Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Eğitim | Öğretim > Uyuşturucu Maddeler ile Mücadele

Uyuşturucu Maddeler ile Mücadele Testi kırılmadan...


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 05.12.13, 22:52   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9685
Mesajlar: 32,733
Ettiği Teşekkür: 107674
Aldığı Teşekkür: 167005
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Sakinleştirici Nedir?


Sakinleştirici Nedir?


Sakinleştiriciler merkezi sinir sistemini zayıflatan, "depresanlar" adı verilen daha geniş bir kategoriye dahil ilaçlardır. Bu grup ilaçlara aynı zamanda "sedatif-hipnotik" denir çünkü sinirleri yatıştıran (sedasyon etkisi) ve uykuya neden olan (hipnotik etki) uyuşturucu maddeler içerirler.Barbitüratlar, nonbarbitüratlar ve benzodi-azepinler, aynı zamanda yaygın bilinen uyku hapları ve sakinleştiricilerdir. Hepsine yasal olarak geçerli olan bir reçeteyle ulaşmak mümkündür. Hepsi istismar edilebilir.
Sakinleştiriciler merkezi sinir sistemini zayıflatan, "depresanlar" adı verilen daha geniş bir kategoriye dahil ilaçlardır. Bu grup ilaçlara aynı zamanda "sedatif-hipnotik" denir çünkü sinirleri yatıştıran (sedasyon etkisi) ve uykuya neden olan (hipnotik etki) uyuşturucu maddeler içerirler.

Barbitüratlar, nonbarbitüratlar ve benzodi-azepinler, aynı zamanda yaygın bilinen uyku hapları ve sakinleştiricilerdir. Hepsine yasal olarak geçerli olan bir reçeteyle ulaşmak mümkündür. Hepsi istismar edilebilir.

  • Barbitüratlar veya uyku haplarına artık çok nadiren reçete edilir. Bunların yerini artık daha güvenli olan benzodiazepinler almıştır.
  • Non-barbitürat sakinleştiriciler insanların uyumalarına yardımcı olmak için yasal olarak reçete edilirler. Non-barbitürat bir sakinleştirici olan metakualon, Amerika Birleşik Devletleri gibi bazı ülkelerde artık yasal olarak satılmıyor.
  • Benzodiazepinler anksiyeteyi hafifletmek için reçete edilir.
Sakinleştiriciler kapsül veya tablet şeklinde yapılır. Çoğunlukla ağız yoluyla alınırlar.
Alkole benzer. Küçük dozlarda, sakinleşme ve kasların gevşemesini sağlarlar. Uyuşukluk ve bellek bozukluğu da oluşabilir. Daha yüksek dozlar, geveleyerek konuşma, algıda değişme ve koordinasyon kaybına neden olur. Barbitüratların yüksek dozları uykuya neden olur.
Ağır dozlar solunum depresyonu, koma ve ölüme neden olabilir.

Aşırı dozlar koma ya da ölüme neden olabilir. Ölüm riski en yüksek olanlar barbitüratlardır. Kullanım aynı zamanda bir sersemlik haline neden olabilir ve kullanan kişinin dikkatsiz, muhakeme gücünden yoksun olmasına ve dolayısıyla evde ya da trafik kazalarında yaralanma riskinin artmasına yol açar.

Alkolle birlikte alınan sakinleştiriciler daha yüksek bir risk yaratır çünkü bir uyuşturucu maddenin etkisi bir diğerinkini katlayabilir.

Bazı sakinleştiriciler diğerlerine göre daha az mı tehlikelidir

Herhangi bir sakinleştirici kullanmak bazı riskler oluşturur. Kendi başlarına ya da alkol ya da diğer sakinleştiriciler gibi başka uyuşturucu maddelerle birlikte kullanıldıklarında tehlikeli olabilirler. Benzodiazepinlerin riski barbitüratlardan oldukça daha azdır ve çoğu zaman barbitüratların yerine tercih edilirler.

Sakinleştiriciler bağımlılığa neden olabilir mi

Evet. Tüm sakinleştiriciler bağımlılığa neden olabilir. Bu ilaçların alınan miktarı ve alınma sıklığı ne kadar çabuk tolerans ve bağımlılık gelişeceğini etkiler. Hem yasal hem de yasa dışı kullanım bağımlılığa yol açabilir.

