Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Bir Yudum İnsan > Sosyal Bilimler > Yaşamıyla İz Bırakanlar


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 24.07.11, 13:09   #1
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,432
Ettiği Teşekkür: 87865
Aldığı Teşekkür: 126292
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Şeker Hoca; Bu kadar duyarsızlıkta ne namaz kabul olur ne oruç

Şeker Hoca adıyla tanınan Malatya Şeker Camii İmamı Celal Tilgen, geçen hafta 13 şehit haberini aldığı gün, Berat Kandili için toplanmış cemaate, “37 yıldır bir insan öldürenin bütün insanlığı öldürmüş olacağını anlatamamışım” deyip istifa etti. Cemaat, kendisini geri döndürmeye çalışsa da hoca artık ‘emekli bir din görevlisi’ olduğunu söylüyor. Şeker Hoca’yı Malatya’ya 120 kilometre uzaklıktaki Gemici Köyü’nde bulduk, Karakaya baraj gölünün kenarındaki 80 dönümlük arazisinde kayısı ağaçlarının gölgesinde konuştuk


Ülkenin bölünmez bütünlüğü en büyük ibadet. Peygamberimiz buyuruyor ki; “Bir insan öldüren, bütün insanlığı öldürmüş gibidir”. O şehitlerin ailelerinin, eşlerinin yerine koyacaksın kendini. Bunu yapmadıktan sonra Allah’ın eğilmemize, kalkmamıza, aç kalmamıza, Hacca gidip gelmemize ihtiyacı yok. Bu ülkedeki 124 bin din görevlisi, yüz binlerce öğretmen... Çanakkale’yi, Kurtuluş Savaşı’nı anlattık mı bu gençlere? Türk bayrağının sadece yapay çizgilerle değil, Kürt’ün, Türk’ün, Laz’ın, Abhaz’ın kanına ayın yansımasıyla oluştuğunu anlattık mı?

Sanatçının, doktorun, imamın Kürdü, Türkü olmaz. Bu da bir fitnedir. Her Kürtçe bilen bölücü mü? Devlet Kürtçe kanal kurmuş. O söylenen şarkının içinde bölücülük, ayrımcılık varsa hepimiz protesto edelim. Ama siz bunu protesto ederseniz, öbürü de kalkar Türkçe söyleyeni protesto eder. Fitne de, ayrımcılık da, bölücülük de bundan çıkar.

Diyaneti protesto fitnedir

Bunu yapanlar kim? Bunlar ot gibi yerden bitmiyor, gökten de yağmur gibi yağmıyor. Dağdaki de, öbürü de bizim insanımız. Kimse gönül rızasıyla oralara çıkmıyor. Kandırılıyor, götürülüyor. Peygamber buyuruyor ki, “Herkes çobandır, herkes sürüsünden mesûldür”. Hangi görevde olursa olsun. Hz. Ömer de diyor ki; “Dicle kenarında bir kurt bir kuzuyu kapsa ilahi adalet Ömer’den sorar.” Bu kadar mesûliyeti olan bir kişi, başın sağ olsun, vatan sağ olsun, millet sağ olsun! Sağ olsun da önce tedbiri al, takdiri Allah’a bırak. Tedbirsizlik var, bananecilik var, çoluğuna çocuğuna sahip çıkmamak var. Şahsen ben kendimi sorumlu hissettim.

Böl, parçala, yut. Dış güçlerin işi bu. Yoksa kimin kimden farkı var? Çözüm; kendi içimizde. Bir araya gelinecek, herkes üzerine düşeni yapacak. Herkes, benim dediğim olsun demeyecek. Ama makam, mevki, fitne, fesattan, olan gençlere oluyor. “BDP’nin devletin imamlarının arkasında saf tutmayın çağrısı”na gelince; o da bir fitne, bir fesat. Devletin imamı eğer ideolojik din görevi yapmıyorsa, eğer başka şeyler karıştırmıyorsa... Onun hocası benim hocam, öbürünün öğretmeni benim öğretmenim, öbürünün bakanı benim bakanım... Öyle olur mu? Zamanında yanlışlar yapılmış olabilir, ama şu anda Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi istediği yerde, istediği makama geliyor. Milletvekili, bakan, cumhurbaşkanı olabiliyor.

