Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 20.02.19, 13:21   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8453
Mesajlar: 30,787
Ettiği Teşekkür: 110470
Aldığı Teşekkür: 160856
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart MHP'nin Gazetesinden Teklif... İstanbul 5'e Bölünsün

MHP'nin Gazetesinden Teklif... İstanbul 5'e Bölünsün


AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye başkan adayı Binali Yıldırım, dün Meclis Başkanlığı görevini devretmişti.

MHP'nin yayın organı Ortadoğu gazetesi başyazarı Taki Doğan ise, bugünkü köşesinde, "Yıldırım; düştü..." başlıklı dikkat çeken bir yazı kaleme aldı.

"İstanbul Bakanlığı gibi bir statü oluşup, Sayın Yıldırım'ı da böylesine ayrıcalıklı bir görevlendirme ile değerlendirilseydi çok farklı durum olabilirdi" diyen Doğan, "İstanbul Bakanlığı gerek değil, şart durumundadır. Özel statülü bir yönetim öneriyorum, Özerk, kendisine münhasır, olağanüstü Bölge Valiliği türünden bir yapı.. Yoksa pansuman tedaviler ile daha çok sorun birikir ve çözülemez hale gelir" dedi.

"İstanbul için 5-10-20 ve hatta 50 yıllık periyodlarla yapılacak planlama gerekiyor.. Yaşanacak kent durumundan çıktı İstanbul.. Vazgeçemeyeceğimize göre yeniden ele almak lazım" diyen Doğan, İstanbul için, "Bence en az 5-6 büyükşehire ayrılmalı. 5-6 vali görev yapmalı. Başlarında da özel statülü bir bakanlık kurulmalı. Ve böylesine bir yapının başına da Binali Yıldırım gibi kıdemli teknik kapasitesi yüksek siyasetçi cuk oturur" ifadelerini kullandı.

Taki Doğan'ın yazısı şu şekilde:

"Ankara siyasetinden yıldırım düştü ve etkisi İstanbul'a yansıdı. TBMM Başkanı Binali Yıldmm'm istifası önceki akşam nihayet gerçekleşti ve dün sabah düzenlenen protokol töreniyle bu görevine veda etti.

Beklenen bir gelişmeydi. Bunca spekülasyona gerek yoktu. İstanbul adaylığı açıklandığında bunu yapmalıydı zaten. Ne düşünüldü de yapılmadığını bilmiyorum ama zaten bu sorun da gündemden düştü. Bu nedenle istifası ve vedası beklenen yankıyı yaratmayıp rutin hale geldi.

Ve Binali Yıldırım Ankara'dan çıktı yola selam verdi sağa sola. Vasıl oldu İstanbul'a. Çoluk çocuk, torun ve aile olarak adeta bir taşınma bu. Eeeee, kolay değil. 17 yıllık Ankara ikametgahı İstanbul'a nakil olacak... Şimdilik böyle. Asıl taşınma işlemi belki de Nisan ayı içinde gerçekleşmesi planıyla sayın Yıldırım'ı özleyeceğiz.

Espirili, dürüst

Başarılı, çalışkan, espirili, dürüst, bilgili, kaos ve tartışmadan uzak bir kişilik. Unutulumayacak Ulaştırma Bakanlığı, Başbakanlık, TBMM Başkanlığından sonra İstanbul Büyükşehir Belediyesi yakışır. Yapabilir mi? Elbette yapabilir.. Ama 65 yaş olgunluğunda, bunca büyük yük ve sorumluluktan sonra İstanbul gibi her konusu sorun yumağı haline gelmiş bir şehir için yeniden başlamak için gerekli heves, heyecan ve enerjisi var mı? Bilemiyorum.

İstanbul Bakanlığı gibi bir statü oluşup, Sayın Yıldırım'ı da böylesine ayrıcalıklı bir görevlendirme ile değerlendirilseydi çok farklı durum olabilirdi.

İstanbul, Çorlu'dan Gebze'ye kadar yayılan 25 milyonluk nüfus sirkilasyonu ve Türküye bütçesinin yüzde 60-65 gibi önemli payına sahip birkaç ülke potansiyelinde bir metropol. Bence en az 5-6 büyükşehire ayrılmalı. 5-6 vali görev yapmalı. Başlarında da özel statülü bir bakanlık kurulmalı. Ve böylesine bir yapının başına da Binali Yıldırım gibi kıdemli teknik kapasitesi yüksek siyasetçi cuk oturur. Yoksa rutin alışılagelmiş yönetim dönemi bu sorunları çözemez..

