Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 25.03.13, 16:38   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8701
Mesajlar: 30,461
Ettiği Teşekkür: 104207
Aldığı Teşekkür: 160795
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart AKP'nin Akil Adamı Atatürk'ü İşaret Etti! Çözüm Atatürk'teAKP'nin akil adamı Atatürk'ü işaret etti! Çözüm Atatürk'te


Hızlı ilerleyen teröre çözüm süreci, 'yeni anayasa' tartışmasında düğümleniyor. Çözüm ise, 'Atatürk'ün 1920-1923 döneminde yarattığı ruhta'.

Akil Adamlar Komisyonu için adı geçen Prof. Dr. Erdem, "Öcalan, 1920 ruhuna yani 1921 Anayasası'na işaret ediyor. 1921'de ayrılıkçı ifadeler yoktu. En önemli tartışma vatandaşlık tanımı olacak" dedi

Akşam gazetesinin haberine göre; Hükümetin teröre çözüm ekseninde oluşturmayı amaçladığı "Akil Adamlar Komisyonu"nda yer alması beklenen isimlerin başında yer alan Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Fazıl Hüsnü Erdem yaşanan süreci değerlendirdi. Prof. Dr. Erdem, yeni anayasa müzakerelerinin kilit noktada olacağını, bu çerçevedeki en kritik tartışmanın da "Vatandaşlık" tanımı üzerinden yapılacağını söyledi.

ERDEM, Akil Adamlar Komisyonu için henüz hükümet cephesinden teklif gelmediğini vurgularken, teklif gelmesi halinde de kabul edeceğini açıkladı. Hükümetin, Akil Adamlar Komisyonu'nun barış sürecinde kolaylaştırıcı bir rol üstlenmesini hedeflemiş olabileceğini anlatan Erdem, "Sanırım her iki kesimin üzerinde mutabık kaldığı isimler üzerinden çözüm sürecinin akamete uğramaması isteniyor" yorumunu yaptı.

KURUCU TÜRKİYELİLİK

ÖCALAN'IN Nevruz mesajında yaptığı 1920 ruhu ile 1921 Anayasası'na atıf yaptığını söyleyen Erdem, bunun nedenlerini şöyle yorumladı: Yeni anayasa sürecinde en önemli başlıklardan biri vatandaşlık tanımı olacak. Öcalan, 1920 meclisine yani 1921 Anayasası'na gönderme yaptı. Çünkü 1921 Anayasası'nı yani Teşkilat-ı Esasiye Yasası'nı yapan ruh, Anadolu'daki Türk'ü ve Kürt'ü ile tüm İslam unsurlarının bir araya geldiği Meclis çatısıdır. Milli Mücadele bu ruh içinde yapılmıştır. 1921 Anayasası'nda vatandaşlık tanımı olmamakla beraber, 'kurucu Türkiyelilik' ön planda tutulmuştur. Etnik vurgusu olan ayrılıkçı ifadeler 1921 Anayasası'nda yer almamıştır. Vatandaşlık tanımı yapılmamıştır. 'Türkiye devleti' denmiştir. 24 Anayasası'ndaki tanımın tartışmalı olduğunu belirten Erdem, "Türkiye'de din ve ırk ayırt edilmeksizin vatandaşlık bakımından herkese Türk denir ifadesi yer alır" dedi.

3 yıl önce gündeme gelmişti


Ahmet Türk 2010'da 12 Eylül anayasasını destekleyenleri kınamış, ideolojisiz bir anayasa istediklerini söylemişti. 12 Eylül'ün tek bir etnisiteyi kabul eden bir yaklaşımla yazıldığını belirten Türk sözlerini şöyle sürdürmüştü: Anayasalar hiçbir etnisiteye gönderme yapmamalıdır. Farklılıkları zenginlik olarak görmelidir. Anayasanın ruhu özü ve mantığı tamamen değişmelidir. Burada hep birlikte halkların kardeşliğini istiyoruz. Var olan bir kültürü, inancı inkar ederseniz bunu anayasanın özünü ruhuna işlerseniz kardeşlik nasıl gelişir. 1921 Anayasası ve bugün 90 yıl önceki anayasa bugünkü anayasadan daha ilerici daha kardeşliği pekiştirme ruhuna sahip. Dünyanın hiçbir yerinde 90 yıl geriye doğru gitmez bir ülke. Halkımız 1921 Anayasası'nı istiyor.

