Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 15.11.12, 20:29   #21
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 100
Mesajlar: 4,535
Ettiği Teşekkür: 13576
Aldığı Teşekkür: 20862
Rep Derecesi : Tntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisiTntcool muhteşem birisi
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi My_Life Mesajı göster
Ben Askeri liselerde Din dersinin haftada 1 veya 2 saat olması taraftarı olanlardanım. uygulama yerinde bir karar sonuçta bu çocuklar bizim çocuklarımız ve Din ile ilgili bilmeleri gereken konuların olacağını tahmin ediyorum.
Bu çocuklar uzaydan gelmiş çocuklar değil. Çoğunluğu orta halli ailelerden gelme, ailesinden gerekli ilgi ve alakayı gören çocuklar. Bu dersleri almak onları daha fazla dindar veya memlekete faydalı insan yapmaz.

Askeri okullarda okuyanları dinden uzak insanlar olarak görmek hatadır...
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.11.12, 08:30   #22
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi My_Life Mesajı göster
Ayrıca Müslümanlıkla Atatürkçü olmanın ve avatara Atatürk resmi koynakla ne alaka . Müslüman biri Atatürkçü olamazmı, Atatürkçü olmak için Elhamdülillah dememelimiyiz onumu ima ediyorsunuz.

Sayın My_Life,
Elbetteki Müslüman bir kişi Atatürkçü olabilir ama kendi Müslümanlığını (Laikliğe aykırı olarak) devlet yoluyla tüm bireylere yayılmasını istiyorsa, savunuyorsa , bu baskı Atatürk’ün laiklik anlayışına ters olduğu için Atatürkçü olamaz.
Atatürk’ün (laikliğe aykıırı olduğu için) okullardan kaldırdığı din derslerini ,tekrar (fazlasıyla) yerine koyulmasını savunan kişinin kendisini Atatürkçü sanması kadar büyük yanılgı olamaz.
Atatürkçü birey de dindar olabilir ama dinini kendi parası ve çabasıyla, kendisi öğrenir ve yaşar, kendi inancının ,devlet kesesinden tüm topluma (zorla) yayılması çalışmalarına alkış tutmaz.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Zümrüd-ü Anka Mesajı göster
Bu din derslerinde bize şeriat eğitimi vermiyorlar ki. Din dersi dediğinin belli bir müfredatı var. Sınıfına göre atıyorum Cami'den,Kuran'dan,Peygamberimizden, Kabe'den, Sürelerden vs vs şeyler anlatılır,ezberletilir. Ben kevser süresini bilmeyen adam gördüm ya.
Okulda hoca yarın sözlü var 3 tane herkes süre ezberlesin dediğinde millet harıl harıl ezberliyordu. O güne kadar bir kaç tane biliyordu çünkü oda kısa olanlar. Din dersi olmasa eminim o arkadaşlar öğrenemeyecekti.

İslam dinini ilk teee Talas savaşı sonrası kabul ettik ve içimizde yaydık. Ülke olarak İslam dinine mensup muyuz mensubuz. Bütün dünya bizi bu dine mensup tanıyor mu tanıyor. Osmanlı döneminde de İstanbul fethedildiğinde farklı dinlere mensup kişiler vardı ve bunlara hoşgörü ile yaklaşıldı. Zaten bize göre dinde zorlama yoktur ama sonuç olarak
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Zümrüd-ü Anka Mesajı göster
biz devlet olarak müslümanlığı kabul etmiş ülkeyiz.
Sayın Zümrüd-ü Anka,
Sizin yukarıdaki yorumlarınız, benim ve Laik Cumhuriyetin geleceğinden kaygı duyan, gittikçe çağdışı rejimlere kaydığımızı savunanları haklı çıkarır niteliktedir.
Çünkü ben bir çok yorumumda,

[SIZE=3]
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter;478494[/SIZE
Dini parti veya kişiler;
çevresinde, dinine aykırıolduğunu düşündüğü herşeyi ve kişiyi dinine uydurmaya çalışır, Dini kurallarına uydurduğu her kişi veya olay için sevap kazandığını, buyolda hayatını kaybederse, Cennet’e gideceğini düşünür.

