM’DEN DİKKAT ÇEKEN ANLAR

TBMM Genel Kurulu'ndan şu gelişmeler dikkat çekti:

-Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis’e geldiğinde AKP’liler ayağa kalktı. MHP’nin de aralarında bulunduğu muhalefet partisi vekilleri oturmaya devam etti.

- Meclis salonuna gelen ilk lider MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu.

-HDP Eş Genel Başkanları, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından salona geldi.

-Büyükelçilerin çoğu da Meclis’teki yerlerini aldı.

-CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu ve HDP Hakkari Milletvekili Leyla Güven, tutukluluklarına itirazların sonuçlanmamasından dolayı Meclis’te yerlerini alamadı.

-Milletvekili sayısının 550'den 600'e çıkması nedeniyle bazı milletvekillerinin ayakta kaldığı, bazılarının da komisyon sıralarına oturduğu görüldü.

Geçici Meclis Başkanı Durmuş Yılmaz'ın, Meclis'in ilk gününde yaptığı konuşma özetle şöyle:

"Yakın geçmişimizde yaşadıklarımızın ardından bu Meclis kadrosunun ibret alarak adımlar atacağına inanıyorum. Tercih edilen politikalar sonucunda çıkan olumsuzlukların hesabını iktidarlar sandıkta verirler. Bağımsızlığımızın teminatı olan bu Gazi Meclis'i korumak hepimizin sorumluluğundadır. Bu Meclis'in saygınlığına gölge düşürecek işlerden kaçınmak milletimize karşı ahlaki görevimizdir. Başta Meclis'i kuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hepinize saygılarımı sunuyorum. Yeni dönemin hayırlı olmasını dilerim."

TBMM 27. DÖNEM MİLLETVEKİLİ ANT İÇME TÖRENİ

Ant içme, her milletvekilinin Anayasadaki metni kürsüden yüksek sesle aynen okuması suretiyle oluyor.

Milletvekilleri; seçim çevresi, soyadı ve adlarının alfabe sırasına göre ant içiyor.

Milletvekilleri ant içerek göreve başlayacak. Ant içmekten imtina eden milletvekilleri, milletvekili sıfatından kaynaklanan haklardan yararlanamayacak.

Yemin töreninin ardından vekillerin ilk işi Meclis Başkanı'nı seçmek olacak. Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Adayları, Meclis'in toplandığı günden itibaren beş gün içinde Başkanlık Divanı'na bildirilecek ve Türkiye Büyük Millet Meclisi, seçimin yapılacağı gün kendiliğinden toplanacak.

İLK İKİ TURDA 400 OY ARANACAK

Meclis Başkanı için bir yasama döneminde iki seçim yapılacak. İlk seçilenin görev süresi iki, ikinci devre için seçilenin görev süresi üç yıl olacak. Başkan seçimi gizli oyla yapılacak. İlk iki oylamada üye tam sayısının üçte ikisi (400) ve üçüncü oylamada üye tam sayısının salt çoğunluğu (301) aranacak. Üçüncü oylamada salt çoğunluk sağlanamazsa, bu oylamada en çok oy alan iki aday için dördüncü oylama yapılacak; dördüncü oylamada en fazla oy alan üye, Başkan seçilmiş olacak.

Seçilen cumhurbaşkanına mazbatasının verilmesi ve ant içme töreni Cumhurbaşkanı ve Milletvekilliği genel seçiminin ardından Meclis’in toplandığı ilk günü takip eden üç gün içinde yapılacak. Cumhurbaşkanı Yardımcıları ve Bakanlar, atanmalarını takip eden gün yemin edecek.

AKP’DE MECLİS GÖREVLERİ BELLİ OLDU

AKP grubu Meclis yönetiminde olacak isimleri belirlemek için basına kapalı toplantı yaptı.

Kapalı toplantıda AKP Grup başkanvekilliklerine, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Tokat Milletvekili Özlem Zengin, Çankırı Milletvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu ve Denizli Milletvekili Cahit Özkan seçildi.

AKP TBMM Grup Başkanlığ'ına da AKP Ankara Milletvekili Naci Bostancı seçildi.

