Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 10.06.20, 20:34   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9693
Mesajlar: 32,755
Ettiği Teşekkür: 107713
Aldığı Teşekkür: 167044
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Müyesser Yıldız'ın Gözaltına Alınmasına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor... Kadın

Müyesser Yıldız'ın Gözaltına Alınmasına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor... Kadın Katilleri Aramızda Gazeteciler İçeride
Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ile TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel, haklarında başlatılan “askeri casusluk” soruşturması nedeniyle önceki gün gözaltına alındı.

Yıldız’a, yaptığı telefon görüşmelerini haberleştirmediği nedeniyle “askeri casusluk” suçunu işlediği suçlaması yöneltildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma, 2019 yılında Hulusi Akar'ın bulunduğu Milli Savunma Bakanlığı'nın şikayetiyle başlatıldı. Soruşturma kapsamında Yıldız'ın telefonu dört ay boyunca dinlendi.

TEPKİLER SÜRÜYOR

Müyesser Yıldız'ın ve İsmail Dükel'in gözaltına alınmasına tepkiler çığ gibi büyüyor...
Gazeteciler de söz konusu gözaltılara tepkilerini köşelerinden dile getirmeyi sürdürüyor.

KİM NE DEDİ

Rahmi Turan Sözcü gazetesindeki köşesinde, “Çöküş süreci” başlıklı yazısıyla gözaltılara tepki gösterdi.
Turan, "Böyle açık, apaçık casusluk olur mu? Gerçek başka…" derken, "İsmail Dükel ve Müyesser Yıldız, boyun ermeyen, bağımsız, düzgün ve dürüst gazeteciler, yurtsever ve onurlu kişiler…" diye belirtti.

"Her ikisi de AKP'yi eleştiriyor, siyasal iktidarın canını sıkıyordu! Şimdi cezaevinde bulunan çok sayıdaki tutuklu gazeteciye iki gazeteci daha eklemek istiyorlar" diyen Turan, "Bu, boyun eğmeyen, düzgün ve bağımsız diğer gazetecilere 'Ayağınızı denk alın, siz de böyle okkanın altına gidersiniz ha!' diye gözdağı vermek anlamına geliyor" dedi.

"MARUZ KALDIĞIMIZ ORGANİZE KÖTÜLÜK..."

Sözcü gazetesi yazarı Yılmaz Özdil ise, bugünkü köşesinde, “Kızkardeşimiz gözaltına alındı” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Yılmaz Özdil, "Maruz kaldığımız organize kötülük… Tek tek kişileri hedef almıyor aslında" derken, "Yurtseverlikle örülen 'çağdaş aile bağları'nı, dayanışma duygularıyla yaşayan 'zihniyet akrabaları'nı topluca cezalandıran bir kötülük bu" diye ifade etti.

AYDINLIK YAZARINDAN TEPKİ

Aydınlık yazarı Oktay Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Müyesser Yıldız’ın gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Oktay Yıldırım, “Müyesser Yıldız'ı tanıyorum, gazetecidir, annedir, arkadaştır, iyi insandır, milliyetçidir, vatanseverdir, muhaliftir ama asla casus değildir... Nasıl doğruya doğru diyorsak yanlışa da yanlış diyeceğiz” ifadelerini kullandı.

"FIKRA DEĞİL DE NEDİR BU"

Gazeteci Can Ataklı da Korkusuz’daki köşesinde, “Eski bildik numaralar yine başladı” başlıklı bir yazı kaleme aldı.

FETÖ'nün kumpaslarını hatırlatan Ataklı, "Şimdi hesapta cemaat yok, tasfiye edildi, AKP Genel Başkanı’nın tanımıyla 'akıllıları kaçtı, aptalları ise Türkiye’de hapiste.' Buna karşı, cemaatin yöntemleri hâlâ kullanılıyor" dedi.

Ataklı, "Meğer Müyesser Yıldız hâlâ 2000’li yılların öncesinden kalan telefon kullanıyormuş. Yani Yıldız’ın, bu telefon üzerinden WhatsApp’a girmesi, internette gezinmesi, sosyal medyayı takip etmesi mümkün değil. Yani casusluğu yaptıysa, herkes tarafından dinlenebilecek GSM hattı üzerinden yapmış" derken, "Fıkra gibi değil de nedir bu" diye sordu.

