Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 07.06.20, 19:26   #1
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 1350
Mesajlar: 12,656
Ettiği Teşekkür: 35817
Aldığı Teşekkür: 53222
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Sümeyye Erdoğan İsim Vermedi Ama Çok Kızdı... Odatv Saklanan Yeri Bulduk

Sümeyye Erdoğan isim vermedi ama çok kızdı... Odatv saklanan yeri buldu
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Instagram üzerinden katıldığı canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

06.06.2020 10:53
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı KADEM Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Instagram üzerinden katıldığı canlı yayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

“Bi Dolu Dünya” adlı canlı yayına katılan Sümeyye Erdoğan, KADEM Kurumsal Yapılanma Uzmanı Sedanur Albayrak'ın sorularını yanıtladı. 28 Şubat 1997 sürecinde henüz 12 yaşında olan Sümeyye Erdoğan, temel eğitim hakkından mahrum kaldığını ilerleyen yıllarda ABD’ye üniversite eğitimi almaya gittiğini söyledi.

Sümeyye Erdoğan o zamanlarda yaşadıkları ile ilgili, “Sonuçta 28 Şubat yasakları dolayısıyla biz oraya gitmek zorunda kaldık. Bir de deli dolu yıllarınız, en temel eğitim hakkınızdan mahrum ediliyorsunuz, hiç sebepsiz yere. Böyle bir mecburiyetle evinizi, ailenizi bırakıp gitmek zorunda kalıyorsunuz. Bu tabi ağır geliyor insana. Orada avantajım, ablam, kuzenlerim, arkadaşlarımın yanımda olmasıydı. Beraber gitmiştik. Yasak hepimiz için geçerliydi" açıklamasında bulundu.

İSMİNİ VERMEDEN ELEŞTİRDİĞİ PORTAŞ WIKIPEDIA

Ramsey'in sahibi Remzi Gür'ün bursu ile ABD'de Indiana Üniversitesi'nde Kamu ve Çevre İşleri departmanında Politika Araştırmaları eğitimi gören Sümeyye Erdoğan’ın isim vermeden “bütün dünyada yaygınca kullanılan bir web portalı” diyerek eleştirdiği yer ise; Wikipedia…

Wikipedia’da Sümeyye Erdoğan’ın eğitim geçmişi hakkında şu ifadeler yer alıyor:

“2002 yılında girdiği üniversite sınavında başarısız olduktan sonra eğitimine Amerika Birleşik Devletleri'nde devam etmiştir.”

Bu ifadelere tepki gösteren Sümeyye Erdoğan’ın eleştirisi ise şöyle:

“Komik bir söylenti ve öyle ki ismini vermeyeyim bütün dünyada yaygınca kullanılan bir web portalında benim özgeçmişimde böyle bir şey olduğuna değinilmiş, hala da var o. İçeriğin iftira olmasını geçtim, hangi özgeçmişte böyle bir şeye değinilir. Objektifliklerini ve kurumsallıklarını unutturacak böyle bir gaflete sürükleyecek böyle bir düşmanlık. Hatta geçenlerde Murat Bardakçı o web portalı hakkında 'Çöp, tamamen çöp' demişti, çok hoşuma gitmişti. Orada işin doğrusu, ben Türkiye'de okuyamayacağım için ÖSS'ye hiç bakmamıştım. Yine de Amerika'da okuyacağım okulun denkliğinin burada kabul edilmesi için burada da ÖSS'ye girmiş ve barajı aşmış olmam gerekiyordu. Ben de sadece formalite icabı hiç bakmadan sınava girdim ve o dönemde bir özel üniversitenin uluslararası ilişkiler bölümünü kazanmıştım. Bunun da bir önemi yoktu ben zaten IELTS'e çalışmıştım. Çok şükür Indiana Üniversitesi'nde başladım lisans eğitimime.”

