Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Üniversitelerimiz

Üniversitelerimiz Ülkemizdeki üniversitelere ait bilgiler, fotoğraflar


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 20.01.12, 15:14   #1
Kahraman Tazeoğlu

AFiLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Yaş: 28
Konular: 641
Mesajlar: 2,688
Ettiği Teşekkür: 5114
Aldığı Teşekkür: 13268
Rep Derecesi : AFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura about
Ruh Halim: Eglenceli
Thumbs up Mevlana Üniversitesi | Konya


MEVLANA ÜNİVERSİTESİ
2007 yılında kurulan Gevher Sultan Eğitim, Araştırma, Kültür ve Sağlık Vakfı ( GESAV)’ın Yükseköğretim Kurulu’na müracaatıyla başlayan süreç tamamlanmış ve 07.07.2009 tarihli resmi gazetede yayınlanan 5913 no’lu kanunun ek 114. Maddesiyle Mevlana Üniversitesi Türkiye’nin 42. vakıf üniversitesi olarak kurulmuştur. Kuruluş kanununda 6 fakülte, 1 yüksekokul, 1 meslek yüksekokulu ve 3 enstitü bulunmaktadır. Kurucu Vakıf Yönetim Kurulu Konya’nın önde gelen iş adamları ve sanayicilerden oluşmaktadır.


Yeni İstanbul karayolunda tramvay hattı üzerinde Rixos Hotel'in bitişiğindeki Rixos kampüsümüz 100.000 m2 alan üzerinde yaklaşık 30.000 m2 kapalı alana sahip olup öğrencilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak konforda tasarlanmıştır. Bina dışında otoparkları, spor, eğlence ve gezi alanları bulunmakla birlikte bina içindeki kapalı mekanlarda da aynı ortamlar ve imkanlar bulunmaktadır. Resmi müsabakaların yapılabileceği spor salonu, sağlık merkezi, kütüphanesi, sinema salonları, kongre merkezi, kafeteryaları, yemekhanesi, derslik ve modern alt yapı ile donatılmış laboratuarları, yürüyen merdivenleri ve geniş fuaye alanları ile konforlu bir ortamda teknolojiyi kullanarak eğitim imkanı sunmaktadır.

Akademik Birimler


Mühendislik Fakültesi:
 • Bilgisayar Mühendisliği
 • Elektrik-Elektronik Mühendisliği
 • Mekatronik Mühendisliği (İng.)
 • Bilgisayar Mühendisliği (İng.)
 • Elektrik-Elektronik Mühendisliği (İng.)

Eğitim Fakültesi:

 • İngilizce Öğretmenliği
 • Türkçe Öğretmenliği
 • İlköğretim Matematik Öğretmenliği
 • Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık
 • Okul Öncesi Öğretmenliği
 • Bilgisayar Öğretimi ve Teknolojileri Öğretmenliği

Tıp Fakültesi:
 • Tıp

Sağlık Hizmetleri Yüksekokulu (4 Yıllık):
 • Hemşirelik
 • Beslenme ve Diyetetik
 • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon


Burslar


Öğrenim Bursu: Hazırlık sınıfı dâhil olmak üzere verilecek olan burslarda, Tam Burslu: öğrenim ücretinin tamamını; %50 Burslu: öğrenim ücretinin yarısını ve %25 Burslu: öğrenim ücretinin dörtte birini kapsamakta olup, öğrenciler öğrenim ücretinin geri kalan bölümünü ödeyecektir. Öğrenim Burslu kontenjanlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burslar sadece öğrenim ücretini kapsamaktadır. Yaz öğretimi ücreti, barınma, beslenme, ulaşım, kitap vb. konular öğrenim bursu kapsamı dışındadır.

LYS Başarı Bursu: LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimiz dışında, kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 100'e girenlere 1000 TL, 101-1000 arasına girenlere 750 TL, 1001-3000 arasına girenlere 500 TL, 3001-5000 arasına girenlere 250 TL aylık LYS Başarı Bursu verilir. LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimize kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 100'e girenlere 1000 TL, 101-500 arasına girenlere 750 TL, 501-1000 arasına girenlere 500 TL, 1001-2000 arasına girenlere 250 TL aylık LYS Başarı Bursu verilir. LYS başarı bursundaki LYS başarı sıranızın tespiti için üniversitemize başvurunuz. LYS Başarı Bursu her yarıyıl 4 ay boyunca ödenir. LYS Başarı Bursunun devamı için; her yarıyıl genel not ortalamasının 4,00 üzerinden en az 3,00 olması, başarısız ve devamsızlıktan kalan dersinin bulunmaması gerekmektedir.