Bu nedenle;
Fırsat ve güç buldukça, önce yakın çevresine baskı yaparlar, (çocukları,eşleri ve yakın akrabalardan başlayarak) cesaretlendiği oranda diğer insanların (yakın akraba, komşular, daha da güçlenirlerse, sokakta yürüyen insanların, flört eden gençlerin) yemelerine, içmelerine,kız veya erkek arkadaşlarıyla gezmelerine, izledikleri tiyatroya,filme karışır, kendi inancıgibi olmasını, yaşamasını ister, baskı yapar.

Bu baskının şiddeti de, sahip oldukları destek ve güç arttıkça artar, katliam boyutuna ulaşır.

Laiklikbu yüzden konulmuştur.

Herkes inandığı gibiyaşasın, başkasının yaşantısına karışmasın diye...
Çünkü dini baskılar sonucunda, kanlı iç savaşlar çıkmıştır, çıkacaktır.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Dindar kişiler, (tam anlamıyla) dindar olmayan kişileri, yoldan sapmış kişiler olarak görür ve o kişilerin (Hidayete ermeleri gerektiğini) din kurallarına inanmaya , uymaya yöneltilmesi, zorlanması gerektiğini, bu kişilerin inançlılar (dindarlar karşısında) ikinci sınıf insan olduklarını düşünür.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Fakat bu fikirlerini açıkça belli ederek, dindar olmayan kesimi karşılarına almak istemezler.
Hatta onlarla (laik giyimli-yaşamlı kişilerle) arkadaşlıklar da yaparak hem bu niyetlerini gizlerler, hem de onları yavaş yavaş etkileyerek saflarına çekmeye (Hidayete erdirmeye ) çalışırlar.

Çünkü, (dini emir ve kuralları tamamen yerine getirmeseler de) tam anlamıyla dindar olmasalar da, (kendisini dinine bağlı gören) din inancı olan kesimin hala büyük desteğini almaktadırlar. Destek olmasa bile, bu (hem dine tam olarak uymayıp, hem de dinine saygılı çoğunluğun) kesimin tepkisini almak istemezler.

Mesela, TV’lerde görmüşsünüzdür. Dine uygun olmayan cinsiyet değiştirmiş sanatçılar veya dine uygun olamayan bir yaşantıları olan ünlüler ( sanki dindarlarmış gibi) AKP’ye destek verdiklerinde veya konuşmalar yaptıklarında, dinci kesimler, onlar (sanatçılar) hakkında iyi veya kötü hiçbir yorum yapmazlar. Çünkü konuşurlarsa (dini gerçekleri söylerlerse) onların dine uygun olmayan yaşamlarını eleştirmeleri , dinen katledilmeleri gerektiğini söylemeleri gerekecektir. Böyle olursa, TÜM ÇAĞDAŞ YAŞAMLILAR UYANIRLAR destek ortadan kalkar.


Yazarak,
Dini inanca sahip kişilerin, başka dini inançta olanlara veya hiçbir inancı olmayanlara baskı yapacağını, onları da kendi inançlarına zorlayacağını (daha önceki yorumlarımda) yazmıştım ki, siz de (istemeseler de) dini eğitim (yani zorla, baskıyla) verilmesine taraftarsın. Üstelikte onların da içerisinde parasının olduğu devlet kesesinden... Yani beni haklı çıkarıyorsun.
Demek ki, bireylerde dini inançkuvvetlendikçe, diğer bireyleri dekendi inancı doğrultusunda yetiştirilmesini ister, baskı yaparmış.Bir başka yanılgında Türkiye’nin Müslümanbir devlet olduğunu söylemen, bu sözün de,Atatürk’ün laiklik anlayışına terstir.
Çünkü, Atatürk’ün istediği ve Anayasamızın değiştirilemez, değiştirilmesi bile teklif edilemez maddelerinden olan 2. Maddeye göre:
Türkiye Cumhuriyeti, demokratik ve laik bir devlettir.
Laik bir devlette,vatandaşlarının dini inaçlarına veya inançsızlıklarına karışmaz (sayıca ne kadar kalabalık olursa olsun) arasından birisini desteklemez, yaymaya çalışmaz.
Laiklik ortadan kaldırılır ve devletin dini olursa, o ülke , İran, Pakistan, Mısır, Libya, Cezayir, Afganistan olur...
Zaten, Atatürk’ün bizleri, köhneleşmiş Arap ülkelerindenkoparıp, çağdaşlaşmak için getirdiği laikliğin altıyıllardır oyla oyula, din devletine dönüşmamize, yıllardır küçümseyerek baktığımız çağdışı rejimler seviyesine inmemize ramak kalmıştır.
Evet arkadaşım Bir topluluktaki bireylerin dini inançlarını veya inançsızlıklarını sorgulamanın, saymanın, (hele hele) bir dini inança mensupların sayıca fazla olduklarını ‘’%99 diyerek’’ (ileri sürerek) fazla sayıda olan inançların, diğer azınlıkta kalanları (rahatsız etme pahasına) tek taraflı davranabileceklerini savunmak laikliğe aykırıdır.
(laiklik ve demokrasi ayrılmaz bir bütündür, birisi olmadan, diğeri var olamaz.)
Bu nedenle demokratik ve laik, çağdaş ülkelerde, insanların dini inançları, inançsızlıkları sayılmaz, nüfus cüzdanlarına yazılmaz.
Bir vatandaşın dini inancının sorulması, çeşitli yollarla açıklanmaya zorlanması (seçmeli din dersi vb) demokrasiye ve laikliğe aykırıdır.
Çünkü demokratik ve çağdaş devletler ve bireyler, karşısındakine, İnsan olarak bakar, değer verir.
Karşısındaki kişinin dini inancı, inançsızlığı, ırkı,, rengi ne demokratik devleti, ne de demokratik bireyi zerre kadar ilgilendirmez.

Bu nedenle beni eleştiren arkadaşın ‘’Halkın %99 gibi çoğunluğu Müslüman , diğerleri azınlık… gibi’’ konuşmaları demokrasiye de laikliğe de aykırıdır.

Ama ülkemizde laiklik düşmanı güçler sık sık:
‘’Türkiye Müslüman bir ülkedir!’’
‘’Türk halkının %99’u Müslüman’dır!’’ gibi sözcüklerle, Türkiye laik bir ülke değilmiş te, Müslümanların çoğunlukta olduğu bir İslam ülkesiymiş ve bu nedenle İslama uygun yaşamı empoze etmek normalmiş gibi bir hava yaratırlar, yaratmışlardır…
Oysa demokratik,laik bir ülkede bir inançta olan milyarlarca kişi ile,karşı inançta olan bir kişi eşittir, aynı haklara sahiptir. Sayıca azınlıkta olması onun hiçe sayılmasını, temel haklarından mahrum bırakılmasını gerektirmez.

Bu tür ''%99'u gibi müslümandır gibi) söylemler ve davranışlar, (artık her geçen gün çıkarılan yeni bir yasa veya yasakla laiklik ortadan kaldırılarak dini bir rejime doğru kayılsa bile) hala Anayasamızın değişmez maddelerinden birisi olarak var olan Laikliğe aykırıdır.

Üstelik din bir düşünce ,inanç ve benimseme kavramıdır.
Anne babası bir dine inanıyor diye, daha doğar doğmaz bir bebeğin nüfus cüzdanına anne babasının dini yazılabilecek kavramlar değildir.
Üstelik bu yolla bireyin dini inancını belli etmek demokrasiye de aykırıdır.
Sinan Işık isimli vatandaşımızın, din ibaresi olarak ‘’alevi’’ yazılması isteği Türk mahkemeleri tarafından reddedilince, Avrupa İnsan hakları mahkemesine başvurmuş , Avrupa insan hakları mahkemesi,
‘’ Türkiye’nin AİHS'nin din ve vicdan özgürlüğüyle ilgili 9. maddesinin ihlal edildiğine hükmederek, nüfus cüzdanlarından din ibarelerinin çıkarılmasını istemiştir.’’ KAYNAK


Avrupa birliği anlaşmalarına gör; Bir ülke yasaları ile AİHM yasaları çelişirse asıl olan AİHM yasalarıdır.

Yani AİHM kararları kararları ülke yasalarının üstündedir ve
Türkiye (demokratik bir ülke olduğu iddiasıyla) bu kararı imzalamıştır. KAYNAK

Ama, AİHM karşı
‘’Tamam!’’ derken, diğer taraftan 2010 yılında alınan bu karara rağmen hala en küçük bir adım dahi atmamaktadır.

Tekrar özetlersem, Demokratik, laik olduğu iddia edilen bir ülkede inançların ve inançsızların sayılması
, ‘’Çoğunluğuz! Biz nasıl istersek öyle olur!’’ edebiyatı yapılması laikliğe ve demokrasiye aykırıdır.