HDP MECLİS GÖREVLERİ BELLİ OLDU

HDP TBMM Grubu, grup yönetimi ve Meclis yönetimi için seçim yaptı. HDP TBMM Grubu, grup yönetimi ve Meclis yönetimi seçimi için Grup Toplantı Salonu'nda basına kapalı toplandı.

Toplantıda, iki grup başkanvekili ve TBMM Başkanlık Divanı'nda HDP 'ye düşen 1 Başkanvekili ile 1 idare amirliği için isimler belirlendi. HDP Grup Başkanvekilliklerine, Mersin Milletvekili Fatma Kurtulan ile Kars Milletvekili Ayhan Bilgen seçildi.

TBMM Başkanlık Divanı için ise Başkanvekili olarak HDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, İdare Amiri olarak Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul aday gösterilecek.

ERDOĞAN VE YILDIRIM GRUP TOPLANTISINDA NELER SÖYLEDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan Milletvekillerinin yemin günü için TBMM'ye geldi. Erdoğan'ı 26. Dönem TBMM Başkanı İsmail Kahraman karşıladı. Kahraman görevini İYİ Partili Durmuş Yılmaz'a geçici olarak devredecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Meclis’te AKP grubuna seslendi.

Erdoğan’ın konuşmasının satırbaşları şöyle:

"23 Nisan 1923'ten beri Meclis'te görev alanları saygı ile yad ediyorum. Hizmet yarışında bu kez bayrağı sizler devraldınız. Karşımdaki manzarayı tecrübe ile yeniliğin mükemmel bir sentezi olarak görüyorum. Her birinizin çalışmasına, sadakatine ihtiyacımız var. Tek bir anımızı bile boşa geçirmeye hakkımız yok. Rabbim mahçup etmesin."

"Yüzde 42,6'lık bir oy elde ettik. Meclis'te sayısı 600'e çıkan vekil sayısının yüzde 49'unu elde ettik. MHP ile birlikte yüzde 57'lik bir çoğunluğa sahibiz. Biz 7 Haziran haricinde hep tek başımıza yeterli çoğunluğa sahip olarak yönetmiş bir partiyiz. Daha çok çalışmamız, gayret göstermemiz gerekiyor. Bizim milletimizin mesajlarına hayran olmamak elde değil. Seçim sonuçlarını buna göre okumak gerekiyor. Milletimiz Cumhurbaşkanlığı seçiminde 52,56 oy oranı ile bize teveccüh göstermiştir. Buna karşılık milletimiz Meclis'te AK Parti'yi yine birinci parti yapmış ancak hedefinin gerisinde bırakmıştır. Milletimizin yaptığı bu hassas ayarı dikkatle incelemek gerekir."

"Biz her zorluğun üstesinden milletimizle aştık. Bize kurulan tuzakları bu sayede aştık. Dördüncü dönemde yaşadığımız yol kazasını bu şekilde aştık. 15 Temmuz'u milletimizle başarısızlığa uğrattık. Yönetim sistemimizi değiştiren adımları milletimizle attık. 24 Haziran sonuçlarına bu şekilde ulaştık. Yapmamız gereken, yine milletin gösterdiği istikamette yürümektir. Kendisini AK Parti'nin üstünde görenlerle yürümek mümkün değildir. Onların artık gözleri görmez, kulakları hakikati duymaz olmuştur."

"Pazartesi günü yapılacak yemin töreni ile Türkiye yeni bir döneme adım atıyor. Külliyemizde muhteşem bir başlangıç töreni gerçekleştireceğiz. Her ülkeden Türkiye dostu kardeşlerimiz törene katılacaklar. 22 ülkenin Cumhurbaşkanı katılacak. Milletimizin her kesimden temsilcileri de bu törene davet edilecek."

"Aynı gün yeni yönetim mimarisini ihlas eden cumhurbaşkanı olarak da yayınlayacağız. Kabinemizi 21.00'da açıklayacağız. Türkiye'ye patinaj yaptıran eski sistemi geride bırakarak yeni sisteme başlayacağız. Biz tevazuyu kendisine ilke edinmiş insanlar topluluğuyuz. Kimseye tepeden bakamayız, böyle yürüyemeyiz. Bir davanın mensupları olarak her türlü tepeden bakmayı ayak altına alarak yürümeye devam edeceğiz. Aksi takdirde, bizden öncekiler nasıl yerle yeksan olduysa, biz de yerle yeksan oluruz. Kimse kendini baki sanmasın, heimiz faniyiz. Aksi takdirde bedeini ağır öderiz."