Millet vurgusu yapıyor


1921'in ilk dört maddesi ile vilayetlerin yönetiminde "muhtariyet" vurgusu yapan 11. maddesi şöyle:

1921 Anayasası, 23 maddeden oluşuyor ve millet vurgusu yapıyor. İşte anayasanın ilk dört maddesi:

Madde 1- Hakimiyet bilâ kaydü şart milletindir. İdare usulü halkın mukadderatını bizzat ve bilfiil idare etmesi esasına müstenittir.

Madde 2-
İcra kudreti ve teşri salahiyeti milletin yegâne ve hakiki mümessili olan 'Büyük Millet Meclisi'nde tecelli ve temerküz eder.

Madde 3-
Türkiye Devleti, Büyük Millet Meclisi tarafından idare olunur ve hükûmeti 'Büyük Millet Meclisi Hükûmeti' unvanını taşır.

Madde 4-
Büyük Millet Meclisi vilayetler halkınca müntehap azadan mürekkeptir.

Madde 11-
Vilâyet mahalli umurda manevi şahsiyeti ve muhtariyeti haizdir. Harici ve dahili siyaset, şeríi adlî ve askeri umur, beynelmilel iktisadî münasebat ve hükûmetin umumi tekâlifi ile menafii birden ziyade vilâyata, şâmil hususat müstesna olmak üzere Büyük Millet Meclisince vaz edilecek kavanin mucibince evkaf, Medaris, Maarif, Sıhhiye, İktisat, Ziraat, Nafia ve Muaveneti içtimaiye işlerinin tanzim ve idaresi vilâyet şûralarının salâhiyeti dahilindedir.

Çözüm Atatürk'ün 1920-23'teki söylevlerinin ruhunda

AKP'nin 2007 yılındaki Anayasa Taslağı'nı hazırlayan ekibin başındaki isim Prof. Dr. Ergun Özbudun, yeni anayasa formülünü verdi. Çözümün Atatürk'ün 1920-1923 dönemindeki söylevlerinin ruhunda olduğunu belirten Özbudun şöyle konuştu: Öcalan'ın, '1920 Meclisi ve TBMM'nin kuruluşundaki ruh' vurgusu 1920 - 1923 dönemini kapsamaktadır. Bu yıllar başka bir ifadeyle 'Ulusal Kurtuluş Savaşı' dönemi olarak da adlandırılabilir. Atatürk'ün Birinci Meclis yıllarındaki konuşmalarında, etnik vurguya rastlayamazsınız. Aksine tüm etnik kimlikleri kucaklayan söylevleri bulunmaktadır. Atatürk, Anadolu'da yaşayan tüm etnik kimlikleri 'Müslüman Osmanlı Ahalisi' olarak tanımlamıştır. Birinci Meclis'deki bir konuşmasında ise etnik kimlikleri tek tek sayarak birlik, kardeşlik mesajı vermiştir. Atatürk'ün 1920 - 1923 dönemindeki uygulama ve söylemleri 1921 Anayasası'na da yansımıştır. 1921 Anayasası'nda etnik kimlik ifade eden 'Türklük' kavramı değil 'Türkiye' vurgusu vardır. Aynı anayasada, bugünkü karşılığı 'özerklik' olan 'muhtariyet' sistemi de yer almaktadır. Ulusal Kurtuluş Savaşı da, etnik ayrımcılık içermeyen bu ruhla kazanılmıştır. Milli Mücadele'nin 1922'de zaferle sonuçlanması sonrası ise 'Türkçülük' vurgusu başlamıştır.

ÖZERKLİK DEĞİL...

BU değişim 1924 Anayasası ile şekil bulmuş ve etnisite ifade eden 'Türklük' kavramı anayasaya girmiştir. 1921 Anayasası'nda yer alan yerinden yönetim (özerklik) sistemi de 1924 Anayasası ile kaldırılmıştır. 1930'lu yıllardan itibaren tırmanan ırkçı faşist akımların etkisi 'Türk' vurgusunu daha da güçlendirmiştir. Devam eden çözüm sürecinde yapılması gereken, tüm etnik kimlikleri incitmeyecek bir anayasa olmalıdır. Vatandaşlık tanımı için 'Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlığı' ifadesi en uygun tanımdır. Etnik ve dinsel ayrımcılık içermeyen bu tanım Türkleri, Kürtleri, Çerkezleri vb.. herkesi kucaklayacaktır. Bu tanım etnik değil, hukuki bir anlam ifade etmektedir. Yeni anayasada gereken diğer değişiklik ise Yerinden Yönetimin genişletilmesi olmalıdır. Ancak bunun adına 'Özerklik' denilmesi sakıncalıdır. Çünkü Öcalan ve BDP gibi partiler yıllarca 'Demokratik Özerklik' kavramını dillendirdiler. Aynı kesim zaman zaman 'Öz Savunma Gücü' gibi daha ileri söylemlerde de bulundu. Bütün bunlar toplumda, 'Bağımsız bir Kürt Devleti' veya 'Türkiye bölünüyor' gibi bir algı oluşturdu. Bu algıyı silmek için 'Özerklik' yerine, 'Geniş Yetkili Yerel Yönetimler' veya 'Yerinden Yönetim' olabilir.

