Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 04.06.13, 21:17   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8437
Mesajlar: 30,738
Ettiği Teşekkür: 110352
Aldığı Teşekkür: 160684
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Kocasakal: ‘Haşere ilaçlamıyorsunuz burada’

Kocasakal: ‘Haşere ilaçlamıyorsunuz burada’


İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, Taksim Gezi Parkı olaylarında yaşananlarla ilgili basın toplantısı düzenledi.

İstanbul Baro Başkanı Ümit Kocasakal, Taksim Gezi Parkı olaylarında yaşananlarla ilgili basın toplantısı düzenledi.Yönetim Kurulu üyeleri ile kameraların karşısına geçen Kocasakal gaz bombası fişeklerini de basın toplantısı yaptığı masanın üzerine koydu.“Burada gerçekten halkın tepkisi bir süredir ne içeceklerine, ne yiyeceklerine, kaç çocuk yapacaklarına, hangi gazeteyi alıp okuyacaklarına, hangi dizileri yada televizyonları izleyeceklerne ilişkin dayatmalara ve gerçek amaç gizlenerek yaşam tarzına yönelen kısıtlama ve müdahalelere karşıdır” diyen Kocasakal polisin müdahale şekline de sert tepki gösterdi. Müdahale sırasında önce bir direnme olması gerektiğini ifade eden Kocasakal, polisin bu durumda ihtarda bulunması gerektiğini belirtti. İhtara uyulmaması durumunda sadece direnenlere karşı kademeli şekilde artan oranda bir güç kullanılabileceğini söyleyen Kocasakal “Böyle bir yasal çerçevde soruyorum bu olaylarda bunlara uyulduğunu görüyor muyuz? Siz ne yapıyorsunuz. Gaz bombası bu yasal çerçevde doğrudan doğruya kullanamazsınız bu şekilde. Kanun açık. Polis ne yapıyor? Sokağa bombayı atıyor. İlgili ilgisiz evinde oturan herkes bundan etkileniyor. Bu kanuna aykırı. Daha acısı ve vahimi hedef gözeterek bu gaz bombası atılıyor. O zaman artık onu siz gaz bombası özelliğiyle değil bir tür mermi özelliğiyle kullanıyorsunuz. Kime karşı? Halka karşı. Şundan dolayı yaralanan pek çok kişi var. (elindeki fotoğrafı göstererek) Bir genç kızın geldiği hale bakın. Gözünün üstüne bunlardan bir tanesi isabet etmiş O yüzden bu hale geliyor. Bunlar bize ulaşıyor. Bunların arşivini yapıyoruz” şeklinde konuştu.
‘HAŞERE İLAÇLAMIYORSUNUZ BURADA”

Polisin biber gazı kullanma şekline de tepki gösteren Kocasakal “Kimse kusura bakmasın. Halk, birey böcek değildir. Haşere ilaçlamıyorsunuz burada. İnsana karşı bu gazı sıkıyorsunuz. Ortalığı gaz bulutuna boğuyorsunuz. Yetmiyor evlerin içine kapalı yerler atıyorsunuz bu gazları. Bunun adı vahşettir. Kimse kusura bakmasın bunun adı vahşettir. Bunada kimsenin hakkı yok hukuk devletinde. Lütfen kise unutmasın insan sağlığı ve onurundan üstün hiçbirşey de yoktur. İnsanları bir böcek gibi görüp onlara bu şekilde gaz kullanamazsınız. Bu olaylarda olduğu gibi.

Bir bahçeyi bile ilaçlarken sebzeler zarar görmesin diye üstünü kapıtyorsunuz değil mi? Burada insanların üzerine sıkıyorsunuz bu gazı. Böyle birşey yok hukuk devletinde” diye konuştu.


“PROVAKASYONLARA KESİNLİKLE GELMEMELERİ GEREKİR”

Olaylar nedeniyle provakasyonlara dikkat edilmesi gerektiğini söyleyen Kocasakal “Çeşitli yerlerden kaynaklanabilecek provokasyonlara karşı yurttaşlarımızı ve ilgilileri uyarmak istiyoruz. Böylesi durumlarda araya kimlerin girdiği, sızdığı, saldırıları gerçekleştirdiğini bilemezsiniz. Bizde de bir takım bunların kimin yaptığı hususunda bilgiler ve duyumlar var ama teyit etmeden birşey söylemek istemiyoruz. Ama sanırım sizler anlıyorsunuzdur ne demek istediğimizi? Yurttaşlarımızı da bu açıdan uyarmak istiyoruz. Bir takım provakasyonlara kesinlikle gelmeleleri gerekir” dedi“ÇAPULCU OLARAK NİTELEMESİ KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL”