"NEDİR CASUSLUK"

Cumhuriyet gazetesi yazarı Tuncay Mollaveisoğlu da, “Gazetecilik ve casusluk...” başlıklı yazısıyla, gözaltıları köşesine taşıdı.

Tuncay Mollaveisoğlu, "Nedir casusluk? Devletin bekası ile ilgili bilgileri edinip yabancı bir ülkenin ajanı ya da yetkilisine gizlice aktarmaktır... İsmail Dükel’in de Müyesser Yıldız’ın da böyle bir suça bulaşması imkânsızdır. Serbest bırakılacaklarına inanıyorum" ifadelerine yer verdi.

"Çürüme, yozlaşma, kurumlara ve adalete inancın ortadan kalkması, ayrım yapmadan tüm ülkeyi çöküntüye götürür" diye ifade eden Tuncay Mollaveisoğlu, "Enkaz, hepimizin üzerini örter... Geciken adalet adalet değildir. Tutuksuz yargılamak mümkün... Her bir ismin ailesi, çocukları, sevenleri var... O çocuklara, anne babalarının tutuklu kalmalarını, vicdan sahibi kimse anlatamaz..." dedi.

"SON ÖRNEĞİ"

Sözcü gazetesi yazarı Deniz Zeyrek de, bugünkü köşesinde gazetecilerin gözaltılarını ele aldı.
Zeyrek, "Bakın, kadın katilleri ellerini kollarını sallayarak aramızda dolaşırken, vatanseverliklerinden kimsenin şüphe duymadığı saygın gazeteciler, 'yazılmayan haber' gerekçesiyle 'casuslukla' suçlanabiliyor ve evden gözaltına alınabiliyor" diye belirtti.

Deniz Zeyrek'in yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"Bugün geldiğimiz noktada, “yasak” sözcüğü hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru. “Yolsuzlukla mücadele” hakgetire. “Yoksulluk”, koronavirüsünden hızlı yayılıyor. Başta düşünceyi açıklama olmak üzere temel özgürlükler ve insan hakları ile hukuk devleti ilkeleri konusunda çok ciddi ihlaller var.

Bakın, kadın katilleri ellerini kollarını sallayarak aramızda dolaşırken, vatanseverliklerinden kimsenin şüphe duymadığı saygın gazeteciler, “yazılmayan haber” gerekçesiyle “casuslukla” suçlanabiliyor ve evden gözaltına alınabiliyor. Meslektaşlarımız Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel'in başına gelenler, AK Parti'nin ana akımdan uzaklaştığının, yönetimde özgürlük, adalet, insan hakları yerine, “aşırı güvenlikçi” yöntemleri tercih ettiğinin son örneğidir.

Siyasi partileri aşırılıklar zayıflatır.
Ekonomik sorunlar, işsizlik gibi nedenler elbette etkilidir ama içinden iki parti çıkan AK Parti'deki yaprak dökümünün en önemli nedenlerinden biri de ana akımdan uzaklaşmasıdır."

"SUSKUN TOPLUM YARATMAK"

Evrensel gazetesinden Turgay Olcayto da “Suskun toplum yaratmak” başlıklı yazısında gözaltıları konu aldı.
"Sahi bu ülke freni patlamış bir araç gibi nereye gidiyor?" diye soran Olcayto, "Covid-19 virüsüyle uğraşırken siyasetin bu denli öne çıkması, gazetecilerin nefret odağına oturtulması, toplumda var olan bölünmenin hızlandırılması sizce neyi işaret ediyor. Bana kalırsa tek adamlı, tek partili suskun bir toplumun inşa operasyonuna…" diye belirtti.

"KARANLIK VE ÇİRKİN OYUN SÜRÜYOR"

Korkusuz gazetesi yazarı Ümit Zileli de, bugünkü köşesinde gözaltılara tepki gösterdi.

Zileli, "Yanaşma medyanın attıkları başlıklar, içerden sızdırılan bilgilerle yaptıkları haberler, sosyal medyadaki yorumlar karşısında yüzüm kızardı, utandım… Bunun adına gazetecilik denilemeyeceği malum da, ne denileceğine dair o kadar çok seçenek var ki, hangisini diyeceğimi bilemedim!" dedi.