Yoksunluk belirtileri, huzursuzluk, uykusuzluk, anksiyete ve konvülsiyonlardan ölüme kadar değişebilir. Barbiturat yoksunluğu genellikle eroin yoksunluğundan daha şiddetlidir.
Sakinleştiricilere bağımlılık için bir tedavi var mı

Yoksunluk sırasında tıbbi bakım ve kişisel ve/veya grup danışmanlığı içerebilir. Bir grup desteği tedavinin bir parçası olabilir.

Sakinleştiriciler genellikle nasıl elde edilir


Bazı insanlar yasal olarak edindikleri sakinleştiricileri kötüye kullanır. Acil servislerde rastlanan aşırı doz sakinleştirici vakalarının neredeyse yarısında yasal reçete vardır. Diğer insanlar sakinleştiricileri geçerli reçeteleri olan arkadaşlarından ya da sahte reçetelerle alır. Bu ilaçlar sokakta da satılır.

Hamileyken sakinleştirici kullanmanın riskleri nelerdir


Hamileliği sırasında sakinleştiricileri kötüye kullanan annelerden doğan bebekler, fiziksel olarak bu ilaçlara bağımlı olabilir. Doğduktan kısa bir süre sonra yoksunluk belirtileri yaşamaya başlayabilirler. Anne sakinleştirici kullanıyorsa, doğum sorunları, bebeğin sağlık durumunun kötü olması, doğum kusurları ve davranış sorunları da ortaya çıkabilir.

Hamile olan, hamile kalmayı düşünen ya da bebek emziren kadınlar, eğer mümkünse, bu ilaçları hiç kullanmamalıdır. Eğer kullanım gerekliyse, ancak bir doktor gözetimi altında kullanılmalıdır.

Barbitüratlar ve benzodiazepinlerin uygun lisans veya reçete olmadan kullanımı, bulundurulması ve dağıtılması yasaktır.

Cezalar, hapis ve para cezalarını içerir. Bazı cezalar zorunludur.

On sekiz yaş ve üzerinde olan biri, on sekiz yaş altındaki birine uyuşturucu sağlar ya da okul mülkiyetlerine yakın yerlerde dağıtım yaparsa cezalar artırılır.

Kaynak
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
Eski 06.12.13, 00:37   #2
» İsyankar Zır Deli «

Inatci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2013
Konular: 126
Mesajlar: 2,227
Ettiği Teşekkür: 7278
Aldığı Teşekkür: 12018
Rep Derecesi : Inatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevherInatci işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Meskul
Standart Cevap: Sakinleştirici Nedir?

Bu tip ilaçların en hafif dozajlısı bile bende ağır etki yapıyor,doktorlar bile şaşırıyor.Normalde sadece denge düzenleyicisiymişler falan filan ama bende aynen yarattığı etki
Alıntı:
Daha yüksek dozlar, geveleyerek konuşma, algıda değişme ve koordinasyon kaybına neden olur. Barbitüratların yüksek dozları uykuya neden olur.
Kısacası Migrene devam

Paylaşım için teşekkürler Canan sayende çok güzel şeyler öğrenip bilgileniyoruz
__________________
Inatci isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Inatci'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.13, 00:40   #3
Müdavim

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 11,655
Ettiği Teşekkür: 79560
Aldığı Teşekkür: 76275
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Sakinleştirici Nedir?

Ne gerek var böyle kimyasal ve yapay maddelere?
Sakinleşmek mi istiyorsunuz? İçinizden sayın yüze kadar ve derin derin nefes alın. Ama nefesi diyaframdan alacaksınız. Aldığınız derin nefesleri vermeyi unutmayın. Eğer ki unutursanız en fazla ölürsünüz.

Bunlar da işe yaramıyorsa, bir kaç bardak çanak kırın. Kıra kıra bir şey kalmamışsa gidin kafanızı duvara vurun. Şıp diye sakinleşirsiniz.
__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve atık olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.13, 01:35   #4
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 780
Mesajlar: 14,307
Ettiği Teşekkür: 139386
Aldığı Teşekkür: 49191
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sakinleştirici Nedir?

