Merhabalar
Forum Gerçek üyesi değilsiniz ya da Üye Girişi yapmamışsınız.
Sitemizden tam olarak yararlanabilmek için;
Lütfen Buraya tıklayarak üye olunuz.
Forum Gerçek

Forumları Okundu Kabul Et Bugünkü MesajlarYazdığım Cevaplar Açtığım Konular Kim Nerede
Geri git   Forum Gerçek > Türkiye ve Dünyadan Haberler > Ülkemiz ve Dünya Gündemi > Yılmaz Özdil


Cevapla
 
LinkBack Seçenekler
Eski 27.06.18, 03:23   #11
Müdavim

Supernatural - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Mar 2015
Konular: 903
Mesajlar: 7,836
Ettiği Teşekkür: 23203
Aldığı Teşekkür: 26882
Rep Derecesi : Supernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardırSupernatural şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dertleşme… | Yılmaz Özdil

Bu konuya ekleyebileceğim pek birşey kalmamış ama şunu ilâve etmek İsterim ki; kaybetmiş bir CHP cumhurbaşkanı adayının 81 ilde yeniden miting yapmaya başlayarak gelecek için CHP seçmenine halâ umut dağıtma çabası, AKP sözcüsü Mahir Ünal'ın bile gözlerini yaşartmış olmalı ki ''Muharrem İnce CHP'nin doğal lideridir'' deyivermiş.
Kim bilir belki de İnce'ye oy vermiştir.
Şaka bir yana CHP ve İnce halâ niçin kaybettiklerinin farkında değiller, eğer farkında olsalardı Mahir Ünal'ın bu sözü neden yumurtladığını anlamış olurlardı, ya da tersten okuyayım; Mahir Ünal'ın bu sözü neden yumurtladığını anlayabilselerdi niçin kaybettiklerini de anlamış olacaklardı.
__________________

TEARS AND SOUVENIRS
Supernatural Şu Anda Forumda.   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Supernatural'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.06.18, 09:30   #12
Tam Üye

hasbelkader - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Nov 2017
Konular: 61
Mesajlar: 282
Ettiği Teşekkür: 4
Aldığı Teşekkür: 1104
Rep Derecesi : hasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardırhasbelkader şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dertleşme… | Yılmaz Özdil

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Rosebud Mesajı göster
AKP sözcüsü Mahir Ünal'ın bile gözlerini yaşartmış olmalı ki ''Muharrem İnce CHP'nin doğal lideridir'' deyivermiş.
Kim bilir belki de İnce'ye oy vermiştir.
Şaka bir yana CHP ve İnce halâ niçin kaybettiklerinin farkında değiller, eğer farkında olsalardı Mahir Ünal'ın bu sözü neden yumurtladığını anlamış olurlardı, ya da tersten okuyayım; Mahir Ünal'ın bu sözü neden yumurtladığını anlayabilselerdi niçin kaybettiklerini de anlamış olacaklardı.
Sevgili @Rosebud,
Dün gece, (Muhalefetin seçimi kazanabilmesi için) Akşener'in niçin çok önemli olduğunu, Akşener'in seçimi kazanma potansiyeli olduğunu. Bu nedenle de niçin ''CHP'nin aday çıkarmaması gerektiğini uzun uzun anlattım ama @Aristo dostum o kadar uzun tartışmadan sonra tekrar:

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster
Ve Muharrem İnce zekaya değil, cehaletin egemenliğine yenilmiştir.
yazmış.
Anlaşılan, @Aristo dostumuz bile, (hala) seçimin niçin kaybedildiğini anlamış değil.

Sevgili @Aristo,
(Öncelikle) İnce (cehaletin egemenliğine olarak isimlendirdiğin) SAĞA YENİLMİŞTİR.
(%65'i sağ, %35'i sol olan bir ülkede) Yüz defa daha seçim yapsak, CHP'den (soldan) gelen bir aday olduğu için %51'bulamayıp, yine sağa yenilecektir.