İlk üç maddeyi değiştirtmeyiz


YENİ anayasa çalışmalarına, muhalif hukukçular tepki gösterdi. Ankara'da düzenlenen "Vatan, Cumhuriyet ve Emek Birlikteliği" toplantısında konuşan Türk Hukuk Kurumu Başkanı Sabih Kanadoğlu şunları söyledi:
"BU anayasa, ABD, AB ve onların işbirlikçileri için yapılmak isteniyor. Ulu Önder Atatürk'ün Amasya Genelgesi'nde söylediklerinin hatırlanmalıdır: 'Vatanın bütünlüğü, milletin bağımsızlığı tehlikededir. Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır.' Artık bunu hatırlama zamanıdır. Vatan tehlikededir, ama millet ayaktadır.

ANKARA Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu da şunları kaydetti:


BİZ Atatürk gençliğiyiz, Türk milletiyiz. Lozan'ı çöpe attırmayız, Sevr'i hortlatmayız, anayasanın ilk üç maddesini asla değiştirtmeyeceğiz.
Padişahlık heveslilerine cevabımız, 'hadi canım sen de'. Görev belgemiz, Ulu Önder Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'dir.

Kaynak
__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.03.13, 17:35   #2
Tam Üye

aakinaksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2012
Yaş: 70
Konular: 9
Mesajlar: 444
Ettiği Teşekkür: 9252
Aldığı Teşekkür: 2999
Rep Derecesi : aakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmedeaakinaksoy muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: AKP'nin Akil Adamı Atatürk'ü İşaret Etti! Çözüm Atatürk'te

Prof.Dr. F. Hüsnü Erdem
Prof.Dr. E.Özbudun

Bunlar Akil adamlar değil,
Sakil adamlar bence.

Sakil: (Türk Dil Kurumu) Sıkıntı veren, çirkin, kaba, uyumsuz, densizce kendini her ortama sokan, kendinden bıktıran.

Paylaşımınız için çok teşekkür ederim Canan Hanım.
__________________
aakinaksoy isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz aakinaksoy'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.03.13, 17:46   #3
...Çevre dostu...

Muradyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 31
Mesajlar: 695
Ettiği Teşekkür: 1765
Aldığı Teşekkür: 4200
Rep Derecesi : Muradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: AKP'nin Akil Adamı Atatürk'ü İşaret Etti! Çözüm Atatürk'te

Alıntı:
ANKARA Barosu Başkanı Metin Feyzioğlu

BİZ Atatürk gençliğiyiz, Türk milletiyiz. Lozan'ı çöpe attırmayız, Sevr'i hortlatmayız, anayasanın ilk üç maddesini asla değiştirtmeyeceğiz.
Padişahlık heveslilerine cevabımız, 'hadi canım sen de'. Görev belgemiz, Ulu Önder Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi'dir.

İşte Ülkemizin en çok ihtiyaç duyduğu gür ses,bu!..

Bu ses Cumhuriyet,Laiklik ve Atatürk ilkeleri savunucularına,yüksek moral güc katacaktır.


__________________
Muradyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Muradyum'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.03.13, 21:02   #4
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1444
Mesajlar: 5,866
Ettiği Teşekkür: 18093
Aldığı Teşekkür: 25809
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: AKP'nin Akil Adamı Atatürk'ü İşaret Etti! Çözüm Atatürk'te

"Sanırım her iki kesimin üzerinde mutabık kaldığı isimler üzerinden çözüm sürecinin akamete uğramaması isteniyor"
Yukarıdaki yazıdan alıntı kısım.

Akil adamların olaya bakış açısı bu! ! İki kesim !
iki kesiimden kasıt, biri AKP zihniyeti, diğeride BDP zihniyeti. Bizler kesim falan,filan değiliz, zurnanın son deliğiyiz. Olayda muhalefet yok sayılıyor bu bakış açısıyla.