"26 milyon insan bize güven bağışladı. Bu önemli bir imtihandır. Bunu başarıyla vermemiz gerekiyor. Salı günü yurtdışı ziyaretimizi dost ve kardeş Azerbaycan ile, KKTC'ye gerçekleştireceğim. Çarşamba günü de Brüksel'de NATO zirvesinde ülkemizi temsil edeceğim. Milletimiz bizim nasıl çalıştığımızı 1994 yılında İBB'deki günlerden beri biliyor. Bize yorgun Cumhurbaşkanı yakıştırmalarını yapanların hali ortada. Bize bunu yakıştıranların bizim nasıl antrenmanlı olduğumuzdan haberleri yok. Onlar zihinsel yorgunluk içindeler. Biz hamdolsun böyle değiliz."

"2002 yılında tek başına iş başına demiştik. Allah nasip etti oldu. 2007'de durmak yok yola devam dedik oldu. Haydi bir daha dedik, milletimizin desteğini aldık. 24 Haziran'da da milletimiz bize şansı verdi. Biz sözü tuttukça milletimiz bize şans verdi. Milletimiz 15 Temmuz'da gövdesini bize siper etti. Böyle bir millete hizmetkar olmanın gurunu yaşıyoruz. Bizim milletten başka sığınağımız olmadığını bilerek çalışmanızı istiyorum."

"15 Temmuz'da bu Meclis cesaret ve dirayeti ile tarih yazmıştır. Savaş uçakları tarafından bombalanır, helikopter tarafından taranırken dik duran bu Meclis'i ne kadar güçlü tutarsak geleceğe o kadar güvenle bakarız. Cuma günü Hacı Bayram'da Cuma namazını kılıp, ilk kabine toplantımızı yapacağız."

"Cumhurbaşkanlığı bütçe tasarısını Meclis'e sunacak, bunu kabul etmek Meclis'e düşecektir. Yeni dönemde reformlarımızı kesintisiz sürdüreceğiz. Yeni sistem reform ihtiyacını daha da artıracaktır. Sizi Meclis Genel Kurulu'nda çok önemli görevler bekliyor. Yeni dönemde bu grubun çıtayı yukarı çıkaracağından şüphem yok. Şimdi sıra sizlerde, ben hepinize güveniyor, inanıyorum. Milletimize verdiğimiz diğer sözler gibi güçlü Meclis sözünü de yerine getireceğimize inanıyorum. AK Parti olarak vesayet ve darbecileri hiç sevmedik. Darbe ve vesayete karşı önümüzdeki dönemde dikkatli olacağız. Terör örgütleri ile mücadeleyi amansız sürdüreceğiz. Yeni güvenlik konseptimiz gereği saldırıları tehditleri kaynağında yok ediyoruz. Sessiz sedasız şekilde Kandil ile ülkemiz arasındaki mesafeyi de temizliyoruz. Önemli mesafe katettik. Sincar ve Kandil'i temizleyene kadar bu operasyonumuz devam edecektir. Kuzey Irak yönetimi ve Irak yönetiminin de terör örgütünden bıktığı görüşmelerimizde anlaşılıyor. Terör örgütü sahaa köşeye sıkıştıkça siyaseti kullanarak kendine alan açmaya çalışıyor. Anamuhalefet partisi bize göre meşruiyeti şaibeli partiyi taşıma oylarla Meclisê sokmuştur."

"Avrupa ülkeleri başta olmak üzere terör örgütü ile iltisaklı kuruluşlara müsaade edilmez. CHP'yi terör örgütü ile ilişkili parti ile ilikisini gözden geçirmeye davet ediyorum. FETÖ davalarını takip ediyorum. Yıl sonuna kadar davaların büyük ölçüde biteceği görülüyor. Dünyanın belki de en sinsi terör örgütü ile mücadele kolay değildir. Savcı, hakimler ve OHAL inceleme komisyonu titiz bir çalışma içindedir. Komisyonumuz da incelemelerle göreve iade kararları veriyor. FETÖ ile mücadele kapsamında ihraç edilen bir kısım kişinin eşleri ve çocuklarının pasaportlarına tahdit konulmuştu. Yakınlarının suçlarından dolayı pasaport alamayanların mağduriyeti giderilecek. Soruşturmalar belli bir aşamaya geldiği için 181 bin 500 kişi ile ilgili pasasport tahdidi mahsur bir durum yoksa kalkacak."