Dinin genleriyle oynuyorlar

Kürtçe hutbe, Kürtçe vaaz... Türkçe bilmeyen mi var? Bilmiyorsa Kürtçe okunsun, mahsuru yok. Ama bu, yüzlerce senedir olmadı da niye bugün oluyor? Dinin genleriyle oynadık zaten. Bugün uygulanan din gerçek İslam dini değil. Dinde iki sınıf insan var: İnanan ve inanmayan. Müslüman, gayrimüslüm, Türk, Kürt, Alevi, Laz, şucu, bucu yok. Altı yıldır Malatya’nın tüm beldelerini, köylerini, nahiyelerini, mezralarını ekipler kurarak gezdik. Ve böyle ayrımcılıkları Malatya’da en az indirdik. Demek ki anlatılınca oluyormuş. Malatya’da misyonerlik de çok. Onlara da saygı duyduk, beraber istişare ettik. Şahsen yaptıklarımdan dolayı vicdanen rahatım. En azından somurtarak din anlatmadım, dini sevdirerek, hurafelerden uzak tutarak anlatmaya çalıştım. Üzülerek söylüyorum, şu an herkes kendine göre bir din anlayışı ihdas etmiş.

Peygamberimiz döneminde cami cemaatinin en az yarısını kadınlar teşkil ediyormuş. Peygamberimiz kadınlara ayrı, erkeklere ayrı hutbe okurmuş. Ama harem selamlıktan değil, ses düzeni olmadığından. Bizde hâlâ harem selamlık. Evine geleceğim, sen şöyle geç sen böyle. Kabul etme o zaman! Ama seçim meydanlarında harem selamlık yok.
Müslüman ülkelerde çalışan kadın az. Sabah erkek evden çıktıktan sonra çocukla kadın baş başa kalıyor. Kadın, okumazsa o çocuğu nasıl yetiştirecek? En büyük handikaplardan biri de bu. Türkiye’de yobazlık, bağnazlık dinin önünde. Herkese göre bir din anlayışı çıkmış, herkes “Benim dediğim doğru” diyor. İmam-ı Azam niye zindanda çürütüldü? Padişah, “Sen kadı olacaksın, ama benim dediklerime göre”yi kabul etmediği için... Bunlar bize anlatılmıyor.

Cahiliye'nin insanı bile bunu yapmazdı

37 yıldır imamlık yapıyorum. Maddi yönden ihtiyacım olmamasına rağmen hep severek yaptım. 37 yılım dolu dolu geçti. Geçen hafta Berat Kandili’ni anlatacaktım cemaate. Hutbeden önce misafirhanede televizyon seyrediyordum. 13 şehit! Üç aylardayız. Cahiliye devrindeki, hak-hukuk-nizam tanımayan, çocuklarını diri diri gömen insanlar bile bu dönemde mümkün mertebe savaşmaz, kan dökmezdi. Onlar bile buna hürmet ederken, bir günde 13 şehit! Dedim ki, “Ey cemaat şu anda burada ne berat, ne namaz hiçbir şey kabul olmaz”. Böyle insanlık, böyle Müslümanlık olur mu?