Wikipedia’yı eleştiren Sümeyye Erdoğan’ın, “Orada işin doğrusu, ben Türkiye'de okuyamayacağım için ÖSS'ye hiç bakmamıştım. Yine de Amerika'da okuyacağım okulun denkliğinin burada kabul edilmesi için burada da ÖSS'ye girmiş ve barajı aşmış olmam gerekiyordu. Ben de sadece formalite icabı hiç bakmadan sınava girdim” sözleri ise dikkat çekti.

Sümeyye Erdoğan, ABD’de Indiana Üniversitesi'nde eğitim gördüğünü, Wikipedia’da ise “Güya Indiana Üniversitesi'nde lisans da okuyamamışım, o aslında ön lisansmış. 4 yıldan kısa bir süre orada kalmamadan da bu belliymiş zaten. Ben, bir an önce bitireyim de ülkeme döneyim diye yaz derslerini de alıyorum ve bir yıl erken bitiriyorum lisansı. Bu, '2 yıllık okula gitti, ön lisans programıydı demek ki' diye böyle akla ziyan bir kurguya çevriliyor. Allah'a havale ediyorum” ifadelerini kullandı.

İŞİN ASLI NEYDİ

Sümeyye Erdoğan yaşı itibariyle katsayı uygulamasına denk gelmişti. Ancak Sümeyye Erdoğan 2002'de girdiği ÖSS sınavında 134,5 puan almıştı. Yani 120 olan dört yıllık üniversite tercih barajı düşünülürse Sümeyye Erdoğan'ın bu puanla Türkiye'de dört yıllık bir devlet üniversitesine girmesi mümkün değildi. Üstelik ortaöğretim başarı puanı (80-20 aralığında veriliyor) 42,6 idi. Okul başarısını gösteren bu puan Sümeyye Erdoğan'ın ortalamanın altında (ortalama 50 idi) bir öğrenci olduğunu gösteriyor.

Sümeyye Erdoğan o yıl ABD'de Indiana Üniversitesi'nde The School of Public and Enveriomental Affairs (Kamu ve Çevre İşleri) departmanında Policy Studies (Politika Araştırmaları) eğitimi gördü. ABD’deki okula Ramsey'in sahibi Remzi Gür'ün bursu ile gitti. Indiana’da Müslüman Öğrenciler Birliği'ne üye oldu. 2005 yılında mezun oldu. Yani dört yıl okumadı. Üstelik bir yılda uzattığı basında yazıldığına göre Sümeyye Erdoğan iki yıllık bir okulu bitirdi.

EMİNE ERDOĞAN’IN TERLİĞİ NE ZAMAN KALKIYORDU

Anne ve babasıyla olan ilişkileri hakkında konuşan Sümeyye Erdoğan Bayraktar, "Sağ olsun anneciğim 4 çocuk, hepimizin arasında ikişer yaş var. Yardım edecek kimse yok, bütün evin işleriyle boğuşurken ki bu dönemde hazır bez, çamaşır makinesi yok. 10 yıl boyunca elinde bez yıkamış. Bütün evi çekip çevirmiş. Fedakarlık yapan pek çok ülkemiz kadını gibi annem de sağ olsun evin düzenini o şekilde tutmaya çalışmış. Belli disiplini, kuralları olmasa bu biraz zor olurdu. Mesela yemeğe, yer sofrasına hep beraber oturulurdu, annem tabağımıza ne koyduysa o mutlaka yenecek, seçme şansı yok. Eğer bunu yapmazsak o dediğim terlik meselesine giriliyordu" diye konuştu.

SOSYAL MEDYADAKİ O AKIMA TEPKİ

Türkiye kadına yönelik şiddetin bir türlü önlememesi tepkileri beraberinde getirirken, sosyal medyada dikkat çeken bir akım başlatıldı.

Birçok kadın, kadınlar için kullanılan cinsiyetçi cümleleri “erkeklere” uyarlayarak yeniden tweet attı.

Farkındalık yaratmak amacıyla başlatılan #erkekleryerinibilsin akımı konuşulmaya devam ederken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar'ın Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olduğu Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM), konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

KADEM, söz konusu akımdan rahatsız olarak, "kınama" mesajı yayımladı.

KADEM'in sosyal medya hesabından şu açıklama yapıldı:

"Adalet ve hakkaniyet ölçüsünde kadın ve erkeğin toplum içindeki varlığı, karşılıklı saygı ve anlayıştan geçer. Bir empati vurgusu olarak ortaya çıkan #erkekleryerinibilsin akımı inandığımız değerleri zedeleyecek boyuta ulaşmıştır. Bu durumu kınıyor ve reddediyoruz."Odatv
__________________
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.06.20, 19:33   #2
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 1350
Mesajlar: 12,656
Ettiği Teşekkür: 35817
Aldığı Teşekkür: 53222
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Sümeyye Erdoğan İsim Vermedi Ama Çok kızdı... Odatv Saklanan Yeri Bu

"Çocuklarım Boğaziçi'ne gidebilecekken katsayı yüzünden gidemedi"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Kadıköy Kız İmam Hatip Lisesi açılışında yaptığı konuşmada çocuklarının öğreniminden bahsetti. İşte gerçekler...

28.09.2015 18:55
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Kadıköy Kız İmam Hatip Lisesi açılışında yaptığı konuşmada "Kartal Anadolu İmam Hatip’ten mezun olan evladım, Boğaziçi Üniversitesi'ne gidebilecekken, katsayı yüzünden gidemedi. Kızlarım bu akıbete uğradı" ifadelerini kullandı. Peki Erdoğan'ın anlattıkları gerçeği yansıtıyor mu? Zira İmam Hatiplere katsayı uygulaması 1998 yılında alınan kararla ilk kez 1999 yılında uygulandı. Bu uygulamaya Erdoğan'ın çocuklarının çoğu takılmadı.

Erdoğan bugün yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: "Benim şimdi, Kartal Anadolu İmam Hatip’ten mezun olan evladım, Boğaziçi üniversitesine gidebilecekken, katsayı yüzünden gidemedi. Kızlarım bu akıbete uğradı. Ama biliyorsunuz kötü komşu ev sahibi yaptırır meselesi var ya, biz de yurtdışına gönderdik. Benim büyük oğlum, yani oğlum Harvard’da mastırını yaptı. Buradan mezun olan büyük kızım, o aynı şekilde Indiana’yı bitirdikten sonra, Berkeley üniversitesinde master ve doktorasını yaptı. Buradan mezun oldu. Küçük kızım o da aynı şekilde Indiana’yı bitirdi. Masterını bitirdi o da şimdi ülkesine döndü. Biz bir şeye aşığız. Bizim derdimiz var. Dertliyiz. Biz diyoruz ki niye bu çocuklarına ayaklarına pranga taktınız. Bu bir yarış değil mi? Bırakın kim hangi okulu istiyorsa o okula gitsin. Adeta zincirlere bağlamayın."

Erdoğan'ın iki oğlu Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde kızlarıysa Kadıköy İmam Hatip Lisesi'nde okumuştu.

Peki Erdoğan'ın söylediği gerçekleri yansıtıyor mu?

Erdoğan'ın çocukları Boğaziçi'nde okuyabilecekken katsayı engeli nedeniyle mi ABD'ye gittiler?

Önce şunu söyleyelim.

Erdoğan bu ifadeleri sürekli tekrarlamasına rağmen çocukları hakkında somut okul bilgisini kamuoyuna açıklamıyor.

Haliyle üniversite sınavında gerçekten kaç puan aldıkları bu sözlere rağmen yandaş basın dahil hiçbir medya organında yer almıyor.

Biz yine de bilinenlerle araştırmamızı sürdürelim.

BİLAL VE BURAK ERDOĞAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iki oğlundan Burak Erdoğan 1979, Bilal Erdoğan ise 1980 doğumlu. (Eğer sınıfta kalmadılarsa ki Boğaziçi'ne girecek kadar başarılı öğrenciler herhalde sınıfta kalmamışlardır) Burak Erdoğan 1997, Bilal Erdoğan ise 1998 yılında liseden mezun oldu (Anadolu İmam Hatip liselerinde 1 yıl hazırlık programı vardı). İmam Hatip Liselerine katsayı ilk kez 1999 yılında uygulanmaya başladı. İki isme de katsayı uygulaması rast gelmedi. Buna rağmen her iki isim de yurtdışında okumayı tercih etti.