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Dindar kişiler, (tam anlamıyla) dindar olmayan kişileri, yoldan sapmış kişiler olarak görür ve o kişilerin (Hidayete ermeleri gerektiğini) din kurallarına inanmaya , uymaya yöneltilmesi, zorlanması gerektiğini, bu kişilerin inançlılar (dindarlar karşısında) ikinci sınıf insan olduklarını düşünür.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster

Fakat bu fikirlerini açıkça belli ederek, dindar olmayan kesimi karşılarına almak istemezler.
Hatta onlarla (laik giyimli-yaşamlı kişilerle) arkadaşlıklar da yaparak hem bu niyetlerini gizlerler, hem de onları yavaş yavaş etkileyerek saflarına çekmeye (Hidayete erdirmeye ) çalışırlar.

Çünkü, (dini emir ve kuralları tamamen yerine getirmeseler de) tam anlamıyla dindar olmasalar da, (kendisini dinine bağlı gören) din inancı olan kesimin hala büyük desteğini almaktadırlar. Destek olmasa bile, bu (hem dine tam olarak uymayıp, hem de dinine saygılı çoğunluğun) kesimin tepkisini almak istemezler.

Mesela, TV’lerde görmüşsünüzdür. Dine uygun olmayan cinsiyet değiştirmiş sanatçılar veya dine uygun olamayan bir yaşantıları olan ünlüler ( sanki dindarlarmış gibi) AKP’ye destek verdiklerinde veya konuşmalar yaptıklarında, dinci kesimler, onlar (sanatçılar) hakkında iyi veya kötü hiçbir yorum yapmazlar. Çünkü konuşurlarsa (dini gerçekleri söylerlerse) onların dine uygun olmayan yaşamlarını eleştirmeleri , dinen katledilmeleri gerektiğini söylemeleri gerekecektir. Böyle olursa, TÜM ÇAĞDAŞ YAŞAMLILAR UYANIRLAR destek ortadan kalkar.

Laiklikten uzaklaşırsak, en fazla zararı görecek olanlar, çağdaş yaşamlı bayanlardır.
Bu nedenle (özellikl) bayanların , laiklikten uzaklaşmaya yol açabilecek, laiklik karşıtı kişilerin çoğalmasına etken olabilecek davranışlara, herkesin dini kendisinin yaşaması ile yetinmeyip, bir dini inancın dini devlet eliyle tüm bireylere yayılmasına çalışmasının sonucunun ne olduğunu bilmeleri gerekir.
Çünkü dini inanç sahipleri, kendilerinin ibadeti ile yetinmezler.
Kendileri, sigarasız veya içkisiz ortamda yaşayabilecekken, tüm bireylere yasaklarlar.
Kendileri internetlerine sansür koyabileceklerken, tüm bireylere sansür koyarlar.
Kendilerine hitap edecek (kapalı)kanalları varken, tüm kanallara da sansür isterler,
Dini inançlarını, kendileri veya çocuklarına , kendi paralarıyla istedikleri yerde aldırabilecekken, tüm topluma vebaşkalarının vergisiyle yapmak isterler (yaparlar)
Çünkü onlara göre (diğerleri)diğer inançlar veya inançsızlarıslah edilmelerigerekenlerdir. (Güzellikle veya zorla)
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.11.12, 08:48   #23
Tam Üye

MyLife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 21
Mesajlar: 403
Ettiği Teşekkür: 1581
Aldığı Teşekkür: 1846
Rep Derecesi : MyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Sayın Mediter biz burda ne kadar yazarsak yazalım uzlaşmanın yanından bile geçmeyeceğiz sanırım.
Sana bir soru Mediter, Müslüman mısın ?
Eğer bunun cevabını verebiliyorsan yazacak bişey yok.
Bir de şunu demek isterim arkadaşlar boşuna velveleye vermeyin Laiklik elden falan gittiği yok bunuda aklınızın bir kenarına koyun. Herkes kendine göre Müslüman, Herkes kendine göre Laiktir.
Müslüman bir Ülkede Laik bir düzen ile yönetiliyoruz bunu değiştirmeye kimsenin gücü de yetmez.
__________________
Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan,
ve rengi hafif uçuktur kurusun diye,
kaç kez güneşe asmaktan...
MyLife isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 16.11.12, 08:52   #24
Tam Üye

MyLife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 21
Mesajlar: 403
Ettiği Teşekkür: 1581
Aldığı Teşekkür: 1846
Rep Derecesi : MyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerdeMyLife Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Tntcool Mesajı göster
Bu çocuklar uzaydan gelmiş çocuklar değil. Çoğunluğu orta halli ailelerden gelme, ailesinden gerekli ilgi ve alakayı gören çocuklar. Bu dersleri almak onları daha fazla dindar veya memlekete faydalı insan yapmaz.

