Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Ülkemiz ve Dünya Gündemi (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/)
-   -   Milletvekilinin oğlu konuştu (http://www.forumgercek.com/ulkemiz-ve-dunya-gundemi/87487-milletvekilinin-oglu-konustu.html)

Zümrüd-ü Anka 29.07.12 01:14

Milletvekilinin oğlu konuştu
 
'Dayak yedik şikayetçi olduk'
HATAY’ın Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tartıştığı Komiser Yardımcısı Murat Emer ile polis memuru Alper Atilla’yı teşhis etmesiyle gündeme gelen Ak Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu’nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu kendini savundu.

İlçe emniyet müdürlüğünde yaşanan ’teşhis’ büyük yankı uyandırırken, tartışmaya konu olan İstemi Kağan Türkoğlu, olayla ilgili komiser yardımcısı Murat Emer ve polis memuru Alper Atilla hakkında suç duyurusunda bulunduğunu söyledi. Emniyet müdürlüğünde darp edildiğini, kaba yerlerine vurulduğu için iz kalmadığını belirten Türkoğlu, sadece ensesinde kızarıklık olduğunu bu yönde de rapor aldıklarını anlattı.

Türkoğlu, canlı teşhisi kendisinin istemediğini cumhuriyet savcılığının talebi ile yapıldığını belirterek, "Teşhiste 23 çevik kuvvet polisi vardı. İçerde beli olmasın diye amirlerinin apoletlerini sökmüşler. Ben dayak yediğim polisleri teşhis ettim. Bunlar kamera görüntülerine yansımıyor. Olayın sadece teşhis kısmı gündeme düştü. Zaten o da bizim isteğimizle olmamıştır" dedi.VALİLİK SORUŞTURMA AÇTI

Hatay Valiliği de yaptığı yazılı açıklamada gündeme gelen teşhisin cumhuriyet savcılığının kararı ile emniyet müdürlüğünde yapıldığını bildirdi. Açıklamada şu bilgilere yer verildi: ’29 Haziran 2012 günü saat 17.40 sıralarında Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Alper Atilla ile Emniyet Lokalinde işçi olarak çalışan Ömer Uzun arasında tartışma çıkmıştır. Daha sonra İstemi Kağan Türkoğlu’nun da katıldığı tartışma sonrasında Ömer Uzun’un işine aynı gün son verilmiştir. Söz konusu kişiler arasında geçen olaylar nedeniyle durum adli ve idari soruşturmalara konu olmuştur. Hem adli hem de idari işlemin devam ettiği olayın akabinde Komiser Yardımcısı Murat Emer’e, 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun ilgili maddeleri gereğince soruşturmanın selameti açısından Dörtyol Kaymakamlığı tarafından görevden el çektirilmiş, ön soruşturmanın tamamlanmasını müteakip 17 Temmuz 2012’de tekrar görevine başlatılmış, soruşturmacının gerekçeli teklifi üzerine Komiser Yardımcısı Murat Emer ile polis memuru Alper Atilla Hatay’ın başka ilçelerinde görevlendirilmiştir. Dörtyol Cumhuriyet Savcılığı’nın 29 Haziran 2012 tarih ve 2012/3382 hazırlık sayılı talimat yazısı ile, darp edildiklerini iddia eden müşteki İstemi Kağan Türkoğlu ve Ömer Uzun’a darp olayına karışan polis memurlarının tespiti amacıyla ’canlı teşhis’ yaptırılması talimatlandırılmıştır. Basında yer alan görüntüler; İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz ve müştekilerin avukatları huzurunda olaya karıştığı iddia edilen şüphelilerin tespiti amacıyla savcılığın talimatı ile yapılan ’teşhis işleminin’ görüntüleridir. Yürütülen adli işlemin bir parçasıdır. Konuyla ilgili olarak valiliğimizce idari soruşturma başlatılmıştır.’
Banemin 29.07.12 01:16

Cevap: Milletvekilinin oğlu konuştu
 
Kaba yerlerine vurulmuş demek.:kiki:

Bu kesin doğrudur.

Bu olay patladıktan sonra kaba yerleri bayağı bir hasar görmüştür.LaLe 29.07.12 02:08

Cevap: Milletvekilinin oğlu konuştu
 
Cumhuriyet savcısı ne kadar seri çalışmış.

ReaL 29.07.12 02:14

Cevap: Milletvekilinin oğlu konuştu
 
Alıntı:

Orjinal Mesaj Sahibi LaLe (Mesaj 503806)
Cumhuriyet savcısı ne kadar seri çalışmış.

Takdire şayan dimi.. :honks:

Insanlikarayan 29.07.12 03:41

Cevap: Milletvekilinin oğlu konuştu
 
Su Cumhuriyet savcisi olarak gecen sahis, AKP yardimiylami koltuguna oturmus?..ban

Ben olsam, söyle kanunlarla oynayan, Milletin Huzuruna degilde Huzursuzluguna calisan Vekilleride isinden atarim.:@.ban

Ne bu yahu, ne Makami ne Savciyi biraktilar.:@.ban

Beklesinler, bir dahaki secimlerde faturalarini alirlar, bakalim o zaman neyin serefinle oynamaya kalkarlar.:@.ban

Cocugun babasi, baba olarak bir tokat atsaydi su essege, iste o zaman gidip onun elini sikardim.:@

Su Polise bir armagan verilmesi lazim.:dvnm::turk6yk8uj:

Cliff Durden 29.07.12 12:08

Cevap: Milletvekilinin oğlu konuştu
 
Türkiye'de milletvekili sayısını yaklaşık 20 milyona çekersek herkes 3 çocuk yapsa..

Yani herkes milletvekili çocuğu olabilmiş olsa..

Polis sayısı 15 milyona ulaşsa bile..

İşte Polis-vatandaş ilişkilerinde AB standartlarını yakaladık demektir, sayın vatandaşlar.


WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker