Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 03.08.18, 15:48   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 7876
Mesajlar: 29,300
Ettiği Teşekkür: 107661
Aldığı Teşekkür: 155855
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Muharrem İnce: Göz Göre Göre Felakete Doğru Gidiyoruz

Muharrem İnce: Göz Göre Göre Felakete Doğru GidiyoruzYazılı bir açıklama yayınlayan Muharrem İnce, "Seçimin üzerinden yaklaşık 40 gün geçmesine rağmen, maalesef temel ekonomik göstergelerde vaat edilen hiçbir hususta başarıya ulaşılamadığı gibi, her alanda seçimden önceki göstergelerin de gerisine düşülerek, milletimiz katlanılamaz bir ekonomik sıkıntının içine sokulmuştur. Gidişat akıl almaz bir biçimde ve göz göre göre, milletimizi ekonomik ve sosyal bir felakete doğru götürmektedir" dedi.
24 Haziran seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce, yaptığı yazılı açıklamayla seçimden bu yana geçen 40 günlük süreci değerlendirdi. Türkiye’nin ekonomik ve sosyal olarak zorlu bir süreçten geçtiğini ifade eden İnce, “Ülkemiz, maalesef, tarihinin en zorlu dönemeçlerinin birinden geçmektedir. Böyle bir dönemde, Cumhurbaşkanlığı seçiminde vatandaşlarımızdan en çok oyu alan ikinci aday olarak, düşüncelerimi kamuoyu ile paylaşmayı ve yapılması gerekenler konusunda açıklamalarda bulunmayı kaçınılmaz bir sorumluluk olarak görüyorum” dedi

“YAKIN GELECEK İÇİN ÜMİT KALAMADI”

“Seçimde rakibim olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, o tarih itibarıyla son 16 yıldır iktidarda bulunmaktaydı. Buna rağmen, ülkemizde, ekonomik anlamda birçok sıkıntının yaşanmakta olduğunu ve 24 Haziran'da kendisine tekrar görev verilmesi halinde, seçimin hemen sonrasında bu sorunların üstesinden geleceklerini vaat ederek vatandaşlarımızdan oy istemişti.” diyen İnce açıklamasını söyle sürdürdü:

“Vatandaşlarımızın % 52'si bu vaatlere inanarak kendisine oy vermiş ve kendisini Cumhurbaşkanlığı makamına, hem de bu kez, Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi gibi, Dünya siyasi ve demokrasi tarihinde örneğine rastlanmayacak şekilde tek adam yetkileri ile donatarak oturtmuştur.
Seçimin üzerinden yaklaşık 40 gün geçmesine rağmen, maalesef temel ekonomik göstergelerde vaat edilen hiçbir hususta başarıya ulaşılamadığı gibi, her alanda seçimden önceki göstergelerin de gerisine düşülerek, milletimiz katlanılamaz bir ekonomik sıkıntının içine sokulmuştur. Yakın gelecekte bu kötü durumdan çıkılabileceği konusunda herhangi bir ümit de bırakılmamıştır.”

“YAPICI ELEŞTİRİLERE DEVAM EDECEĞİZ”

Türkiye’nin içerisinden geçmekte olduğu mevcut ekonomik ve siyasi gelişmeler ve bu durumu yaratan “kötü yönetimin” eleştirisini yapıcı bir tarzda gerçekleştirmeye devam edeceklerini aktaran İnce “Milletimize, donanımlı ve enerjik bir ekibin her an yönetime hazır halde beklediğini ve hiçbir zaman ümitsizliğe kapılmaması gerektiğini anlatmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

23 Mayıs 2018'de Erzincan ve Sivas mitinglerinde, ekonominin gittiği olumsuz yönle ilgili olarak Cumhurbaşkanı'na bir çağrıda bulunduklarını hatırlatan İnce,
“Bu çağrıda özetle; Merkez Bankası'nın bağımsızlığının ve kamu mali disiplinin sağlanmasının, kambiyo sisteminde gerçekçi olmayan ve piyasaya uymayan düzenlemelere asla gidilmeyeceği konusunda güvence verilmesinin ve kendisini yanlış yönlendiren danışmanlarının uzaklaştırılmasının önemini vurgulamıştık. Ancak, seçim sürecinde mevcut yönetimin gerekli olan bu adımları atacağına inanmadığımızı da sürekli ifade etmiştik.” dedi

