Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Müzik > Grup ve Müzik Adamlarının Biyografileri > Yabancı Grup ve Müzik Adamları


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 11.08.11, 23:41   #1
Yönetici

Basakca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Aug 2009
Konular: 2209
Mesajlar: 13,397
Ettiği Teşekkür: 85351
Aldığı Teşekkür: 82865
Rep Derecesi : Basakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardırBasakca şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Müzik Tarihinin En Büyük 10 Bestecisi

Müzik Tarihinin En Büyük 10 Bestecisi


Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)Bach, 1685 yılında Eisenach Almanya'da doğdu. Kendini müzisyen bir ailenin içinde bulan Sebastian ister istemez müziğe ilgi duymaya başladı. Çok küçük yaşta annesini kaybeden Bach 9 yaşında da babasının ölümüyle sarsıldı. Anne ve babasının ölümünün ardından Ohrdruf’ta çalgıcılık yapan ağabeyi ile yaşamaya başladı. Bütün vaktini ağabeyinin org'u ile geçiren Bach bu dönemde kendini oldukça geliştirdi. İyice müziğe merak saran Bach gençliği ve okul hayatı boyunca Alman müzisyenleri araştırdı. 1703 yılında Latin Okulunu bitirdi ve Bach ailesinde okulunu bitirebilen ilk o oldu. Bach hayatı boyunca 1000'in üzerinde beste yaptı. Ancak Günümüze ulaşan eserleri ikinci evliliğinden olan Carl Phillip Emanuel’in arşivine aldıklarıyla sınırlı kaldı.
Ludvig van Beethoven
(1770 - 1827)


Beethoven, 1770 yılında Almanya'da (Bonn) doğdu. Alkole karşı olan zaafıyla bilinen Beethoven’in babası Johann da saray müzisyeniydi. İlk piyano derslerini henüz dört yaşındayken babasından aldı.

Beethoven 1789 yılında işitme problemleri yaşamaya başladı. Bu olaydan sonra 21 yıl kimseyle iletişim kurmadı. 21 yıl sonra Beethoven yazarak insanlarla iletişim kurmaya başladı. Beethoven bu sürede derin acılar çekti.

Beethoven'ı tarihe geçiren senfonileri ise neredeyse tamamen sağır olduğu dönemlerde yapılmış bestelerdir.
Wolfang Amedeus Mozart
(1756 - 1791)


1756'da Avusturya'da doğdu. Babası Leopold Mozart, besteler ve keman için bir metod yazan bir müzisyendi. Oğlu Wolfgang üç yaşına geldiği zaman kendisinden beş yaş büyük olan kız kardeşi Maria Anna'nın çaldığı klavsen parçalarını belleğine yerleştirip kendi kendine çalmaya başlayınca ondaki mucizevî özellik fark etti.


Mozart 'mutlak kulak' yeteneği denilen, duyulan bir notayı bir referans almadan, başka bir notayla karşılaştırmadan tanıyabilme yeteneğine sahipti.

14 yaşında iken, ilk opera eseri "Lucia Silla" Milano'da çalındığı zaman Mozart kendini opera sahnelerine de, üstelik operanın vatanı İtalya'da, kabul ettirmiş bulunuyordu. Papa tarafından kabul edilerek ona, o güne kadar sadece büyük ustalara layık görülen "Altın Mahmuz" nişanı ve şövalyelik beratı verildi. Yaşamı boyunca sonu gelmeyen para sıkıntısı çekti. Mozart, 36 yaşını doldurmadan Viyana’da öldü. Cenazesi son derece mütevazı bir biçimde kaldırıldı. Mezarının nerede olduğu ise bilinmemektedir.
Franz Schubert
(1797 - 1828)


Avusturyalı bestecinin yaklaşık 600'ün üzerinde şarkısı, 9 senfonisi (‘Bitmemiş Senfoni’nin de içlerinde bulunduğu), opera eserleri, çok sayıda oda müziği ve piyano parçaları bulunmaktadır.


Parasal olarak sürekli ailesine ve arkadaşlarına bağımlı kalmıştır. Schubert'in yapıtları ancak ölümümden sonra ün kazanmıştır. Schubert’in “Bitmemiş Senfoni”si yanı sıra beş adet de “Bitmemiş Sonat”ı vardır. Melodik ve harmonik çatıları tamamlanmış olmalarına karşın bu beş sonat da tam olarak bitirilmemiştir. Bunun da nedeni bilinmemektedir.
Claude Debussy
(1862 - 1918)


Piyano besteleri tarihi boyunca, gelmiş en önemli bestecilerden olan Claude Achille Debussy, Empresyonistlerin ve Sembolistlerin ideallerini ve amaçlarını müzik alanına taşımıştı. Kendinden önce gelen besteciler tarafından oluşturulan klavye kurallarını reddetmiş, yeni teknikler ve ses efektleri geliştirmişti. Debussy’nin ortaya koyduğu bu yeni bestecilik anlayışı, 20’nci y.y. müziğini de derinden etkilemişti.