Akademik Başarı Bursu: Hazırlık sınıfı hariç olmak üzere, %50 burs, %25 burs veya ücretli kontenjanlarımıza kayıt yaptıran öğrencilerimize, normal eğitim-öğretim süresi boyunca bahar yarıyılı sonlarında yapılacak yılsonu genel not ortalaması değerlendirmesine göre, Mütevelli Heyetince belirlenen miktar ve koşullarda Akademik Başarı Bursu verilir.

Spor Bursu: Üniversite tercihlerinden önce Rektörlük tarafından yapılacak olan spor mülakatlarına, aktif spor hayatına devam ederek; resmi müsabakalarda Altın, Gümüş veya Bronz madalya almış ya da Lisanslı veya Milli sporcu olarak başvuranlardan başarılı bulunan adaylara üniversitemize kayıt yaptırmaları durumunda Mütevelli Heyetince belirlenen oran ve koşullarda Spor Bursu verilir.

Yurt Bursu: LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimiz dışında, kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 1.000’e girenlere yurtlar ücretsiz, 1001-3.000 arasına girenlere yurtlarda %50 indirim, 3001-5.000 arasına girenlere ise yurtlarda %25 indirim uygulanır. LYS yerleştirme sıralamasında ek puan ve ek başarı sırasıyla derece yapanlar hariç, dil puan türü ile öğrenci alan bölümlerimize kayıt yaptırdığı puan türüne göre öğrencilerden ilk 500’e girenlere yurtlar ücretsiz, 501-1000 arasına girenlere yurtlarda %50 indirim, 1001-2.000 arasına girenlere ise yurtlarda %25 indirim uygulanır.

Öğrenim bursu ve yurt bursu, öğrencimiz öğrenime devam ettiği, normal eğitim-öğretim süresini aşmadığı ve herhangi bir disiplin cezası almadığı sürece kesilmeden devam eder. Herhangi bir not başarı şartı aranmaz. Diğer burs imkânları ve tüm burslu öğrencilerimizin burslarının hangi durumlarda devam edeceği ile ilgili hükümler Mevlana Üniversitesi Burs Yönergesinde belirtilecektir.

Uluslararası Programlar

Mevlana Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Ofisi sadece kendi öğrenci, akademisyen ve idari personeli için değil, aynı zamanda ortak olduğu üniversite ve enstitülerin öğrenci, akademisyen ve idari personeli için de uluslararası tecrübeye bir eşik görevi görmektedir. Dünyanın hızla uluslararasılaşması üniversitelerin daha çok küreselleşmesini gerektirmekte. Mevlana Üniversitesi bu eğilimi bilmektedir ve yeni oluşmakta olan küresel ağlarda yerini almanın önemini kavramış durumdadır. Mevlana Üniversitesi’nin bu gerçekten haberi vardır ve oluşmakta olan küresel ağlarda yerini almanın kendisi için ne kadar önemli olduğunun da farkındadır. Özenle seçilmekte olan yabancı üniversitelerle işbirliği yapan Uluslararası İlişkiler Ofisi aracılığıyla Mevlana Üniversitesi uluslararası atmosferini geliştirmektedir ve küresel farkındalığını ve görünürlüğünü ilerletmektedir. UİO Mevlana Üniversitesi’nde sürdürülen bütün uluslararasılaşma faaliyetlerinden sorumludur. Uluslararası işbirliğini geliştirme amacıyla fakülte ve diğer ünitelerle beraber çalışır.

UIO Misyonu
Mevlana Üniversitesi’nin rekabet edebilen küresel bir üniversite olma hedefinde destek ve rehber olmak ve Mevlana Üniversitesi üyelerinin uluslararası tecrübelerini arttırarak kültürlerarası gelişim ve hoşgörüye katkıda bulunmak.

UIO Sorumlulukları
Üniversitenin misyon ve vizyonuna uygun olarak Mevlana Üniversitesi’nin uluslararasılaşma stratejisini geliştirmek ve uygulamak,

Mevlana Üniversitesi’nin bütün uluslararası faaliyetlerinin merkezi olmak,

Avrupa’da, ABD’de ve Avrupa dışında bulunan seçkin yüksek öğrenim kurumlarıyla bağlantılar kurmak ve yürütmek,
Mevlana Üniversitesi öğrencileri, akademisyenleri ve idari personelinin uluslararası tecrübelerini arttırmak.