"Ekonomi yeni dönemde terörle mücadele ile birlikte ilk sırada yer alacak. Rusya ile işlerimiz katlanarak artıyor. Özbekistan ile yeni bir dönem açtık. Kırgızistan ile ilişkilerimiz hassasiyetimze kulak verdikleri anda bir köşede duruyor. Güney Amerika'yı yeni açılım alanı olarak belirlemiştir. En büyük ekonomik ortaklarımızdan olan Çin ile işbirliğini geliştirmek için görüşüyoruz. 26 milyar dolar olan ticaret hacmimizi genişleteceğimize inanıyorum. AB ile ilişkileri hakkaniyete dayalı çizgiye oturtmak için gayret göstereceğiz. Türkiye geçtiğimiz yıl dünyanın en çok insani yardım yapan ülke konumuna geldi. Paramızın bolluğundan değil, gönlümüzün zenginliğindendir."

Son Başbakan Binali Yıldırım TBMM'deki AKP Grubu toplantısında konuşma yaptı.

Yıldırım'ın açıklamaları şöyle:

"Milyonların rızasını aldık, kara propagandalara boyun eğmedik. 16 yıldır zorlu davalardan başarıyla çıktık. Hem liderimizin, hem grubumuzun hem de milletimizin verdiği emanete halel getirmedik. Cumhuriyet tarihinin belki de en uzun iki yılını kırmadan dökmeden sayenizde başardık. Milletimizle kenetlendik, rabbimiz bize güzel bir zafer nasip ettik. 24 Haziran tüm vesayetlerin ortadan kaldırıldığı bir seçim olmuştur. Bize güvenen milletimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Milletimizin bize verdiği emaneti daha ileri götürmek, cumhuriyetimizi 100. yıl hedeflerine ulaştırmaya gayret edeceğiz. Allah yar ve yardımcımız olsun."

"Burada olan, olmayan, bayrak değişiminde kin gütmeyen tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Milletin partisi olarak ne adar şeref duysak azdır. Zor zamanda liderimizle kenetlendik, eğilmedik, bükülmedik. Sonunda zafere erdik. 16 yılda ülkemize liderliğinizde çok önemli eserler kazandırdık. Saldırılara karşı amansız mücadele verdik. Birçok eserleriniz arasında AK Parti ile MHP arasında başlattığınız Cumhurbaşkanlığı Sistemi olmuştur. MHP'li arkadaşlarımıza da huzurunuzda teşekkürlerimi sunuyorum."

"Demokrasiyi daha da geliştireceğiz, hukuk devletinden taviz vermeyeceğiz, üreteceğiz, refahı artıracağız, milletimize adil şekilde dağıtacağız. 65. Hükümet adına bize güveninizden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum. Tüm arkadaşlarım ve sizden hakkınızı helal etmenizi istiyorum. Bilmeden kırdığımız varsa hakkını helal etsin, ben de hakkımı helal ediyorum. Bir kez daha Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayırlı olmasını yüce Allah'tan niyaz ediyorum."

CHP'DE KAPALI GRUP TOPLANTISI

TBMM'de 27. dönemin başlamasıyla birlikte, CHP Grubu yarın saat 13.00’te basına kapalı olarak toplanacak. Toplantıda grup başkanvekili seçimi (3 üye), grup yönetim kurulu üye seçimi (9 üye), grup denetçi üye seçimi (2 üye) grup disiplin kurulu üye seçimi (7 asıl, 2 yedek üye) TBMM Başkanvekili seçimi (1 üye), TBMM Katip üye seçimi (4 üye), TBMM İdare Amiri seçimi (1 üye) gerçekleştirilecek.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN İLK YURT DIŞI ZİYARETLERİ AZERBAYCAN VE KKTC’YE

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden seçilmesi vesilesiyle gerçekleştireceği yemin töreninin ardından ilk yurt dışı ziyaretlerini 10 Temmuz Salı günü Azerbaycan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne yapacak.

