Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
Seçenekler
Eski 27.12.19, 16:43   #1
Canan
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 10072
Mesajlar: 32,762
Ettiği Teşekkür: 106963
Aldığı Teşekkür: 166016
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Kanal İstanbul, Yerli Otomobil Derken Erdoğan'ın Ses Kaydı Toplantıya Damg

Kanal İstanbul, Yerli Otomobil Derken Erdoğan'ın Ses Kaydı Toplantıya Damga Vurdu!


VİDEO

Ekonomideki kötü gidişata rağmen AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal İstanbul ısrarı ve bugün de tanıtımı yapılan yerli otomobil gündemden düşmezken asgari ücret beklentilerin altında kaldı. Asgari ücret konusunda basın açıklamasında bulunan İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Cihan Paçacı, asgari ücrete yapılan zammı eleştirdi. Paçacı konuşmasına geçmişte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çay ve simit hesabı yaparak dönemin hükümetini ve asgari ücret tutarını eleştirdiği videoyu izleterek Erdoğan’ın “Bu zalim yönetim bu aziz millete bir bardak çayla bir simiti reva görmedi” sözlerini dinletti.İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanı Cihan Paçacı Partisinin Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında hükümetin açıkladığı asgari ücret rakamını eleştirdi.Sosyal adaletin asgari ücretliden vergi alınmamasını emrettiğini hatırlatan Paçacı, bu yönetimin belirlediği asgari ücretin, 25 milyon insanla alay etmek olduğunun altını çizerek, “Bu millet kendisiyle alay edenlere sandıkta dersini verecektir” dedi.

Ardından yine gündem konusu olan Sözcü gazetesinin yazarlarına verilen 3,5 yıllık cezayı eleştiren Paçacı, bu durumun bağımsız yargının verebileceği bir ceza olmadığını, siyasi bir ceza olduğunu belirterek üst mahkemenin bu cezayı bozacağına inandıklarını dile getirdi ve Sayın Emin Çölaşan’ın ile Sayın Necati Doğru'nun FET֒yla ilişkilendirilmesinin abesle iştigal olduğunu söyledi.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tanıtımını yapacağı yerli araç ile ilgili de yorumda bulunan Paçacı, “Bugün saat 14:00'te dünya liderimiz yerli aracımızın prototipinin örtüsünü kaldıracak, sevinçliyiz. Nihayet bizim de bir yerli arabamız olacak. Umuyorum ki geçmişte üretilen Devrim arabası gibi bir sonuçla karşılaşmayız. Dediğim gibi sevinçliyiz, öyle bir dünya liderimiz var ki, bütün ülkelerin liderlerine kafa tutan ve oluşturduğu politikaları onlara kabul ettiren bir lider. Sonra öyle bir yönetim sistemimiz var ki, dünyada benzeri olmayan eşi olmayan bir yönetim sistemimiz var” dedi.

Paçacı açıklamasına yapılması planlanan Kanal İstanbul projesi ve hükümetin yaptığı diğer çalışmalar hakkındaki eleştirileriyle devam ederek şunları söyledi: “Değerli arkadaşlar öğreneceğimiz çok şey var, mesela 1100 odalı sarayımız var inşaatı devam ediyor, belki de şu anda 2000 odaya çıkmıştır. 300 odalı yazlık inşaatımız var ve dünya liderimize tahsis ettiğimiz 13 tane uçağımız var. Diğer liderlere baktığımızda zavallılar tarifeli uçakla yolculuk yapıyorlar. Yani bizim dünyada çok büyük itibarımız var.

Gurur duyacağımız başka işlerimiz de var, mesela kuş uçmaz kervan geçmez dense de Avrupa'nın en büyük havalimanına sahibiz. 50 milyon dolar bulursak 3000 tank üreteceğiz tank palet fabrikasında. İnşallah bir de kanalımız olacak. Ancak bu kanalı ifade ederken dünden itibaren düşünmeye başladım bu katarlı ve Arabistanlı iş insanları gerçekten geleceği çok iyi gören insanlar. Boğazda boğaz manzaralı villa satın alacağına gitmişler 20'şer 30'ar 40'ar dönümlük tarla satın almışlar ve ne tesadüftür ki o tarlaların oradan kanalımız geçecek. O kadar zenginiz ki, 5 milyon Suriyeli sığınmacıya bakıyoruz ve o kadar yardımseveriz ki, kim asker isterse oraya Mehmetçiği gönderiyoruz. Dünya bizi kıskanıyor.”

