Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 27.06.13, 23:25   #1
Müdavim

Kartal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 1428
Mesajlar: 5,865
Ettiği Teşekkür: 19273
Aldığı Teşekkür: 25590
Rep Derecesi : Kartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardırKartal şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Seçim Hilelerine Hazır mısınız?

Tayyip Erdoğan'ın bütün meşruiyetini, dolaysıyla gücünü seçimden/sandıktan aldığı açık; her sıkıştığında sandıktan söz etmesi boşuna değildir. Evet demokrasi yalnızca sandık değildir, ama eninde sonunda sandıktır da! En güçlü diktatörler ya da tüm halk hareketleri bile sandığa gitmek zorunda kalmışlardır.

Bir yıl içinde üç seçim var. Yara bere içindeki Tayyip Erdoğan, var gücüyle yıkılmadan bu seçimlere ulaşmaya çalışıyor... "Tencere tava, gerisi hava" tekerlemesinin çok ciddi bir deyim olduğunu bilmeliyiz: "Sen tencere çaladur; ben sandıkta işi bitireceğim" demektedir.

Erdoğan'ın "sandık"a bu güveni nereden gelmektedir?

Bir seçimde eğer "sandık"tan eski gücüne yakın çıkarsa yandı gülüm keten helva demenin vaktidir...

O halde, halk direnişinin tüm üyeleri kendilerini sandığa ve de sandık güvenliğine odaklamalıdırlar.

Ancak önlem alabilmemiz için sandıkta bin bir türlü hilenin döndüğünü, AKP kadrolarının bu konuda hem deneyimli hem de ahlaki olarak yatkın olduklarını, bu nedenle her yola başvuracaklarını önce bilmemiz gerekiyor.

2011 seçimlerinden sonra başta Can Ataklı, ciddi şüpheleri dile getirmişti ve ilginçtir, muhalefet liderlerinin seçimden sonra söyledikleri: "Önümüze bakalım!" lafıyla üstü örtülmüştü. O halde genel hatlarıyla:

1 - Parmaklara boya sürülmesi yeniden uygulanmalı,

2 - İçişleri Bakanlığına devredilen şaibeli seçmen listesi oradan alınmalı yeniden yargıç denetimine verilmeli,

3 - Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının, Bilgisayar Destekli Merkezi Seçmen Kütüğü (SEÇSİS) Projesi derhal iptal edilmeli,

4 - Bir Amerikan bankası olan şaibeli JP Morgan'ın kredisiyle Sun Microsystems adına yerel ortaği Koç grubunun (ne kadar ilginç!) kurduğu, oyları sanal sisteme aktaran bilgisayar programı derhal iptal edilmelidir.

5- "Medya" patronluğunu düzenleyecek yasa çıkarmalı. Basın yayın işleriyle uğraşacak iş adamlarının başka ticari faaliyetleri yasaklanmalı; ısrar edenlerin lisansları iptal edilmeli; böylece yeni seçim, bağımlı olmayan temiz "medya"yla yapılmalı.

6- Düzenlemeler bitince % 10 seçim barajı % 3'e indirilip genel seçime gidilmeli.

Bunların yapılması bu muhalefetle zor olabilir. Yine de çözümler var görünmektedir: Sol gazetesinde Kemal Okuyan bu konuda çok ciddi saptamalar yapmakta, can havliyle gerçekleri anlatmaya çalışmaktadır.


OLAYLAR MÜNFERİT DEĞERLENDİRİLMEMELİ

Kemal Okuyan, "Genelde, seçim hilesinin tek ve 'mistik' bir yöntemle gerçekleştirildiği sanılmaktadır. Oysa, çok sayıda yöntemin aynı anda hayata geçirildiği ortadadır" diyerek önemli noktalara değinmektedir:

- Öncelikle AKP'nin ne yapıp edip sandıktan başarılı çıkacağı inancıyla mücadele edilmelidir,

- Seçim hilesi en çok seçmen kayıtlarıyla oynayarak ve "mükerrer" oy kullandırarak yapılmaktadır,

-AKP, özellikle kendisine oy vermeyecekler üzerinde tuhaf oyunlar oynamakta, sahte üye kaydedip itiraz etmeyenleri engellemiş olmakta, habersiz ikametgah değişiklikleriyle kafalar karıştırılmakta, böylece "sanal" kişilerin oradan oraya taşınması sağlanmaktadır.

- "Bingo" durum işte bu sahte seçmen yazımındadır. Süreç nüfus müdürlüklerinde başlamakta seçim kurullarında devam etmektedir. (Parayla verilen üzeri mühürlü o pusulaları Keçiören'de etrafa saçılmıştı.)

-Toplam 200 bin sandık vardır. Her sandıkta bir muhalif kişinin oyu engellenmiş olsa bu 200 bin oy demektir gerçeğini asla unutmamak gerekir.

- Toplam 200 bin sandık vardır. Her sandıkta 10 mükerrer oy kullanılsa 2 milyon oy demektir! Uyduruk adreslere, metruk konutlara, ölülere, çocuklara seçmen kağıdını acaba hayaletler mi hazırlamaktadır? Aysberg'in boyutlarını kimse bilebilir mi?

- Sandıkta görevli üç-beş polisin "mükerre oy" kullanmasını 2,3,4..le çarparsak 1 milyon- 2 milyon gibi muazzam sayılara ulaştığını görebiliriz!

- Ana muhalefet partileri zaman geçince sandığı terk etmekte; ondan sonra, mükerrer oy kullanma, oy sayımı ve bunun çizelgeye aktarımında kim bilir neler olmaktadır!

- Bunları iktidar yerel örgütleriyle yapmaktadır.

- Ortaya çıkarılan her hile "münferit bir adli olay" olarak değerlendirmekten vaz geçilmeli, derinine inilmelidir!