Ümit Zileli'nin yazısı şu şekilde:

"Bu ülkenin namuslu, yurtsever gazetecileri üzerinde uzun süredir oynanan “karanlık ve çirkin” oyun hız kesmeden sürüyor…

Önceki gün Odatv Haber Müdürü Müyesser Yıldız ile TELE 1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel sabahın köründe evleri aranarak, kendilerinin ve yakınlarının bilgisayar ve telefonlarına varıncaya kadar el konularak gözaltına alınmışlardı…

Halbuki FETÖ devrinde dahi bilgisayardaki imajlar alınıyordu. Tabii bunun avukatlar huzurunda yapılması gerekiyordu; hiçbirine uyulmadığını, avukatların uyarılarına bile kulak tıkandığını bizzat avukatların açıklamalarından öğrendik!..

Başka şeyler de öğrendik tabii; mesela avukatların gözaltı kararlarına neden olan suçlamaları el yordamıyla ya da yanaşma medyada çıkan haberlerden öğrenebildiğini, halbuki bu bilgilerin tetikçilere anında sızdırıldığını, Müyesser ile İsmail’in telefonlarının uzunca bir süredir dinlendiğini haberlerde okuduk!..

İsmail’in ilk mesajını avukatları aracılığı ile dışarıya ilettiğini ve o mesajda şöyle dediğini de öğrendik:

–Bu süreç geçecektir. Benden casus değil vatansever çıkar!
Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim; yanaşma medyanın attıkları başlıklar, içerden sızdırılan bilgilerle yaptıkları haberler, sosyal medyadaki yorumlar karşısında yüzüm kızardı, utandım… Bunun adına gazetecilik denilemeyeceği malum da, ne denileceğine dair o kadar çok seçenek var ki, hangisini diyeceğimi bilemedim!.."

KINADILAR

Yeniçağ gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu da köşesinde gazetecilerin gözaltılar için bir açıklama yapan Çağdaş Gazeteciler Derneği'nin görüşlerine yer verdi.

Orhan Uğuroğlu şunları yazdı:

"Değerli okurlarım,
İsmail Dükel ve Müyesser Yıldız'ın gözaltına alınmasını Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Yönetim Kurulu da sert bir dille şöyle kınadı. Özetliyorum:

"Gazetecilerin askeri, bürokrasi veya siyasi kaynakları ile görüşmesi, haber alması veya gazetecilik ilkeleri çerçevesinde ilişki kurması bir suç değildir.
Bunların yazılıp yazılmaması kaynakla ilişkiye, gazetecinin muhakemesine bağlıdır. Bu gazetecilik faaliyetinin sorgulanması adeta mesleğin temeline dinamit yerleştirmektir.

Müyesser Yıldız ve İsmail Dükel gazetecidir! İktidara sesleniyoruz; gazeteciler sizin düşmanınız ya da esiriniz değildir!

Hatalarınızı ve yanlışlarınızı yüzünüze vurmaya, yazmaya, anlatmaya, eleştirmeye devam edeceğiz!
Gazetecilik suç değildir, meslektaşlarımızı serbest bırakın!"

Kaynak

__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.06.20, 22:13   #2
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 1584
Mesajlar: 13,839
Ettiği Teşekkür: 37184
Aldığı Teşekkür: 55221
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Müyesser Yıldız'ın Gözaltına Alınmasına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor...

Kadına 6 saat boyunca su bile vermemişler.

Önceden polis bile bu kadar acımasız değildi, yazıklar olsun.

__________________
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.06.20, 21:36   #3
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 1584
Mesajlar: 13,839
Ettiği Teşekkür: 37184
Aldığı Teşekkür: 55221
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Müyesser Yıldız'ın Gözaltına Alınmasına Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor...

Meclis’te gazeteci Yıldız’ın o sözleri alkışlandı... AKP: Müyesser Yıldız’a “casustur” diyemeyiz
Muharrem Erkek, gözaltında tutulan Odatv Haber Müdürü Müyesser Yıldız ve TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ile ilgili Meclis kürsüsünde dikkat çeken bir konuşma yaptı...

10.06.2020 20:33
CHP Hukuk Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, gözaltında tutulan Odatv Haber Müdürü Müyesser Yıldız ve TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ile ilgili Meclis kürsüsünde dikkat çeken bir konuşma yaptı. Öte yandan AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş "'Müyesser Yıldız casustur, suçludur' diyemiyoruz" açıklamasında bulundu.

Yıldız için “Ondan ne vatan haini çıkar ne casus çıkar” diyen Erkek, “Şimdi, bu gazetecileri gözaltına aldınız kim sevindi ben çok merak ediyorum. Çünkü bunlar gerçekten FETÖ'yle, terörle mücadele eden gazetecilerdi. Acaba kim sevinmiş olabilir?” ifadelerini kullandı.