Bir de halkımızın yaşadığı, Türkiye'nin gerçek gündemine bir bakalım diyerek sözlerine devam eden Paçacı “Her ay ortalama 70 bin kişi işini kaybediyor. Üniversiteyi bitiren gençlerimizin yarısına yakını işsiz ve gelecek ile ilgili umudu kalmamış. Geniş tanımlı işsiz sayımız 7 milyon 200 bin dar tanımlı işsiz sayımız 4 milyon 600 bin. 15-24 yaş arasındaki gençlerimizin işsizlik oranı maalesef %27” sözlerine yer verdi.

Türkiye’nin gençleri ile övünen iftar eden bir ülke iken bugün bu gençlerin kahve köşelerinde vakit geçirmekte, sabah evden çıkarken annesinin babasının gözünün içine bakarak harçlık bekleyen bir konuma geldiğini ifade eden Paçacı, aynı şekilde halkın diğer kesimlerinin de sıkıntı yaşadığını şu sözlerle belirtti:

“Esnafımız vergisini ve banka kredilerini ödeyememektedir. Her gün banka şubelerinde borçlarının yeniden yapılandırılmasını isteyen esnaflarımız var. Yeniden yapılandırma işlemini gerçekleştiremeyen şirketler, esnaflar ise maalesef icra ile karşı karşıya kalmaktadır. Emeklilerimiz akşamları pazardan artakalan sebzeyi toplama telaşı içerisindedir. Çiftçilerimiz ekip biçememektedir. Ziraat Bankası'ndan kredi alan çiftçilerimiz ise bu kredilerin ödememekte ve tarlalarını kaybetmektedir. Yani ekonomik kriz bütün şiddetiyle tahribatına devam etmektedir”

BUGÜN TÜRKİYE’NİN TEK GÜNDEMİ ASGARİ ÜCRET RAKAMI OLMALIYDI

Bugün Türkiye’nin tek gündemi 25 milyonu ilgilendiren asgari ücret rakamı olmalıydı ama sanal gündemler ile bu önemli meselenin geçiştirilmeye çalıştığının altını çizen Paçaçı, “Asgari ücret yani en az ücret alan kesim, Türkiye'de en az ücret alanın sayısı 6,5 buçuk milyondur. Bunu aileleri ile birlikte hesap ettiğinizde 25 milyon civarında insanı ilgilendiren bir konudur. Yaptığımız diğer basın toplantısında asgari ücret tespit komisyonunun göstermelik olduğunu ve hükümetin aslında asgari ücret rakamını özellikle Sayın Cumhurbaşkanı’ndan aldıklarını ve Sayın Bakan’ın da bu göstermelik toplantılar sonunda bu rakamı açıklayacağını ifade etmiştik” şeklinde konuştu.

ELMASTAN, PIRLANTA’DAN KDV ALMAZKEN ASGARİ ÜCRETLİDEN GELİR VERGİSİ ALINMASI ADALETLİ DEĞİL

Asgari ücretle ilgili İYİ Parti olarak tekliflerini hatırlatan Paçacı, “En az ücret alan insanlardan vergi alınmasın sosyal adalet bunu emreder demiştik. Siz elmastan pırlantadan KDV’yi almazken en az ücret alanlardan gelir vergisi almanız adaletli bir uygulama değildir. Vergiden muaf olsun dedik bir de şunu söyledik esas alınacak enflasyon oranı özellikle asgari ücretli vatandaşlarımızın genel harcama kalemlerinden oluşan bir özel enflasyon oranı ile tespit edilsin. Bu nedir ısınma, barınma, yol, gıda harcamaları, eğitim harcamalardır. Bu yaptığımız değerleme sonucunda da asgari ücretlinin net ücretinin vergiden muaf tutularak 2650 lira olmasını önerdik. Bu rakamdan iş dünyamız, işvereniniz memnundu. Çünkü vergi gelirleri muaf hale geliyordu dolayısıyla kendi yükleri da azalmış oluyordu. İşçi de aldığı zamla mutlu olacaktı” dedi.

ASGARİ ÜCRETLİYE GÜNLÜK 10 LİRA ZAM REVA GÖRÜLDÜ

Bugün %15 diye ifade edilen zammın aslında reel enflasyon oranını bile karşılamaktan uzak olduğunun altını çizen Paçacı, “Sayın Bakan açıkladı. Asgari ücretlimizi enflasyona ezdirmedik dedi ve %15 zam yaptığını söyledi. %12 enflasyon artı %3 dedi. Bu hesap yanlıştır yüzde hesabıyla asgari ücretliye verilen zam izah edilemez. Bugün 100 liranın %15’i 15 lira eder ama 10 bin liranın %15’i 1500 lira eder. Dolayısıyla yüzde hesabı ile giderseniz yanlış yere verirsiniz. Verilen zam toplam 300 lira yani günlük 10 TL'dir. Asgari ücretlimize öngörülen zam günlük 10 liradır. Bir ülkenin 25 milyon insanı ilgilendiren bir konuda bütçelerine günde 10 lira zammı reva görenlerin vicdanlarının sorgulanması gerekir” dedi.

Konuşmasına geçmişte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın çay ve simit hesabı yaparak dönemin hükümetini ve asgari ücret tutarını eleştirdiği videoyu izleterek Erdoğan’ın “Bu zalim yönetim bu aziz millete bir bardak çayla bir simiti reva görmedi” sözlerini dinleten ve devam eden Paçacı, “Geçmişten bir örnek Sayın Cumhurbaşkanı’nın çay ve simit hesabı. Bugün de aynı manzarayla maalesef karşı karşıyayız. Ben de bir çay ve simit hesabı yapayım. İki simit bir çay alsanız 5 lira. Bir günde 5 kişilik aile, Sayın Cumhurbaşkanı’nın hesabı ile gidiyorum, 25 lira. 3 öğün 75 lira. 30 gün 2.250 lira ki bu bir pastanede veya kafede içilen çay ve simit değil. Evde kalan ise 75 lira. Bu 75 lira hem kiranızı ödeyecek hem ısınacaksınız, elektrik parasını, yol parasını ödeyeceksiniz. Hem okul masrafını ödeyeceksiniz ve çocuğunuza da harçlık bırakacaksınız. Bugün ki yönetim 25 milyonu insanla alay etmektedir. Ancak şu bilinsin ki bu alay edilen milletimiz ilk genel seçimlerde kendisini ile alay edenlere en büyük dersi sandıkta verecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Kaynak
__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.12.19, 17:47   #2
Bursalı68
Moderator

Bursalı68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 232
Mesajlar: 2,136
Ettiği Teşekkür: 11675
Aldığı Teşekkür: 8063
Rep Derecesi : Bursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardırBursalı68 şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Kanal İstanbul, Yerli Otomobil Derken Erdoğan'ın Ses Kaydı Toplantıy

Merhaba,

Asgari ücret sorunu dururken, Kanal İstanbul ve Yerli otomobil...!

Kanal İstanbul, İstanbul'un sorunudur, bu sorunu çözmesi gereken iktidar değil, İstanbul yönetimidir...Yapmayabilir, yapabilir...Yapacak ise tüm veriler doğru çıkar, yapar...Yoksa 3.Hava Limanı gibi bir fiyasko ise zaten yanlış ki yanlış olduğunu Mühendisler Odası, bilim çevreleri bas bas bağırıyor...

Yerli Otomobil...! Şu an için NERESİ YERLİ, merak ediyorum doğrusu...Tasarımı YERLİ DEĞİL...! Prototip nerelerde üretildi, kimse bilmiyor...Otomotiv sektöründeyim yıllardır, kaportasını kim yaptı, yürüyen düzenini kim yaptı, koltuk sistemini kim yaptı, aydınlatma sistemini kim yaptı koca bir MEÇHUL...! Çevremizde bildiklerimizin yapmadığını biliyorum...Peki kim yaptı, nerede yapıldı...Neresi, ne kadar milli...! Araç yerli değil, tamamen yalan....

Türkiye SİSTEM üretmeli...Otomobil üretmek zorunda değil, ancak sistem üretmek zorunda...

Sağlıcakla kalınız...
__________________
Kötülüğün galip gelmesi için iyi insanların bir şey yapmaması kafidir...
Edmund BURKE
Bursalı68 Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Bursalı68'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
damg, derken, erdoğanın, istanbul, kanal, kaydı, otomobil, toplantıya, yerli, İstanbul


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı

Hızlı Erişim


WEZ Format +3. Şuan Saat: 21:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.