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Azerbaycan ziyaretinde Erdoğan ile Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev yapacakları baş başa ve heyetler arası görüşmede “mükemmel” düzeydeki ikili ilişkilerin ve işbirliğinin daha da ilerletilmesi için atılabilecek adımların ele alınması, bölgesel ve uluslararası gelişmelere ilişkin görüş alışverişinde bulunulması öngörülüyor.

Öte yandan Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ziyaretinde KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ve Başbakan Tufan Erhürman ile bir araya gelmesi ve önümüzdeki dönemde Kıbrıs konusunda atılabilecek adımlara ilişkin değerlendirmelerde bulunması bekleniyor.

Odatv.com
__________________

Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.07.18, 19:11   #2
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 6983
Mesajlar: 27,351
Ettiği Teşekkür: 104250
Aldığı Teşekkür: 149363
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Meclis'te Neler Yaşanıyor? Meclis'te Ant İçme Töreni Başladı

Meclis’te Yeni Dönem: MHP’liler de Ayağa Kalkmadı

TBMM 27. Yasama Yılı başlangıç töreni için toplandı. Erdoğan Meclis'e geldiğinde MHP'liler de ayağa kalkmadı.


Meclis’in açış konuşmasını yapan geçici Meclis Başkanı Durmuş Yılmaz;
“Partilerimizin temsilcileri olduğu illerin ve Türkiye Cumhuriyeti'nin milletvekilleri olarak sorumluluğumuzu yerine getirerek bu çatı altında olmanın hazzını birlikte yaşayacağız.
Anayasaların varlık nedeni devlet iktidarını sınırlandırmak, yurttaşların hak ve hürriyetlerini güvence altına almaktır. 27. yasama dönemi ile birlikte Cumhurbaşkanlığı yönetim sistemine geçilmiştir. Güven oyu gibi güçlü kuvvetler ayrılığı araçları yoktur. 104. Maddede olduğu gibi ister parlamenter ister Cumhurbaşkanlığı sisteminden olsun, demokratik düzenlerin değişmez temeli normlarda yasama hiyerarşisinde anayasanın üzerinde kanun yoktur. Yasama yetkisi asli ve geneldir.


FOTO:AA

Değerli milletvekilleri her devletin ve o devletin temsil ettiği milletlerin çıkarları vardır. Bu durum genel olarak alındığında içinden geçtiğimiz günlerde ülkemizin sorunlarının çözümü bizim göstereceğimiz basirete bağlıdır. Edilgen olmadan kendi eyleminin sorumlusu olarak etken olmak zorundayız.Türkiye'den rahatsız olan unsurlar var. Sorumluluk duygularımız bize yaşanan problemlerde vebalimizin olduğunu hatırdan uzak tutturmamalıdır. Bir olursak beraber olursak başaramayacağımız şey yoktur.” dedi.


FOTO:AA

Yılmaz konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bu noktada bütün vekillerin milleti anlamaları ülkenin huzur ve güven ortamını temin etmek için aynı hedefe yönlenmeleri gerekir. Farklı siyasal düşüncelerimiz olabilir. Sayın milletvekilleri ülkemizde barış huzur ve güvenin temini açısından adalet hukukun üstünlüğü ve ahlaki kurallar önemlidir.FOTO:AA

Ülkemizin ve insanımızın geleceği için birlik ve dayanışmasının kendisini göstermesi inanışındayım. Bölücülükten uzak durulmalı yurttaşlık hukuku öne çıkmalıdır. Aksi halde yakın komşuların başına gelen olaylar ortak kader olacaktır. Bundan bütünüyle herkes zarar görecektir. Tarihimiz ve coğrafyamız bunun örnekleriyle doludur. Başta 15 Temmuz hain kalkışması olmak üzere, bunu öne çıkarmak zorundayız. Diğer görevse politikalar gibi ekonomi politikalarında iktidar milletten aldığı yetki ile üretim ve bölüşümün yansımasıdır.


FOTO:AA

Politikalarda olumsuzlukları iktidarlar sandıkta verirler. Buradan hareketle bağımsızlığımızın güvencesi olan Meclis'in saygınlığını korumak ortak sorumluluktur.”
Yılmaz konuşmasının ardından ilk yemini etti.Törenden notlar:

-Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis’e geldiğinde AKP’liler ayağa kalktı. MHP’nin de aralarında bulunduğu muhalefet partisi vekilleri oturmaya devam etti. Erdoğan’a görevi resmen bugün sona eren eski Meclis Başkanı İsmail Kahraman eşlik etti.


FOTO:SÖZCÜ

-Meclis salonuna gelen ilk lider MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu.
-HDP Eş Genel Başkanları, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından salona geldi.
-CHP’li vekiller çocuk cinayetlerini protesto için bileklerine mavi kurdela bağlayıp Genel Kurula öyle girdiler
-Büyükelçilerin çoğu da Meclis’teki yerlerini aldı.
-Yeni dönemde vekil seçilmeyen AKP’lilerden sadece Bakan Faruk Özlü’nün Meclis’e geldiği, Mehmet Şimşek, Naci Ağbal, Nihat Zeybekçi, Ömer Çelik gibi isimlerin salonda olmadığı gözlendi.
-Bu arada milletvekili sayısının 550’den 600’e çıkması nedeniyle bazı milletvekillerinin ayakta kaldığı, bazılarının da komisyon sıralarına oturduğu görüldü.
-Genel Kurulda, Başkanlık Divanında Meclis’in en genç milletvekillerinden AKP İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak ve AKP Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel görev aldı.
-Milletvekili sıralarına kırmızı karanfil ve TBMM logolu kokart bırakıldı.
-AKP Adana milletvekili Abdullah Doğru’nun yemini, ‘ilk seferinde metni eksik okuduğu’ için tekrarlattırıldı.
-İl sırasına göre yapılan yemin töreninde sıra Ankara milletvekillerine geldiğinde geleneklere göre Meclis Başkanı Durmuş Yılmaz bütün milletvekillerini Mustafa Kemal Atatürk için bir dakikalık saygı duruşuna davet etti.
-Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Genel Kurul salonundan ayrıldı.
-CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal,eksik okuduğu gerekçesiyle geçersiz görülen milletvekili yeminini 4 kez tekrarladı


FOTO: Zekeriya ALBAYRAK (SÖZCÜ)

-8 aylık hamile olan CHP Ankara Milletvekili Gamze Taşcıer, Meclis’te yemin etti.


FOTO: Zekeriya ALBAYRAK


FOTO:AA


FOTO:AA


__________________

Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.07.18, 22:58   #3
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 370
Mesajlar: 12,560
Ettiği Teşekkür: 136907
Aldığı Teşekkür: 46029
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Insanlikarayan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Meclis'te Neler Yaşanıyor? Meclis'te Ant İçme Töreni Başladı

-CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal,eksik okuduğu gerekçesiyle geçersiz görülen milletvekili yeminini 4 kez tekrarladı

Acaba neden, Gözlük takicilara göre önünde olan kiyadi ayarlamadilar?.


Her Hirsizliga akli eren bir Hükümet, bunu bile düsünemeyecek durumda!.


Aninda hemen Parlamentoyu bir Insaat alanina cevirebilip, Atatürk Resimleri ve Eserlerini kaldirmaya kalkan Sehzadeler, "iki sene icinde" Millet Vekillerine yeterince Koltuk alma Parasimi bulamadi?.


Her aninda, Sarayin üstü kaspali ödeneklerini aninda yükseltenler, Kiclarini koyucak yersiz kaldi!.


Iki seneden beri belliydi, Hüllooooo!.


16 Seneden beri bir Hayali Dünyada yasayanlar icin, iki senede nedir dedirtiyorlar!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Eski 08.07.18, 00:47   #4
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 698
Mesajlar: 5,602
Ettiği Teşekkür: 16645
Aldığı Teşekkür: 19186
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Meclis'te Neler Yaşanıyor? Meclis'te Ant İçme Töreni Başladı

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Insanlikarayan Mesajı göster
-CHP Ankara Milletvekili Servet Ünsal,eksik okuduğu gerekçesiyle geçersiz görülen milletvekili yeminini 4 kez tekrarladı
Acaba neden, Gözlük takicilara göre önünde olan kiyadi ayarlamadilar?.


