Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 26.03.13, 11:42   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8701
Mesajlar: 30,461
Ettiği Teşekkür: 104206
Aldığı Teşekkür: 160789
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Bekir Coşkun'dan İstifa Sinyali

Bekir Coşkun'dan İstifa Sinyali

'Kafamı kesseler Tayyip'e oy vermem' diyen Coşkun kendi gazetesini de eleştirdi.

Cumhuriyet gazetesi yazarı Bekir Coşkun Medyaradar'dan Alev Gürsoy Cimin'e konuştu.

Hem AKP'yi, hem medyayı hem de Cumhuriyet gazetesini topa tutan Coşkun 'Kafamı kessesler Tayyip'e oy vermem' dedi...

İşte Bekir Coşkun'un röportajından bazı çarpıcı bölümler...

Dikkatimi çekti “Bu Adam” diye bahsediyorsunuz sürekli Başbakan’dan, neden?

Tabii. Ona adam dedim diye dava açtı. Bak dava dilekçesi önümde sana gösterebilirim. (Dilekçeyi gösteriyor) 3 nokta davasıdır bu.

Başbakan Medyanın İnfaz Memuru Gibi

Peki Başbakan Erdoğan’ın medya üzerinde bir egemenliği var mı, bu sözlerinizden bunu çıkardım?

Egemenlik kelimesi çok hafif kalır. Başbakan medyanın infaz memuru gibi.

Çok ağır bir ifade değil mi bu?

Bak iyi şeyler de oldu. Sosyal medya girdi hayatımıza bu baskılar sonrası. Bana bir günde yüzlerce yorum, yazı geliyor. Okuyucu gözümüze sokuyor neler olduğunu artık. Ben televizyonlara, gazetelere hep söyledim. "Adam gibi yapmazsanız işinizi sosyal medya sizi bitirecek" diye. O noktaya geldik. Sosyal medya çok güçlü. Mesela Milliyet’i, Hürriyet’i, Sabah’ı okumazsam olur ama o internet sitelerini okumazsam olmaz. Gazetelerin tirajları bile eridi aktı. Hakimiyet sosyal medyada. Tirajların hepsi kandırmaca.

Amiral Gemisi Filika Oldu

Peki Hürriyet Gazetesi’ni sorsam size o amirallik hala hakim mi, yani Amiral Gemisi diyebiliyor musunuz eski gazeteniz için, nasıl habercilikleri, manşetleri tatmin edici mi?

Hürriyet bir defa Hürriyet değil. Amiral Gemisi batmakla kalmadı, filika oldu. Zodyak. (Derin bir of çekiyor)

Yılmaz Özdil Olmasa Hürriyet Okunmaz

Muhalif yazarlar da yok değil hani. Yılmaz Özdil, devam ediyor hala gazetede ve oldukça keskin yazılar kalame alabiliyor.

Yılmaz’ın hatrına zaten insanlar o gazeteyi okuyor. Allah’tan Yılmaz var, o olmasa gazete hiç okunmaz. Ben Yılmaz Özdil’i çok seviyorum ve okuyorum. Yazar kalmadı ki zaten. Bir de haberi toplumdan saklıyorlar. Olup bitenleri toplumun gözünden kaçırıyorlar. Nerde eski Hürriyet. Bitti. Bitti.

Gazetecilik yapılıyor mu bu ülkede gerçek manada?

Muhalif gazetelerde yapılıyor. Cumhuriyet yapıyor. Sözcü yapıyor, Aydınlık, Yurt ve Yeniçağ yapıyor. İnternet siteleri de var.

Cumhuriyet İyi Muhalefet Yapamıyor

Ama Cumhuriyet’te şu sıralar çok konuşuluyor, konuyu siz açtınız ben devamını getireyim. Gazeteniz şu sıralar oldukça fazla konuşuluyor dedim ama haberleriyle değil; maalesef gazete içinde yaşananlarla, tenkisatlar, maddi sıkıntılar. Hatta sizin de bir mektubunuz vardı, neredeyse istifa boyutuna geldiğinizi söylüyordunuz. Neler oluyor gazetede?

Cumhuriyet çok köklü ve önemli bir gazete. Adı Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet’in adını taşıyor. Mustafa Kemal’in adını koyduğu bir gazete. Cumhuriyet’in ilk kurulduğundan beri tek arşive sahip gazete. Ben bu dönemde Cumhuriyet’in yapması gerekenleri yeterince yaptığını düşünmüyorum. Daha iyi muhalefet yapabilir diye düşünüyorum.

Neden iyi muhalefet yapamıyor, sebebi ne?

Tek sebebi var bunun. O heyecanı o coşkuyu hissetmemek.

Cumhuriyet’in Yönetimiyle Çok İyi Anlaştığımı Söyleyemem

Bu coşkuyu yitirmenin sebebi ne?

