Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi

Ülkemiz ve Dünya Gündemi Ülkemizde ve Dünyada yaşanan gelişmelere dair haberler


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 29.06.13, 00:07   #1
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1473
Mesajlar: 7,529
Ettiği Teşekkür: 29734
Aldığı Teşekkür: 33075
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart En Hormonlu Gazeteci Hangisi?Her yıl LGBT tarafından dağıtılan ve bu yıl 9’uncusu gerçekleştirilen ‘Hormonlu Domates’ ödüllerinin oylamaları başladı.

“Homofobik ve transfobiklerin korkulu rüyası” sloganıyla düzenelenen ödül törenleri için bu yıl farklı kategoriler de eklendi.

Önceki yıllardan farklı olarak “Gezi Parkı direnişi boyunca da direnişi baltalamak için elinden geleni yapanlar”a yönelik ‘isyanfobik’ kategorisi eklendi. Bu bölümün ödülü ise penguen olacak.

Yazar, kurum, dizi, ömür boyu hormonlu, siyasetçi, en yandaş TV kanalı, en yandaş gazete ve direnişe direnenler gibi başlıkların bulunduğu oylamaya http://onurhaftasi.tumblr.com/hormonlu adresinden katılım yapılabiliyor.

İşte kategoriler:

YAZAR*

Volkan Eser - Güneydoğu Güncel gazetesi köşe yazarı, Roşin Çiçek davasından sonra yazdığı yazıyla Hebun LGBT’nin kapatılması gerektiğini savunan ve idari ve adli makamları göreve çağıran bir yazı kaleme aldı.

Sevan Nişanyan - Cinsiyetçi söylem ve tavırlarından tanıdığımız Nişanyan feminizmi bir nefret ideolojisi olarak kodladı ve kadın düşmanlığı sergiledi bununla beraber Libido ve Düşünbil gibi homofobik ve transfobik dergilerle iş birliği yaptı.

Engin Ardıç – Topçu Kışlası projesini destekleyerek Gezi Parkını savunanların yanlış yaptığını, zira oranın bir eşcinsel mekanı olduğunu ve sahip çıkanların parkta seks yapan insanlar olduğunu homofobik bir dille dile getirdi.

Ali Rıza Demircan – Eşcinselliğin laik toplumun bir hastalığı olduğu ve dine göre haram olduğunu söyledi.

KURUM*

TSK- Eşcinsel ilişkinin doğal olmayan ilişki sayıldığı TSK’da eşcinsellik meslekten ihraç gerekçesi sayılıyor.

Yeditepe Üniversitesi- Tıp öğrencilerinin düzenleyeceği “LGBT-TIP-ETİK” konferansı, “LGBT üzerine bu kadar ayrıntılı bir konferans” olamaz diye Yeditepe Üniversitesi yönetimince engellendi.

Mazlum-Der- Boğaziçi Starbucks işgalinde eşcinselleri nükleer bombaya benzeterek Uludere panelinden çekildi, Boğaziçi LuBUnya üyesi öğrencilere sapkınlar diye hitap etti.

İnanç Özgürlüğü Platformu- "Bu ülkenin halkı Müslüman’dır. Sizinse bu Müslüman halkla hiç bir alakanız yok. Sizin alakanız olsa olsa cinsi sapıklarla olur. Ey Atatürkçüler dürüst olun ve partinizin adını da özgürlük getirmeye çalıştığınız sapıklara atfen Cumhuriyetçi Homoseksüeller ve Sapıklar Partisi olarak değiştirin. Size ancak bu yakışır" açıklamasını yaptılar.

AKP- Her önüne geldiğinde homofobik ve transfobik söylem üretmekten çekinmeyen milletvekilleri bu senede Anayasa Uzlaşma Komisyonu, Adalet Komisyonu ve bir takım yasa tasarıları ve araştırma önergelerinde eşcinselliğe dair homofobik tutum sergilemek ve açıklamalar yapmaktan geri durmadılar.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü- Sinema baskınları, Bayram Sokak baskını ve Avcılar Meis Sitesi olaylarındaki tavırları ve özne konumlarından dolayı aday gösterilmiştir.

DİZİ*

Umutsuz Ev Kadınları –Desperate Housewives dizisinin Türkiye versiyonu olan yapım, orijinalinde eşcinsel olan karakteri heteroseksüel olarak gösterdiler.

İntikam – Revenge dizisinin Türkiye versiyonu olan dizi, orijinalinde biseksüel olan karakteri heteroseksüelleştirdiler.

Pis Yedili – Homofobik ve transfobik espriler havada uçuşuyor, daha ne olsun!

BEYNELMİLEL*

Rusya – Eşcinsellik propagandasını yasaklamak adı altında LGBT mücadelesini illegal ilan etti.