Müziğinin genel çerçevesiyle ilgili ve döneminde sıra dışı olan özellikleri ayırt etmek kolaydır. Bu özellikler içerisinde en belirgini, armoninin kullanılış biçimidir. 19’uncu y.y’ın standart bestecilik teknikleri göz önüne alındığında, bu tekniklerin tamamında, yeni bir çığır açtığı söylenebilir. Kendi iç dünyasını ifade etmekten başka bir şey düşünmeyen Debussy için, kurallar hiçbir anlam ifade etmiyorlardı.Chopin’den sonra gelen besteci ve piyanistler içinde, çalgıya en çok katkıda bulunan oydu; yeni pedallama teknikleri, yeni sonoriteler ve anlayışlar getirmişti.
Igor Stravinsky
(1822 - 1971)


Tam adı Igor Fyodoroviç Stravinski olan Rus asıllı besteci Stravinsky, 17 Haziran 1882'de, Rusya'da dünyaya geldi. Müziğe yatkınlığına karşın, ailesinin müziği meslek seçmesine izin vermemesi üzerine ceza hukuku ve hukuk felsefesi öğrenimi için Petersburg Üniversitesine’ne gönderildi. Üniversitede Rimski-Korsakof ile tanıştı. Ertesi yıl Rimski-Korsakof’tan özel ders almaya başladı ve üç yıl kadar (1903-06) ders almayı sürdürdü.


Rimski-Korsakof’la sürekli tartıştığı kompozisyonları, gene onun aracılığıyla Petersburg’da özel ya da halka açık konserlerde seslendirildi. Mi-bemol majör Senfoni’nin (1905-07) yanı sıra, Rimski-Korsakof’un kızına düğün armağanı olarak yazdığı “Feyervek” de (1908; Havai Fişekler) bu tür konserlerde çalındı. Bu son yapıt seslendirilmeden hemen önce ölen ustasının anısına yazdığı cenaze ağıtı (1908) ise Petersburg’da çalındı, ama müziği günümüze ulaşmadı.

Stravinsky, 20. yüzyıl müziğine büyük katkıda bulunmuş, kendine özgü eleştirel tutumu özellikle ölçü, tempo ve ses gürlükleri açısından önemli sonuçlar doğurmuştur. Bileşik ölçülü asimetrik kalıpları araştırmış, müzik cümlelerinde kullandığı figür ve motifleri uzatarak ya da çıkararak simetrik cümleleme geleneğini yıkmıştır.
Johannes Brahms
(1833 - 1897)


Babası Hamburg’ta kontrbasçı olan Brahms’da küçüklüğünde dans yerlerinde çalmıştı. Oradan, büyük kemancı Joseph Joachim vasıtasıyla Robert Schumann’ın muhitine girdi. Brahms’ta müziğe yeni imkanlar açacak bir kudret sezen Schumann, bu başlık altında yazdığı bir makale ile onu dünyaya tanıttı.


Coşkun delikanlı Brahms olgunlaşarak formlara bağlı bir klasikçi oldu. Haydn ve Handel’den daha gerilere giderek Bach ve onun manevi atalarıyla ilgilendi, böylece bu seviyeye yükseldi.
Guiseppe Verdi
(1813 - 1 901)


1813 yılında Parma'da dünyaya geldi. Roncole’nin kilise orgcusundan ilk müzik derslerini aldı. Kasabanın Filarmoni Derneği’nin başkanı, yetenekli Verdi’ye Latince ve müzik dersleri verilmesini sağladı.1839’da ilk operası “Ormerto”yu tamamladı. Pers İmparatoru Nabucco’nun librettosunu halk üslubu ile hareketli bir melodi ile besteledi. Bu opera büyük bir başarı kazandı.

Ünü İtalya sınırlarının dışına yayıldı. 1851’den sonra bestecilik yaşamında yeni bir dönem başladı. Halkın en çok sevdiği Rigoletta, La Traviata, İl Travatore adlı üç önemli operasıyla olgunluk devresine girdi. Besteci 77 yaşında son operası Falstaff’ı yazdı. Bu son operasında müziği sahnelere ayırma yöntemini getirdi.
Ünlü sanatçı Verdi 88 yaşında hayatını kaybetti.
Richard Wagner
(1813 - 1883)Çocukluğu ve gençliği huzursuz geçen genç Liepzig’li Wagner, Thomas Kantoru Theodor Weinlig’den müzik kurallarını öğrenmek suretiyle sanatkârlığını disiplinli bir eğitime tabi tuttu.