%35 solun, %51'e ulaşabilmesi için sağdan (en az) %10 sağ seçmenin oyunu alması gerekmektedir ki, bu oyu (CHP'nin içinden gelecek veya dışarıda solcu olarak tanınmış) hiç bir sol etiketli aday alamaz.

Sonra da,
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi Aristo Mesajı göster

Tek başına seçimlere katılsa baraj altı kalacak İyi Parti' nin Meral Akşener' i mi umut?

Ya da İlhan Kesici mi umut olacaktı?
Yazmışsın.
Dostum, orta sağdan gelmiş, ılıman sol ile sağ arasında zikzaklar çizen İlhan Kesici ile,
Ciddiyeti ve karizması ile MHP'nin ve dolayısıyla sağ seçmen gözünde önemli bir itibarı olan, bu nedenle de MHP'in Meclis Başkanlığı'na vekalet eden milletvekili olan Akşener'i bir tutman çok yanlış.
İlhan Kesici Erdoğan'ın rakibi olamazdı, hiç bir zaman olamaz. Çünkü, hem sol seçmenin tamamından, hem de, sağ seçmenden yeterli oy alamaz.

MERAL AKŞENER Mİ UMUT? Yazmışsın.
Eğer ''AKŞENER Mİ UMUT?'' yazarak kasdettiğin,
(Akşener sağdan gelen bir aday olduğu için) Akşener kazansa bile, Türkiye'nin; çağdaş, demokratik, Atatürk Devrimleri ve İlkelerine bağlı bir sosyal demokrat bir çizgiye tekrar geri döndürmez, umut ettiğimiz yasal değişiklikleri yapmaz, umut ettiğimiz düzene kavuşamayız.'' diyorsan.
ELBETTE Kİ HAKLISIN, SAĞDAN GELEN BİR SİYASETÇİ OLDUĞU İÇİN SOLDAN GELMİŞ BİR SİYASETÇİ (İnce) KADAR UMDUĞUMUZ (Demokratik) DEĞİŞİMİ YAPMAYA BİLİRDİ.
Ama ERDOĞAN'DAN SA, AKŞENER MİLYON KEZ DAHA TERCİH EDİLİRDİR.

Eğer kasdettiğin, İYİ PARTİ'aldığı %10'u ve , Akşener'in aldığı %7-8 oyu küçümsemekse, (Yani ''Bu kadar düşük oy alan birisi nasıl Cumhurbaşkanlığını kazanacak'' diye söylüyorsan,
Yukarıda, uzuuunnnnn uzuunnnnn, İYİ PARTİ ve Merak Akşener niçin bu kadar düşük oy aldığını anlatmıştım.
Tekrarlayayım (bari de,belki (@Insanlikarayan anlar)
Akşener'in ve İYİ PARTİ'nin oy kapasitesi %15-20 lerdeydi. CHP (İnce'yi) aday çıkarınca Akşener'in seçilme şansı kalmadı, İNCE & ERDOĞAN arası seçime dönen SAĞ-SOL seçiminde, Akşener'e oy vermeyi düşünen sağ seçmen, hem Akşener'in seçilme şansı kalmadığı için, hem de Seçim SAĞ ile SOL arası bir yapıya döndüğü için İYİ PARTİ ve Akşener (tahminen %20'lerden hızla baraj altına düştü.

EVET CHP ADAY ÇIKARMASAYDI,AKŞENER CUMHURBAŞKANLIĞI İÇİN EN BÜYÜK FAVORİYDİ

%25 kadar CHP oyu + %20 kadar İYİ PARTİ oyu, %5.1 kadar da KARARSIZ SEÇMEN veya HDP oyu geldi mi? %50.1'i aşıyordu.
Burda tek kaygı ''HDP, Akşener'e oy verir mi?' kaygısı olurdu, ama senin paylaştığın ankette bile:

HDP Seçmeninin %4'ü seçimden önce Akşener'e oy verebileceğini söylediği görünüyor.
HDP'nin daha sonra açıkladığı ''HANGİ MUHALİF ADAY İKİNCİ TURA KALIRSA ONA OY VERECEĞİZ!'' sözüne göre de HDP'nin %10'u Akşener'e oy vereceği varsayılabilir.
%25 CHP oyu+ %20 İYİ PARTİ oyu+ %10'da HDP oyu olunca %55'i bulurdu.
kaldı ki HDP seçmeninin tamamının oy vermesine gerek yoktu %5-6'sı verse yetiyordu.

