Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 11.04.13, 14:29   #1
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1615
Mesajlar: 8,113
Ettiği Teşekkür: 29760
Aldığı Teşekkür: 35489
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Exclamation Ankara'nın Haline Gülüyorlar

Terör tehdidiyle diz çöktürdükleri iktidara bütün isteklerini kabul ettiren “Kandil çetesi” AKP’nin komisyon önergesiyle mest oldu.Şimdi muhatapları Meclis.

PKK ile pazarlık masasına oturulmasının bedelini Türkiye ödüyor. “Hakikat Komisyonu kurulacak, çekilme Meclis kararıyla olacak” dayatmasına, “Bu işin muhatabı Meclis değil hükümettir” diyerek cevap veren iktidar, geri adım attı. Terör örgütünün talep ettiği önerge, AKP’li vekillerin oylarıyla Meclis’e taşındı.


Önergede Apo’nun parafı var.

MHP’li Mehmet Şandır “Şimdi terörün kucağına oturdunuz. Kaldırdığınız parmaklarla PKK’nın taleplerine evet diyorsunuz” diyerek iktidara yüklendi. MHP’li Oktay Vural da Beşir Atalay’ı hedef alarak şunları söyledi: Yıkımdan sorumlu bir bakan. Talep İmralı’dandır ve bu önergenin altında İmralı canisinin parafı vardır...

BDP: Kürtler boyun eğmedi.

Ankara’daki gelişmeleri Kandil’den takip eden bölücü çete, süreçle ilgili pazarlıkların takibi için Meclis’te komisyon kurulmasından ziyadesiyle memnun oldu. Örgüte yakın internet sitesi BDP’li İdris Baluken’in konuşmasına yer verdi ve “Kürtler inkar, ret, asimilasyon politikalarına boyun eğmedi” sözlerine vurgu yaptı.Çözülme süreci tamamlanırsa PKK’lılar
bu pozu TBMM bahçesinde verecek...

İmralı canisi Abdullah Öcalan’ın mektubunu Kandil’e ulaştıran BDP heyeti, dağdaki uzantılarıyla barış görüşmesi yapıp, anı fotoğrafı çektirirken, zafer kazanmanın mutluluğunu yaşıyorlardı. Bu sırada BDP’li Hasip Kaplan ile AKP’li İçişleri Bakanı Muammer Güler ise Meclis’te baş başa vermiş müzakere yapıyordu.

Öcalan ve Kandil’in isteği yerine getirildi.

Terör örgütünün sözde silah bırakmak için sıraladığı talepleri arasında yer alan akil adamların devreye sokulmasının ardından Meclis çatısı altında araştırma komisyonu kuruldu

CHP ve MHP’nin tüm tepkisine rağmen AKP ve BDP, bebek katili Abdullah Öcalan’ın ile terör örgütünün Kandil’deki elebaşılarından Murat Karayılan’ın Meclis çatısı altında araştırma komisyonu kurulması isteğini yerine getirdi. Bir süre önce teröristbaşı Öcalan, bu talebini kamuoyuna duyurmuş, ancak iktidar muhatabın Meclis değil, hükümet olduğunu dile getirmişti. Ancak daha sonra Murat Karayılan’ın çekilmek için Meclis’in devreye girmesi gerektiğini belirtmesinin ardından Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, parlamentonun bu konuda adım atabileceğini söyledi. Bu gelişmelerin sonucunda da önceki gün konuyla ilgili Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu.

Teröristbaşı talep etti

İmralı’daki ikinci görüşmenin tutanaklarında, Öcalan’ın, Kandil’in endişelerini gidermeye yönelik yanıtında, “Çekilmeden çekilmeye fark var. Tek taraflı çekilme olmayacak. Çekilme, parlamento kararıyla olacak. Başbakan’ın dediği, ‘çekilsinler onlara karışmayız’ demekle olmaz. TBMM onaylayacak, çekilme komisyonla olacak... Komisyonlar kurulacak. Hakikat komisyonu da kurulacak. Akil adamlar denetiminde olacak. Çekilme o zaman olacak” şeklindeki sözleri kamuoyuna yansımıştı. BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş da İmralı’daki görüşmede Abdullah Öcalan’ın kendilerine, “Ben üzerime düşeni yapıyorum, hükümet bu fırsatı kaçırmamalı, Meclis de üzerine düşeni yapmalı. Bu bir isyandır, ben de isyanın lideriyim” dediğini aktardı.

