Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Üniversitelerimiz

Üniversitelerimiz Ülkemizdeki üniversitelere ait bilgiler, fotoğraflar


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 10.02.10, 13:48   #1
Süper Üye

Nazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 306
Mesajlar: 2,887
Ettiği Teşekkür: 4679
Aldığı Teşekkür: 9357
Rep Derecesi : Nazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Hasta
Standart Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)


Orta
Doğu
Teknik Üniversitesi ( ODTÜ )Tarihçesi


Türkiye ve Orta Doğu ülkelerinin kalkınmalarına katkıda bulunmak ,özellikle fen bilimleri ve sosyal bilimler alanlarında eleman yetiştirmek üzere 15 Kasım 1956 tarihinde “Orta Doğu Yüksek Teknoloji Enstitüsü” adıyla eğitime başlamıştır. Üniversitemizin “Kuruluş ve Hazırlıkları Hakkındaki 6887 Sayılı Kanun” 29 Ocak 1957 tarihinde yürürlüğe girmiştir. ODTܒnün özel statüsünü belirleyen ve tüzel kişiliğine kavuşturan 7307 sayılı “Kuruluş Kanunu” ise 27 Mayıs 1959 tarihinde yürürlüğe girmiştir.Türk yüksek öğrenim sistemine birçok yenilik getiren ve çağdaş eğitimin öncüsü olan Orta Doğu Teknik Üniversitesi ilk yıllarını Kızılay’da Müdafaa Caddesi’nde Emekli Sandığı’na ait küçük bir bina ile TBMM arkasında bulunan barakalarda geçirdikten sonra,1963 yılında ülkemizin ilk yerleşkesi olan bugünkü yerine taşınmıştır.
İlk olarak 1956 yılında Mimarlık Bölümü öğretime açılmış,1957 Şubat döneminde de Makina Mühendisliği Bölümü’nde öğretime başlanmıştır. 1957-1958 öğretim yılı başında Mimarlık, Mühendislik ve İdari Bilimler Fakülteleri kurulmuş, 1959 yılında da Fen Edebiyat Fakültesi’nin kuruluşu tamamlanmıştır. Eğitim Fakültesi ise 1982 yılında öğretime başlamıştır. Bugün, ODTܒde 37 lisans programının yürütüldüğü beş fakülte bulunmaktadır.

Üniversitemiz bünyesinde bulunan Fen Bilimleri, Sosyal Bilimler, Enformatik, Uygulamalı Matematik ve Deniz Bilimleri Enstitülerinde ise 67 lisansüstü program yürütülmektedir. Bu enstitülerden Deniz Bilimleri Enstitüsü İçel-Erdemli’de çalışmalarını yürütmektedir.

ODTܒde öğretim dili İngilizcedir. Hazırlık sınıfı öğrencilerine İngilizce eğitimi Yabancı Diller Yüksek Okulu tarafından verilmektedir.Kurulduğu günden bu yana geçen süre içerisinde bilimsel düzeyi, kültürel ve düşünsel boyuttaki ağırlığı ve nitelikli mezunları ile ülkemizin seçkin ve saygın kurumlarından biri haline gelen Üniversitemizde bugün, 700 öğretim üyesi (Prof. Doç. Yrd.Doç.) 300 öğretim görevlisi,1100’den çok araştırma görevlisi, 20.000’i aşkın öğrenci bulunmaktadır. Toplam mezun sayısı ise 58.907’si lisans olmak üzere 71.086’dır.
ODTܒde öğrenim dili İngilizce’dir.ODTܒde, beş fakülte altında 37 lisans programı vardır. Buna ek olarak,78 programa sahip 5 enstitü ve İngilizce Hazırlık Programı’nı içeren Yabancı Diller Yüksek Okulu bulunmaktadır.