Askeri okullarda okuyanları dinden uzak insanlar olarak görmek hatadır...
Siz şöylemi sanıyorsunuz her din dersini gören kişi akp li , yada ne anlıyorsunuz din dersi deyince. Talibanın yaptıklarımı? Hizbullahın eylemlerimi? kim solcu vuralım öldürelimmi? bunların eğitiminimi veriliyor sanıyorsunuz. Dinsiz bir nesil olacağına azda olsa dini eğitim almış toplum olmanızı yeğlerim.
__________________
Yüreğim hafif ıslaktır benim kuytu köşelerde ağlamaktan,
ve rengi hafif uçuktur kurusun diye,
kaç kez güneşe asmaktan...
MyLife isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 16.11.12, 10:31   #25
Uzman Üye

Gece - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 70
Mesajlar: 1,099
Ettiği Teşekkür: 5688
Aldığı Teşekkür: 6867
Rep Derecesi : Gece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmedeGece muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Siz burada tartışıdururken TSK açıklama yapmış...

Ben öyle artistik bir şekilde, BURADAN, TIKLAYINIZ falan diyemeyeceğim

İşte size doğrudan link tıklayın bakiimmm

http://www.polis.web.tr/guncel/tskda...si-h82174.html

Benim görüşüm mü, dini eğitim verilmesin TSK ' da...
Dini öğrenmek isteyen her yerde her şekilde öğrenebilir...

Askerlik yan gelip yatma yeri de değildir, din öğrenme yeri de ...
__________________
"Aşk nasıl da kırılgan, sus dedim ama olmadı
Kalbimden ismin geçti , kimseler duymadı"
Gece isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Gece'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.11.12, 10:48   #26
Eflamor

Subutay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 166
Mesajlar: 2,717
Ettiği Teşekkür: 30889
Aldığı Teşekkür: 14586
Rep Derecesi : Subutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzelSubutay gerçekten güzel
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Aslında olay basittir..

Mc Donalds'tan Iphone 'a kadar olan kaitalizmin oyuncakları bütün dünyada olduğu gibi bizde de yemek, giyim, müzik daha doğrusu sosyal kültür sayılabilecek kendi gelenek ve göreneklerimizi yıkıp saçma sapan bir kültür yozlaştırması yaparken.

Siyasi kanatta da Bir yandan işine gelince üniformalıya kravatlı astırıp, işine gelince kravatlıya cüppe taktıran bir emperyalist düzen vardır. Geniş açıdan bakılınca biz istediğimiz kadar burada demokrasiyi evirip çevirsek dünyada bunun gerçekleşmesi ancak hayaldir.

İster dini olsun ister çağdaş olsun yargı karşısında sadece paranın sözü geçer. Bizim gibi halkların yücelten liderler, kendi halkları tarafından asırlar sonra anılır ve anlaşılır. Biz burada tartışırken işleme alınmıştır.
__________________
Asya boz kırlarında bir bebek dünyaya geldi. Bu bebeğe asya stepleri beşik oldu. Rüzgarlar şarkı söyledi ona. Yıldızlar yol gösterdi. Yağmurlar yıkadı. Bu bebek büyüdü ve ona Türkadını verdiler. Türk büyüdü kasırga oldu tayfun oldu. Türk budur. Türk tayfundur, kasırgadır, Boradır. | Mustafa Kemal Atatürk.


la şey e vaki ün mutlak bel küllün mümkin
nisi credideritis non intelligentis
Subutay isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Subutay'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.11.12, 11:55   #27
Uzman Üye

Mediter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Apr 2012
Konular: 295
Mesajlar: 2,410
Ettiği Teşekkür: 34724
Aldığı Teşekkür: 14833
Rep Derecesi : Mediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardırMediter şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi My_Life Mesajı göster
Sana bir soru Mediter, Müslüman mısın ?
Bu sorun ise senin kişiliğin hakkında gerekli olan izahatı yapacak niteliktedir.
Çünkü demokratik toplumlarda, karşısındaki bireye insan olarak bakarlar ve onun, rengi, dili, cinsiyeti zerre kadar bir başkasını ilgilendirmez. Bu tavır geri kalmış toplumların, geri bırakılmış bireylerince öne çıkarılmış, ilkel bir duygudur.
Modern toplumlarda, dini inancın sorulması (dahi) çok ayıp bir davranıştır.
Benim dini inancımı ne yapacaksın? Ona göre mi tavır belirleyeceksin?
Tavırlarını veya sözlerini karşısındaki bireyin dini inancına göre mi belirleyeceksin.
Benim için karşımdaki kişinin, dini inancının, ırkının, renginin, cinsiyetinin hiç bir değeri yoktur, insan olması yeterdir.