Alıntı:
On sekiz yaş ve üzerinde olan biri, on sekiz yaş altındaki birine uyuşturucu sağlar ya da okul mülkiyetlerine yakın yerlerde dağıtım yaparsa cezalar artırılır.
Eski resimler zaman zaman gözlerimin önünden hep geciyor.
Gurbet ellere gittigimde 9 yaslarindaydim.
Türkiyede Sopar olarak 7 yasindan beri Sigara icmeye alistigimda, 9 yasinda buralara geldigimde, cevrem sigara icmiyor diye, sigarayida birakmistim.

7 Yasinda sigara icebilmekte yani bir Marifet olsa.
Ilk dört senesini, tek Türk olarak okulda gecirdigimde, daha sonralari daha büyük okula gitmeye mecbur kalmistim.

Burada Vatandaslar bulunmasinla, tabiki önder olarak sectiklerimizde vardi.
Taaa´ki su Uyusturucu, isleri karistirana kadar!.

Burada O Tarihlerde gelen Nur Topu gibi Gencler, zamanla Nurlugu kacmis, Toplugu kalmisti!.

O zamanin Cocuklari, birkaci buralarda, birkacida Istanbulda son nefesini Genc yaslarda verdiler.

Bu Uyusturucular, Cocuklari Ruhsen ve Fiziksel kemirmis, hic sonu heveslendirmeyecek sekilde hayatlarindan olmuslardi.

Nedenmi simdi, bunlari anlatmak istemeye kalktim?.

Belkide nedeni, Satirlarin icinde sakli olabilir.

2012 Senesinin basinda, Iki senelige gönüllü Okulda ders vermeme sebep olan davalardan sanirsam.

Burada Cocuklarin Aldatilipta, cesitli Renklerde Okullarda dagitilan Amphitaminlerden olacak belkide.

Baslangicta bunlar Cocuklarin Harcliklarina göre dagitilmis olsada, Bagimlilik yapmaya basladiginda, hem Fiyati cikmakta, bunlari elde edebilmek icinde Cocuklardan Ahlaksizliklar bile istenmekte olmakla, Cocuklari yakmaktalar.

Burada Herkesin gözlerinin acilmasini isterim, Okulbahcelerinin yakinlarinda, ister Araba icinde veya Kösebaslarinda duranlar oldugunda, bilinki O Okulda birseyler dönüyor.

Cogunlukla Mallari üzerindede tasimiyorlar, Pazarliklarini yaptiklarinda, sakladigi yerden, Mali aliciya iade ediyorlar.

Kendi Cevremde Frankfurt Belediye Baskanin Politisini degistirmekle, Cevreye dagilan Cetelerden birisinle 91 senesinde bir birimize girismistik.

Bad Homburgta, Istanbuldan gelen Babalarinla, (Patronlarini Baba olarak adlandiriyorlar) Adeta bir savas acilmisti.

Saat sabahin 4 siralari, Vuracaklar diye söylentiler kulagima geldiginde, suyun hic kaynamasini beklemeyip, bunlarin Babasinla görüstüm.

Köpekleri Sokagi kollarken, arabama oturan Babalari, gözümü korkutmaya calismisti.

Bunun böyle olmayacaginin farkina vardigimda, yanliz konusabilirmiyiz diye soru sordum, nede olsa Arabada sadece ikimiz oturuyorduk.

Rizasini aldigimda, Arabayi calistirip, gaza bastim, Köpekler bir oraya bir buraya kacismaya basladilar.

Bunlari cignemis olsaydim bile Gam yemezdim!.

Babalarinin bilmedigi, Kendimde Silah Spor Kulübüne Aidatligimla, Silah sahibiydim.

Konusmamiz bittikten sonra Köpeklerine Emirler belirlenmisti.
Daha sonralari, bunlarin Frankfurt/Havaalani arasi Lesleri bulundu!.

Frankfurta ayak basmak isterken, burada yolda kaldilar!.

Üzülüyorummu bunlarin ölülerine?.
Bir Gram bile degil!.

Bunlarin Yaktigi Cocuklari düsündükce, Bunlari Kilinctan geciresim geliyor!.

Kusura bakmayin, belkide Konuyu dagitmis olabilirim.

Sadece Amphitaminlerle baslayabilecek Bagimliliklar nelere sürükleyebilcegini anlatmak istedim.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
12 Üyemiz Insanlikarayan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.13, 01:52   #5
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 9685
Mesajlar: 32,733
Ettiği Teşekkür: 107674
Aldığı Teşekkür: 167005
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sakinleştirici Nedir?

Masal gibi sanki anlattıkların İnsanlık. Onların ağına düşen zavallı çocuklara yazık.