Magdeburg, Köningsberg ve Riga tiyatrolarında orkestra şefi oldu. Dresden’de krallık orkestrası şefliğini yaptı. 1827’den sonra Leipzig’de felsefe derslerine devam etti ve ilk yapıtlarını burada verdi. Bu yapıtları arasında bir fantezi, bir Polonez, iki piyano sonatı, bir senfoni, Goethe’nin “Faust”u için müzik, tiyatro için bitiremediği “Düğünler” ile “Die Feen” operası sayılabilir. Wagner, 1829’da Leipzig’de, Beethoven’in “Fidelio”sunu seyredince müziğe karşı ilgisi artmıştı. Ölüm Wagner’i, 13 Şubat 1883’de kalp krizi biçiminde, bir felsefe incelemesi üzerinde çalıştığı sırada yakaladı.
Bela Bartok
(1881 - 1945)


Macar besteci, piyanist ve müzikolog Bela Bartok 1881 yılında doğdu. Halk müziğinden uyarladığı besteleriyle, Macar ruhunu canlandırdı. Aynı zamanda Doğu Avrupa ve Kuzey Afrika Folklorunu incelemiş ve halk müziği derlemeleri yaptı.


1936'da Ankara Halkevi'nin davetlisi olarak Türkiye'ye geldi ve halk müziği derlemeleri konusunda konferanslar verdi. Daha sonra Ahmet Adnan Saygun'la birlikte, Adana yöresindeki göçebelerin müziklerini dinleyip kaydetti. Türkiye'de kaldığı süre içinde, Ankara Devlet Konservatuvarı'nda Türk halk müziği arşivi oluşturulması için çalışmalar yaptı.
__________________
"Ey egosu boyundan büyük insan..
Bir gün ölüp toprak olacaksın. Bir tohum filizlenecek ot olacaksın, bir öküz seni yiyecek ve sıçtığı bok olacaksın.. Yani hep aynı kalacaksın."

Basakca isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
16 Üyemiz Basakca'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.08.11, 02:56   #2
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2490
Mesajlar: 21,871
Ettiği Teşekkür: 88810
Aldığı Teşekkür: 128168
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Müzik Tarihinin En Büyük 10 Bestecisi

Hepsi birbirinden ünlü, hepsi birbirinden iyi. Klasik müzik dinlemeyi sevsem de, cok fazlasi bayiyor beni.

Guiseppe Verdi'nin fotografi cok karizma olmus


Ellerine saglik basakca.

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.08.11, 03:26   #3
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 6015
Mesajlar: 25,877
Ettiği Teşekkür: 100820
Aldığı Teşekkür: 141721
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Müzik Tarihinin En Büyük 10 Bestecisi

Klasik müziği severim ama bazılarını. 5.6 tane de CD m var. Müzik öğretmenim sevdirmişti zorla Dinlemedik mi teneffüse çıkartmıyordu çünkü. Derken seviş o seviş
Konu çok güzel. Mümkün olsaydı da her müzisyeni okurken, onun tanınmış müziklerini dinleyebilseydik Biraz karışık yazdım ama olsun
Teşekkürler Başakça'cığımm...
__________________


Canan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 12.08.11, 08:32   #4
...:: HüsoMeL::...

DarkAngeL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Sep 2009
Yaş: 34
Konular: 1381
Mesajlar: 4,045
Ettiği Teşekkür: 19980
Aldığı Teşekkür: 19639
Rep Derecesi : DarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevherDarkAngeL işlenmemiş cevher
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Müzik Tarihinin En Büyük 10 Bestecisi

Beethoven'ın hayatını okumuştum çocukken
Gazete ek olarak vermişti sanırım.
Çok darmadağın olmuş işitme probleminden sonra.
Ama buna buna rağmen unutulmaz eserler yapmış olması gerçekten muhteşem bir şey..


Ellerine sağlık Başakça'm..
__________________
DarkAngeL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
7 Üyemiz DarkAngeL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 01.02.12, 22:16   #5
Cehennem Yolcusu

SerseriGezgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Yaş: 33
Konular: 1474
Mesajlar: 7,535
Ettiği Teşekkür: 29741
Aldığı Teşekkür: 33104
Rep Derecesi : SerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardırSerseriGezgin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Ruhsuz
Standart Cevap: Müzik Tarihinin En Büyük 10 Bestecisi

Klasik müzik sevilmezmi... depresyona girmiş ruhumun en büyük cesaretçisidir klasik müzik..dinleyene gerçekten güçlü duygular katar..