CHP’li Erkek, Müyesser Yıldız’ın FET֒nün Odatv kumpası davası sonrasında aklandıktan sonra devlete tazminat davası açmadığını söyleyerek, “Müyesser Yıldız, FETÖ döneminde, FETÖ Emniyette, yargıda hâkim olduğu dönemde Oda TV davasından yaklaşık on altı ay cezaevinde yattı. Çıktı, beraat etti, avukatları dedi ki: ‘Hakkınızı kuvvetlendirmek için, tescil ettirmek için tazminat alın.’ Çünkü haksız tutuklama karşısında vatandaşın devletten tazminat alma hakkı var. Müyesser Yıldız ne dedi biliyor musunuz: ‘Devletin yargıcı, polisi hata yapabilir, devleti yönetenler hata yapabilir ama ben devletime tazminat davası açmam’ dedi, açmadı Müyesser Yıldız, açmadı” dedi.

İşte o konuşma:AKP'Lİ MUŞ: "MÜYESSER YILDIZ CASUSTUR, SUÇLUDUR" DİYEMİYORUZ

AKP Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Müyesser Yıldız’ın “askeri casusluk” suçlamasıyla gözaltına alınması üzerine açıklamada bulundu.

Meclis’te konuşan Mehmet Muş, “Belki savcılık aşamasında serbest bırakılacak, tutuksuz yargılanacak, onu bilemiyorum. Dolayısıyla peşinen ‘Müyesser Yıldız casustur, suçludur’ diyemiyoruz, demiyoruz. Dolayısıyla, görmemiz lazım, dosyanın içerisinde ne olduğunu biz bilmiyoruz, bildiğim kadarıyla, basından takip ettiğim, 1 asker de gözaltına alınmış” ifadelerini kullandı.

Mehmet Muş şöyle konuştu:

"Sayın Başkanım, sayın konuşmacıyı dinledim. Gazetecilerin muhalif olması… Tabii ki olmalı, olsun, daha fazla olsun, araştırsın, gazetecilik yapsın. Biz meseleye şöyle bakarız: Bu iktidar için bir avantajdır. Neden bir avantajdır? Gazetecinin meselelere yaklaşması, toplumu aydınlatması iktidar için bir avantajdır. Bu bir anlamda da iktidarı daha çok çalışmaya motive eder. Fakat burada dosyanın içeriğiyle alakalı herhangi bir bilgimiz yok. Sayın Erkek'in söylediği bir mesele var tutanaklarla alakalı, bakacağım o konuya. Biz burada Müyesser Yıldız'ı peşinen suçlu ilan etmiyoruz, dosyasında ne var bilmiyoruz, içeriğinde ne var, bilmiyoruz. Belki savcılık aşamasında serbest bırakılacak, tutuksuz yargılanacak, onu bilemiyorum. Dolayısıyla peşinen ‘Müyesser Yıldız casustur, suçludur’ diyemiyoruz, demiyoruz. Dolayısıyla, görmemiz lazım, dosyanın içerisinde ne olduğunu biz bilmiyoruz, bildiğim kadarıyla, basından takip ettiğim, 1 asker de gözaltına alınmış."

MUHARREM ERKEK'İN KONUŞMASI"

