Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Üniversitelerimiz (http://www.forumgercek.com/universitelerimiz/)
-   -   Adnan Menderes Üniversitesi (http://www.forumgercek.com/universitelerimiz/76802-adnan-menderes-universitesi.html)

Aşk-ı Rüya 07.08.11 14:28

Adnan Menderes Üniversitesi
 
Adnan Menderes Üniversitesi
Adnan Menderes Üniversitesi Adnan Menderes Üniversitesi'nde halen altı fakülte, dört yüksekokul, sekiz meslek yüksekokulu ve üç enstitü ile toplam 50 ayrı disiplinde eğitim-öğretim hizmeti verilmektedir. Ayrıca Rektörlüğe bağlı dört adet Araştırma ve Uygulama Merkezi etkinliklerini sürdürmektedir.

TarihçeAdnan Menderes Üniversitesi 03.07.1992 tarihinde yayınlanan kanunla Aydın'da kurulmuştur.Büyük Menderes Havzasının kenarı ve Aydın Dağları'nın bitişiğinde kurulan üniversite 1992 yılında Matematik, Türk dili ve edebiyatı, Arkeoloji ve Felsefe bölümleriyle açılmıştır. Üniversiteye 1995 yılında Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Bati Dilleri ve Edebiyatı, Eğitim Bilimleri ile Beden Eğitimi ve Spor Bölümleri eklenmiştir.

Aydın'da Kredi ve Yurtlar Kurumu'nca işletilen 750 yatak kapasiteli Aydın Öğrenci Yurdu, 320 yatak kapasiteli Nazilli Öğrenci Yurdu, 120 yatak kapasiteli Yenipazar Öğrenci Yurdu, 100 yatak kapasiteli Sultanhisar Öğrenci Yurtları olmak üzere 1290 yatak kapasiteli öğrenci yurtları bulunmaktadır. Ayrıca Karacasu ilçesinde 40 kişilik bir öğrenci yurdu Karacasu Geliştirme Vakfı tarafından işletilmektedir. Bunun yanında arkadaşlarınız ile birlikte evde kalabilir ve ya özel yurt ve pansiyonlarda kalabilirsiniz.

Kütüphane


1993 yılında Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu'nun 2214 adet kitabıyla kurulan Merkez Kütüphanesi, iki katlı 1950 m2 kullanım alanına sahip kendi binasına 26.06.2001 tarihinde taşınmış ve aynı binada hizmet vermeye devam etmektedir. Kütüphanede halen 18.116 cilt kitap, 110 adeti abone, 42 adeti yabancı, 68 adeti bağış dergi olmak üzere toplam 1064 çeşit süreli yayın bulunmaktadır. Ayrıca eğitim ve araştırma yapılan çeşitli disiplinlere hitap eden CD-ROM ve veri tabanı koleksiyonu oluşturulmuştur. Kütüphane 08:00-17:00 saatleri arasında kesintisiz hizmet vermektedir.

Teknoloji


Üniversitenin tüm birimleri internet ağı ile birbirine bağlı olup, merkez ve eğitim birimlerinde teknolojik olanaklarla donatılmış birçok laboratuvar da bulunuyor.

Beslenme


Üniversiteye bağlı tüm fakülte ve yüksek okullarda öğle yemekleri çıkarılmaktadır. Uygun fiyatlı bu yemeklerin yanı sıra kantin ve kafeteryalarda satışa sunulan soğuk ve sıcak yiyecek ve içeceklerden de yararlanabilirsiniz.

SağlıkÖğrencilerin sosyal güvencesi yoksa (Emekli Sandigi, Bag-Kur veya SSK'ya kayitli olmama halinde) üniversite Saglik Kültür Ve Spor Dairesi'nden alınacak belgelerle ücretsiz tedavi olunabilir ve küçük katki paylari ile ilaçlar alınabilir.Bu amaçla oluşturulmuş Mediko Sosyal, öğrencilerin ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Kampus HayatıHer yıl Mayıs Ayında "Kültür Sanat ve Spor Şenlikleri" düzenlenmektedir. Şenliklerde, yıl içerisinde oluşturulan eserler sergilenir. Aydın merkezde çok amaçlı Spor ve Kültür Salonu, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu bünyesinde Kapalı Spor Salonu ve her kampüste Açık Spor Tesisleri bulunmaktadır.

Ulaşım


Aydın'a ulaşımda da şehiriçinden kampüslere ulaşımda da herhangi bir sorun yaşanmamaktadır.

Burslar


Üniversite burs havuzundan karşılıksız olarak verilen burslara yeni kayıt yaptıran, ekonomik durumu yetersiz olan öğrenciler ile öğrenimlerine devam etmekte olup da başarılı ve disiplin cezası almamış ve ekonomik durumu da yetersiz olan öğrenciler yararlanabilirler. Ayrıca yıl içerisinde diğer kurum ve kişilerden sağlanan burslar ile yarı zamanlı çalışma olanakları okullardaki panolar aracılığı ile duyurulmaktadır. Bunun yanında ekonomik durumu yetersiz ve başarılı öğrencilere ücretsiz öğle yemeği, kitap ve kırtasiye yardımları yapılmaktadır.

KulüplerAtatürkçü Düşünce Topluluğu
Avrupa Öğrenciler Forumu
Bilgisayar Kulubü
Biyoloji Kulubü
Dağcılık Topluluğu
Doğa Ekoloji ve Su Altı Kulübü
Fenerbahçeliler Kulübü
Fotoğrafçılık
Kimya Kolu
Kültür ve Sanat Kulubü
Matematik Kulübü
Munazara Kulübü
Resim
Satranç
Tiyatro Topluluğu
Türk Halk Müziği Topluluğu
Türk Halkoyunları Topluluğu
Türk Sanat Müziği Topluluğu

Fakülteler ve BölümlerEğitim Fakültesi

Sinif Öğretmenliği (EA)
Sinif Öğretmenliği (Ikinci Öğretim) (EA)
Sosyal Bilgiler Öğretmenliği(SÖZ)


Fen Edebiyat Fakültesi
Arkeoloji(SÖZ)
Biyoloji (SAY)
Kimya (SAY)
Matematik(SAY)
Sosyoloji(EA)
Türk Dili ve Edebiyatı(EA)


Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
İktisat(EA)
İktisat (Ikinci Öğretim) (EA)
İşletme(EA)
İşletme (Ikinci Öğretim) (EA)
Maliye(EA)


Ziraat Fakültesi
Ziraat Mühendisliği(SAY)


Aydın Sağlık Yüksekokulu
Ebelik (SAY)
Hemşirelik (SAY)


Turizm Işletmeciliği ve Otelcilik YO
Konaklama Işletmeciliği (EA)
Konaklama Işletmeciliği (İkinci Öğretim) (EA)
Seyahat Işletmeciliği ve Turizm Rehberliği (EA)


Tıp Fakültesi

Veteriner Fakültesi

Basakca 08.08.11 00:31

Cevap: Adnan Menderes Üniversitesi
 
Tercihlerde adaylara bu tür tanıtımlar çok yararlı oluyor.

Bilgilendirme için teşekkürler Aşk-ı Rüya...

LaLe 08.08.11 00:44

Cevap: Adnan Menderes Üniversitesi
 
Çok teşekkürler Rüya, ellerine sağlık.

Aşk_ı Virane 08.08.11 00:48

Cevap: Adnan Menderes Üniversitesi
 
Tanıtım için teşekkürler. Çok güzel olmuş gerçekten.


WEZ Format +3. Şuan Saat: 21:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker