Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 04.03.19, 21:31   #1
Yasaklı Üye

Umut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2017
Konular: 850
Mesajlar: 3,054
Ettiği Teşekkür: 23359
Aldığı Teşekkür: 9100
Rep Derecesi : Umut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardırUmut şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Vay Anasına Diyeceksiniz


3 Şubat 2019’da Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT’deki canlı yayında “FETÖ halen temizlendi diyebilir miyiz?” sorusuna dikkat çeken şu yanıtı verdi:


“Hayır. Hayır. Daha yapılacak çok operasyon var. Biz FETÖ olayına 2010'dan sonra tam manasıyla vakıf olabildik. Biz bunların bu şekilde ihanet içinde olmasını doğrusunu hiç düşünmedik. Devletin içinde, kurumlarda, polisimizde, askerimizde, her yerde var, var oğlu var. Bu adeta metastaz yapmış. Bütün bünyeyi sarmış.”

Söz konusu açıklamayı aynı akşam Odatv de birçok yayın kuruluşu gibi haberleştirdi.

PİŞTİ

O sıralarda Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan ve Odatv Haber Müdürü Barış Terkoğlu’nun birlikte kaleme aldıkları “Metastaz” da Kırmızı Kedi Yayınevi’nden henüz yayınlanmış ve muhtemelen dağıtıma veriliyordu. Daha gün yüzüne çıkmamıştı. Evet, Barışlar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı metaforu kullanarak “pişti” oldular!

Bu yazıda anlatmak istediğim asıl başka bir şey. Hakikaten “Metastaz”dan daha iyi, meseleyi ifade edecek bir isim bulunamazdı söz konusu kitap için.

BASMANE ÇUKURU; KÜÇÜKBAY, SANCAK, AK PARTİ

Bir solukta okuduğum sürükleyici kitapta enteresan başlıklar var. İşte bu yazıda konu etmek istediğim de onlardan birisi; İzmir’de çok önemli bir kupon arazi olan ve “Basmane Çukuru” olarak bilinen arazinin mülkiyet deseni kazanırken ki FETÖ izleri…

Metastaz’da yazarlar, FET֒nün İzmir’deki önemli ayağı olan Ahmet Küçükbay ile AK Parti’nin İzmir’e dönük yürüyüşünün önemli ismi Mesut Sancak ve AK Parti arasındaki ilişkiyi çok açık ve net olarak ortaya koyuyor. Öyle ki, 15 Temmuz 2016’daki o meşum gecede dahi AK Parti İl Başkanlığı, Küçükbay’ın kiracısıdır!

“15 Temmuz darbe girişimi gecesi dahi AKP teşkilatı Küçükbay’ın mülkündeydi. Darbeden 3 hafta sonra, 8 Ağustos’ta, Küçükbay FET֒den gözaltına alınınca, il binası apar topar boşaltıldı.” (Sf. 119; Pehlivan Barış-Terkoğlu Barış, Metastaz, Kırmızı Kedi, Şubat 2019, İstanbul)

Gelelim kitapta “Operasyon kuşları var” ara başlığı altında işlenen “Basmane Çukuru”na… Söz konusu ara başlık altındaki bölümü aynen aktarıyorum:

“(…) FET֒cü Küçükbay kendisine operasyon yapılacağını bile, önceden AKP’lilerden öğrenmişti. ‘Yok artık’ demeyin.

Sancaklar’ın Küçükbay için seferberliğini anlatmıştık…

Peki nedendi?

Ticari ilişkileri deştikçe yalnuz Topbaşlar’ın değil, Sancaklar’ın da Küçükbaylar’la zaman zaman yan yana geldiklerini görüyorduk.

En bilineni, İzmir’de Basmane Çukuru olarak bilinen Dünya Ticaret Merkezi satışı sürecinde Sancak ve Küçükbay’ın kurdukları İzmir Girişim Grubu Konsorsiyumu idi.

FETÖ imamlarının, İzmir’de iş adamlarını haftalık olarak bir araya getirdiğini öğreniyorduk. İtiraflara göre, bu toplantılara Küçükbay’la birlikte Mesut Sancak da katılıyordu.

Gelin görün ki, Küçükbay ile Sancak öyle anlaşılıyor ki, bunun ötesine de geçmişlerdi. Şöyle ki, polis Küçükbay’a operasyon hazırlarken, içeriden birileri Sancak’a bilgi uçuruyordu. Sancak da Küçükbay’a haber veriyordu.

‘Savcı yanılmış olabilir mi’ diyerek, inceleme raporlarından Ahmet Küçükbay-Mesut Sancak arasında Viber programıyla yapılan yazışmalara baktık: (…)

(A.K.-M.S. arasındaki diyalogu kitaptan okuyunuz; ama şu kadarını söyleyeyim, çok açık! -M.A.K.-)

“Çok açık görülüyordu. ‘Küçükbay’ın FET֒cü olmadığı’ şeklinde açıkça yalan haberler yapan Sancaklar, bununla da kalmamıştı. Polis içindeki ‘kuşlarıyla’ Küçükbay’ı da uyandırmıştı. Ne karşılığında?

Küçükbay’a bu kadar ‘hizmet’ nedendi?” (Sf. 118; Pehlivan Barış-Terkoğlu Barış, Metastaz, Kırmızı Kedi, Şubat 2019, İstanbul)

İnsan kitabı okurken “Vay anasına!” diyor hakikaten. Basmane Çukuru meğer ne diyaloglara sahne olmuş, kimler nasıl bir araya gelmiş…

Öte yandan, işin ilginç yanı, henüz proje aşamasındaki Basmane Çukuru’nun mülkiyet desenindeki İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin hissesi… Büyükşehir, Kocaoğlu döneminde inşaat yapıldıktan sonra bu hissede kendisi konuşlanmayı, hissesine karşılık gelen kısmı hizmet binası olarak kullanmayı öngörüyordu. Bakalım yeni dönemde ne olacak? Sivil toplum kuruluşlarının neredeyse tamamının karşı çıktığı projeye hayata geçirilmek istenecek mi? Zaten içinden çıkılmaz olan merkezdeki trafiği tam anlamıyla kilitleyecek ve yine merkezdeki yoğunluğu her bakımdan arttıracak projede ısrar edilecek mi?

Bunu 31 Mart’tan sonra göreceğiz. Ama şu kadarını not edeyim; Basmane Çukuru, daha çok su kaldırır!

Muzaffer Ayhan Kara

Odatv.com
Umut isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Umut'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.03.19, 21:48   #2
Moderator

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 101
Mesajlar: 1,245
Ettiği Teşekkür: 5833
Aldığı Teşekkür: 4780
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Vay Anasına Diyeceksiniz

Merhaba,

Vay anasına...!

Bunların ilişkileri böyle...Şu an FETÖ avındalar, ancak " SÖZDE "...Fiili durumda böyle bir şey yok...Fetönün ileri gelenleri zaten kendileri...Bundan nemalananlar da cabası...

Ülkeyi talan ettiler...!

Sağlıcakla kalınız....
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.03.19, 22:28   #3
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 754
Mesajlar: 14,479
Ettiği Teşekkür: 147112
Aldığı Teşekkür: 49967
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Vay Anasına Diyeceksiniz

Alıntı:
Bunu 31 Mart’tan sonra göreceğiz. Ama şu kadarını not edeyim; Basmane Çukuru, daha çok su kaldırır!

O kadar su kaldirmasina ragmen, bu AKP+Fetö´nün Abdestine yetmez!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
anasına, diyeceksiniz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 02:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.