Herkesi sorumluluğa davet ettiğini ifade eden Kocasakal “Ama özellikle ve öncelikle siyasi iktidar sözcülerini sorumluluğa davet ediyoruz. Şimdi ne yazıkki ben okuduğumda bırakın baro başkanı ve hukukçu olmayı, bir vatandaş olarak kanım dondu. Başbakanın açıklamaları yani bir kere meydan okuyan tavır ve söylemleri içinde yaşlısı, genci, kadını, erkeği, çocuğu farklı siyasi görüşlerden kişilerin yer aldığı protestocuları bu hakkı kullananları çapulcu olarak nitelemesi kabul edilebilir değil. Bir başbakanın kendi milletini, halkını, insanını çapulcu olarak nitelemeye hakkı yok. Sayın başbakanın yüzde 50′yi evde zor tutuyoruz ifadesi. Bu çok ama çok tehlikeli toplumu ve kitleleri tahrik edici ve tehditkar bir nitelik taşıdığı gibi olayları büyümesine ve yayılmasına yol açabilecek bir söylem. Neyi kastediyorsunuz? İnsanlar aptal değil. Ne demektir biz yüzde 50′yi zor tutuyoruz? Ne anlama geliyor. Nasıl bir mesajdır bu. O yüzde 50′ye de bana göre büyük bir haksızlık var. Sizin askeriniz veya emir eriniz mi. Siz böyle şıklattığınızda insanlar buna mı gelecekler? Bu kabul edilebilir birşey değil” dedi.


“ARTIK TÜRKİYE’DE KORKU DUVARI AŞILMIŞ”

“Artık Türkiye’de korku duvarı aşğlmış ve yeni bör dönem başlamıştır” diyen Kocasakal “Herkesin anlamasında yarar var. Artık korku duvarı yıkılmış ve yeni dönem başlamıştır. Bundan böyle sadece bu siyasi iktidar değil iktidarların, halkın isteklerini iradesini dikkate almaksızın dayatmacı bir tavırla her istediğini yapma devri sona ermiştir. Bunu artık herkes böyle kabul etmeli.Kabul etmezlerse halk gene iradesini gördüğünüz gibi ortaya koyar ve koyuyor zaten” şeklinde konuştu.


ÇAĞLAYAN’DA “GEZİ PARKI” PROTESTOSU
Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı, avukatların Taksim Gezi Parkı’nda yaşanan olaylara ilişkin protestosuna sahne oldu. Adliyenin ana avlusunda, adaleti temsil eden “Temis” heykellerinin bulunduğu alanda toplanan yüzlerce avukat, burada Taksim Gezi Parkı gösterilerinde polisin müdahalesini ve yaşananları protesto etti. “Direne direne kazanacağız”, “Faşizme karşı omuz omuza” ve “Her yer Taksim her yer direniş” şeklinde sloganlar atan avukatlar, bir süre alkışlı eylemde de bulundu. Avukatlara, adliyenin katlarındaki balkonlarda ve çeşitli yerlerde toplanan vatandaşlarla, adliye personelinin de alkışlarla destek verdiği görüldü. Eylem yerinde avukatların önünü kapatarak güvenlik önlemi alan özel güvenlik çalışanları ve polisler ile protestocu avukatlar bir süre tartıştı. Eylemin ardından alkışlarla dışarı çıkan avukatlar adına burada yapılan açıklamada da “Üniversite öğrencileri üniversitelerde, çalışanlar çalıştıkları yerlerde direniyor. Her kesimden insanda direniş var. Biz de adliyelerde direniyoruz. Avukatları bu mücadeleye destek olmaya çağırıyoruz” ifadeleri de kullanıldı.


İSTANBUL ADLİYESİ SLOGANLARLA İNLEDİ
Kaynak


__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.06.13, 21:20   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2666
Mesajlar: 31,368
Ettiği Teşekkür: 172764
Aldığı Teşekkür: 186428
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Kocasakal: ‘Haşere ilaçlamıyorsunuz burada’

İstanbul Baro Başkanı Dr.Av.Ümit Kocasakal aslan yüreklidir.
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 04.06.13, 21:20   #3
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8437
Mesajlar: 30,738
Ettiği Teşekkür: 110352
Aldığı Teşekkür: 160684
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Kocasakal: ‘Haşere ilaçlamıyorsunuz burada’

Herkeste ve her kuruluşta olduğu gibi, hukukçuların da canına tak etti.
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 05.06.13, 01:54   #4
Tam Üye

Evrim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2013
Konular: 31
Mesajlar: 389
Ettiği Teşekkür: 544
Aldığı Teşekkür: 2003
Rep Derecesi : Evrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmedeEvrim muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Kocasakal: ‘Haşere ilaçlamıyorsunuz burada’

artık sırtımız yere gelmez.. ama bazılarının hem yatacak yeri yok hem sırtı yerden kalkmaz..
__________________
Cehennem Yürekli..Ölüler adına
Bizim ölülerimiz adına
Bir ceza istiyorum
Vatana kan sıçratanlara
Bir ceza istiyorum
Bu ateşemri veren cellatlar için
Bir ceza istiyorum
Bu suçla
İktidara gelen hain için
Bir ceza istiyorum.

Pablo Neruda
Evrim isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Evrim'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
burada’, ilaçlamıyorsunuz, karşı, kocasakal, ‘haşere


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Vahdettin Gibi Gidecekler Canan Ülkemiz ve Dünya Gündemi 6 24.02.13 00:57


WEZ Format +3. Şuan Saat: 15:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.