Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Yılmaz Özdil


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 29.11.16, 11:31   #1
Çiçekci kız

Canan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2011
Konular: 8440
Mesajlar: 30,748
Ettiği Teşekkür: 110384
Aldığı Teşekkür: 160722
Rep Derecesi : Canan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardırCanan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Fevzi | Yılmaz Özdil


Fevzi


Fevzi Budak.
Erzurum milli eğitim müdürüydü.

*

Akp iktidar oldu.
2003'te görevden alındı.
Hukuka başvurdu, haklı bulundu.
Erzurum'daki görevine iade edildi.
Şak… Tekrar görevden alındı.
Şırnak'a gönderildi.
Gene hukuka başvurdu.
Gene haklı bulundu.
Mahkeme kararıyla geri döndü.
Ertesi gün… Tekrar görevden alındı.
Ankara'ya gönderildi.
Mahkemeye başvurdu.
Erzurum'a iade edildi.
Ertesi gün… Tekrar görevden alındı.
Pinpon maçı başlamıştı!
Gönderme işlemi hukuksuz olduğu için, her defasında hukuk duvarına çarpıyor, aynen geri gidiyordu.
Muş'a gönderildi.
Mahkeme kararıyla geri döndü.
Gene Ankara'ya gönderildi.
Mahkeme kararıyla geri döndü.
Kütahya'ya gönderildi.
Mahkeme kararıyla geri döndü.
Çanakkale'ye gönderildi.
Mahkeme kararıyla geri döndü.
İstanbul'a gönderildi.
Üstelik bu defa il müdürü olarak değil, öğretmen olarak gönderildi.
Hukuka başvurdu, milli eğitim müdürü olarak geri döndü.
Gene Ankara'ya gönderildi.
Geri döndü.
Gene İstanbul'a gönderildi.
Geri döndü.
Gene Ankara'ya gönderildi.
Geri döndü.

*

Hapse gönderildi!

*

Evet…
Tutukladılar Fevzi'yi.

*

(Asrın liderimizin askerlik arkadaşı olan Akp milletvekili adayını üç defa Fevzi'nin yerine Erzurum milli eğitim müdürü yaptılar, Fevzi üç defa hukuka başvurdu, asrın liderimizin askerlik arkadaşını üç defa görevden aldırdı.)

*

(Fevzi, milli eğitim bakanlığı müsteşarı hakkında hukuka başvurdu, müsteşar efendi görevini kötüye kullanmaktan hapis cezasına çarptırıldı, para cezasına çevrildi, bu müsteşar efendi Akp'den milletvekili yapıldı.)

*

(Fevzi, kafayı kendisine takan milli eğitim bakanı hüseyin çelik hakkında hukuka başvurdu, hüseyin çelik'i altı defa manevi tazminata mahkum ettirdi.)

*

(Fevzi'yi meslekten atmak istediler, ancak, sicil raporunun altı ay birlikte çalıştığı amiri tarafından hazırlanması gerekiyordu, Fevzi herhangi bi yerde altı ay çalışmadığı için rapor hazırlanamadı, bu yüzden meslekten atılamadı.)

*

(66 defa soruşturma açtılar, 82 defa müfettiş gönderdiler, sayıları matrak olsun diye abartmıyorum, gerçekten 66 defa soruşturma geçirdi, 82 defa müfettiş tarafından incelendi, en ufak yamuğunu bile bulamadılar.)

*

(Fevzi Budak, gözünü budaktan sakınmıyordu. Ondan kurtulmak için tek çare vardı… Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'i kumpasla hapse tıkan Erzurum'daki özel yetkili savcı, Akp'nin hayalini gerçekleştirdi, “nitelikli dolandırıcı” iftirasıyla Fevzi'yi gözaltına aldırdı, ittire kaktıra adliyeye getirdiler, savcılıkta ifadesini bile almadılar, hakim önüne çıktı, soru bile sormadılar, hangi iddialarla suçlandığını bile öğrenemeden, hapishaneye gönderdiler.)

*

(Gözaltına alınırken, tüm kumpas operasyonlarında olduğu gibi, feto medyasıyla yandaş medya oradaydı, Fevzi makam odasında otururken polislerle içeri daldılar, sanki suçüstü yakalamışlar gibi, ibret-i alem için teşhir edercesine, personelin önünde küçük düşürerek, kameralar eşliğinde yaka paça götürdüler, ana haber bültenlerinde servis ettiler.)

*

(Fevzi'yi demir parmaklıkların arkasına attılar. Tam o sırada “yetmez ama evet” referandumu vardı, fethullah gülen “ölüler bile mezardan çıkıp evet oyu kullanmalı” derken, asrın liderimiz referandum mitinginde kürsüye çıktı, “bizim görevden alamadığımız milli eğitim müdürü malum zat, şu anda yolsuzluktan içerde” dedi. Koğuştaki televizyon açıktı. Fevzi bu sözleri duydu, miting meydanındaki ahalinin alkışladığını gördü. Fevzi hayatında ilk defa ağladı. 40 senelik eğitimci, ranzasına çöktü, hıçkıra hıçkıra ağladı.)