Mevlana Üniversitesi’nin uluslararası boyutuna katkı sağlayacak program ve toplantıların düzenlenmesi.

Öğrenci-Öğretim Üyesi değişim anlaşması yapılan Üniversiteler:
 • University of Northern Iowa (ABD)
 • Lumina University (Romanya)
 • Purdue University (ABD)
 • Kafkas Üniversitesi (AZERBAYCAN)Öğrenim Ücretleri


ÜCRETLER

Mevlana Üniversitesinde eğitim-öğrenim ücrete tabidir. 2011-2012 eğitim-öğretim yılında yıllık öğrenim ücreti aşağıdaki tablodaki gibidir. Öğrenim ücretlerine KDV dâhildir. Öğretim ücretleri banka sözleşmesinde belirtilen şekilde (10) on taksit halinde tahsil edilir. Öğrenim ücretini kayıt sırasında peşin ödenmesi halinde %5 indirim uygulanmaktadır. Öğrenim ücretleri her akademik yıl için mütevelli heyeti tarafından belirlenir. Üniversiteye giriş yılını izleyen akademik yıllarda kayıtlı öğrenciler için yıllık öğrenim ücretindeki olası artışlar yıllık ÜFE ve TÜFE ortalaması oranını geçmez.

FAKÜLTESİ / MESLEK YÜKSEKOKULU

Tüm Programların Hazırlık Sınıfı 11.400,00 TL
Eğitim Fakültesi 12.084,00 TL
Mühendislik Fakültesi 13.775,00 TL
Tıp Fakültesi 18.050,00 TL

Sağlık Hizmetleri Yüksek Okulu (4 Yıllık)

Hemşirelik 7.600,00 TL
Beslenme ve Diyetetik 9.500,00 TL
Fizyoterapi ve Rehabilitasyon 11.400,00 TL
Yurtlar


Öğrencilerimizden talep edenler için Anlaşmalı yurtlarda barınma imkanı sağlanmaktadır.


2011 Aralık ayında yeni bir yurt olarak hizmete girmiştir. Üniversiteye ulaşım yürüyüş uzaklığında olup 15 dakikadır.

Adres:
Bosna Hersek Mah. Büyük Hizmet Cad.
No:30/C 42250 Selçuklu/KONYA
Tel: 0.332. 241 15 02

*Sayfadaki görseller erkek öğrenci yurduna aittir. Kız öğrenci yurdu yeni binasında hizmet verecektir.


__________________
Bütün şairler sana mı aşıktı ki,
Okuduğum her şiirde sen varsın..


Nazan Bekiroğlu
AFiLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
AFiLi'in Mesajına Teşekkür Etti
Eski 20.01.12, 15:17   #2
Kahraman Tazeoğlu

AFiLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Yaş: 28
Konular: 641
Mesajlar: 2,688
Ettiği Teşekkür: 5114
Aldığı Teşekkür: 13268
Rep Derecesi : AFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura about
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Mevlana Üniversitesi | Konya


Yemek ve Kafeterya HizmetleriÜniversitemizde kolay ulaşılabilen iki adet kafeterya, öğrenci yemekhanesi ve öğretim elemanları yemekhanesi mevcuttur. Öğrencilere Gıda güvenliği yönetim sistemi (ISO22000) standartlarına sahip üretim mutfağında zengin bir menü sunulmaktadır. Ayrıca hijyen ve sanitasyon hijyen standartları gereği belli aralıklarla, hammaddelerin laboratuar mikrobiyolojik analizleri yapılmaktadır.

Kütüphane


2010-2011 akademik yılında hizmete açılan kütüphanemiz 1250 m² lik alanda hizmet vermektedir. İhtiyaç duyulduğunda kullanılabilecek 750 m² lik bir alt kattaki alanıyla, toplamda 2000 m² lik kullanım alanı mevcuttur.