Ana kampüste 6000 öğrenci kapasiteli yerleşimler, alışveriş için çarşı,bankalar,postane ve yiyecek-içecek alınabilecek yerler mevcuttur. Kampüste ayrıca,çok çeşitli spor faaliyetlerini yürütebilmek için kapalı spor salonları,tenis kortları,futbol sahaları,koşu yolları,olimpik standartlarda kapalı yüzme havuzu,açık yüzme havuzu vs. bulunmaktadır.

Kampüs dışında,kampüse 30 km uzaklıkta olan ODTܒnün Elmadağ tesisleri ve Bursa Uludağ’da, yazın tırmanma/dağcılık sporunun, kışın ise kayak sporunun yapılabileceği tesisler bulunmaktadır.

Kampüs alanı 45.000 dekar (4500 hektar),orman alanı ise 30.430 dekar (3043 hektar) büyüklüğündedir ve Ankara’nın merkezinden 20 km uzaktaki Eymir Gölü’nü de içine almaktadır. ODTÜ öğrencileri,bu gölde yapılan kürek sporu faaliyetlerinden,balık avlama ve piknik olanaklarından ve çeşitli etkinliklerden yararlanabilirler. ODTܒnün ana kampüsünden ve şehirdeki belli merkezlerden buraya otobüs seferleri mevcuttur.Barınma

ODTÜ yerleşkesi içinde toplam 18 adet yurt binası mevcuttur. Bu yurtlardan; 2,4,6,8,9 ve İsa Demiray ögrenci yurtlarında erkek,1,3,5,7 ve Faika Demiray ögrenci yurtlarında kız ögrenciler kalmaktadır. Ayrıca Osman Yazıcı ve Kız Konukevi kız ögrencilere,Faik Hızıroğlu konukevi de erkek ögrencilere hizmet vermektedir. Üniversitemiz Vakfı’nın (EBİ) işlettiği 3 adet yurtta ve Refika Aksoy yurdunda ise kız ve erkek öğrenciler kalmaktadır.
Yurtlarımızda 3756’si erkek, 3224’ü kız olmak üzere toplam 6980 ögrenci kalmaktadır.
1,2,8,9 nolu yurtlarımızda odalar 6 kişilik; 3,4,5,6,7 nolu yurtlarımız ile İsa Demiray, Faika Demiray ve Refika Aksoy öğrenci yurtlarında odalar 4 kişiliktir. Bunların dışında daha konforlu döşenmis Osman Yazıcı ve Kız Konukevi yurtları ile EBİ Öğrenci Konukevlerinde 1,2,3,4 kişilik odalar mevcuttur.

Yerleşkede öğrenciler için çeşitli tür ve fiyatlarda yemek yeme seçenekleri bulunmaktadır:
Öğrenci Kafeteryası’nda öğle ve akşam yemeklerinde tabldot yemek çıkmaktadır.

Her bölümde bulunan öğrenci kantinleri
08.00-16.00[IMG]resource://skype_ff_extension-at-jetpack/skype_ff_extension/data/call_skype_logo.png[/IMG]08.00-16.00 saatleri arasında hizmet verirken değişik binalarda bulunan kafelerde de genellikle öğle yemeği verilir. Kafelerde yemek dışında soğuk içecekler,kahve ,çay ve sandviç türü yiyecekler de bulunur.


Yurtlarda bulunan kantinlerde ise 07.30-23.30 arasında hizmet verilmekte,ayrıca 1. Yurtta sıcak yemek servisi yapılmaktadır.Yerleşkedeki Alışveriş Merkezi saat 08.30-23.30 arası açık olup Merkezde sıcak yemek,fast food ,pizza ,kebap vb. gibi değişik türde yiyeceklerin bulunduğu restoranlar yer almaktadır.