Her Hirsizliga akli eren bir Hükümet, bunu bile düsünemeyecek durumda!.


Aninda hemen Parlamentoyu bir Insaat alanina cevirebilip, Atatürk Resimleri ve Eserlerini kaldirmaya kalkan Sehzadeler, "iki sene icinde" Millet Vekillerine yeterince Koltuk alma Parasimi bulamadi?.


Her aninda, Sarayin üstü kaspali ödeneklerini aninda yükseltenler, Kiclarini koyucak yersiz kaldi!.


Iki seneden beri belliydi, Hüllooooo!.


16 Seneden beri bir Hayali Dünyada yasayanlar icin, iki senede nedir dedirtiyorlar!.

Hiç yanıltmıyorsun beni.
Anlar mısın!
Tabii ki anlamazsın.
Ama anlayan anlayacak.


__________________
PATATEEES SOOĞAAN , GÜLE GÜLE ERDOĞAN!..

Bir halk büyüğümüz.


Rosebud Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.07.18, 04:25   #5
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2652
Mesajlar: 30,895
Ettiği Teşekkür: 169212
Aldığı Teşekkür: 183241
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Meclis'te Neler Yaşanıyor? Meclis'te Ant İçme Töreni Başladı

Son zamanlarda yönetim olarak bazı konulara müdahale etmede gecikiyoruz. Bu da bizim eksiğimiz. Yeteri kadar yöneticimiz olsa da, gerektiği kadar sitede bulunamıyor. Tabi en başta ben. Son zamanlarda böyle oldu. Bunun için herkesten özür dilerim.

İnsanlikarayan, yine durup dururken konu ile hiç alakası olmayan kişilere suç isnat ediyorsun. Açıklıyorlar, anlatıyorlar, anlamamak da ısrar ediyorsun.

Yazılmış mesajları çok çabuk okudum, daha doğru gözattım denilebilir. Gözümden kaçırdıklarım illaki olabilir. Şu an uykuda olmam gerekiyor. Bak nelerle uğraşıyorum.


Hani bazı durumlarda, "babam bile olsa affetmem denilir." Şimdi tam da bu moddayım. Kendime hakim olmaya çalışıyorum.


Elbette bir üyenin yazdığını eleştirmek hakkımız. Ancak, gerekli doyurucu açıklama yapıldığında o konu orada biter. Sen, açıklamaları anlamamazlıktan gelerek, olur olmadık alıntılar yapıp, cümleleri kesip, içerisinden işine geldiğini alarak Suç İsnat ediyorsun...

Daha önce de belirttim, önce iyi niyet. Sen burada 3-4 kişiye taktın, sana gerektiği gibi de yanıt verdiler. O gerekli yanıtları hak etmene rağmen, küçük yaşta çocukların da siteyi takip edebileceğini gözönünde bulundurarak, gördüğüm o hakaret içeren cümleleri siliyorum.

İllaki burada bir yönetici mi olması gerekiyor? Onu sil, şu cümleyi yumuşat. Bunlarla kim uğraşmak ister, ne uğruna???

Son uyarımdır. Lütfen ama lütfen sitenin ahengini, arkadaşlıklarımıza gölge düşürme.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.07.18, 11:41   #6
Uzman Üye

nurideniz34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2016
Yaş: 69
Konular: 692
Mesajlar: 3,675
Ettiği Teşekkür: 58120
Aldığı Teşekkür: 8759
Rep Derecesi : nurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisinurideniz34 muhteşem birisi
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Meclis'te Neler Yaşanıyor? Meclis'te Ant İçme Töreni Başladı

Kişi kendini bilmek kadar arif olamaz derler..
Birbirimizin fikir ve düşüncelerine saygılı olmamız şarttır.
O kişinin ille de benim düşüncemde olmasını istememiz de mümkün değildir.
Kişiler olduğu gibi kabul edersek bir sıkıntı yaşamayız diyorum....
__________________
En büyük zenginlik,
Sıhhat ve afiyette olmaktır...


İstanbul - 0RH pozitif -1949

Balıkçı Reisi: Nuri Deniz
(Kimya ve İşletme müh.)
nurideniz34 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
başladı, içme, mecliste, neler, töreni, yaşanıyor, İçme


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 21:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.