SÜMEYYE ERDOĞAN'IN PUANI

Erdoğan'ın en küçük kızı Sümeyye Erdoğan yaşı itibariyle katsayı uygulamasına denk geldi. Ancak Sümeyye Erdoğan 2002'de girdiği ÖSS sınavında 134,5 puan aldı. Yani 120 olan dört yıllık üniversite tercih barajı düşünülürse Sümeyye Erdoğan'ın bu puanla Türkiye'de dört yıllık bir üniversiteye girmesi mümkün değildi. Üstelik ortaöğretim başarı puanı (80-20 aralığında veriliyor) 42,6 idi. Okul başarısını gösteren bu puan Sümeyye Erdoğan'ın ortalamanın altında (ortalama 50 idi) bir öğrenci olduğunu gösteriyor.

Yani Sümeyye Erdoğan türban ya da katsayı engeli nedeniyle değil hem aldığı puanın hem okul başarısının düşük olması nedeniyle Türkiye'de bir üniversiteye giremedi.

Sümeyye Erdoğan o yıl ABD'de Indiana Üniversitesi'nde The School of Public and Enveriomental Affairs (Kamu ve Çevre İşleri) departmanında Policy Studies (Politika Araştırmaları) eğitimi gördü. Yani yine bazı medyanın yazdığı gibi “tarih” okumadı. ABD’deki okula Ramsey'in sahibi Remzi Gür'ün bursu ile gitti. Indiana’da Müslüman Öğrenciler Birliği'ne üye oldu. 2005 yılında mezun oldu. Yani dört yıl okumadı. Üstelik bir yılda uzattığı basında yazıldığına göre Sümeyye Erdoğan iki yıllık bir okulu bitirdi.

ESRA ERDOĞAN

1981 doğumlu olan Esra Erdoğan'ın lise mezuniyet tarihi tam bilinmiyor. 1998 ya da 1999 yılında mezun olmuş olma ihtimali olan Esra Erdoğan eğer 1998'de mezun olduysa katsayı uygulamasına rastlamadı. Ancak 1999 yılında mezun olduysa bu uygulamayla karşılaştı. Söylendiği gibi Boğaziçi'ne girebilecek puan alıp almadığı ise meçhul. Esra Erdoğan da kardeşi gibi Indiana Üniversitesi'ne gitti ve kardeşi ile beraber okudu.

Kesin olan bir şey var ki Erdoğan'ın tüm çocukları işadamlarının burslarıyla yurtdışında okudu. Bu da onları Türkiye'de ister İmam Hatip'ten ister diğer okullardan mezun olsun birçok öğrenciden daha şanslı kıldı.

Ancak yine de şunu söyleyelim...

Odatv olarak sık sık çocuklarının katsayı uygulaması nedeniyle Boğaziçi'ne giremediğini söyleyen Erdoğan ya da Hükümete yakın medya somut bir şekilde durumu açıklarsa bu sayfada yer vermeye devam edeceğiz.

Çünkü biz yalnız gerçeklerin peşindeyiz.

Odatv.com
__________________
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.06.20, 22:47   #3
Uzman Üye

alkanaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2015
Konular: 118
Mesajlar: 2,078
Ettiği Teşekkür: 4006
Aldığı Teşekkür: 7499
Rep Derecesi : alkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardıralkanaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sümeyye Erdoğan İsim Vermedi Ama Çok kızdı... Odatv Saklanan Yeri Bu

Vaktiyle İmam hatip okullarını amacından saptırıp "imam hatipleri bizim arka bahçemizdir" diye bas bas bağrılmadı mı? Bunları unutmamak gerek.
İmam hatiplere gelecek olursak, evvelde de günümüzde de bizim ebeveynler namaz ve örtü müslümanları oldukları için temel eğitim ile din eğitimini karıştırırlar. Çocuklarının imam, din hocası olduğu zaman hem dünyalarını hem de ahiretlerini kurtaracağına inanırlar bu suretle ana baba baskısıyla giden ya da ‘proje okul’ dayatmasıyla zorla imam hatip liselerine kaydolan çoktur. bkz.