“GÖZ GÖRE GÖRE FELAKETE GİDİYORUZ”

Bugün gelinen noktada, enflasyon, faiz ve döviz kurları konusunda iktidarın hiçbir öngörüsünün doğru çıkmadığını aktaran Muharrem İnce açıklamasını şöyle sürdürdü: “Sürekli tekrarladıkları temelsiz vaatlerini yerine getirememişlerdir. Daha da kötüsü, bütün ekonomi yönetiminin” Damad'a” bağlanması, piyasalar açısından bardağı taşıran son damla olmuştur. Gidişat akıl almaz bir biçimde ve göz göre göre, milletimizi ekonomik ve sosyal bir felakete doğru götürmektedir. İktidarıyla, muhalefetiyle, sivil toplum örgütleriyle ve üniversitesiyle her kesim felç olmuş gibi, herhangi bir refleks gösterememektedir. Son günlerde ekonomik sıkıntıların üzerine bir de yeni ve önemli diplomatik sıkıntılar eklenmiştir. Birbirini tetikleyen sorunlarla baş etme becerisinden çok uzak olan “kötü yönetim” her alanda artarak devam etmektedir.

Bu durum karşısında, özellikle iktidar dışında kalan muhalefetin, sivil toplum örgütlerinin ve akademik kurumların kendilerini en kısa zamanda toparlamaları şarttır. Kötü yönetimin memleketi tam bir felakete sürüklemesini engellemek için, ülkede yaşayan herkesin, kendi varoluşlarını ve geleceklerini tehdit eden bu gidişe karşı çıkma olgunluğunu göstermeleri gerekmektedir. Bilindiği gibi, seçim sürecinde, Milletimizin bize teveccüh göstermesi durumunda, ekonomik, sosyal, siyasi, hukuki ve idari alanlarda yapacaklarımızı kamuoyu ile paylaşmıştık. Bu alanlarda ilk bir haftalık, ilk 100 günlük, ilk 500 günlük ve ilk beş yıllık “icraat planımızı” ilan etmiştik.

“ZİHİNSEL HAZIRLIKLARI YOK”

Yeniden iktidara oturanlar, seçimden sonra yaklaşık 40 gün geçmesine rağmen, ilk 100 günlük eylem planlarını dahi bugün açıklayacaklarını ifade etmektedirler.
16 yıllık bir yönetim tecrübesinden sonra bile, ilk 100 günlük eylem planının henüz açıklanamamış olması, yapılması gerekenler konusunda zihinsel bir hazırlığın olmadığını göstermektedir. Son bir ay, yeniden gelen yönetimin ilgili ilgisiz her kesten öneri beklemesiyle ve yardım ummasıyla geçirilmiştir. Seçim tarihinden bir hafta önce, açıkladığımız icraat planımız kendilerine her alanda ışık tutacak bir referans belgesi niteliğindedir. Ancak, bu icraat planının yetkin bir ekiple ve iyi niyetle uygulanabilmesi gereklidir. Milletimiz müsterih olsun.

“ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMDE DAHA HAZIRLIKLI OLACAĞIZ”

Bu ülke gerek tarihi birikimi; gerek siyasette, özel sektörde ve kamuda sahip olduğu insan kaynakları sayesinde, en zorlu dönemlerde dahi her türlü güçlüğün üstesinden gelmiştir. Ben ve arkadaşlarım, bütün gelişmeleri dikkatle takip etmekteyiz. Gerektiğinde yapıcı eleştirilerimizi herkesle paylaşarak ve kötü gidişten kurtulmanın çarelerini geliştirerek, önümüzdeki seçimde milletimizin önüne daha da hazırlıklı bir şekilde çıkacağımızın bilinmesini arzu etmekteyim.”
__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.08.18, 22:29   #2
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 870
Mesajlar: 7,049
Ettiği Teşekkür: 20936
Aldığı Teşekkür: 24116
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Muharrem İnce: Göz Göre Göre Felakete Doğru Gidiyoruz