Şehir Merkezi’ne 7 km. uzaklıktaki ODTÜ Yerleşkesi’nin ana giriş kapısı A1 ve A2 Eskişehir Karayolu üzerindedir. Ayrıca,100. Yıl tarafında bulunan A4 ve Bilkent yolu üzerinde A7 kapılarından giriş çıkış yapılabilmektedir. ODTÜ Yerleşkesine EGO ve özel halk otobüsleri ,dolmuş ve taksilerle ulaşmak mümkündür. Bunlardan en uygun ve hizmet alanı en geniş olanı EGO otobüsleridir. Yerleşkede, yurtlar bölgesinde bulunan terminal binasında ise bazı şehirlerarası otobüs firmalarının ofisleri bulunmaktadır. Terminalden AŞTİ’ye (Ankara Şehirlerarası Terminal İşletmesi) servisler çalışmaktadır.
Fakülteler


Mimarlık Fakültesi:
 • Mimarlık Bölümü
 • Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü
 • Şehir ve Bölge Planlama Bölümleriyle Orta Doğu Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim vermektedir.
Fen Edebiyat Fakültesi
 • Biyoloji Bölümü
 • Kimya Bölümü,Tarih Bölümü
 • Matematik Bölümü
 • Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü
 • Felsefe Bölümü
 • Fizik Bölümü
 • Psikoloji Bölümü
 • Sosyoloji Bölümü- İstatistik Bölümleri ile gerekli insan gücü yetiştirilmek için kurulmustur.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi: • İşletme Bölümü,
 • İktisat Bölümü,
 • Uluslararası İlişkiler Bölümü,
 • Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümleri iele eğitim vermektedir.
Eğitim Fakültesi:
 • Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü
 • Eğitim Bilimleri Bölümü
 • İlköğretim Bölümü
 • Yabancı Diller Eğitimi Bölümü
 • Beden Eğitimi ve Spor Bölümü
 • Ortaöğretim Fen ve Matematik Alanları Eğitimi Bölümlerini bünyesinde bulundurmaktadır.

Mühendislik Fakültesi


 • Havacılık ve Uzay Mühendisliği Bölümü
 • Kimya Mühendisliği Bölümü
 • İnşaat Mühendisliği Bölümü
 • Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
 • Elektrik ve Elektronik Mühendisliği Bölümü
 • Mühendislik Bilimleri Bölümü
 • Çevre Mühendisliği Bölümü
 • Gıda Mühendisliği Bölümü
 • Jeoloji Mühendisliği Bölümü
 • Endüstri Mühendisliği Bölümü
 • Makina Mühendisliği Bölümü
 • Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölümü
 • Maden Mühendisliği Bölümü
 • Petrol ve Doğalgaz Mühendisliği Bölümleridir.
Enstitüler
Orta Doğu Teknik Üniversitesi; Uygulamalı Matematik Enstitüsü,Enformatik Enstitüsü ,Deniz Bilimleri Enstitüsü,Fen Bilimleri Enstitüsü Sosyal Bilimler Enstitüsü enstitülerini bünyesinde bulundurmaktadır.
MESLEK YÜKSEK OKULLARI


Ortadoğu Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu:
ODTÜMeslek Yüksekokulu ,Rektörlüğe bağlı olarak eğitim-öğretim veren iki yıllık biryüksek öğretim kurumudur. TeknikProgramlar Bölümü adlı tek bir bölümü bulunmaktadır. 1989 yılındaki kuruluşundan2002 yılı Ağustos ayına kadar Bölüm , Endüstriyel Otomasyon (mekanik) KaynakTeknolojisi ve Gıda Teknolojisi Programları ile faaliyet göstermiştir. 2002yılında, 4702 Sayılı Kanun uyarınca “Mesleki ve Teknik Orta ÖğretimKurumlarından Meslek Yüksekokullarına Sınavsız Geçiş” uygulamasının başlatılmasıyla ODTÜ Meslek Yüksekokulu yalnızca ikinci öğretime öğrenci kabul etmektedir. İkinciÖğretimde, Elektrik ,Endüstriyel Elektronik ve Endüstriyel Otomasyon (Otomatik Kontrol)Programları bulunmaktadır. Bu programlarda eğitim-öğretim dili Türkçe’dir. 3843Sayılı İkili Öğretim Kanunu ve 4702 Sayılı Kanuna uygun olarak yapılandırılanbu yeni programlarda dersler ve uygulamalar, hafta içi günlerde 17:40 – 21:30saatleri arasında, hafta sonları ise 9:40 – 19:30 saatleri arasındayapılmaktadır. Yüksekokulumuz, İkinci Öğretiminde MEB Balgat Endüstri Meslek Lisesi binalarındaki derslikleri ve atölyeleri kullanmaktadır.