Kiev Kent Konseyi – Kiev LGBT Onur Yürüyüşünü yasakladı.

Fransa Merkez Sağ Partisi UMP – Eşcinsel evliliklere ve eşcinsellerin evlat edinmesine karşı yoğun propaganda yaptı.

Fransız Kardinal Meclisi – Fransız Senatosu’nda eşcinsel evlilikler ve eşcinsellerin evlat edinmesine dair kabul edilen yasaya karşı homofobik ve transfobik açıklamalar yaparak eşcinselliğin günah olduğunu söyledi.

ÖMÜR BOYU HORMONLU ÖDÜLÜ*

Türkan Dağoğlu – Kendisi doktor olan AKP milletvekili, CHP’nin vermiş olduğu araştırma önergesi mecliste görüşülürken meclis kürsüsünden, eşcinselliğin bir hastalık olduğunu, toplumsal yozlaşmanın sonucu olduğunu söyledi.

SİYASETÇİ*

Ayhan Sefer Üstün – Hollanda’da koruyucu aile olarak lezbiyen çifte verilen Türkiye’li çocukla ilgili milli ve dini duyguları incindiğini ve Türk gelenekleriyle eşcinselliğin örtüşmediğini söyledi.

Bekir Bozdağ – Hollandalı lezbiyen çifte verilen Türk çocuğun ahlaksız olarak büyümesine göz yummayacaklarını açıkladı.

Vahid Kiler – Pierre Loti Tepesi’nin adının değişmesi gerektiğini çünkü Pierre Loti’nin eşcinsel olduğunu ve o tepede adının olamayacağını söyledi.

Ahmet İyimaya – Anayasa Uzlaşma Komisyonu’nda eşitlik maddesine LGBT bireylerin eklenmesi önerilerine verdiği cevapta eşcinseller anayasaya giremez gerekirse o anayasa yazılmaz dedi.

EN YANDAŞ TV KANALI*

Habertürk TV – Gezi Direnişi sürerken ve polis saldırısı ve şiddeti yoğunken Fatih Altaylı Recep Tayyip Erdoğan’ı konuk etti. Direnişteki olaylara yer vermeyen Habertürk önünde direnişçiler tarafından protesto gösterisi düzenlendi.

NTV – Gezi Direnişine dair haber yapmayan bunun yerine gündemle alakasız programlar ve hükümeti destekleyen haberler yayınladı. BBC NTV ile olan ortaklığını askıya aldı.

CNN Türk – Direnişin en yoğun saatlerinde ve polis şiddetinin doruklarda olduğu zaman penguen belgeseli ve yemek programı yayınlayarak hükümetin sözünden çıkmadı. Ardından yaptığı haberler ise taraflı ve dezenformasyon içeriyordu. CNN International CNN Türk adına özür diledi.

TRT – Direniş süresince direnişçileri karalamaktan başka haber yapmayan TRT Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinglerini canlı olarak yayınladı. STV, Beyaz TV, Kanal 7 gibi, çoktan bu sıfatı hak etmiş kanallar bu kategoride oylamaya sunulmamıştır.

EN YANDAŞ GAZETE*

Yeni Şafak – Gezi Direnişini destekleyen sanatçı ve aydınları doğrudan hedef gösteren Yeni Şafak yayın politikasından taviz vermeyerek hükümete karşı bir darbe planı olarak yorumladığı direnişi çeşitli haber ve yazılarla karalamaktan usanmadı. Sabah – Yayın politikası hükümet programıyla beraber ilerleyen Sabah gazetesi, direnişi marjinal kesimlerin ve “terör örgütlerinin” finanse ettiğini savunan haberler yaptı.

Star – Ak tayfasından olan yazarlarıyla ve yaptıkları haberlerle polis şiddetini ve hükümetin kentsel dönüşüm projelerini aklamaya çalıştılar. Zaman – AKP’ye karşı olan herkesi yılmadan terörist ilan eden Zaman “kaliteli” çizgisini sürdürerek bizlere yeni “terör örgütleri” armağan etti.

DİRENİŞE DİRENENLER*

Hilal Kaplan – Direnişin uluslararası bir darbe planının sonucu olduğunu ve direnişteki herkesin Ergenekoncu/Darbeci olduğunu bıkmadan usanmadan, yalanla dolanla ifade eden tweetler attı ve yazılar yazdı.

Nihal Bengisu Karaca - Gezi direnişi sırasında ürettiği söylemle direnişçileri nefret odağı haline getirdi. Polis şiddetini görmezden gelip bir nevi meşru kıldı ve hükümetin politikalarını ve tutumunu her platformda destekledi.

Etyen Mahcupyan – Zaman gazetesindeki köşesinden yazdığı yazılarla Gezi Parkı’nı AKP muhalifi olduğu gerekçesiyle eleştirdi ve ergen isyanı olarak niteledi.