Almanya'da sen çok yararlı aktivitelerde bulunmuşsun; bazı bazı anlattıklarından vardım bu sonuca.
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.13, 01:54   #6
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 36
Konular: 1664
Mesajlar: 8,061
Ettiği Teşekkür: 27887
Aldığı Teşekkür: 35363
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sakinleştirici Nedir?

Bir sakinleştirici yüzünden felç olmaktan zor kurtulmuştum.. (Alkol ile almıştım..)
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
13 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.13, 10:20   #7
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 5,810
Ettiği Teşekkür: 17659
Aldığı Teşekkür: 28960
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Sakinleştirici Nedir?

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi SerseriGezgin Mesajı göster
Bir sakinleştirici yüzünden felç olmaktan zor kurtulmuştum.. (Alkol ile almıştım..)

Böyle yapana haketmiş gitmiş derler

Şaka bir yanada hiçmi canınınız kıymeti yok
__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..
”


Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.13, 13:23   #8
Cehennem Yolcusu

Heliosaga - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 36
Konular: 1664
Mesajlar: 8,061
Ettiği Teşekkür: 27887
Aldığı Teşekkür: 35363
Rep Derecesi : Heliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardırHeliosaga şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Sakinleştirici Nedir?

Bilerek almadım bilmeyerek almıştım kendi dairemde kaldığım zamanlardan biriydi eve alkollü gelmiştim o dalgınlıkla ilacı aldım (xanax) ve yattım.. Gecenin 3-4 gibi uyandım soğuk terler döküyordum yerimden kalkamadım bacaklarım tutmuyordu başımda çok fena dönüyordu üstelik.. durumu çakınca sürüne sürüne telefona gittim arkadaşımı çağırdım...

Arkadaşım geldiğinde apartman kapıcısını uyandırdı kapıyı açmışlar beni banyoda bulmuşlar.. Hastanede gözlerimi açtığımda doktor karaciğerimin çok güçlü olduğunu ve şanslı olduğumu söylüyordu yoksa felç geçirmem içten bile değilmiş.. ondan sonra ilaç kullanmayı bıraktım zaten ne olur ne olmaz..
__________________
We have grown, but there is still much to be done. Many live in the darkness that must be shown the way. For it is the dawning of a new day.
Heliosaga isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
11 Üyemiz Heliosaga'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.13, 14:04   #9
« Gün Batımı »

Cansuyu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2013
Konular: 1857
Mesajlar: 5,810
Ettiği Teşekkür: 17659
Aldığı Teşekkür: 28960
Rep Derecesi : Cansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardırCansuyu şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Neseli
Standart Cevap: Sakinleştirici Nedir?

Sağlıklıkken insan hiçbir organının kıymetini bilmiyor. Nezamanki onu kaybederiz ozaman anlarız. Ama ozamanda iş işten geçmiş oluyor.

Büyük geçmiş olsun. Karaciğer kurtarmış sizi
__________________
“Gittin mi büyük gideceksin!
Ayrılık bile gurur duyacak seninle..
”


Cansuyu isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Cansuyu'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 06.12.13, 14:54   #10
...Az İnsan Çok Huzur...

Lion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2012
Konular: 670
Mesajlar: 5,277
Ettiği Teşekkür: 11391
Aldığı Teşekkür: 22403
Rep Derecesi : Lion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyorLion karizması günden güne artıyor
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Sakinleştirici Nedir?

Sakinleşmeniz icab ettiğinde çay demleyin. Bende işe yarıyor.
(Çay muhabbetin iksiri, benim de resmi içeceğimdir. )
Lion isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz Lion'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
neden, nedir, olan, sakinleştirici, sakinleştiriciler


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Essay Nedir? Nasıl Yazılır? OkyanusunKalbi Üniversitelerimiz 3 14.12.16 14:38
Hukuk Devleti Nedir? Hukuk Nedir? Kanun Nedir? Mustafa Akten Mustafa Akten 4 13.10.14 20:29
Knight Online Nedir ? Outlaws Oyun Dünyası 14 03.07.12 01:03
Konuşma Dili ve Yazı Dili : Dil, Lehçe, Şive, Ağız Nedir? OkyanusunKalbi Türkçe'miz 1 30.07.10 20:44


WEZ Format +3. Şuan Saat: 16:29.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.