Hele Amadeus Mozart..


------

Bana klasik müziği sevdiren aynı zamanda bir müzik öğretmeni olan Halam'a burdan saygılar^^

Tabi metal dinlememinde etkisi var ve her metal müzik dinleyen karakter klasik müziği asla yadırgamaz tam tersi sever..benimser.. dinledikçe dinler.. dinleyenlerde neden dinliyon lan o absürd müziği demez..
__________________Geçen zamanın cevapları, bugünün sorularına ışık vermiyor, geleceği de belirsiz kılıyor.

SerseriGezgin Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz SerseriGezgin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.12, 13:19   #6
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2631
Mesajlar: 30,765
Ettiği Teşekkür: 166131
Aldığı Teşekkür: 181404
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Müzik Tarihinin En Büyük 10 Bestecisi

Klasik müzik sevmem diyenler bile, farkında olmadan bir çok kez dinliyorlar ama çoğunun haberi bile olmuyor...

Filmlerin fon müziklerinde klasik müzikler kullanılır.. Yer yer herkesin hoşuna gider... (Bizim ressam konularında da farkında olmadan dinliyoruz )

* * *

Güzel konu olmuş, ellerine sağlık, teşekkürler Başakça...

__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 03.02.12, 13:59   #7
Yeni Üye

_meLodiK_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2012
Yaş: 22
Konular: 5
Mesajlar: 29
Ettiği Teşekkür: 145
Aldığı Teşekkür: 126
Rep Derecesi : _meLodiK_ Karimasını arttırmak için doğru yerde_meLodiK_ Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Müzik Tarihinin En Büyük 10 Bestecisi

müzik benim herşeyim
konu için teşekkürler
__________________
_meLodiK_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz _meLodiK_'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 14.01.14, 21:25   #8
İzindeyiz ATAM

Redwine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2013
Konular: 3697
Mesajlar: 17,974
Ettiği Teşekkür: 73129
Aldığı Teşekkür: 67386
Rep Derecesi : Redwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardırRedwine şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Cap Canli
Standart Cevap: Müzik Tarihinin En Büyük 10 Bestecisi

Bu besteciler arasında Johann Strauss (vals kralı ) olmalıydı...

Paylaşım için teşekkürler
__________________
Redwine isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Redwine'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.01.14, 09:46   #9
...> Ata'm İzindeyiz <...

Türkü - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Oct 2011
Konular: 16
Mesajlar: 3,220
Ettiği Teşekkür: 31204
Aldığı Teşekkür: 18909
Rep Derecesi : Türkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmedeTürkü muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Keyifli
Standart Cevap: Müzik Tarihinin En Büyük 10 Bestecisi

Yıllara meydan okuyan bestelere imza atarak bir birçok kişinin takdirini kazanan isimlerin, hayatlarından kesitler sunduğun için teşekkürler Başakça.
__________________
Türkü isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Türkü'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 09.07.14, 00:50   #10
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2631
Mesajlar: 30,765
Ettiği Teşekkür: 166131
Aldığı Teşekkür: 181404
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Müzik Tarihinin En Büyük 10 Bestecisi

Alıntı:
Beethoven, 1770 yılında Almanya'da (Bonn) doğdu. Alkole karşı olan zaafıyla bilinen Beethoven’in babası Johann da saray müzisyeniydi. İlk piyano derslerini henüz dört yaşındayken babasından aldı.

Beethoven 1789 yılında işitme problemleri yaşamaya başladı. Bu olaydan sonra 21 yıl kimseyle iletişim kurmadı. 21 yıl sonra Beethoven yazarak insanlarla iletişim kurmaya başladı. Beethoven bu sürede derin acılar çekti.

Beethoven'ı tarihe geçiren senfonileri ise neredeyse tamamen sağır olduğu dönemlerde yapılmış bestelerdir.


Beethoven'un hayatı da oldukça ilginçmiş.

Belki de bu durumu nedeniyle bu kadar başarılı oldu.__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
büyük, tarihinin


Konuyu Toplam 2 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 2 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Son Çıkan Albümler & Müzik Haberleri Smyrna Müzik Haberleri 103 10.03.18 22:47
Atatürk ve Spor - Atatürk'ün İlgilendiği Spor Dalları Kartal Atatürk Kimdir? 13 16.06.16 14:12
Atatürk Hakkında Dünya Basınının Yazdıkları Kartal Atatürk Kimdir? 4 29.01.15 15:12
Kusursuz Müzik Sistemi İçin Bilinmesi Gerekenler Kartal Modifiye Araçlar 0 31.01.09 03:52
Sümer de müzik oneyouu Müzik Kültürü ve Tarihi 0 26.01.09 05:44


WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2018 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.