Markar Esayan – İleri demokrasinin azimli demokratlarından(!) Markar Esayan Yalçın Küçük’ün komplo teorileri tahtına aday olacak nitelikteki yazılarıyla, dış mihraklarla marjinallerin AKP’yi devirmek için Gezi Direnişini başlattığını haykıran yazılar yazdı.

Halil Berktay – 3 sene solculuk yapıp 30 senedir sola ve muhalefete küfür ederek ekmek yiyen Halil Berktay direniş boyunca tavrını artarak sürdürdü.

AY NE DİYECEĞİMİ BİLEMİYORUM*

Hüseyin Avni Mutlu
Melih Gökçek
Bülent Arınç
Hüseyin Çelik
Abdullah Gül

ALLAH’A HAVALE EDİYORUM*

Recep Tayyip Erdoğan
Melih Gökçek
Muammer Güler
Hüseyin Avni Mutlu

#DİRENTÜRKÇE*

Necati Şaşmaz
Hasan Kaçan
Melih Gökçek

#DİRENZEKA*

Hülya Avşar
Melih Gökçek
Ahmet Misbah Demircan
Egemen Bağış
Zafer Çubukçu

Odatv.com
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.06.13, 00:10   #2
... Cliff 'Em All...

Cliff Durden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2012
Konular: 108
Mesajlar: 1,521
Ettiği Teşekkür: 1103
Aldığı Teşekkür: 6495
Rep Derecesi : Cliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura aboutCliff Durden has a spectacular aura about
Ruh Halim: Kotu Cocuk
Standart Cevap: En Hormonlu Gazeteci Hangisi?

Gerçekten çok zorlu bir yarış var.. Hepsi hakediyor bu ödülü.. Birine versen diğer çıkıp ''Ben niye almadım, hangi nefret söylemimde ondan aşşağı kaldım'' derse ne diyecez? Hepsinin hakettiği bir ödül bu..
__________________
Yerli dizilerle ilk tanışmam TV'de değildi. 12 yaşındaydım, bir ilçede arkadaşlarla geyik yapıyorduk. Arkadaş bir diziden bahsetmişti:

''Abi şimdi bir adamın yengesi var ona yürüyor, yenge de çocuğa yürüyor, amca teyzeye yürüyor...''

Ana fikir açık, basit ve doğruydu. En sonunda Cem Yılmaz ve diğerlerinin öğrendiği şeyi öğrendim;

Bahçevan aşçıya, aşçı evin büyük oğluna, büyük oğul yengeye, sonra hep beraber uşağa

Kurt Sutter bazılarının neyine la, bu imza yeter. He bu suç değildir inşallah.
Cliff Durden isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Cliff Durden'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.06.13, 02:24   #3
Gerçek Üye

Boray - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2013
Yaş: 23
Konular: 109
Mesajlar: 730
Ettiği Teşekkür: 407
Aldığı Teşekkür: 3104
Rep Derecesi : Boray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmedeBoray muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Bulutlarda
Standart Cevap: En Hormonlu Gazeteci Hangisi?

Alıntı:
Sevan Nişanyan - Cinsiyetçi söylem ve tavırlarından tanıdığımız Nişanyan feminizmi bir nefret ideolojisi olarak kodladı ve kadın düşmanlığı sergiledi bununla beraber Libido ve Düşünbil gibi homofobik ve transfobik dergilerle iş birliği yaptı.
Şimdi. Feminizm eğer gerçekten kadınların eşitliğini sağlamak için varsa amenna. Ama bakıyorum çoğu feminist sürekli olarak erkekleri aşağılama ve kendilerini yüceltme durumunda. Erkeklerin aynı şeyi yapması durumunda hemen geri kafalı , seksist diye yaftalarken aynı duruma kendi düşüyor. Bu nedenle eğer kadınla erkeği eşitleme adına varsa bir sorun yok. Eğer kendilerini üstün göstermeye çabalıyorlarsa tam anlamıyla nefret suçu işliyorlardır ve geri kafalılardır.
Boray isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Boray'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
gazeteci, gezi, hangisi, hormonlu, olan, olarak, olduğunu


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Gazeteci, Şair ve Yazar Bir Başbakan | Bülent Ecevit (Karaoğlan) Banemin Yaşamıyla İz Bırakanlar 27 05.11.16 12:26
Polis Lisans Tamamlama | Politam Güvenlik Yönetimi 2012 Vize Soruları Abartmatozu Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları 11 21.04.12 21:48
Polis Lisans Tamamlama | Politam Anayasa Hukuku 2012 Vize Soruları Abartmatozu Eğitim Sistemi | Eğitim Sorunları 2 19.04.12 14:33
Hangisi insan hangisi robot? ReaL Bilimsel Çalışmalar ve Haberler 1 07.04.10 23:04


WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.