Bu soruyu soran birisi, demokratik ve laik olamaz bu da demektir ki? Atatürkçü olamaz?
Bu tür sorularla sıkça karşılaştığım için daha önceki yorumlarımdan alıntılarla yetineceğim:

Bütün Dünya’ca bilimsel gerçek olan Darwin’in Evrim Teorisi bile gerçek değilmiş, hatta bu teori bilimsel olarak çürütülmüş gibi bir hava yaratılmıştır.

Böylece Türkiye’de, tüm dünyaca ve bilim çevrelerince gerçekliği kabul edilen Darwin’in Evrim Teorisini savunmak bile tehlikeli bir duruma gelmiştir.

Geçmişte, (din kitaplarına aykırılığı nedeniyle) Evrim Teorisini kabul etmeyen Hıristiyan aleminin merkezi Vatikan bile Darwin’den özür dileyerek Evrim Teorisinin gerçekliğini kabul etmiştir.

03 Mart 2009 Pontifical Gregorian Üniversitesi , Notre Dame Üniversitesi ve Vatikan’ın ortaklaşa düzenledikleri Darwin’in 200. Doğum Günü etkinliklerinde, (Harun Yahya sitesinin temsilcisi) Oktar Babuna konferansta Darwin’in Evrim Teorisini çürütmek için bir konuşma yapmış.
Toplantıda bulunan, bilim adamları ve Vatikan yetkilileri:
‘’Evrimin bilimsel olarak ispatladığı, burada bilimsel bir toplantı yapıldığı, bilimsel gerçekçilikten uzak (bilim dışı) düşüncelerin, burada bilimsel gerçeklermiş gibi sunulamıyacağı söylenerek, mikrofonu kapatılmış, toplantıdan dışarı çıkarılmıştır.
ALINTI

Bu olay bile yurdumuzda yanlış aksettirilerek, sanki Oktar Babuna, Evrim teorisini çürütecekmiş de, kendisine izin verilmemiş gibi aksettirilmiştir.
Oysa, Evrimin inkarı bilim dışı kabul edildiği için dinlenmeye bile gerek görülmemiştir.
.
Tüm bilim çevrelerince böylesine Doğruluğu (kesin olarak) kabul edilen Darwin’in Evrim Teorisi’ gibi bir bilimsel gerçeği bile savunmak, ülkemizde imkansız hale gelmiştir.
Üniversitelerimiz ve bilim çevreleri çekinip korktukları için, yurt içinde bu konuda sessiz kalmayı seçerken, yurt dışında Evrim’in varlığını kabul etmektedirler.

Taş Devri yaşamı da, dini kaynaklara terstir. Dini kaynaklar Adem ile Havva’dan , insanca çoğalındığını ileri sürer.
Oysa, yapılan kazılardan elde edilen kalıntılar, ilkel yaşam inkar edilemez derece gerçektir.
Bu nedenle de Taş Devri (Mağara Devri) konuları ders kitaplarından çıkarılmıştır ki, öğrenciler bu tezatlığı fark edip: Acaba? Sorusunu kendilerine sormasınlar.

Böylesine hoş görüsüz, bilimsellikten uzak bir ortam yaratılan ülkemizde, hiçbir şey bilmediği halde, çok şey bildiğini sanan, bildiği şeylerinse yanlış olduğunun farkında olmayan bireyler, yetişmiştir, yetişmektedir.[/QUOTE]

Daha yaşın 20 bile yok değil mi?


Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Mediter Mesajı göster
Bir Polyana masalından öte gitmeyen, her satırından (gerçekçilikten uzak) iyimserlik damlayan yorumunu okuyunca, doğrusu (acı acı) gülümsemekten kendimi alamadım.
(Özür dileyerek ve haddim olmadığı halde, bir üyeye yanıt vermeden önce yaşı hakkında fikir yürütmek gibi, kötü bir alışkanlığım var.)
Siz (1980 darbesinin bilimsel eğitime vurduğu darbe sonrası günümüze kadar gelen 32 yıl içerisinde yaşamış olmalısınız.) Bu nedenle yaşınız 35'den büyük olamaz.
Ama biraz daha haddimi açarak (biraz da ukalalık yaparak) yaşınızın 25'in altında olduğunuzu rahatlıkla söyleyebilirim.
Yoksa bu kadar toyca savlar ileri sürerek, gerçekliği hemen hemen kesin olduğu bir çok ülkede kanıtlanmış (dini yaymanın, şeriata götürdüğü gerçeğini) inkara kalkmazdınız.

Zorunlu dindersinin etkilerini aanlatırken;
Öyle hamasi (gerçekçilikten uzak, tartışmalı) %5 şeriat istiyor diğerleri istemiyor falanla geçiştirilecek konu değildir.
1979 seçimlerinde (AKP'nin devamı olduğu Milli Selamet partisi'nin Oy oranı) %7.42 'dir. KAYNAK
AKP nasıl ve hangi şartlarla %50'leri aştı sanıyorsun?
Bu konuda gerçekten (iyi niyetle) bilgi sahibi olmak istiyorsan aşağıda vereceğim linklerdeki konuları okumanı öneririm.

[/SIZE][/FONT]
Siz Laik misiniz?
Din ve Baskı
Gericilik Demokratik Bir Hak mıdır? Hoşgörü Gösterilmeli midir?
Dindar Kişi Çağdaş Olabilir mi?
İran’ın Dünü ve Bugünü
Truva Atı Türban
Şeriat Cezalarına Dünya'dan Örnekler (Video)
Atatürk'süz 'Hatıra para' tedavülde
Kurbağayı Pişirmek

Gibi bir çok konuyu, bu konularda verilmiş örnekleri ve karşılıklı tartışmaları izleyerek bir fikir edinebilirsin.
Yoksa, bir şey olmaz Polyanacılığı yapmak sorunu çözmez.
Birisi ''Din elden gidiyor!'' narası atınca, onun peşinden % kaçın, (senin canını almak için) geldiğini görürsün.
Sizler kaybedilmiş, yolunu kaybetmiş, kafası karışık gençliksiniz, bir taraftan modern dünyanın tüm nimetlerinden faydalanırken, diğer taraftan da, geriye gidiş hamlelerine alkış tutuyorsunuz, dedim ya ''Nasrettin Hoca'nın torunlarıyız, severiz bindiğimiz dalı kesmeyi'' ha gayret siz de, Atatürk'ün laik, demokratik cumhuriyetine bir kaç darbe de siz vurun da hep beraber altında kalalım.
Sahi Atatürk'ün kurduğu Laiklik sence nasıl bir şeydi?
Çadır gibi (kurulan) bir şey mi?
Yoksa yenilir içilir bir şey mi?
__________________
Mediter isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mediter'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.11.12, 12:49   #28
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2630
Mesajlar: 30,751
Ettiği Teşekkür: 166051
Aldığı Teşekkür: 181346
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Zümrüd-ü Anka Mesajı göster
Zorla öğretilen Türkçe ve Matematiğin de bize bir faydası yok diyebilir miyiz ? Sonra Ygs-Lys'de nal toplarız artık. Aval aval bakardık bu ne diye. İslam dinine göre kabirde sorgu-sual var demi ? Orda ne soracaklar sanıyoruz. Kimya,biyoloji, fizik ? Hayır İslam'dan soracaklar. Hatta şunu söyleyeyim burda yazdığımız yorumları bile bize soracaklar. Kevser süresi ezberlemek zorla da olsa kötü bişey mi ? Ya da şöyle diyeyim hoca atıyorum dedi ki yarın Karahanlılar dönemi su gibi yutup gel dese zorla diye aldırış etmeyelim mi, ya da zorla ezberletiyorlar bize ne faydası olacak mı diyelim. E faydasını Ygs-Lys-Kpss görürüz olay bu. Din dersinin faydasını da öldükten sonraki sınavda anlarız ancak. Süre ne işe yarar namaz kılmaya. İslamın 5 şartının içinde namaz kılmakta var. Adı üstünde İslam'ın şartı. Benim burda size katılabileceğim tek nokta Alevilerin, Hristiyanların ya da Yahudilerin bu dersleri görmesi. Ya da görmek zorunda olması çünkü sınavda çıkıyor.