Ayrıca, imam hatiplere ayrılan pay günümüzde fen liselerine ayrılan pay'ın 17 katıdır bkz.. 2018 yılında alınan kararla da sınavda 120 bine giren öğrenciler dahi 5 tercihten birine imam hatip lisesi yazacak. Yazmayan adayların, sınav ile öğrenci alan okullar ekranına erişimi olmayacak! bkz.
__________________
Sevmekten asla vazgeçmeyin. Sevgisiz bir hayat amaçsız, anlamsız olur. Alkanaga
alkanaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz alkanaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.06.20, 22:58   #4
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 1350
Mesajlar: 12,656
Ettiği Teşekkür: 35817
Aldığı Teşekkür: 53222
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Uykucu
Standart Cevap: Sümeyye Erdoğan İsim Vermedi Ama Çok kızdı... Odatv Saklanan Yeri Bu

Türkiye'de imam hatip okuyup köşeyi dönen yurt dışında okumasalar bile tarikatçıların torpiliyle babalar gibi meslek sahibi olanlar gemicikleri götürdüler.

Bizlerden tembel öğrenci oldukları halde gücüme gidiyor krallar gibi yaşamaları..

Onlar kadar şanslı dünyaya gelmemişiz.
__________________
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 07.06.20, 23:43   #5
Uzman Üye

İlya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 30
Mesajlar: 1,454
Ettiği Teşekkür: 6114
Aldığı Teşekkür: 6623
Rep Derecesi : İlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardırİlya şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sümeyye Erdoğan İsim Vermedi Ama Çok Kızdı... Odatv Saklanan Yeri Bu

Yazık sümeyyede 28 şubat mağduru cıktı.

Yahu gülermisin ağlarmısın.
__________________
İlya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz İlya'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 08.06.20, 00:09   #6
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 780
Mesajlar: 14,138
Ettiği Teşekkür: 137834
Aldığı Teşekkür: 48821
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sümeyye Erdoğan İsim Vermedi Ama Çok Kızdı... Odatv Saklanan Yeri BuAmerikada Okumaya gidip, puan yetersizliginle Parklarda gezip, anca biryil Amerika okulu gecirip, zamaninda 50.000 YTL´ye babasinin danismani olarak Bütceden beslenenler!.

Böylelikle babasina ögretebildigi White kelimesinle AK-Denizi White Sea diye adladirip, az daha gemilerimizin Rus Sinirina gitmesini sagliyacakti!.


Onun haricinde, Arsiv unutmaz!,


************************************************** *********


İşte Başbakan'ın kızlarının ABD'deki hayatıBaşbakan Recep Tayyip Erdoğan, bugün muhafazakarlık düğümünü daha da sıktı. Kadın ve erkek öğrencilerin birlikte kaldığı evlerin potansiyel ahlaksızlık ve anarşi yuvası olduğunu ima etti.Muhafazakar demokratlar olarak buna müdahil olacaklarını, ama nasıl oluyorsa bunun müdahale olarak algılanmaması gerektiğini söyledi. Dahası, önce “valisine” talimat vermişken şimdi de öğrencilerin komşularını açıkça muhbirliğe çağırdı.


O koltukta muhafazakar demokratların değil, bütün toplumun başbakanı olarak oturduğunu Erdoğan'a söylemek artık anlamsız. O, bu memleketin yüzde 50'sini artık kendi halkı olarak bile görmediğini belli ediyor.


Ama bu açıklamaların başka bir boyutu var: Başka insanların özel yaşamlarına bazen imalı, bazen doğrudan suçlamalarla “müdahil olan” Başbakan Erdoğan, ister istemez aslında kendi ailesini de toplumsal gündemin ortasına atmış oluyor.Nitekim, sosyal medyada Başbakan Erdoğan'ın kızları Esra ile Sümeyye Erdoğan hakkında tartışmalar almış yürümüş durumda.ESRA VE SÜMEYYE "KIZLI ERKEKLİ ÜNİVERSİTELERDE OKUDU

Öyle ya, Esra ve Sümeyye Erdoğan, üniversiteyi ABD'de Indiana Üniversitesi'nde okumuşlardı. Bunlardan Sümeyye Erdoğan yüksek lisansını da Londra'da London School of Economics'te yapmıştı. Esra Erdoğan'ın ise California Üniversitesi'nde lisansüstü eğitim aldığı biliniyor.


Bu üç üniversite de, Batı akademilerinin “kızlı erkekli” sosyal yaşamı en canlı yerleri olmakla ünlüdür. Indiana Üniversitesi, mensuplarının deyişiyle “Indie”, party #1, partilerde 1 numara olarak anılıyor. Yıl içinde, bazıları bir hafta boyunca süren, alkollüler de dahil türlü eğlencelerin yer aldığı beş kampüs partisi artık okul geleneği olmuş durumda.Dahası, Batı'nın pek çok üniversitesinde olduğu gibi, Sümeyye ile Esra Erdoğan'ın okuduğu Indiana Üniversitesi'nde de “coed housing”, karma barınma prensibi uygulanıyor.Üstelik, karma yurtlara ek olarak, bu yıl üniversite “gender-neutral dorms”, cinsiyet ayrımı gözetmeyen yurt tipine geçmiş durumda. Buna göre isteyen öğrenciler, kadın erkek fark etmeden aynı odayı paylaşabiliyorlar. Üniversite yönetiminden Barry Magee, “Kendini erkek, kadın, cinsiyetsiz, queer veya eşcinsel ya da nasıl isterse öyle tanımlayan pek çok insanı kabul ediyoruz,” diyerek uygulamayı anlatıyor.Gene üniversite radyosunda bir kız öğrenci, “İnsanların cinsiyetleriyle sınırlı olmaması, arkadaşlarıyla istedikleri gibi takılabilmeleri çok güzel” diyerek uygulamayı onayladığını ekliyor.


Burası, Sümeyye ile Esra Erdoğan'ın üniversite yaşamlarını geçirdikleri okul. Yüksek lisansta gittikleri Kaliforniya ile Londra'nın şehir merkezindeki ve ünlü üniversitelerindeki sosyal yaşamı burada ayrıntılarıyla anlatmaya gerek yok sanıyoruz.

KİMSEYİ İLGİLENDİRMEZ AMA...

Eminiz, Sümeyye ile Esra Erdoğan, “babalarına layık” bir üniversite yaşamı sürmüşlerdir. Ama bundan önemlisi, ABD'de nasıl yaşadıkları kimseyi ilgilendirmez,tıpkı kimsenin yaşamının Tayyip Erdoğan'ı da valisini de muhbirliğe çağırdığı komşuları da ilgilendirmediği gibi.Ama insan şu soruyu sormadan edemiyor: Acaba Tayyip Erdoğan, kızlarını gönderdiği üniversitenin bu “fazla özgür” sosyal yaşamına da karışmaya yeltenmiş midir? Yoksa bunun haddini aşmak olduğunu bilip imaya bile cüret edememiş midir?


Öyleyse, kendi kızlarına böyle alabildiğine özgür bir sosyal ortamdan beslenmiş, bununla hep övünmüş bir üniversiteyi layık gören Tayyip Erdoğan, neden iş Türkiye'ye ve “başkasının kızlarına” gelince haddini aşıp ahlak polisi kesiliyor?Muhafazakarlığın yalnızca bu ülkenin sıradan yurttaşlarına layık görülen bir esaret zinciri olduğunu söyleyenler haklı belki de.
Barış Zeren


Odatv.com
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
buldu, bulduk, erdoğan, isim, kızdı, odatv, saklanan, sümeyye, vermedi, yeri, İsim


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 13:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.