(Lise hakkındaki bilgilere yandaki adresden ulaşılabilir) "www.balgateml.k12.tr"


Yüksekokulumuz ,eğitimi-öğretimi ile mezunlarının ,çalışma alanlarındaki görevleri itibariyleyönetici ve/veya mühendis ile usta/kalifiye işçi ve teknisyen arasındaki bir konumda, teknisyenden daha fazla teorik bilgiye, mühendisten daha fazlauygulama becerisine sahip teknik elemanlar olmalarını amaçlamaktadır. Mezunlarküçük işletmelerde mühendisten beklenebilecek görevleri üstlenebilirler.Faaliyetve uygulamaların dayandığı yönetmelik ve yönergelere ve ders programları ileders içerikleri hakkındaki bilgilere ana sayfanın menüsündenerişilebilmektedir.
Adres:Orta Doğu Teknik Üniversitesi Meslek Yüksekokulu 06531, Ankara
Telefon:0 312 210 36 66[IMG]resource://skype_ff_extension-at-jetpack/skype_ff_extension/data/call_skype_logo.png[/IMG]0 312 210 36 66[IMG]resource://skype_ff_extension-at-jetpack/skype_ff_extension/data/call_skype_logo.png[/IMG]0 312 210 36 66312 210 36 66[IMG]resource://skype_ff_extension-at-jetpack/skype_ff_extension/data/call_skype_logo.png[/IMG]312 210 36 66
Fax: 0 312 210 12 39

Yabancı Diller Yüksekokulu

Temel İngilizce Bölümü ,Modern Diller Bölümü,Akademik Yazı Merkezi bölümleri ile eğitim vermektedir.Orta Doğu Teknik Üniversitesi İletişim Bilgileri


Kurum Adı :Orta Doğu Teknik Üniversitesi

İletişim Adresi :Orta Doğu Teknik Üniversitesi 06531 Ankara/TÜRKİYE

Rektörlük :rektormetu.edu.tr

Rektör Yardımcılığı :rektorymetu.edu.tr

Rektör Danışmanlığı :rektordmetu.edu.tr

Genel Sekreterlik :gensekmetu.edu.tr

Genel Sekreter Yardımcılığı :gensekymetu.edu.tr


Fakülteler/Bölümleri
 • Mimarlık Fakültesi(Ankara)
 • Fen Edebiyat Fakültesi(Ankara )
 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi(Ankara)
 • Eğitim Fakültesi(Ankara)
 • Mühendislik Fakültesi(Ankara)

Call
Send SMS
Add to Skype
You'll need Skype CreditFree via Skype
__________________
Nazlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Nazlı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.02.10, 19:58   #2
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 1619
Mesajlar: 13,960
Ettiği Teşekkür: 37323
Aldığı Teşekkür: 55378
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ)

Deniz olmayan yerde yaşayamam, hele Ankara'da ıyyy...

Teşekkürler konu için canım...
__________________
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 10.02.10, 20:06   #3
Süper Üye

Nazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 306
Mesajlar: 2,887
Ettiği Teşekkür: 4679
Aldığı Teşekkür: 9357
Rep Derecesi : Nazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Hasta
Standart Cevap: Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Deniz olmayan yerde yaşayamam, hele Ankara'da ıyyy...

Teşekkürler konu için canım...
Ben teşekkür ederim canım
__________________
Nazlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Nazlı'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.02.10, 18:25   #4
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2676
Mesajlar: 31,157
Ettiği Teşekkür: 167537
Aldığı Teşekkür: 186605
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ)

Ellerine sağlık, teşekkürler NazlıyüreGim

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 11.02.10, 18:40   #5
Hotantu Kabilesinden

CadII - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2009
Konular: 230
Mesajlar: 4,879
Ettiği Teşekkür: 16863
Aldığı Teşekkür: 26013
Rep Derecesi : CadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzelCadII gerçekten güzel
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)

Türkiye' nin belki de en kalite üniversitesi. Kampüs de çok güzel. Teşekkürler tanıtım için...
__________________
Bu güzel ülkede elbette özgürlük türküleri söylenecektir. Ve yine kardeşçe paylaşım olacaktır. Görsek de, görmesek de...

H.
CadII isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz CadII'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.02.10, 12:01   #6
Süper Üye

Nazlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 306
Mesajlar: 2,887
Ettiği Teşekkür: 4679
Aldığı Teşekkür: 9357
Rep Derecesi : Nazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmedeNazlı muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Hasta
Standart Cevap: Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Deniz olmayan yerde yaşayamam, hele Ankara'da ıyyy...

Teşekkürler konu için canım...
Katılıyorum canım
Ben teşekkür ederim yardımın için
__________________
Nazlı isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Nazlı'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 12.02.10, 12:05   #7
Süper Üye

Smashmouth - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Yaş: 39
Konular: 79
Mesajlar: 2,215
Ettiği Teşekkür: 5922
Aldığı Teşekkür: 6077
Rep Derecesi : Smashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmedeSmashmouth muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Orta Doğu Teknik Üniversitesi(ODTÜ)

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi OkyanusunKalbi Mesajı göster
Deniz olmayan yerde yaşayamam, hele Ankara'da ıyyy...

Teşekkürler konu için canım...

Hadi oradan laf atma güzel Ankara'ma
__________________
"Canın aşk yoluna vermeyen aşık mıdır?
Cehdeyleyüp ol dosta ermeyen aşık mıdır?
Dost sevgisin gönülde, can ile berkitmeyen
Tul-i emel defterin dürmeyen aşık mıdır?"
Yunus Emre
Smashmouth isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Smashmouth'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.10, 02:55   #8
WoodStock

OkyanusunKalbi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Konular: 1619
Mesajlar: 13,960
Ettiği Teşekkür: 37323
Aldığı Teşekkür: 55378
Rep Derecesi : OkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardırOkyanusunKalbi şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)

Yalan mı canım...Bir direm su yok memlekette...
Yazın millet kuraklıktan ölecek...
Ne kışı kış, ne yazı yaz...
__________________
OkyanusunKalbi Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz OkyanusunKalbi'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.10, 02:57   #9
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,135
Ettiği Teşekkür: 85085
Aldığı Teşekkür: 125075
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)

Teşekkürler tanıtım için Nazlı, ellerine sağlık.
LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 13.02.10, 23:05   #10
Üye

Daphlane - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Konular: 1
Mesajlar: 152
Ettiği Teşekkür: 387
Aldığı Teşekkür: 762
Rep Derecesi : Daphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmedeDaphlane muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ)

Hayallerimdeki üniversite
Daphlane isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Daphlane'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
doğu, üniversitesiodtü


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi KaLiNKa Üniversitelerimiz 3 18.11.14 23:24
İstanbul Teknik Üniversitesi KaLiNKa Üniversitelerimiz 6 18.06.13 23:25
Bilgi ve Çeşitleri oneyouu Sosyal Bilimler 0 12.02.09 20:49
Motosiklet Bilgileri- Teknik |Motor Problemleri Kartal Motor Sporları | Motosiklet Dünyası 0 31.01.09 03:04
Trafik Güvenliği - Psiko Teknik Değerlendirme Nedir ? Kartal Eğitim - Sigorta - Maliye 0 29.01.09 08:28


WEZ Format +3. Şuan Saat: 20:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.