Kütüphane içerisinde :

 1. Güncel dergi ve gazetelerin takip edilip okunabildiği ayrı bir mekan
 2. Okuma salonu
 3. Toplantı salonu
 4. Grup çalışma kabinleri
 5. Bilgisayarla çalışma masaları
 6. Kitap teşhir alanı mevcuttur
Kütüphanemize gelen yayınlar kısa sürede işleme alınarak rafa açılmakta ve kullanıcıların hizmetine sunulmaktadır. Ayrıca istediği kitabı kütüphanemizde bulamayan kullanıcılar için “Kütüphanelerarası İşbirliği” (ILL) kapsamında, yayının bulunduğu herhangi bir üniversite kütüphanesinden, istenilen yayın/yayınlar temin edilebilmektedir.

Mevlana Üniversitesi Kütüphanesi ANKOS, ULAKBİM EKUAL VE KITS üyesidir

__________________
Bütün şairler sana mı aşıktı ki,
Okuduğum her şiirde sen varsın..


Nazan Bekiroğlu
AFiLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 20.01.12, 15:18   #3
Kahraman Tazeoğlu

AFiLi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2010
Yaş: 28
Konular: 641
Mesajlar: 2,688
Ettiği Teşekkür: 5114
Aldığı Teşekkür: 13268
Rep Derecesi : AFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura aboutAFiLi has a spectacular aura about
Ruh Halim: Eglenceli
Standart Cevap: Mevlana Üniversitesi | Konya


Bilgi İşlem Hizmetleri


Müdürlüğümüz, üniversitemizin mevcut ve gelecekteki bilişim yapılanmasının güven içinde ve modern bir şekilde çalışmasını sağlamak üzere oluşturulmuştur.

Üniversitemiz organizasyon yapısında ihtiyaçların belirlenmesi, biraraya getirilerek önerilmesi ve Üniversite yönetimince uygun bulunanlardan tedarikçilerin haberdar edilmesi hedeflenmektedir.

Bilgi İşlem, aynı zamanda kampüs ve organizasyonun etkin ve verimli biçimde çalışabilmesi için gerekli yazılım ve donanım projeleri ile bunların eşgüdümünü ve sinerji ortamı oluşturulmasını sağlayacak projeleri hazırlayarak Üniversite yönetimine önermektedir.

Modern, güvenli, hızlı bir bilişim için gerekli altyapıyı hazırlamak üzere projeler üretmek ve gelişmeleri takip etmek, yapısını nitelik ve nicelik olarak geliştirmek amacındadır.

Sağlık Hizmetleri
Üniversitemizde ilkyardım, hemşire, doktor, muayene ve müşahede odalarından oluşan sağlık merkezi bulunmaktadır. Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığına bağlı olarak çalışan sağlık merkezinde ilk yardım, muayene ve danışmanlık hizmetleri verilmektedir. Ayrıca Üniversitemizin kurucu vakfının sahibi olduğu Özel Mevlana Hastanesinde Mevlana Üniversitesi personel ve öğrencilerine indirim uygulanmaktadır.

Üniversiteye Ulaşım

Mevlana Üniversitesi Yeni İstanbul yolu üzerinde olup, tramvay hattının Bosna- Hersek durağındadır. Ayrıca Eski Garaj- Bosna Hersek minibüsleri ve Fuar- Bosna Hersek otobüsleriyle ulaşım mümkündür. Konya Otogarından tramvay ile ulaşım 15 dakikadır. Konya havaalanından şehir merkezine ulaşıldığı takdirde, en yakın tramvay durağından Mevlana Üniversitesine ulaşım 40 dakikadır.


Alıntıdır.
__________________
Bütün şairler sana mı aşıktı ki,
Okuduğum her şiirde sen varsın..


Nazan Bekiroğlu
AFiLi isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 04.08.14, 23:26   #4
"Her Şey Güzel Oldu"

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3756
Mesajlar: 17,075
Ettiği Teşekkür: 69076
Aldığı Teşekkür: 66530
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Mevlana Üniversitesi | Konya

Tanıtım için teşekkürler Afili...
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
konya, mevlana, Üniversitesi


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Kilistra (Gilisıra) | (Gökyurt - Meram - Konya) ReaL Türkiye'den Tarihi Yerler ve Mekanlar 23 06.05.20 02:54
Tınaztepe Mağarası (Seydişehir - Konya) ReaL Mağaralar 21 12.03.18 22:53
Eşrefoğlu Cami (Beyşehir - Konya) Mathematician Türkiye'den Tarihi Yerler ve Mekanlar 5 24.07.14 20:18
Evliya ÇELEBİ Ve Anadolu Ağızları / Hasan EREN oneyouu Türk Edebiyatı 0 27.01.09 03:51


WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.