BOŞ YERE HARCADIK

Kapasitesini aşmış, trafiği, sosyal yaşamı, bütçesi, yapılaşması, su ve kanalizasyonu, boğazı köprüsü, elektiriği ve her şeyi ile İstanbul artık göç veren şehir durumunda.

İstanbul'u kötü kullandık.. Boş yere harcadık.. Özen göstermedik.. İstanbul'a bir şey vermedik. Hep aldık bu şehirden.. Sonunda bu hale geldi.. Yine de dünyanın gözbebeği İstanbul.. Sayın Yıldırım'a hiç kimsenin itirazı olamaz. Bugüne kadar yaptıkları, bundan sonra yapacaklarının teminatıdır. Ancak İstanbul bu statü ile sadece yama yaparak küçük hamleler ile sorunları tedavi edilecek hale gelebilir.. Oysa asıl tedavi sorunları çözmek olmalıdır..

İstanbul için 5-10-20 ve hatta 50 yıllık periyodlarla yapılacak planlama gerekiyor.. Yaşanacak kent durumundan çıktı İstanbul.. Vazgeçemeyeceğimize göre yeniden ele almak lazım.

BAKANLIK ŞART OLDU

İstanbul Bakanlığı gerek değil, şart durumundadır. Özel statülü bir yönetim öneriyorum, Özerk, kendisine münhasır, olağanüstü Bölge Valiliği türünden bir yapı.. Yoksa pansuman tedaviler ile daha çok sorun birikir ve çözülemez hale gelir..

Öğrencilik dönemimdeki İstanbul kayboldu.. Yeşilçamın siyah-beyaz filimlerindeki doğa güzeli İstanbul artık arşivlerde kaldı. Obez, şişman, sağlıksız bir yapı artık bu nüfusu ve bu kapasiteyi kaldırmıyor.. Allah konusun bir deprem veya çarpık, sağlıksız yapılaşmanın getireceği hasarın altında kalırız. Ve bunca yatırım heba olur.

Bu balamdan gerek sayın Yıldırım, gerekse saym İmamoğlu'nun açıklayacağı projeler İstanbul'un bu günü ile değil, yararlan ile ilgili olmak zorundadır.

İstanbul'u sadece biz değil, dünya seviyor. Dünya tek bir ülke olsaydı başkenti mutlaka İstanbul olurdu.. Bu Napolyon'un görüşü.

Hala da geçerli bir yıkıştırma.

Bu vesile ile sadece bir siyasetçi değil, arkadaşım olması nedeniyle de Sayın Binali Yıldırım'a Ankara'dan veda ederken başarılar diliyorum.

Ankara çok önemli bir eksik vermiş oluyor."

Odatv.com
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.02.19, 13:26   #2
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 901
Mesajlar: 7,799
Ettiği Teşekkür: 23159
Aldığı Teşekkür: 26740
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: MHP'nin Gazetesinden Teklif... İstanbul 5'e Bölünsün

Belâ okuyasım var.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 20.02.19, 15:04   #3
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 754
Mesajlar: 14,479
Ettiği Teşekkür: 147112
Aldığı Teşekkür: 49967
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: MHP'nin Gazetesinden Teklif... İstanbul 5'e Bölünsün

Alıntı:

Öğrencilik dönemimdeki İstanbul kayboldu.. Yeşilçamın siyah-beyaz filimlerindeki doğa güzeli İstanbul artık arşivlerde kaldı. Obez, şişman, sağlıksız bir yapı artık bu nüfusu ve bu kapasiteyi kaldırmıyor.. Allah konusun bir deprem veya çarpık, sağlıksız yapılaşmanın getireceği hasarın altında kalırız. Ve bunca yatırım heba olur.
Obezmi denildi?.


Zaten Düsük Profilli baskan aranirken Ayakkabi Yalayan, basörtüsü yüzünden Ramazanda kumar oynayamayan oglunu dis ülkelere yollamaya mecbur kalmistir.


Magduriyeti cok büyük oldugu icin, Obez oglu icin cok cekmis, arkasindan Rulette oynaya bilecek paralari tasimaya mecbur kalmistir!.


Yetim hak´ini anca böyle Kumara yatirabilmis!.


Son olarak, birde Ögrencilere yeni ögretim yili icin, iyi dileklerini yazmaya calistigini arastirdikca, anca Hirzisistan üniversitesinden mezun oldugu ortaya cikiyor.


https://twitter.com/i/status/891765005733027841__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bölünsün, gazetesinden, istanbul, mhpnin, teklif, İstanbul


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 03:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.