Sen, ''İnce aday olmasaydı da, Akşener %20'leri bulamazdı, yine %9-10'larda kalırdı.'' diyebilirsin. Ne ben %20 oy alabileceğini, ne de sen %9-10'larda kalacağına garanti verebilirsin.

FAKAT BEN SANA ŞUNU BANKO GARANTİ (iDDİA) EDEBİLİRİM
:
%35 KADAR SOL OYUN , %50'Yİ GEÇEBİLMESİ İÇİN %15 SAĞ OYA GEREKSİNİM VARDIR.
BU %15 SAĞ OYUN HİÇ BİR SOL ADAY ALAMAZ.
AMA MERAL AKŞENER'İN %15 SAĞ OYU ALABİLME POTANSİYELİ, VARDI, (şimdilerde popülitesi kaybolduğu için) %10'larda oluşuna bakarak seçilemezdi diye düşünme;

Şöyle düşün,
Cumhurbaşkanlığı seçiminde:
İNCE: %30
AKŞENER:%7 oy almış.

İNCE ADAY OLMASA, AKŞENER, İnce'nin aldığı %30'u da alır ve 7+30=%37'ye ulaşır mıydı?
Bence alırdı, İnce'ye oy veren (sol ve kararsız sağ) seçmen Akşener'e de oy verirdi.
(Peki) AKŞENER ADAY OLMASA, İNCE, Akşener'in aldığı %7 oyu alıp, 30+7=%37'ye ulaşabilir miydi?
Bence mümkün değildi, çünkü Akşener'in oylarının büyük kısmı milliyetçi ve ülkücü kesimden gelen oylar vardı ve İnce yerine Erdoğana oy vermeyi veya oy kullanmamayı tercih ederlerdi.
[CENTER](Eğer ben haklıysam)O zaman ikisinden birisinin seçime katılmaması durumunda;[/CENTER]
İNCE'NİN= (Banko)%30+2 veya 3= (en fazla) %33
AKŞENER'İN İSE= (Banko) %7+%30= %37 oyu vardı ki bu saydığım yüzdeler Akşener'in CHP aday çıkardığı için (seçilemeyeceği belli olduktan sonraki) düşmüş yüzdelerdir..
Geçmiş seçimde de, gelebilecek seçimlerde de, (eğer ikisinden birisi çekilir ve diğerini destekler tek (ortak) aday ile seçime katılırlarsa (her ne kadar yıpramış olursa olsun) Akşener'in seçilme şansı, İnce'den (veya başka bir sol adaydan her zaman) daha yüksektir.
__________________
hasbelkader isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
4 Üyemiz hasbelkader'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.06.18, 11:55   #13
Gerçek Üye

Kel ali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: May 2017
Konular: 282
Mesajlar: 594
Ettiği Teşekkür: 1031
Aldığı Teşekkür: 1803
Rep Derecesi : Kel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardırKel ali şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dertleşme… | Yılmaz Özdil

Yılmaz Özdil'e katılmıyorum, CHP İyi partiyi seçime soktu, AKP'nin planını bozdu, ardından 4 parti AKP'ye karşı ittifak kurdu, Kılıçdaroğlu kendsinin Cumhurbaşkanı adayı olması gerekirken Atatürkçü ve gerçek CHP'li olan Muharrem İnce'yi aday gösterdi,

Bütün bunlar yapılması gereken şeylerdi, bu seçimde muhalefet partiler üzerlerine düşen görevleri fazlasıyla yaptılar, tek hataları karşılarındaki AKP ve MHP'nin her halükarda şeytanın bile aklına gelmeyecek bir hile ile seçimi kazanacağı idi. Bu planı çözemediler ve etkisiz hale getiremediler.
Kel ali isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
3 Üyemiz Kel ali'in Mesajına Teşekkür Etti.
Eski 27.06.18, 14:00   #14
Müdavim

Insanlikarayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Jun 2012
Konular: 754
Mesajlar: 14,439
Ettiği Teşekkür: 146231
Aldığı Teşekkür: 49815
Rep Derecesi : Insanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardırInsanlikarayan şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: none
Standart Cevap: Dertleşme… | Yılmaz Özdil

Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi hasbelkader Mesajı göster


Tekrarlayayım (bari de,belki (@Insanlikarayan anlar)Anlamisam,


Memleket Alevler icinde, Imla sartlarina baltayi vurmaktasiniz!.


Konuya geri gelirsek, herkes kendine düsen ödevi yapmis olsaydi, AKP ve Fasizan yönetimi yeniden yenemezdi!.


Burada yeniden Demokrasiye inanip, geri kalan Partileri Kandamarina CHP baglamasaydi, Baraji gecebileceklerinden süpheliydim!.


Meral´in en önemli görevi, Serefi ve Namusu zedelenmisleri etrafinda toplayip, MHP´yi Mezara gömmekti!.


Basara bildimi?.


HAYIR


HDP´nin görevi, Soydaslarini AKP´den kurtarmakti!.


Burada Fasizan yönetimin Manipulationu altinda kalan, anca bu kadar basarisinla yeniden büyük bir galibiyet sagladi!.


HDP´nin baraji gecmesinin ne kadar önemli oldugunu, yakinda daha iyi farkina varicagiz!.


Tabiki gözlerimizi onlardan yeniden cevirmememiz lazim, PKK´dan kendilerini her anlamda kopmalarini desteklememiz lazim!.


Bu Fasistlere karsi, anca beraber karsi gelebiliriz!.


Trakyadan, Agri´ya kadar, Samsundan, Mersine kadar, bir bütün oldugumuzu, en son Kahpeye, "Dis mihraklara kadar" Gögsümüzü kabartarak göstermemiz lazim!.
Muharrem Ince, bu secimlerde ortaya koydugu performansinla, Depressiona kapilmis BIR MILLETE, bir birilerine ne kadar Muhtac oldugunu göstermis durumda!.


Bunun burada bitmemesini, basarisinin devamini, 81´ilin davetlisi olarak, Sancagimizi yükseklere cikarmasini bekleriz!.


CHP icinde cikabilecek kavgadan, anca Fasist birileri kazana bilir!.


Bu simdiki basarimizi, kendi Bogazimizda dügümlemememiz lazim, birlik ve beraberligimizi göklere kadar haykirmamiz lazim!.


Namusunu ve Serefini satanlarin Kölesi degil, bunlara haddini bildiren "BIR MILLET OLARAK" basarimizi sürdürmemiz lazim!.


Hayir, bu Maglubiliyeti, kabül etmiyorum!.


Secimlerde, Sahtekarliga karsi, elde edilen bilgilere göre, Serefli Dogu Anadolunun istedigi yoluda aydinlikta görmüs olduk!.


Haydi -Kemal-, haydi -Ince-. verin surda el ele!.


Cumhuriyetin Ellere ihtiyaci var, bu eller olmasaydi, cay bile topliyamiyacakti kahpeler!.
__________________

-Gurbet Ellerde Aldatılamadı-

Türkiyede
yasamasa bile!.
Ne Mutlu Türk'üm Diyebilene!.
Insanlikarayan isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Eski 27.06.18, 21:03   #15
Müdavim

Aristo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üyelik Tarihi: Feb 2013
Konular: 1560
Mesajlar: 15,091
Ettiği Teşekkür: 62268
Aldığı Teşekkür: 52800
Rep Derecesi : Aristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardırAristo şöhret ötesinde bir itibarı vardır
Ruh Halim: Huzurlu
Standart Cevap: Dertleşme… | Yılmaz Özdil

@hasbelkader

Seçim sonrasında polemik yapıyoruz.