Kanıksamak diye düşünüyorum. Çünkü burada çalışan insanlar; Türkiye’nin anlı, şanlı, namuslu, gırtlaklarından bir lokma haram geçmemiş düzgün insanlar. Böyle insanların olduğu bir gazete. Böyle çıkar uğruna satılacak insanlar değil. Ama bu bir şevk, heyecan işi. Ben de bu noktada Cumhuriyet’in yönetimiyle çok iyi anlaştığımı söyleyemem. Zaman zaman doğrudur, istifa noktasına geldim. Hatta kitaplarımı topladım, paketledim.

İstifa Noktasına Geldim

O kadar yani?

Tabii. O kadar. Ve bundan sonrasında da açık söyleyeyim ne olacağını bilmiyorum. Ama ben Cumhuriyet’in bu havadan çıkmasını istiyorum. Bir tek ben değil, Cumhuriyet’te çalışan bir sürü insan bunu istiyor. Özellikle gençler bize kızıyorlar. Fakat son günlerde editoryal değişiklikler yapıldı. Yeni bir kadro geldi gazeteyi yapmaya, iyi şeyler yapılmaya başlandı. Cumhuriyet’in tek sorunu bu değil. Ekonomik sorunu da var. Arkasında patron yok ki, patron olmayınca 1 kuruş, kör kuruş nereye gitti, patronlar bunu bilir.

Ekonomik olarak da zorluklar çekiyor. Patron yok, ödenek yok. Şirket yok, ihale yok, ödenek yok. Cumhuriyet’in çok katı, sert kuralları var. Mesela biri gelse dese ki “Benim gazeteye bir haberimi koyun ben size 2 yıllık ödenek vereyim.” Kabul edilmez Cumhuriyet’te. Yapamazlar. Yani ticari yönü yok. Bir yeri ticari şekilde işletmek için kapitalist olmak lazım ama bunlar solcu, olmaz (Gülüyor)

Cumhuriyet’in Okuyucusu Çok Vefalı

Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Erinç, o mektup sonrası size dönüş yaptı mı? Yani hani diyorsunuz ya mektubunuzda "Yönetime yaptığım uyarılar şimdiye dek dikkate alınmadı, istifa aşamasına geldiğim halde." Bu kez ciddiye alındı mı?

Alındı. Onun üzerine bazı şeyler yapıldı. Ama bir tek benimle değil, herkesin katkısı oldu. Benim etim ne budum ne? Ben burada sıradan bir yazarım. Bugün varım yarın yokum. Ben gitsem Cumhuriyet’in tirajı da düşecek diye bir şey yok. Cumhuriyet’in çok iyi bir okuyucusu var. Ömür boyu aç kalır o Cumhuriyet okuyucusu, evinde doğalgaz olmasa soğukta oturur battaniyenin altına girer, evinde elektrik kesilse karanlıkta oturur ama Cumhuriyet’i alır. O kadar vefalı bir okuyucumuz var ve bu 50 bin tirajda oradan geliyor.

Gazetenin Yapısal Değişikliğe İhtiyacı Var

Gazetenin ciddi bir yapısal değişikliğe ihtiyacı var demiştiniz yine o mektupta. Bu düşünceniz hala hakim mi?

Hakim düşüncelerim hala. Ama ben bu mektubu medyaya sızsın diye yazmadım

Mektubu Ben Sızdırmadım Medyaya

Kim sızdırdı peki?

Şimdi ben bu mektubu Orhan Erinç’e kişisel yazdım. Sonunda da bir dipnot düştüm . Eğer bunu kaale almazsanız kamuoyuna açıklarım. Ama yazarken dahi açıklamayacağımı biliyordum. Orhan Bey’i biraz ürkütmek, işini zorlamak için yazdım. Mektup kaldı öyle. Maşallah duvardan ses çıktı da Orhan Bey’den çıkmadı. 2 ay bekledim. Sonra bunu bizde kadın insiyatifi vardır, yani kadınların kurduğu bir grup var Cumhuriyet’te. Ve bu çok saygın bir grup. Onlara göndereyim dedim. Ordan bir yerden sızmış.

Uyarı almadınız mı?

Hayır asla beni arayıpta bunu "Niye yaptın" bile demediler. Çünkü bunu iyi niyetle yaptığımı biliyorlar. Ben Cumhuriyet’i şöyle düşünüyorum; Bu gazetenin koridorlarında gazetenin yaşaması için canını vermiş insanlar var. Bu gazetede yazdığı için öldürülmüş insanlar var. Koridorlar fotoğraflarla dolu. Hergün o resimlerin arasından geçiyoruz. Onlara karşı bizim sırtımızda büyük vebal var. Onların mirası bu gazete. O insanlar benim dostum, abimdi. Bunlara karşı “Ya bırakın Cumhuriyet’te ne olursa olsun" diyemedim. Demem de.

Meslek Hayatım Boyunca En Rahat Çalıştığım Gazete Cumhuriyet

Cumhuriyet’in daha önce çalıştığınız gazetelerden farkı ne?

Meslek hayatım boyunca en rahat çalıştığım gazete. Bak Sözcü’dekiler de öyle. Çok özgürler. Emin var orada. Yakın arkadaşım. Gazeteciliği rahat yapıyorsun bu gazetelerde. Zaten bizim gibi insanlar en ufak müdahale olursa yazamazlar. Giderler.

Sözcü Gazetesi’nin patronu Burak Akbay, gazetecilikten başka iş yapmıyor. Belki büyük avantajları bu?

Bizim de Yönetim Kurulu Başkanı gazeteci ama olmuyor işte bazen, olmayınca.

Cumhuriyet İçin Evdeki Koltuğumu Bile Satarım

Cumhuriyet Gazetesi’nin içinde bulunduğu mali sıkıntıyı aşmak için yazarlardan ücret almadan yazı yazmasını istediği doğru mu?

Hayır çok farklı bir durum bu. Şimdi Cumhuriyet’in bir kadrolu yazarları var, bir de dışarıdan yazı yazıp para alanlar var. Açık söyleyeyim onların kaç kişi tarafından ne kadar okuduğuna baktık. Sıfır okuyucu. Hepsi için söylemiyorum, isim vermek istemem. Bunlara bir mektup yazdık. “Yine yazınızı yazın ama ücret veremiyoruz.” diye. Veremiyoruz çünkü çalışanlara 3-4 yıldır zam yapılmıyor. Bunlar evli, çoluklu çocuklu. Onlara para verilemezken dışarıdan yazı yazanlara para verilmez.

Cumhuriyet’in bu kararı doğruydu. Buna bazıları alındı ama alınacak bir durum yok. Bana deseler “Cumhuriyet’in ihtiyacı var evdeki koltuğunu sat.” Satarım.

Mustafa Sönmez Bütün Eleştirilerinde Haklıydı


“Cumhuriyet iyi yönetilemiyor” diyordu bir süre önce yazılarına son verilen ekonomi yazarı Mustafa Sönmez de. Çok sert eleştirileri vardı. Haklı mıydı?

Mustafa bütün eleştirilerinde haklıydı. Bir hata yaptı o da bunu kamuoyuna twitter üzerinden açıklaması. Benim gibi bir mektup yazsa durum çok farklı olabilirdi. Orada yazması yanlış oldu. Mustafa hem okunan, hem beğenilen, hem de ne yaptığını bilen, gazete yönetimininde hatalarını çok iyi görebilen bir isimdi.

Öyle iyi bir ekonomi yazarının görüşlerine de başvurulabilirdi değil mi, bu maddi imkansızlıkları aşmak için? Sonuçta adam ekonomist?

Evet büyük bir hata. Öyle bir dert yok işte.
BJK’nin feda formülünü önermişti ondan görüş istenmemesine rağmen, hatta yönetime de talip olmuştu Mustafa Bey.

Ben çok o işlere girmedim. Ben sayfaya baktığımda “Aa bak bugün gazete çok güzel olmuş, manşetimiz çok iyi demek isterim”

Cumhuriyet’te Gidişat İyi Değil
İyi mi şu anda gidişat?

Hayır değil. Ama düzelme ihtimali var. Çünkü yeni kadro daha yeni başladı.

Gazetedeki Gidişat Düzelmezse Giderim
Peki ya düzelmezse, sizi göremeyecek miyiz?
İşte o zaman ben durmam giderim.

Sözcü Yerine Cumhuriyet’i Tercih Ettim

Bu arada kulağım çok keskin ve bir duyum aldım. Yeni bir gazete için isminiz geçiyor. Aslı var mı?

Şu anda muhalefet yapan birçok gazeteden teklif geldi. Hatta yeni çıkacak bir muhalif gazeteden de. Doğrudur. Zaten ben Cumhuriyet’e gelmeden de Sözcü Gazetesi’nde birçok arkadaşım yazılar yazdı. “Hadi artık gel, seni bekliyoruz” diye. Ama onları kırmak uğruna ben Cumhuriyet’î tercih ettim, burada çalışmak istedim. Muhalif gazetelerden çok sayıda teklif alıyorum. Muhalefet yapan gazetelerin hepsini toplasak zaten etimiz budumuz ne?

Cumhuriyet’te Noktalamayı Çok İsterdim

O halde bir yanınız “Kal” diyor. Bir yanınız gitmekten yana bu çok acı!

Bütün yüreğim kal diyor, düzelsin diyor, gazetenin tirajı artsın. Pırıl pırıl bir gazete. Okuyucularla kucaklaşalım. Aslında ben Cumhuriyet’te noktalamayı çok isterdim.

Gazete Yönetiminin Tayyip Gibi Takıntıları Var

Cumhuriyet’in gazeteyi eleştiren kendi yazarını göndermesi "Muhalif Basın"ın da "özgür basın" olmadığının bir göstergesi mi?

Sonuçta orada gazetenin bir yönetimi var ve onlar da insan ve onların da duyguları var. Tayyip gibi bir takım takıntıları var. (Gülüyor)

Çok ağır bir benzetme oldu bu yahu?


(Kahkaha atıyor) Peki düzeltiyorum Kemal Kılıçdaroğlu gibi. Sen şimdi bu da çok hafif oldu diyeceksin ama.


Kaynak
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.13, 14:04   #2
...Çevre dostu...

Muradyum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2012
Konular: 31
Mesajlar: 695
Ettiği Teşekkür: 1765
Aldığı Teşekkür: 4200
Rep Derecesi : Muradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmedeMuradyum muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Bekir Coşkun'dan İstifa Sinyali

Cumhuriyet'in ekonomik ve yönetsel sorunları hiç bitmedi.

Günümüzde ilkeli olmanın bedeli çok ağır.Kemikleşmiş okuyucu kitlesi de olmazsa Cumhuriyet zor yürürdü.

Bekir Coşkun'u kaybederse işi daha da zorlaşacak..
__________________
Muradyum isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Muradyum'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.13, 14:36   #3
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2670
Mesajlar: 30,882
Ettiği Teşekkür: 165326
Aldığı Teşekkür: 185323
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Bekir Coşkun'dan İstifa Sinyali

Bekir Coşkun haklı..

Gazetenin anafikri ne olursa olsun, biraz kendini aşmalı, yenilemeli.. Yıllardır siyah beyaz..

Daha dün çıkan Sözcü gazetesinin bile Cumhuriyetten çok fazla trajı var..

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.13, 15:49   #4
Ne Mutlu Türk'üm Diyene
Damon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2012
Konular: 78
Mesajlar: 1,978
Ettiği Teşekkür: 15559
Aldığı Teşekkür: 11526
Rep Derecesi : Damon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzelDamon gerçekten güzel
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Bekir Coşkun'dan İstifa Sinyali

Hem muhalefetlik yapmasından hem de taa Atatürk zamanından günümüze gelen arşive sahip olduğundan ayakta kalması şart bir gazete ...
Damon isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Damon'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.03.13, 15:55   #5
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 573
Mesajlar: 2,549
Ettiği Teşekkür: 19050
Aldığı Teşekkür: 11043
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Bekir Coşkun'dan İstifa Sinyali

Ben Gazete deyince, bir iki tane sivrilmiş sevilmiş toplumun belleğinde sevgisi ile yer etmiş köşe yazarları sayesinde tiraj yapan Gazete istemem Gazete denilince, siyaset, ekonomi, fantezi kadın, erkek dünya, magazin, reklam, aydınlatıcı öğretici bilgilerin tümünü doyurucu şekilde barındıran ve işleyen Gazete isterim. Sadece siyasete ve idareye yönelik eleştiri okları ile yüklü ve işlevi münhasıran bu olan Cumhuriyet benzeri Gazete istemem.

Cumhuriyet Gazetesi kendini aşamadı, yenileyemedi, ahde vefa duygusu içinde olan bir avuç yurtsever aydının takip ettiği ve yayında olan Gazeteler içinde en pahalı satılan Gazete unvanı ile çok okunmayan, çok takip edilmeyen kategorize edilmiş, promosyon ile dahi olsa bazı yerlere sokulmayan okutturulmayan bir Gazete Cumhuriyet!

Birbirlerinden çok değerli ve üstat olan bir yazar gurubu var. Bu insanlar dahi çok değerli yazıları vesilesiyle Cumhuriyet tirajını yükseltmeye Muaffak olamıyorlar.

Bekir Çoşkun gibi çok değerli üstat bir köşe yazarı eğer çalıştığı Gazeteden şikayet ediyor ve istifa aşamasına gelmişse o kurumda mutlaka rehabilite edilmesi gereken bir durum var demektir.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
bekir, coşkundan, cumhuriyet’in, istifa, sinyali


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Cumhuriyetten Günümüze Başbakanlık Teşkilatı LaLe Türk Tarihi 6 14.04.16 12:11
CHP'den istifa eden Salih Fırat AKP'ye geçiyor No Pasaran Ülkemiz ve Dünya Gündemi 16 19.03.13 20:58
Yetişkinlikten İstifa Ediyorum Lilium Duygularımız 2 27.11.09 12:09


WEZ Format +3. Şuan Saat: 00:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.