Ateist arkadaşım diyor ki;
Sizdeki imkânın binde biri bizde olsa kimseye Allah dedirtmeyiz


İstatistiklere göre Türkiye’de 30-35 milyon kişi her hafta cuma namazına gidiyor. Ramazanda bu sayı 50-60 milyona çıkıyor; çünkü kadınlar ve çocuklar da camiye gidiyor. Yani 50 milyon kişi orada oturuyor, kayıtsız şartsız ağzınızdan çıkanı dinliyor. Bir ateist tanıdığım der ki, “Sizdeki imkânın binde biri bizde olsa kimseye Allah dedirtmeyiz”. Bizim görevimiz birliği, beraberliği anlatmak. Kılınan namazdan da bir şey anlamıyoruz. Allah diyor ki: O ibadet ki sizi kâmil, birbirini seven, sayan, birlik beraberlik içinde yaşayan insanlar eylesin. Zannediyoruz ki, namaz kıldık Allah’a, oruç tuttuk Allah’a. Allah’ın bunlara ihtiyacı yok. Camilerde namaz, oruç, hac, zekat anlatılacağına, bunlar anlatılsaydı emin olunuz ki bunlar olmazdı.

Şeker Manifesto

* Türkiye’de 124 bin cami var. Her mahallede üç-beş cami dinen de caiz değil. Dinen bir şehirde bir cami olacak. Cuma namazı orada kılınacak. Vakit namazını istediğin yerde kıl. Yeni cami yapılmamalı.

* Bütün camilerin ve Kuran kurslarının yakıt ve su parasını devlet ödüyor. Kaç tane cemevi, kaç tane kilise var? 124 bin camiyi ödüyor da niye bunları ödemiyor? O da vergisini veriyor, onun da ibadeti.

* Dini, mezhebi, meşrebi ne olursa olsun bir insanı öldürmek tüm insanlığı öldürmek kadar günah dedik, bir insanı kurtarmak da bütün insanlığı kurtarmak gibi. Mesela organlarımı bağışladım. Hatta her yıl çekaptan geçiyorum, çürük organı bağışlamış demesinler diye!

Kaynak

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
10 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.07.11, 13:17   #2
Deniz Sevengillerden

ReaL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2661
Mesajlar: 31,112
Ettiği Teşekkür: 171262
Aldığı Teşekkür: 185017
Rep Derecesi : ReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardırReaL şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Arastirmaci
Standart Cevap: Şeker Hoca; Bu kadar duyarsızlıkta ne namaz kabul olur ne oruç

Ne güzel sözler...

Tüm hocaların böyle düşünmesini çok isterdim...

Helal olsun, işte kriterlerime uygun bir hoca, herşeyden daha önemlisi insan gibi bir insan...
__________________Tüm katılımcı arkadaşların okumasını rica ediyorum... Lütfen Tıklayınız..
* * *
ReaL isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
9 Üyemiz ReaL'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.07.11, 13:26   #3
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 7874
Mesajlar: 29,291
Ettiği Teşekkür: 107642
Aldığı Teşekkür: 155813
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Şeker Hoca; Bu kadar duyarsızlıkta ne namaz kabul olur ne oruç

Ne kadar aydın ve duyarlı bir hocaymış, alnından öpülecek cinsten. Türkiye'nin böyle din adamlarına ihtiyacı var ama nerde..
__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
8 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 24.07.11, 13:50   #4
Gerçek Üye

Derin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2010
Konular: 149
Mesajlar: 855
Ettiği Teşekkür: 9159
Aldığı Teşekkür: 4785
Rep Derecesi : Derin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmedeDerin muhteşem bir gelişmede
Ruh Halim: Mutlu
Standart Cevap: Şeker Hoca; Bu kadar duyarsızlıkta ne namaz kabul olur ne oruç

İşte bu işte bu .Hoca dediğin böyle objektif olacak önce insan olacak.

Allah senden razı olsun şeker hoca.Sen yine bildiklerini anlatmaya devem et..Anlayan anlar yoksa doğruyu anlatan yok..herkes kendine göre din yaratmış.İşlerine gelen doğru gelmedimi günah...Yazacak çok şey var ama neyse....ben sizi alkışlıyorum, yürekten
__________________
ForumGerçek Türkiye'nin Forumu
Derin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
6 Üyemiz Derin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 26.10.11, 20:09   #5
» » » Çapulcu « « «

Banemin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jul 2009
Konular: 494
Mesajlar: 11,607
Ettiği Teşekkür: 43964
Aldığı Teşekkür: 75355
Rep Derecesi : Banemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardırBanemin şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Şeker Hoca; Bu kadar duyarsızlıkta ne namaz kabul olur ne oruç

Alıntı:
Hatta her yıl çekaptan geçiyorum, çürük organı bağışlamış demesinler diye!
Bağışladığı organına bile emanet muamelesi yapıp koruyan bir hoca...