“Muhatap hükümettir”

Bu gelişmeler yaşanırken, Başbakan Erdoğan, Meclis’in gündeminde bu tür bir konu olmadığını, ancak yine Öcalan’ın talebi olan “akil adamlar komisyonu” üzerinde çalıştıklarını söyledi. Erdoğan, konuyla ilgili Danimarka gezisi sırasında, “Şu anda Meclis’in yapacağı bir şey yok. Türkiye’de Hükümet var. Muhatap hükümettir. Hükümet ne yapması gerekiyorsa onu yapacak” ifadelerini kullandı. Konuya dahil olan TBMM Başkanı Cemil Çiçek de aynı günlerde, “Muhatap hükümettir. Meclis muhatap değil” açıklaması yaptı.

Karayılan: Meclis şart

Bu gelişmeler yaşanırken, terör örgütünün Kandil’deki liderlerinden Murat Karayılan, ANF’ye yaptığı açıklamada, “Eğer Türk devleti, hükümet ve parlamento sorumluluğunu yerine getirir ve geri çekilmeye ilişkin gerekli kararları alırsa, gerekli komisyon ve kurumları oluşturursa, geri çekilmenin zeminini eğer oluşturursa biz çekilmeyi yerine getireceğiz” dedi. Karayılan’ın bu sözlerini takiben Başbakan Yardımcısı Atalay, PKK’nın sınır dışına çekilmesi için gerekirse Meclis’e başvurulabileceğini söyledi. Bunun ardından dün Meclis’ten araştırma komisyonu kurulması kararı geçti.Kandil’den fotoğraf servisi

BDP heyeti Kandil’e giderek Abdullah Öcalan’ın yazdığı mektubu PKK’lı yöneticilere verdi. BDP’li vekillerle PKK’lılar arasındaki görüşmenin görüntüleri ise terör örgütüne yakınlığıyla bilinen Fırat Haber Ajansı’nın internet sitesinde yayınlandı. Bu fotoğraflarda BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş, BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder ile PKK yöneticileri Murat Karayılan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Rohani Serhat, Sabri Ok, Sülbüs Peri, Nurettin Sofi, Delal Amed, Bahoz Erdal ve Rengin Botan yer aldı. PKK’lı yöneticiler tarafından BDP’lilere Öcalan’a iletilmek üzere bir mektup verildi. PKK’nın tüm tepe yöneticileri aynı karede ilk kez görüntülenirken, ilk kez milletvekilleri de böyle bir karede yer almış oldu. Bir başka karede de Cemil Bayık ile Murat Karayılan’ın masanın yan tarafında duran Demirtaş ile Önder’e bir şeyler anlattığı görülüyor.


AKP ve BDP’nin ortaklığıyla komisyon.

Sözde çözüm süreci için dün Meclis’te komisyon kurulması için verilen önerge AKP ile CHP, MHP arasında gerilime neden oldu. AKP’nin, CHP önergesine 21 imza vererek sürece ana muhalefeti dahil etmek istemesi kavga çıkardı. Önceki gün AKP’li 21 milletvekilli, CHP’li Sezgin Tanrıkulu ve arkadaşlarının 1 Mart 2013’te verdiği araştırma komisyonu kurulmasına ilişkin önergeye imza verdiler. Daha sonra iki önerge birleştirilerek AKP Grubu’nun önerisi olarak Genel Kurula sunuldu. AKP’nin bu tavrı CHP’nin büyük tepkisine neden oldu. Önergede imzası olan CHP’li vekiller imzalarını tek tek çekti. Oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, önergelerin birleştirildiğini ve birlikte işleme konulacağını açıklayınca Genel Kurul’da tansiyon yükseldi. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, “Arkadaşlarımız imzasını geri çekti. Grubumuzun haklarını savunmazsanız, biz kendi grubumuzun hakkını savunacağız. Zorbalığa hukukla karşılık verilmez” dedi. AKP’li Metin Külünk ve İsmet Uçma, ‘hodri meydan’ sözleriyle gerilimi yükseltti.

Bu işler hileyle olmaz.

İnce, kendi önergelerinin AKP önergesiyle birleştirilmesine karşı mücadele vereceklerini belirterek, “Biz size kendimize alet ettirmeyiz. Bunu görüştürtmeyeceğiz. AKP ile beraber olmak istemiyoruz. Bu ne yüzsüzlüktür. CHP’nin adını çıkarın oradan. Bu işler hile ile olmaz. Meclis’i kullandınız, CHP’yi size kullandırtmayacağız” dedi. Meclis Başkanvekili Yakut, AKP’li Doğan Kubat’ı kürsüye davet edince CHP ve MHP’li milletvekilleri Başkanlık Divanı’na yürüdü. AKP’liler de aynı anda kürsüye geldi. İtişmeler yaşanınca Yakut, oturumu kapattı. Aradan sonra kürsüye gelen Yakut, araştırma komisyon kurulmasına ilişkin önergedeki CHP’li üyelerin imzasının düştüğünü ve AKP’li Ramazan Can ve arkadaşlarının önergesinin işleme konulduğunu bildirdi.