Peki bütün bunları kim yapabilir? Elbetteki örgütlü halk ve de muhalefet partileri.

Ancak ne yazık ki bir aydır dünyayı ayağa kaldıran halk eylemleri Tayyip'den Pensilvanya'ya dek herkesi, sarsmış, korkutmuş da MHP ve CHP'ye daha etki edememiştir!

Ahmet Yıldız
Odatv.com
Kartal isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Kartal'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 28.06.13, 00:05   #2
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 126
Mesajlar: 2,316
Ettiği Teşekkür: 8010
Aldığı Teşekkür: 12457
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Seçim hilelerine hazır mısınız!!

Çoğu seçilip gelenlrin kafası bir iktidarı da muhalefeti de. Biz burada bazen boşuna tartışıyormuşuz gibi gliyor. Adamlar kendi maaş ve emeklilik haklarını oylarken hiç muhalefet yoktu hep birlikteydiler.
Sonuçta bu muhalifler de bana göre alan razı satan razı muhbbetinde gibiler.
Her seferinde karar alıyorum artık bu konularda konuşup kendimi kasmayacağım,biz de aynı muhalefetler gibi laf üretirkn adamlar gemilerini karadan,denizden,havadan yürütüp duruyorlar nasılsa diye ama bazen yine söylenmeden duramıyorum böyle
__________________
Inatci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Inatci'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.06.13, 02:06   #3
Alea İacta Est

ZeZe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 219
Mesajlar: 1,896
Ettiği Teşekkür: 10601
Aldığı Teşekkür: 9426
Rep Derecesi : ZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyorZeZe artık herkes tanıyor
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Seçim Hilelerine Hazır mısınız?

Bunlar yerine getirilmedikçe seçimlerde yine aynı sonuçlar çıkacak maalesef
__________________

Hükümetlerin icraatı olumsuz olupta millet itiraz etmez ve düşürmezse, bütün kusur ve kabahatlere katılmış demektir.

Gerçekten şunun bunun oyuncağı olabilen milletler, haklarını algılamamışlar demektir. Ve böyle bir millet, denetim altında bulundurulmaya layık olur..
Mustafa Kemal ATATÜRK
Benim dinim adalet, hak, vicdan.
Buna göre yaşayanlarla aynı dindeniz.
Kendinize ne derseniz deyin, kim olursanız olun.
Genç evli çifti üç ay kira ödemedi diye
sokağa attıran hacı ile cennette olmaktansa,
kediye ağlayan ateistle cehennemde yanmaya razıyım.

İhsan Eliaçık
ZeZe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz ZeZe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.06.13, 02:09   #4
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1353
Mesajlar: 12,689
Ettiği Teşekkür: 53163
Aldığı Teşekkür: 46147
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Seçim Hilelerine Hazır mısınız?

O hilelere alıştık zaten de muhalefet gerekeni yapmıyor. Mesela yakında nufusumuz 10 milyon artacak...
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.06.13, 18:13   #5
2023 - İlk Yolculuk

Cagliostro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Yaş: 34
Konular: 34
Mesajlar: 730
Ettiği Teşekkür: 552
Aldığı Teşekkür: 2835
Rep Derecesi : Cagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmedeCagliostro muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Seçim Hilelerine Hazır mısınız?

Chp ve Mhp'yi anlamıyorum seçimlerdeki hileler göz göre göre olurken kıllarını bile kıpırdatmadılar nasıl biz düzen kurulmuş anlamak mümkün değil. Ankara'daki elektirik kesintisi sonrası geride olan Melik Gökçek elektirikler geldiğinde oy çoğunluğuyla başkan olmuştu.
__________________
Cagliostro isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cagliostro'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 06.07.13, 05:15   #6
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1353
Mesajlar: 12,689
Ettiği Teşekkür: 53163
Aldığı Teşekkür: 46147
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Seçim Hilelerine Hazır Mısınız?

Onu iktidara taşıyan güç de artık yavaş yavaş deliğe süpürme(!) vakti geldiğine inanmaya başladı... Tam inanırsa zaten seçimleri kaybettirirler...

Sanıırm daha tam limonu sıkıp, suyunu çıkarmadılar... Aslında bu işi biz yapmalıyız da bize de bırakmazlar bu işi.

Öyle bir sistem kurmuşlar ki ben hile, hurda, 10 milyon ''fırlama'' vatandaş'', manipülasyona açık sayım yazılımı, parmak boyası, çalınan ya da, çöpe atılan oylardan veya elektirik kesilmelerinden falan gibi bildik oyunlardan bahsetmeyeceğim...

Hakkari' de 50 bin oyla bir milletveili seçiliyor.
İstanbul' da ise bir milletvekili için 250 bin oy gerekli...

Hakkarili vatandaşın Oyu, İstanbullu vatandaşın oyundan 5 defa daha değerli...

Hadi onu da geçtim...
Adam 2002 de %34 oy aldı ama Meclis' de % 60 olarak temsil edildi.

Şimdi % 50' ye yakın oyları var ama Meclis' de % 64' ü temsil ediyorlar...

Millet oyunu başka partilere veriyor, baraj altında kalan partilerşin oyları barajı geçenlere dağıtılıyor... Buna da ''milli irade'' diyorlar utanmadan.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
hazır, hazırmısınız, hilelerine, mısınız, sandıkta, seçim


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Diebold Seçim Makineleri Karagöz Dünya Tarihi 3 17.10.12 09:59
Sabih Kanadoğlu (1938- …. ) Basakca Yaşamıyla İz Bırakanlar 1 05.06.11 22:34
Seçim Kampanyası LaLe Fıkra ve Gülmece Yazıları 1 19.03.09 17:32


WEZ Format +3. Şuan Saat: 21:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.