Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 14.11.18, 11:55   #1
Yasaklı Üye

Umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2017
Konular: 850
Mesajlar: 3,054
Ettiği Teşekkür: 23360
Aldığı Teşekkür: 9099
Rep Derecesi : Umut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Diyanet'ten Skandal Üstüne Skandal: Atatürk Yok


CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemiyle dikkat çeken bir soru önergesi verdi.

Kuruluş emrini Ulu Önder Atatürk’ün verdiği Diyanet İşleri Başkanlığı, geçen haftaki Cuma hutbesinde tek kelime Atatürk’ten bahsetmemesi tepkilere neden olmuştu. Öte yandan, Diyânet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu'nu ziyaretinin tartışmaları da devam ediyor.

CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi ise, Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay'ın yanıtlaması istemiyle dikkat çeken bir soru önergesi verdi. İlgezdi, Diyanet'in sitesinde "Kurumsal" başlığı altında kurumun tarihçesinin anlatıldığını ifade ederken, Atatürk'ten hiç bahsedilmediğini belirtti.

İlgezdi, "Diyanet İşleri Başkanının, 'Keşke Yunan galip gelseydi, ne hilafet yıkılırdı ne şeriat yıkılırdı' diyen Mustafa Kemal Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu'na geçmiş olsun ziyaretinde bulunması ile Diyanet'in sayfalarından Atatürk’ün izinin silinmesi bilinçli bir tercih midir" derken, "Geçen haftaki Cuma hutbesinde Mustafa Kemal Atatürk’ten tek kelime bile bahsettirmeyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı, Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’nu ziyareti nedeniyle görevinden almayı düşünüyor musunuz" diye sordu.

Gamze Akkuş İlgezdi'nin soru önergesi şu şekilde:

"Diyanet İşleri Başkanlığı, 3 Mart 1924 tarihinde, İslâm dininin inançları, ibadet ve ahlâk esasları ile ilgili işleri yürütmek, din konusunda toplumu aydınlatmak ve ibadet yerlerini yönetmek üzere Mustafa Kemal Atatürk'ün emriyle 429 sayılı kanunla Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığına bağlı bir teşkilat olarak kurulmuştur. 1961 Anayasası ile Anayasal kurum statüsüne kavuşmuştur.

Öte taraftan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde'kurumsal' başlığı altında kurumun tarihçesi yer almaktadır. Osmanlı Devleti’nin kuruluşundan günümüze din hizmetlerinin tarihçesinin anlatıldığı, bugüne kadar alınan kararların, yapılan değişiklerin ve kurumun işlevini içeren söz konusu sayfada Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kurucusundan hiç bahsedilmemektedir.

Bu bağlamda;

1) Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kurucusu kimdir?

2) Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kurucusunun, Diyanet İşleri Başkanlığı sayfalarında yer almamasının sebebi nedir?

3) 28 Mayıs 2013 tarihinde kurumun internet sayfasına eklenen söz konusu metinde, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hem fikren hem fiilen kurucusu olan Atatürk’ten bahsedilmemesi sayfa editörlerinin bir ihmali midir yoksa kurum tarafından uygulanan Mustafa Kemal Atatürk’ü yok sayma politikasının bilinçli bir neticesi midir?

4) Anayasanın 136. Maddesi gereğince Diyanet İşleri Başkanlığı, laiklik ilkesi doğrultusunda, bütün siyasî görüş ve düşünüşlerin dışında kalarak milletçe dayanışmayı ve bütünleşmeyi amaç edinmiştir. Buna karşın Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kurumsal sayfasında, 'Cumhuriyetin bir kurumu olmakla birlikte tarihsel kökeni itibarıyla Şeyhülislâmlığa dayanan ve onun geleneksel misyonunu sürdürmek üzere kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı' ifadesine yer verilmiştir. Bu ifade Diyanet İşleri Başkanlığı’na Anayasa ve yasalarda yer almayan bir kurumun görevini yüklemek değil midir? Bu Anayasal suçu işleyenler hakkında başlatılan bir işlem var mıdır?

5) Diyanet İşleri Başkanının, 'Keşke Yunan galip gelseydi, ne hilafet yıkılırdı ne şeriat yıkılırdı' diyen Mustafa Kemal Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu'na geçmiş olsun ziyaretinde bulunması ile Diyanet'in sayfalarından Atatürk’ün izinin silinmesi bilinçli bir tercih midir?

6) Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu devlet ve devletin kurumundan maaş alan, Atatürk düşmanı birini ziyaret eden Ali Erbaş halen neden görevinin başındadır? Geçen haftaki Cuma hutbesinde Mustafa Kemal Atatürk’ten tek kelime bile bahsettirmeyen Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ı, Atatürk düşmanı Kadir Mısıroğlu’nu ziyareti nedeniyle görevinden almayı düşünüyor musunuz?

7) Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 'insani ziyaretini' neden başka hastalara değil de Atatürk düşmanı Mısıroğlu’na yapmıştır? Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ziyaret edecek yer mi bulamamıştır?

8) Türkiye’nin dört bir tarafında dramlar yaşanırken Diyanet İşleri Başkanı’nın yapacak daha insani işleri kalmamış mıdır?

9) Eğer Ali Erbaş’ın açıkladığı gibi resmi değil de 'insani ziyaret' ise bu ziyaretini neden resmi kıyafeti ile yapmıştır?

10) Diyanet İşleri Başkanı’nın görevleri arasında hastaları ziyaret etmek var mıdır? Ali Erbaş görevi süresince kaç hasta ziyaret etmiştir?

11) Ali Erbaş görevinden alınmazsa gelecek yıl 10 Kasım’da bir başka Atatürk düşmanı Engin Ardıç’ı mı ziyaret etmeyi düşünmektedir?"