Şerefsizliktir.

MHP’li Mehmet Şandır, AKP’nin yaptığının ‘resmen hile’ olduğunu savunurken, MHP’li Ali Uzunırmak, “Bebek katilinin talimatı doğrultusunda komisyon kuruyoruz diyemiyorsunuz. Bu en büyük ********liktir. Biz böyle ********lerden değiliz” diye iktidar sıralarına seslendi. Bu arada, AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, kendi önergelerini anlatırken “Bu önerge Anayasa ve iç tüzüğe aykırıdır” demesi dikkat çekti. Daha sonra sürç-i lisan ettiğini belirten Ünal, “Anayasa’ya uygundur” diyerek düzeltti. Tartışmaların ardından TBMM Başkanvekili Sadık Yakut, CHP’nin önergesinden 24 milletvekilinin imzasını çektiğini, önergenin AKP’li 20 milletvekilinin imzasıyla işlem göreceğini söyledi.

PKK’yla baş başa bırakıyoruz.

MHP’li Şandır “Şimdi terörün kucağına oturdunuz. Kaldırdığınız parmaklarla PKK’nın taleplerine evet diyorsunuz” derken, MHP’li Oktay Vural da Beşir Atalay için “Yıkımdan sorumlu bir bakan. Sadece bakmış, ne biliyor, ne görüyor. Talep İmralı’dandır, bu önergenin altında İmralı canisinin parafı vardır” diye konuştu. Vural’ın “Sizi PKK ile baş başa bırakıyoruz” sözüyle birlikte MHP’liler Meclis’i terk etti. CHP’mi İnce’nin “Biz sizlerin günahına ortak olmayacağız, sizleri baş başa bırakıyoruz” sözleriyle de CHP’liler Genel Kurul’dan ayrıldı. Teröristbaşı Öcalan ve Karayılan’ın talebi olan tasarı AKP ve BDP’lilerin oyuyla geçti.(Yeniçağ)
SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.13, 15:06   #2
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 569
Mesajlar: 2,639
Ettiği Teşekkür: 21346
Aldığı Teşekkür: 11414
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Ankara'nın haline gülüyorlar

Siyaset biraz pratik zeka, yanında kültür, yanında basiret, yanında hazır cevaplılık gerektirir. Ülkemiz üzerine oynanan oyunlar, yandaş, yanaşma ve besleme basın tarafından görülmüyor, aksine gördükleri halde gerçekleri Türk milletinden saklayarak, yanlışlara ve yanlışları yapıp yaptıranlara methiyeler diziyor.

Artık doğrulardan yana olan ve doğruları görüp korkmadan yazıp kamuoyu oluşturmaya çalışan Gazeteci sayısı çok azaldı. Çünkü yanlışlara kim muhalefet ederse derhal patronu üzerinde hakimiyet kurularak şikayet edilen kişi işinden ediliyor.. Bir nev-i faşizan baskı!

Köşe yazanların durumu bir tarafa gündelik siyasi, ekonomik, idari, haberler dahi yanlı verilerek yanlış olanlara dolaylı yollardan destek sağlanmış oluyor. Yaşananlar buz dağının görünen kısmı görünmeyenleri ile birlikte ortaya çıktığında o zaman kan uykusunda uyuyanlar biz ne halt ettik diyecekler ama iş işten geçmiş olacak.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.04.13, 20:31   #3
Kelebek gibi uçar, arı gibi *******...

Tntcool - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Konular: 133
Mesajlar: 5,114
Ettiği Teşekkür: 17011
Aldığı Teşekkür: 24724
Rep Derecesi : Tntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardırTntcool şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Ankara'nın haline gülüyorlar

Mide bulandıran görüntülere ve gelişmelere şahit oluyoruz. Belli bir kesimin de midesi pisliğe öyle bir alışmış ki bunları iştihayla hazmedebiliyor...
__________________
Ey, iki adımlık yerküre
Senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
Tntcool Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Tntcool'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ankaranın, gülüyorlar, haline, için, komisyonu, meclis


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ankara'nın Taşına Bak - Ruhi Su Ekin Atatürk Videoları 6 22.05.15 16:30
Hangi ruh haline hangi şarkı iyi gelir? saya35 Müzik Haberleri 13 28.01.13 02:40
Bu duayeni.. vay çaylağın haline YOLCU Fıkra ve Gülmece Yazıları 0 11.05.10 13:30


WEZ Format +3. Şuan Saat: 00:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.