Müslüman dışındakilerin hepsi ceheneme mi gidecekler...
Günahın çok herhalde, byağı bir korkun var..


__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.11.12, 13:16   #29
Üye

Bekir_Yaşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2012
Yaş: 71
Konular: 86
Mesajlar: 162
Ettiği Teşekkür: 90
Aldığı Teşekkür: 375
Rep Derecesi : Bekir_Yaşar muhteşem bir gelişmedeBekir_Yaşar muhteşem bir gelişmedeBekir_Yaşar muhteşem bir gelişmedeBekir_Yaşar muhteşem bir gelişmedeBekir_Yaşar muhteşem bir gelişmedeBekir_Yaşar muhteşem bir gelişmedeBekir_Yaşar muhteşem bir gelişmedeBekir_Yaşar muhteşem bir gelişmedeBekir_Yaşar muhteşem bir gelişmedeBekir_Yaşar muhteşem bir gelişmedeBekir_Yaşar muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

ÖRNEK BİR MÜSLÜMANLIK OLAYI (Müslüman Olma Olayı)

OLAY EDREMİT OTOGARİNDA GEÇİYOR

YIL.1983

Balıkesir Edremit'te otgarın Restaurantını işleten Arnavut Muzaffer ve 2 oğlu ve 1 yeğeni gene otogarda Büfe işleten araları bozuk olan Aslan adlı kişiyi KADİR GECESİ Lokantalarına barışmaya çağırıyorlar. Adamda kadir gecesi yaa aklına bir kötülük gelmiyor gidiyor. Konuşma esnasında büyük oğlu adamın arkadan kollarını dutuyor babası 15-20 bıçakla adamı indiriyorlar. Kendisi ve büyük oğlu yapıyor. Suçuda en küçük oğlu olan 15 yaşındakinin üstüne yıkıyorlar. Yaşı küçük odluğu için 4 sende yırtıyor.

SONRA NE Mİ OLDU... Babası bu olaydan sonra HACA GİDİYOR HACI OLUYOR.

ZÜMRÜD_Ü ANKA'YA SORMAK LAZIM
Suçu büyük oğlunla beraber işleyip ama küçük oğlunun istüne yıkmak
orada yani HACDA AFFEDİLİYOR MU ? yani Müslümanlık Bu mu ?
__________________
Bekir_Yaşar isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Bekir_Yaşar'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 16.11.12, 13:29   #30
Bal Yazmalı

Papazulya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2010
Konular: 100
Mesajlar: 1,041
Ettiği Teşekkür: 2928
Aldığı Teşekkür: 6733
Rep Derecesi : Papazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura aboutPapazulya has a spectacular aura about
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: TSK askeri liselerde din dersine 'evet' dedi

  1. Hersey muslumanlikla, Kuran'la, din dersleriyle bitiyor zaten. Hurafelerden arinmis gercek musluman yetistirme yolundayiz evelallah. Hem fena da olmaz hani askerlerimiz alacaklari bu din dersi sayesinde ilahi bir guc edinecekler; F-16, jaguar, mirageye ihtiyac duymadan aninda dusmanlari etkisiz hale getirebilecekler; herona falan gerek olmadan teroristlerin yerini yuce yaradandan gostermelerini isteyecekler. Gercek manada bu egitimi alip Kuran'i ogrenen askerler faiz haram, hak yemek haram, zina haram ama hukumet bunlarin hepsini serbest kiliyor deyip yonetime darbe de yapabilir belki fena mi.
__________________
Seni camiinde namaz kılarken, kilisende dua ederken ve putuna diz çökerken de seviyorum. Çünkü sen ve ben, tek bir dinin çocuklarıyız. O da ruhtur...
Papazulya isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Papazulya'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dersine, liselerde


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
GATA - Gülhane Askeri Tıp Akademisi KaLiNKa Üniversitelerimiz 5 24.09.16 19:22
Bir Askeri Uçak Daha Düştü: 2 Şehit Deniz Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 7 06.03.15 00:07
Kıbrıs'la İlgili Bütün Belgeler, Bütün Gerçekler Kartal Türk Tarihi 8 03.02.14 12:03
Askeri Linkler | Kara-Hava-Deniz-Jandarma Kuvvetleri |Harp Okulları|Gata Kartal Yararlı Linkler 0 15.02.09 02:42
Askeri Kışla ve Tesislerde Köpek Katliamı Smyrna Hayvanlar Alemi 0 27.01.09 07:00


WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.