Kaynak
Umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Umut'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.11.18, 16:07   #2
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1552
Mesajlar: 15,018
Ettiği Teşekkür: 61874
Aldığı Teşekkür: 52541
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Diyanet'ten Skandal Üstüne Skandal: Atatürk Yok

Meclis' in ''ahan da bizim de demokrasimiz'' var gibi sembolik bir işlevi dışında hiç ama hiç bir işlevi kalmamıştır. Hatta bu meclisin olmaması, olmasından çok daha iyidir. Çünkü orada demokrasicilik (!) diye bir oyun oynanıyor ve muhalefet dahil herkes ve toplum bu oyuna alet ediliyor.

Önerge vermişler... Muhalefetin verdiği her soru önergesi AKP ve MHP ittifakı ile ya da MHP' nin çekimser kalması ve AKP' nin red oylarıyla reddedilirken hala soru önergeleri ile vakit geçirmek!!..

Yok böyle bir şey.

Muhalefet partilerinin hiç biri, toplumun en ileri kesimlerinin artık bu oyuna gelmediğini ve yakarışlarını Atatürk huzurunda dillndirmek için Atatürk' e eskisinden çok daha fazla sarıldığını görmemekte direniyor. Ancak bu kesim artık toplumdaki en ileri kesimlerle de sınırlı değil. Atatürk sevgisi artık şehir varoşlarından , en ücra köylere bile yayılmaya devam ediyor.

Maalesef meclisteki muhalif partiler (buna HDP' yi katmıyorum;çünkü HDP' de Atatürk' den nefret eden bir partidir) tam bu noktada ve meclis dışındaki geniş toplum ile Atatürk üzerinden bile bir araya gelmemeye özel bir özen gösteriyor. Halkın geniş kesimleri bunun farkında olduğu ve bu partilerden umudu kestikleri için artık kendi başlarına ve artık olmayan Atatürk önderliğinde direniş göstermeye hiç çekinmeden devam ediyor.

Atatürk adını Türkiye' nin tarihinden silmek emperyalizmin ülkemize yönelik en yüksek hedeflerinden biridir. İşte tam da bu nedenden dolayı başlarını emperyalizm ile fazla derde sokmak istemeyen meclisteki o güya muhalet, toplumdaki Atatürk sevgisine hiç de denk düşmeyecek bir şekilde mümkün olduğunca Atatürk' ü geçiştirmeye devam ediyor.

İşte bu dandik muhalefete inat her milli bayram ve her 10 Kasım' da milyonlarca insan sayıları her yıl daha da artarak doğal önderleri Atatürk' e koşuyorlar.

....


Yani bu ülkede o fesli meczubu sarayında yanına oturtan ve hastanede ziyaret eden bir cumhurbaşkanı varken o cumhurbaşkanına bağlı Diyanet patronu da o fesli mecvubu ziyeret etti diye istifa ettirsen ne, ettirmesen ne?

Ha cumhurbaşkanı Diyanet işleri başkanını görevden alsa veya istifa ettirse ne olacak? Asıl itibar sahibi en azından kendi seçmen kitlesi nazarında yine cumhurbaşkanı olacak...

Muhalefet ise hala küçük ''Pirus zaferi'' ile muhalif toplumun gazını alıp, ardından halkı yine sarayın insiyatifine terk etmeye devam edecek.

Halk liderini buldu. O lider yine Mustafa Kemal Atatürk' tür.

Ama eminim Kılıçdaroğlu' da, Meral Akşener' de bu gerçeği görmezlikten gelmeye devam edecek...

Varsın görmesinler.

Kafası çalışan, laik, demokratik bir hukuk devletinden ve bağımsızlıktan yana olan her insan artık bunu görüyor.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.11.18, 16:44   #3
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 899
Mesajlar: 7,761
Ettiği Teşekkür: 23004
Aldığı Teşekkür: 26591
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Diyanet'ten Skandal Üstüne Skandal: Atatürk Yok

Bugün hükümet kanadından açıklama gelmiş: ''İnsani ziyarettir, bundan siyasi anlam çıkarmayalım...''
Muhatabını ya da muhataplarını en hafif tabirle saf zannedenlerin bilin ki bizatihi kendileri saftır.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.11.18, 17:04   #4
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1439
Mesajlar: 5,976
Ettiği Teşekkür: 19938
Aldığı Teşekkür: 26256
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Diyanet'ten Skandal Üstüne Skandal: Atatürk Yok

CHP olağanüstü hal ortamında, tüm olumsuzluları bilerek başkanlık seçimlerine girip, gelinen noktayı meşrulaştırdığı için bence baş suçludur..
Lider dediğin, kadro dediğin bugünleri görmesi, öngörülü olması gerekirdi..
Diyanet hakkında birşey demek istemiyorum, onları oraya bilerek atayanların fikir ve düşüncelerini yansıtıyor. Garipsenecek bir durum değil.
Kendi diyemediklerini, bu şekilde başkalarına söyletiyorlar, rahatsız olmayı bir kenara bırak, içten içe seviniyorlar bile.

Vıcık vıcık siyaset içerisine girmiş bir kurum, Beni temsil edemez, aldıkları paralarda eğer hakkım varsa helal etmiyorum ama onlar rahatsızlık duymuyorlarsa aynı şekilde devam edebilirler..
Zaten vicdanı olan, hak ve adaleti savunan kişiler Ülke kurucusuna, işgalden kurtarıcısına saygı duyar ve hakaret edilmesine ve edenlere asla müsade etmez.
Yapılan bir kasıttır, başka izahı yoktur...
__________________

Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
atatürk, diyanetten, skandal, üstüne


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 12:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.