Muharrem Erkek devamında şöyle konuştu: “Değerli milletvekilleri, basın niçin vardır? Basın, yönetenlere hizmet etmek için değil yönetilenlere hizmet etmek için vardır. Özellikle iktidarı sorgulamak, araştırmak, denetlemek, eleştirmek için vardır basın. Bugün 100 yakın gazeteci cezaevinde, 10 bine yakın gazeteci işsiz. İki gün önce 2 gazeteci daha sabaha karşı, erken saatlerde evlerinden gözaltına alındılar. Biri Oda TV'nin gazetecilerinden, Haber Müdürü Müyesser Yıldız. Müyesser Yıldız, FETÖ döneminde, FETÖ Emniyette, yargıda hâkim olduğu dönemde Oda TV davasından yaklaşık on altı ay cezaevinde yattı. Çıktı, beraat etti, avukatları dedi ki: "Hakkınızı kuvvetlendirmek için, tescil ettirmek için tazminat alın." Çünkü haksız tutuklama karşısında vatandaşın devletten tazminat alma hakkı var. Müyesser Yıldız ne dedi biliyor musunuz: "Devletin yargıcı, polisi hata yapabilir, devleti yönetenler hata yapabilir ama ben devletime tazminat davası açmam." dedi, açmadı Müyesser Yıldız, açmadı. FETÖ darbe teşebbüsü davalarının tamamını takip ediyordu, önemli yazılar yazıyordu, FETÖ'yle mücadele eden önemli gazetecilerden biri. Süleyman Soylu, kendisi hakkında, onu terörle ilişkilendirdiği için ağır ithamlarda bulundu, Süleyman Soylu'yu savcılığa şikâyet etti ve onun hakkında 1 liralık tazminat davası açtı. Millî Savunma Bakanı Sayın Hulusi Akar 250 bin liralık manevi tazminat davası açtı Müyesser Hanım hakkında. Değişik bir gazeteci ama Müyesser Yıldız'dan kesinlikle ve kesinlikle ne casus çıkar ne vatan haini çıkar, öyle bir gazeteci ama muhalif bir gazeteci. (CHP sıralarından alkışlar)

İsmail Dükel, Tele 1'in Ankara Temsilcisi. Sabah 6.30'da evine gidiliyor, evinde yok İsmail Dükel, o sabah erken çıkmış evinden, çalışmak için. Bir evi daha var ve gazete de var, orada da çalışıyor, eşi biraz rahatsız olduğu için Covid sebebiyle her zaman evinde kalmıyor. 6.30'da geliyorlar, İsmail Dükel evinde yok. Sonra telefon ediyor ailesi, 7.30 gibi İsmail Dükel geliyor, komşusu, avukatı da ona yardımcı oluyor. Ya, İsmail Dükel evinde yokken, avukatı evinde yokken arama yapılır mı, bilgisayarlar, CD'ler alınır mı? Alıyorlar. Şimdi, bunlar hangi dönemde oluyordu? FETÖ'nün Emniyete, adliyeye hâkim olduğu dönemlerde oluyordu. Hukuka da aykırı, bakın hukuka da aykırı. Alıyorsanız imajını çıkartıp vermeniz lazım ilgilisine değil mi?

Şimdi, avukatlarının dosya içeriği hakkında hiçbir bilgisi yok ama basın yazıyor, basın sürekli bir şey yazıyor. Çok ilginç bir şey söyleyeyim: Avukatları müvekkillerinin imzaladığı arama tutanaklarını istiyor -biliyorsunuz, o müvekkilin imzaladığı arama tutanağı gizliliğe tabi değildir- Vermiyor savcılık biliyor musunuz. Ceza Muhakemesi Kanunu çok açık, arama tutanağını vermek zorundasınız. Neden? Neden hukuka uygun soruşturmalar yapılmıyor? Eskiye mi dönüyoruz, bir şeyler mi oluyor? Gazeteciler her yerden bilgi alabilir, araştırır. İktidar partisinin içinden de bilgi alıyor, muhalefet partilerinin içinden de bilgi alıyor, devletin içinden de, ordunun içinden de alır. Kamuoyunun, kamu yararına uygun bir şey görürse haberleştirir de. Halkın haber alma hakkı vardır. Devlet hukuka aykırı bir şey yapıyorsa onu da haberleştirebilir.

Şimdi, bu gazetecileri gözaltına aldınız kim sevindi ben çok merak ediyorum. Çünkü bunlar gerçekten FETÖ'yle, terörle mücadele eden gazetecilerdi. Acaba kim sevinmiş olabilir? Ya, bağımsız yargı istenmiyor, bağımsız, özgür basın istenmiyor, bağımsız, güçlü baro istenmiyor, bağımsız Merkez Bankası, RTÜK, TÜİK istenmiyor; bu doğru bir şey değil. Demokrasiyi yok ettiniz. Bakın, bunu çok samimi söylüyorum, siyaseten değil. Nasıl bu hâle geldik biz? Demokrasi bu mu? Demokraside denetleme, denge, muhalefet, eleştiri ne kadar güçlü olursa… İşte Meclis de denetleyecek yürütmeyi, bugün görüyoruz, yürütmenin vesayeti altında. Niye buna müsaade ediyorsunuz Cumhur İttifakı olarak, neden?”

Odatv.com
__________________
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
alınmasına, büyüyor, gibi, gözaltına, kadın, müyesser, tepkiler, yıldızın


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 14:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.