Bir defa daha tekrarlayım: Meral Akşener çatı adayı olmayı reddedip, İyi Parti' nin adayı olarak cumhurbaşkanlığına aday olacaım; her parti kendi adayıyla girsin'' dediği andan itibaren CHP' nin ''yok biz aday çıkarmayıp, Meral Akşener' i destekleyeceğiz'' demesi mümkün değildi.

Hadi diyelim ki CHP, Meral Akşener' i destekleme kararı aldı...

Meral Akşener' in asıl hedefi AKP ve MHP' seçmenindenden oy olmaktı. Böylelikle hem merkez sağa İyi Parti egemen olacak hem de AKP ve MHP daha düşük oy alacaktı.

Bu seçmen kitlesi; yani AKP ve MHP tabanı CHP' den nefret ediyor. CHP, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde aday çıkarmayıp, Meral Akşener' i desteklese açık olan bir şey var ki, sırf CHP, Meral Akşener' i destekliyor diye o islami ve milliyetçi tabandan oy alması da mümkün olmayacaktı.

Bir defa şunu bilmek gerekiyor. Liderler ve siyasi partiler seçimlere girerken nerden ve hangi kesimlerden oy alabileceklerini, hangi durumlarda oy yükseltebileceklerini, hangi durumlarda oylarını azalacağını ince eleyip sık dokuyarak belirler.

İyi Parti böyle bir çalışma yapmış ve seçim strateji ve taktiklerini buna göre belirlemiştir.
Meral Akşener' in çatı adayı olmayı reddetmesi ve diğer muhalif partileri de kendi adaylarıyla seçime girmeye zorlaması bir seçim stratejisidir.

Hesabı yanlış yapmışlar ve yenilmişlerdir. Yatıp kalkıp CHP' ye şükretsinler ki mecliste grup kurabildiler. Yine CHP' ye şükretsinler ki Meral Akşener aday oldu. Meclise' de kıl payı 0,1 ile girebildiler.

Her şey İyi Parti ve Meral Akşener' in tercihlerine göre oldu.

Meral Akşener' in hedefi ise merkez sağı toplamaktı. Ama seçim propagandasını sosyal demokrat bir ağızla yaptı. Ben bu forumda da Meral Akşener' in Muharrem İnce ve CHP ile aynı dili kullandığını yazmıştım. O dille milliyetçi ve müslüman oyları alma olanağı zaten yoktu.

Aslında artık bunları tartışmanın fazla bir anlamı yok.

Hileli bir seçim yaşadığımız açık. Muhalefet ise bu hileli seçimi kabul etmiş görünüyor.

Asıl tartışılması ve yapılması gereken, seçim hileleri üzerine yoğunlaşmaktır.
__________________
zafere kadar devrim
Aristo isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
Aristo'in Mesajına Teşekkür Etti
Cevapla

Bu Sayfayı Paylaşabilirsiniz

Etiketler
dertleşme…, özdil, yılmaz


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are AçıkWEZ Format +3. Şuan Saat: 22:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0 PL2 ©2011, Crawlability, Inc.
Copyright ©2000 - 2019 www.forumgercek.com
Protected by CBACK.de CrackerTracker
Önemli Uyarı
www.forumgercek.com binlerce kişinin paylaşım ve yorum yaptığı bir forum sitesidir. Kullanıcıların paylaşımları ve yorumları onaydan geçmeden hemen yayınlanmaktadır. Paylaşım ve yorumlardan doğabilecek bütün sorumluluk kullanıcıya aittir. Forumumuzda T.C. yasalarına aykırı ve telif hakkı içeren bir paylaşımın yapıldığına rastladıysanız, lütfen bizi bu konuda bilgilendiriniz. Bildiriniz incelenerek, 48 saat içerisinde gereken yapılacaktır. Bildirinizi BURADAN yapabilirsiniz.
Page Rank Icon
Bumerang - Yazarkafe
McAfee Site Denetleme
Norton Site Denetleme
www.forumgercek.com Creative Commons Alıntı-Lisansı Devam Ettirme 3.0 Unported Lisansı ile lisanslanmıştır.