Atatürk,ün tüm söylevlevlerinden, işlerine gelen cümleleri ve kelimeleri cımbız ile çekip, milletin önüne sunacaklar.

Bazı cümle ve kelimeler bütünlüğü içinde anlam taşır, aradan çekerseniz her türlü anlam yüklenebilir. Bunlar kendileri akıllı bizleri saf görüyorlar.
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.03.13, 21:15   #5
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1627
Mesajlar: 7,835
Ettiği Teşekkür: 27746
Aldığı Teşekkür: 34774
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: AKP'nin Akil Adamı Atatürk'ü İşaret Etti! Çözüm Atatürk'te

Bu "barış,kardeşlik" söylemlerinin emperyalist uşaklarına hizmet eden bir partinin, emrinde malzeme olarak kullanılmasını artık hazmedemiyorum..
__________________
Kötü veya kötünün iyisi hiç fark yaratmaz, eğer bir seçim yapacak olsam ikisini de seçmemeyi yeğlerim.
SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.03.13, 21:19   #6
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1444
Mesajlar: 5,866
Ettiği Teşekkür: 18093
Aldığı Teşekkür: 25809
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: AKP'nin Akil Adamı Atatürk'ü İşaret Etti! Çözüm Atatürk'te

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Bu "barış,kardeşlik" söylemlerinin emperyalist uşaklarına hizmet eden bir partinin emrinde malzeme olarak kullanılmasını artık hazmedemiyorum..
Haklısın, hemde çok haklısın. Bu yetmiyormuş gibi Atatürk,üde kendilerine kalkan olarak kullanmakda herhangi bir rahatsızlık duymuyorlar. Buda işin başka bir kıllıfı ama mızrak çok uzun o kılıflara sığmaz.

Bari Atatürk, ü ağızlarınıza almayın.
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.03.13, 21:33   #7
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8701
Mesajlar: 30,461
Ettiği Teşekkür: 104207
Aldığı Teşekkür: 160795
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: AKP'nin Akil Adamı Atatürk'ü İşaret Etti! Çözüm Atatürk'te

Atatürk'ün bize emanet bıraktığı her şeyi yerle bir ettiler. Adını silmeye çalışıyorlar hatta... Ağızlarından çıkan ''barış, kardeşlik '' gibi sözleri, sahtecilikten başka bir şey değil.

Böyle göstermelik sözlerle kimi kandırdırmaya çalışıyor bunlar?.. Bizi ne sanıyorlar acaba?...Her yanlarından riyakarlık akıyor.
__________________
Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 25.03.13, 22:19   #8
» Zaman Yolcudur «

Leonist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Yaş: 27
Konular: 3
Mesajlar: 73
Ettiği Teşekkür: 12
Aldığı Teşekkür: 312
Rep Derecesi : Leonist Karimasını arttırmak için doğru yerdeLeonist Karimasını arttırmak için doğru yerdeLeonist Karimasını arttırmak için doğru yerdeLeonist Karimasını arttırmak için doğru yerdeLeonist Karimasını arttırmak için doğru yerdeLeonist Karimasını arttırmak için doğru yerdeLeonist Karimasını arttırmak için doğru yerdeLeonist Karimasını arttırmak için doğru yerdeLeonist Karimasını arttırmak için doğru yerdeLeonist Karimasını arttırmak için doğru yerdeLeonist Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: AKP'nin Akil Adamı Atatürk'ü İşaret Etti! Çözüm Atatürk'te

Soykırım veya jenosit, ırk, canlı türü, siyasal görüş, din, sosyal durum ya da başka herhangi bir ayırıcı özellikleri ile diğerlerinden ayırt edilebilen bir topluluk veya toplulukların bireylerinin, yok edicilerin çıkarları doğrultusunda önemli sayıda ve düzenli biçimde yok edilmeleridir.
Leonist isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Leonist'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.13, 20:59   #9
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 136
Mesajlar: 5,092
Ettiği Teşekkür: 17008
Aldığı Teşekkür: 24761
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: AKP'nin Akil Adamı Atatürk'ü İşaret Etti! Çözüm Atatürk'te

Akil adam ! Kime göre akil ?
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
atatürkte, atatürkü, çözüm, etti, işaret


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Saç Beyazlaması İçin 10 Bitkisel Çözüm Rukia Saç, Cilt ve Vücut Bakımı 11 09.08.17 21:50
Bazı PC Hataları ve Çözümleri Nazlı Bilgisayar Donanım | Yazılım 8 08.07.13 15:26


WEZ Format +3. Şuan Saat: 05:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.