CHP elindeki belediyeleri de kaybedecek, hakaret etmemek için zor tutuyorum kendimi şu Gandi’ye.
__________________
The '80's were the best time EVER - so glad I lived the life at the time.
Her şey güzel olacak Ekrem abi...
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.08.18, 01:53   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1481
Mesajlar: 14,195
Ettiği Teşekkür: 59100
Aldığı Teşekkür: 50827
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Muharrem İnce: Göz Göre Göre Felakete Doğru Gidiyoruz

Ben kaç yüz kere daha yazacağım?

Bu dilerim son olur...

Kılıçdaroğlu denen salak adam, CHP' nin başına bir FETÖ/CIA operayonu ile gökten zembille indirildi.

Kılıçdaroğlu, CHP' yi etnisitesi ve mezhebi nedeniyle muhalefette bırakmak üzere hazırlanan global bir projededir.

Bu rezil FETÖ/CIA ürünü Kılıçdaroğlu hile/hurda partinin başından gitmek istemiyorsa, emin olun bu ba bir emperyalist projedir.

Sırf Kurultay toplanmasın ve yeni genel başkan sorgulanmasın ve seçilmesin diye yapmadıkları pislik kalmadı...

Bakın artık hiç çekinmeden söylüyorum...

Kılıçdaroğlu ve ekibi, Tayyip ve AKP' bin önüne yatma ve onların önünü açma projesidir...

Konu aslında çok su kaldırır da...

Pislik ve ekibi bize yobaz Ekmelettin' i aday çıkardı...

Muharrem İnce müdahale etmese eski Tayyiban ve Çankaya noteri Abdullah Gül CHP' nin cumhurbaşkanı adayı olacaktı...


Bu yeni CHP, Tayyip ve AKP' nin önüne güller ver karanfiller döşeme projesidir.

Bu rezil BOP uşağı CHP yönetimi cehennemin dibini görmeden bir daha asla CHP ve gösterdiği adaylar oy falan vermem.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.08.18, 21:19   #4
Müdavim

Rosebud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 870
Mesajlar: 7,049
Ettiği Teşekkür: 20936
Aldığı Teşekkür: 24116
Rep Derecesi : Rosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardırRosebud şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Muharrem İnce: Göz Göre Göre Felakete Doğru Gidiyoruz

Erdoğan seçim için düğmeye bastığını söyledi, şimdi ben çok merak ediyorum, CHP yerel seçimlerde elindeki belediyeleri de kaybettiğinde seçmenine ne diyecek!
Önümüzdeki seçimlere odaklanacağız kurultaya gerek yok mu diyecek!
__________________
The '80's were the best time EVER - so glad I lived the life at the time.
Her şey güzel olacak Ekrem abi...
Rosebud isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Rosebud'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.08.18, 01:34   #5
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1481
Mesajlar: 14,195
Ettiği Teşekkür: 59100
Aldığı Teşekkür: 50827
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Muharrem İnce: Göz Göre Göre Felakete Doğru Gidiyoruz

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
Erdoğan seçim için düğmeye bastığını söyledi, şimdi ben çok merak ediyorum, CHP yerel seçimlerde elindeki belediyeleri de kaybettiğinde seçmenine ne diyecek!
Önümüzdeki seçimlere odaklanacağız kurultaya gerek yok mu diyecek!
Kılıçdaroğlu giderek onurunu ve insanlığını kaybediyor. Bu adam siyasete girmeden önce böyle değildi.

Etrafını leş kargaları kuşatmış. Neticede kargalarla yaşaya yaşaya kendişsi de kargalaşmış.

9 seçim kaybetmişin ard arda. Hiç bir başarın yok.

Hala koltuğuna yapışmış ve memleketin iktidarını bir yana koyup, parti içinde iktidar olma hevesinde bir geri zekadır bu Kılıçdaroğlu..

Koltuklarınızla gömülün en kısa zamanda!
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
doğru, felakete, gidiyoruz, göre, muharrem, İnce


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 07:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.