*

(Sahte seçmen kağıtlarıyla mezardakilere bile evet oyu kullandırdılar ama, Fevzi koğuş arkadaşlarıyla birlikte hayır oyu kullandı.)

*

İki ay yatırdılar.
Ders almıştır artık diye… Bıraktılar.

*

Fevzi'yi hiç tanımamışlardı.
Hukuka başvurdu, haklı bulundu.
Erzurum'daki görevine geri döndü.
Ertesi gün…
Kars'a gönderdiler.

*

Dört sene yargılandı Fevzi.
Hapse atılmasına sebep olan yolsuzluk davası nihayet sona erdi, Fevzi elbette tertemizdi, herhangi bir suçu, kusuru yoktu, alenen iftira atılmıştı. Resmen tespit edildi, delil diye ortaya konulan belgedeki imza Fevzi'ye ait değildi, haberi bile yoktu, Fevzi'yi bitirmek için sahte imza kumpası kurulmuştu. Ekstra hazin tarafı… Fevzi'nin eşinin altın günlerinde biriktirdiği beş adet çeyrek altın vardı, bu beş adet çeyrek altına el konulmuş, dava devam ediyor diye dört sene iade edilmemişti. Ebru Gündeş'in kocası hayırsever rıza'nın malvarlığına bile tedbir koymayan sayın devletimiz, Fevzi'nin eşine ait beş adet çeyrek altına tedbir koymuştu.

*

Hukuka başvurdu, geri döndü.
Ertesi gün…
Ankara'ya gönderdiler Fevzi'yi.
Akp iktidarında 14'üncü defa sürdüler yani.

*

Roman olur.
Film olur.
Yalaka medyamız sansürlediği için haber bile olamıyordu Fevzi.

*

Gel zaman git zaman… Fevzi'yi gözaltına aldıran savcı, fetocu çıktı, hapse tıkıldı, Fevzi'ye kelepçe taktırmıştı, kendisine ters kelepçe takıldı. Fevzi'yi tutuklatan savcı, darbe girişiminden hemen sonra gözaltına alındı, Fevzi'yi tutuklayan hakimle birlikte meslekten atıldı. Fevzi'yi gözaltına alan polisler, en önce ihraç edilen polislerden oldu. Fevzi hakkında soruşturma açan iki vali yardımcısı vardı, ikisi de feto kapsamında meslekten atıldı.

*

Fevzi'yi oradan oraya sürerlerken Erzurum milli eğitim müdürlüğü bünyesindeki 700 dönüm araziyi fetonun vakfına tahsis etmişlerdi, Fevzi bu peşkeşi bozmak için çırpınmıştı ama, bir türlü koltuğunda oturamadığı için maalesef başaramamıştı. Cemaatçiler Fevzi'ye fena halde gıcıktı. Sadece bu arazi meselesinde değil, her konuda engel çıkarıyordu, mevzuatın dışına asla çıkmıyor, okulların cemaate arka bahçe yapılmasına izin vermiyordu. ABD'ye Avrupa'ya avanta gezilere davet ediyorlar, hiçbirine katılmıyor, kahvaltılarına bile gitmiyordu. Pekii… 15 Temmuz'dan sonra başlatılan soruşturmada, Erzurum'da en çok fetocu hangi kurumda çıktı? Fevzi'yi ısrarla kovdukları milli eğitim müdürlüğünde çıktı! Bunların hepsi Fevzi'yi habire sürerlerken, Erzurum'dan uzak tutarlarken monte edilmişti.

*

Ve dün… Değerli eşiyle birlikte Ankara'daki imza günüme geldi Fevzi.

*

Kucaklaştık.
İki senedir haber yoktu.
Nerdesin ağabey diye sordum.
Emekli oldum dedi.
E çok şükür dedim…
Emekli olmasaydın, kanun hükmünde kararnameyle fetocu yaparlardı, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bile iade edemezdi gari!__________________
Canan Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz Canan'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 29.11.16, 13:23   #2
Yasaklı Üye

CeMKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2011
Konular: 945
Mesajlar: 8,655
Ettiği Teşekkür: 79411
Aldığı Teşekkür: 37509
Rep Derecesi : CeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardırCeMKaN şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Bitkin
Standart Cevap: Fevzi | Yılmaz Özdil

Dogru insanlari bu iktidar ya fetöcü etiketiyle hapishaneye veya emekliye ayirip ortadan kaldiriyorlar.
CeMKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz CeMKaN'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 30.11.16, 20:37   #3
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1553
Mesajlar: 15,034
Ettiği Teşekkür: 62013
Aldığı Teşekkür: 52616
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Fevzi | Yılmaz Özdil

Kendine Kemalist, aydın, ilerici, cumhuriyetçi, laik falan gibi ünvanları yakıştırmaktan geri durmayan ama iş fedakarlığa gelince divanına serilip maç ya da dizi izleyen laf magandaları utanır mı bilemem ama bu vatana milyonlarca FEVZİ gerekiyor.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
2 Üyemiz Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti.
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
ã–zdil, fevzi, özdil, yä±lmaz, yılmaz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 02:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.