Forum Gerçek

Forum Gerçek (http://www.forumgercek.com/)
-   Vitrindeki Kitaplar (http://www.forumgercek.com/vitrindeki-kitaplar/)
-   -   Trendeki Kız | Paula Hawkins (http://www.forumgercek.com/vitrindeki-kitaplar/117248-trendeki-kiz-paula-hawkins.html)

Redwine 30.04.15 19:30

Trendeki Kız | Paula Hawkins
 
Trendeki Kız | Paula Hawkins


Paula Hawkins çok iyi bir yazar fakat nedense kitapları Türkçeye pek çevrilmedi. Trendeki Kız romanı onun Türk okuyucuları ile buluşturan ilk kitap ve kitap aslında Paula Hawkins için de bir ilk. Trendeki Kız kitabı Paula Hawkins’in yazdığı ilk gerilim polisiye türündeki romanı. Gerçek anlamda patlamayı da bu kitap sayesinde yaptı.


Romanda Rachel adındaki karakterin yaşadıkları anlatılıyor. Rachel eşi tarafından aldatılmış ve bu yüzden alkolik olan işsiz bir kadındır. Yaşadığı bunalım ve alkol nedeni ile hafızasında sürekli gitgeller yaşıyor ve her gün aynı tren ile yolculuk yapıyor. Bu yolculuklar sırasında sürekli trenin penceresinden aynı mutlu çifti görüyor ve onların hayatı ile kendisinin terk edilmese yaşayacağı hayatı karşılaştırıyor.

Daha sonra demiryolunun yakınında bir kadın öldürülüyor ve hikaye de tam burada başlar. Rachel, boşandığı eşinin yakınında oturan bir kadının öldürülmesi ile işin içine dahil olur.

Polisiye gerilim romanları sevenler için Paula Hawkins’in Trendeki Kız romanı mükemmel bir tercih. Başları detaylar nedeni ile biraz sıkıcı olsa da daha sonra elden bırakılması zor bir maceraya dönüşüyor."Büyüleyici, sürükleyici, üst seviye bir gerilim. Mutlaka okuyun!"

-S.J. Watson-

"Hem karakter yaratımı hem olay örgüsü muhteşem, harika bir kitap! Yeni neslin Alfred Hitchcock'u."
-Terry Hayes-


"Zeki, gerilim dolu ve baştan aşağıya sürükleyici bir roman."
-Lisa Gardner-

"Aklınızı başınızdan alacak, zekice yazılmış bu psikolojik-gerilim romanı hem muhteşem hem de tren enkazı kadar korkunç!"
-Publishers Weekly-

"Nefesleri kesen bir ilk roman. En dikkatli okurlar bile, Hawkins olayları teker teker açığa çıkarıp, aşkın ve takıntının şiddetle olan kaçınılmaz bağını ortaya koyarken şaşırmaktan kendilerini alamayacaklar."
-Kirkus-


"Trendeki Kız, her şeyi anladığınızı düşündüğünüz an sizi farklı bir sürprizle karşılıyor."
-Entertainment Weekly-

Dilem 30.04.15 23:32

Cevap: Trendeki Kız | Paula Hawkins
 
Okunabilcek güzel bir kurguya benziyor..
Alacağım kitaplar listesine ekledim.. Elimdekileri bitirince bu kitabıda küçük kütüphaneme eklemek istiyorum... Teşekkürler :minerva:

Canan 30.04.15 23:42

Cevap: Trendeki Kız | Paula Hawkins
 
Tanıtım için teşekkürler Redwine.


WEZ Format +3. Şuan Saat: 00:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker