Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 29.04.13, 13:44   #1
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 35
Konular: 1612
Mesajlar: 8,109
Ettiği Teşekkür: 29769
Aldığı Teşekkür: 35463
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Can Ataklı Zorunlu İzine Ayrıldı İddiası...Pazartesi günü köşesine konulan kısa bir notla “yıllık izninin bir bölümünü kullandığı” duyurulan ve dönüş tarihi belirtilmeyen Vatan Gazetesi’nin muhalif kalemlerinden Can Ataklı’nın bu izne “isteği dışında” çıkarıldığı öğrenildi.

Cumartesi günü CKM’de düzenlenen Tuncay Özkan’la Dayanışma Günü’ne katılan Ataklı, burada yaptığı konuşmada, sadece içerideki gazetecilerin değil, dışarıdakilerin de tutuklu olduğunu belirttikten sonra, “Ben de bugünden itibaren senelik izindeyim” demişti.

Ataklı’yı zorunlu izne çıkaran olaylar zinciri şöyle gelişti:

Can Ataklı 11 Eylül 2012 Salı günkü köşesinde Başbakan’ın her fırsatta medyayı eleştirmesinin haksızlık oluğunu yazdı.

Önce “Sayın Başbakan, medyaya yönelik eleştirilerinizde haklı değilsiniz” başlıklı o yazı:

“Sayın Başbakan, göreve geldiğiniz günden beni medyadan şikâyet ediyorsunuz. Hatta çoğu kez şikâyetle de kalmayıp patronlara seslenerek ‘Maaşlarını siz ödüyorsunuz, neden bunlara yazdırıyorsunuz?’ diye de soruyorsunuz.

Ne yazık ki korkuya kapılan bazı patronlar sizi daha fazla kızdırmamak için ya işaret ettiğiniz gazeteciyi kapı önüne koyuyor ya da etkisiz bir göreve getirip sesinin çıkmasını engelliyor.

Özellikle son zamanlarda medyaya yönelik eleştirilerinizin dozu çok arttı. Artık bunlar eleştiri de değil, bir dehşet ortamı yaratıyorsunuz, herkesi korkutuyorsunuz.

Sayın Başbakan, 36 yıldır sadece bu mesleği yaparak ayakta durabilen bir gazeteci olarak size seslenmek istiyorum. Yanlış yapıyorsunuz, medyayı eleştirerek belki bir süre sesleri kısabilirsiniz, ama inanın sonunda siz çok daha zararlı çıkacaksınız.

Örneğin ‘Medyaya çattı’ başlıklarını eleştirerek “Siz hükümete çatacaksınız, siz Ak Parti iktidarına çatacaksınız, siz Ak Parti’ye çatacaksınız, elinizi taşın altına zerre koymayacaksınız, biz bunun karşısında susacağız. Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır, biz şeytan olamayız. Biz bu oyunun farkındayız” diyorsunuz.

Sayın Başbakan, bu psikoloji çok yanlış. Size yönelik her eleştiri size düşmanlık, sizi devirmek, sizi zora sokmak için yapılmıyor.
Siz siyasetçisiniz. Eleştirilmeye açık olmanız gerek. Eleştirilere cevap vermek konumundasınız.

Örneğin Suriye politikanız mı eleştirilyor, siz politikanızın doğru olduğunu anlatmak ve ikna etmek zorundasınız. Çünkü gazeteci kendi keyfi için sormaz, eleştirmez. Her gazetecinin toplumda bir karşılığı da vardır ve onlar adına eleştirir, sorar, sorgular.

Önemli olan gazetecinin değil onun üzerinden toplumun ikna edilmesidir.

Benim oyum yüzde 50’yi geçti, herkesi ikna etmek zorunda değilim’ diyebilirsiniz ama eğer herkesin başbakanı olacaksınız, en azından size karşı olanların da ‘Bu konuda doğru söylüyor’ demelerini sağlamak görevinizdir.

Sonra Sayın Başbakan, lütfen şu artık hiçbir anlamı olmayan ‘Boğaz’a karşı keyif çatarken, çerezlerini, alkollü içkilerini yudumlarken’ edebiyatını bırakınız.

Kimdir bu gazeteciler, kimler Boğaz’daki villalarda oturup içkilerini yudumlarken sizi yıkmak istiyor, bunu da bilmek hakkımız.

Benim bildiğim evinden Boğaz’ı gören Fehmi Koru var, Mehmet Barlas var, Mehmet Ali Birand var. Sizi bu isimler mi çok eleştiriyor?

Hep İstanbullu gazetecilerden söz ediyorsunuz. Oysa Ankara’dan yazan arkadaşlarımız da var. Eğer İstanbul’un ortasından deniz geçiyorsa, bunda bizim ne kabahatimiz olabilir ki?

Sayın Başbakan; hizmetlerinizin medyada arzu ettiğiniz biçimde yayınlanmadığına inanıyorsunuz.

Lütfen bu psikolojiden de kurtulun. Medya hizmetlerinize yer veriyor. Yaptığınız her açılış, her temel atma töreni, her proje açıklaması televizyonlardan canlı olarak yayınlanıyor. Gazetelerde ise mutlaka yer alıyor. Belki sizin arzuladığınız başlıklarla olmuyordur ama hizmetlerin herkes farkında.

Siz hiç metroya karşı çıkan bir gazeteci gördünüz mü? Ama gazeteci olarak elbette metronun maliyetini de iyi yönetilip yönetilmediğini de sorgulamak görevimiz.