Kendine emanet edilenleri çalan çırpanları gördükçe, korumaya alınması gereken güzel bir insan...
__________________
Ben hiç insan kaybetmedim...
Sadece zamanı geldiğinde, vazgeçmeyi bildim...

Banemin isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
5 Üyemiz Banemin'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.12.11, 22:13   #6
Müdavim

Kardelen26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2009
Konular: 233
Mesajlar: 4,810
Ettiği Teşekkür: 26452
Aldığı Teşekkür: 23113
Rep Derecesi : Kardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura aboutKardelen26 has a spectacular aura about
Ruh Halim: Suspus
Standart Cevap: Şeker Hoca; Bu kadar duyarsızlıkta ne namaz kabul olur ne oruç

Helal olsun ya, adı gibi şeker hoca, keşke bütün hocalar böyle olsa, modern ve dürüst...
__________________
Kardelen26 isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Kardelen26'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 15.12.11, 22:34   #7
Tam Üye

Ahenk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Dec 2011
Konular: 31
Mesajlar: 246
Ettiği Teşekkür: 2984
Aldığı Teşekkür: 1399
Rep Derecesi : Ahenk Karimasını arttırmak için doğru yerdeAhenk Karimasını arttırmak için doğru yerdeAhenk Karimasını arttırmak için doğru yerdeAhenk Karimasını arttırmak için doğru yerdeAhenk Karimasını arttırmak için doğru yerdeAhenk Karimasını arttırmak için doğru yerdeAhenk Karimasını arttırmak için doğru yerdeAhenk Karimasını arttırmak için doğru yerdeAhenk Karimasını arttırmak için doğru yerdeAhenk Karimasını arttırmak için doğru yerdeAhenk Karimasını arttırmak için doğru yerde
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Şeker Hoca; Bu kadar duyarsızlıkta ne namaz kabul olur ne oruç

Türkiye'deki imamların onda biri bu kafada olsa Türkiye bence cok baska yerlerde olurdu.
__________________
Ahenk isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Ahenk'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 23.03.13, 22:13   #8
Ne Mutlu Türküm Diyene

LaLe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jan 2009
Konular: 2491
Mesajlar: 21,432
Ettiği Teşekkür: 87865
Aldığı Teşekkür: 126292
Rep Derecesi : LaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardırLaLe şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Şeker Hoca; Bu kadar duyarsızlıkta ne namaz kabul olur ne oruç

Şeker Hoca iyi mi ettin, kötü mü ettin görevi bırakmakla bilemem ama, ne kadar güzel bir düşünceye sahipsin.

Senin gibi güzel din adamlarına ihtiyacımız olduğu malum.

LaLe isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz LaLe'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
duyarsızlıkta, hoca, kadar, oruç


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık


İlgili Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Atatürk'ün Fikir ve Düşünceleri Kartal Atatürk Kimdir? 25 30.06.16 01:22
İnterstellar (Yıldızlararası) - 7 Kasım - IMDB: 9.2 SerseriGezgin Sinema Afiş ve Tanıtımları 15 14.02.16 01:08
Türklerin Orta Asya'dan Çıkışı Ve Göçler oneyouu Türk Tarihi 1 11.01.16 12:12
Damar Tıkayan Kolesterol Değil, Şeker! Süperman Sağlığımız İçin Püf Noktaları 1 03.06.14 13:41
Kıbrıs'la İlgili Bütün Belgeler, Bütün Gerçekler Kartal Türk Tarihi 8 03.02.14 12:03


WEZ Format +3. Şuan Saat: 22:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.