Ayrıca zaten size yönelik eleştiriler hizmetleriniz konusunda değil, daha ziyade siyasi konularda, dış politikada, dini referans alarak yaptığınız uygulamalarda ve bazen korkmadan yazabilenlerin dile getirdiği yolsuzluklarla ilgili konularda yoğunlaşıyor.

Bunlara ‘tencere dibin kara’ üslubuyla cevap vermek yerine daha ikna edici ve daha bilgilendirici açıklamalar yapmanız hepimiz için daha hayırlı olacaktır.

ÖSYM Başkanı’nı şahsen sevebilir ve “ben adam harcamam” mantığı ile koruyabilirsiniz, ama bu o kişinin yarattığı skandalların önüne geçemez ki.

Sayın Başbakan inanın, her eleştiren size düşman değildir. Hepimiz bu ülkede yaşıyoruz, kaderimiz ortak, hiçbirimiz kendimize de zarar verecek duygu ve davranışlar içinde olamayız.”

Kaderin cilvesine bakın ki, Can Ataklı’nın bu yazısında kaleme aldığı, “Ne yazık ki korkuya kapılan bazı patronlar sizi daha fazla kızdırmamak için ya işaret ettiğiniz gazeteciyi kapı önüne koyuyor ya da etkisiz bir göreve getirip sesinin çıkmasını engelliyor” sözleri kısmen de kendi başına geldi.

Ataklı bu yazıyı yazdıktan sonra iki günlüğüne Trabzon’a gidip geldi ve Vatan Genel Yayın Müdürü İsmail Yuvacan’ı karşısında buldu.

Yuvacan bu yazının gazeteyi zor durumda bıraktığırı belirterek Ataklı’dan bir süreliğine izne çıkmasını istedi.

Ataklı’nın “Bu senin kararın mı” şeklindeki sorusuna ise “Erdoğan (Demirören) Bey rica ediyor” karşılığını verdi.

Böylece yıllık izninin bir bölümünü henüz bir ay önce kullanan Can Ataklı, sürpriz bir şekilde izne çıkmış oldu.

Şimdi tüm gözler Vatan Gazetesi’nin üzerinde…

Çünkü yazılarına en geç ay başında yeniden başlamayı umduğu öğrenilen Ataklı’nın bu beklentisinin gerçekleşmemesi durumunda, gazetenin büyük bir tiraj kaybı yaşamasına kesin gözüyle bakılıyor!

Ataklı 28 Şubat döneminde de sürece karşı çıktığı için, o dönem çalıştığı SABAH’tan ayrılmak zorunda bırakılmıştı. (BCK) -- Sözcü

http://sozcu.com.tr/2012/gundem/sucu...lestirmek.html
SerseriGezgin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.04.13, 13:49   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2666
Mesajlar: 31,366
Ettiği Teşekkür: 172707
Aldığı Teşekkür: 186399
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Can Ataklı Zorunlu İzine Ayrıldı İddiası...

Alıntı:
Ataklı’nın “Bu senin kararın mı” şeklindeki sorusuna ise “Erdoğan (Demirören) Bey rica ediyor” karşılığını verdi.
Gazete sahipleri sadece gazete çıkarmazlar ise olacağı bu.. İhaleleri düşünüyolar, bir bakıma hükümete bağımlılar.

Yemeye doymadılar. Toprak doyursun gözlerini..

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.04.13, 15:37   #3
Abdülmelik Hankendi

Mustafa Akten - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Yaş: 76
Konular: 569
Mesajlar: 2,636
Ettiği Teşekkür: 21312
Aldığı Teşekkür: 11393
Rep Derecesi : Mustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardırMustafa Akten şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Yalniz
Standart Cevap: Can Ataklı Zorunlu İzine Ayrıldı İddiası...

Aykırı ve muhalif olan kalemlerden biri daha susturulmaya çalışılmış, eğer verilen haberler doğru ise. Malum ülkemizde ileri demokrasi ve onun en başta savunucularından biride imam Recep Tayyip Erdoğan'dır. Hazret Tayyip çok sesliliği sevmeyen bir demokrat olup tek sesli tek düze monotonluğu seven, demokrasi adına ilericiliği, devrimciliği, Kemalizm'i, statükoculuk olarak niteleyen, asıl devrimciliğin ve yenilikçiliğin kendi köhne zihniyetleri ile yapılacağına inanan nev'i şahsına münhasır demokrat bir adam.

Bu demokrasi anlayışı ile böyle başa böyle tıraş.
__________________
Mustafa Akten isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Mustafa Akten'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.04.13, 15:45   #4
« Asi Ruh »

MartiNeAgLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2010
Konular: 68
Mesajlar: 1,817
Ettiği Teşekkür: 4268
Aldığı Teşekkür: 9082
Rep Derecesi : MartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura aboutMartiNeAgLe has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: Can Ataklı Zorunlu İzine Ayrıldı İddiası...

Tup kafalidan medya patronu olursa boyle olur
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
MartiNeAgLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz MartiNeAgLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ataklı, ayrıldı, daha, iddiası, izine, zorunlu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
100 Soruda Zorunlu Deprem Sigortası LaLe Sosyal Bilimler 2 11.08.15 13:15
Afet Sigortaları Kanunu Mislina Her Konuda Kısa Bilgi ve Haberler 0 01.06.12 11:16
Öğretmen atama ve yer değiştirme yönetmeliğinde değişiklik ReaL Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları 0 07.05.10 22:53


WEZ Format +3. Şuan Saat: 14:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.